|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مهارت‌های مهم یک مدل چیست؟

ارغوان خواجه محمدی
2 ژوئن 2024
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

شاید وقتی به مدل‌ها فکر می‌کنیم، زیبایی ظاهری را تنها عامل موفقیت بدانیم؛ اما آیا واقعا این‌گونه است؟

در دنیای پررقابت مدلینگ و روی آوردن هر چه بیشتر افراد به این حرفه، لازم است با آگاهی مسیر خود را آغاز کنیم. درواقع مدل‌های موفق دنیا فقط زیبا نیستند؛ هرچند که نمی‌توان اهمیت زیبایی فیزیکی را انکار کرد.

چیزی که این‌جا باید درنظر گرفت این است که صنعت فشن در حال تغییر است و هر روز مدل‌های بیشتری را می‌بینیم که ظاهری متفاوت دارند؛ به طوری که حتی بسیاری معتقدند جایی برای همه در این صنعت هست. این موضوع نشان می‌دهد که کار کردن روی مهارت‌های دیگر به جز رسیدن به ظاهر فیزیکی مناسب هم اهمیت زیادی دارد. در این مطلب به 13 مهارت می‌پردازیم که لازم است برای موفق شدن در این حرفه بدانید.

هم‌چنین در مطلب هر آنچه باید در باره مدلینگ و فشن مدلینگ بدانید می‌توانید اطلاعات اولیه‌ای را که آگاهی از آن برای شروع مدلینگ لازم است، پیدا کنید.

مهارت‌های مدلینگ

1-سلیقه‌ خوب

به عنوان یک مدل، احتمالا بخش بزرگی از زمان شما به کار کردن در صنعت فشن اختصاص خواهد داشت؛ پس آشنایی اولیه با این صنعت و اصول استایلینگ شما را حرفه‌ای‌تر خواهند کرد. اما در کل سلیقه‌ی خوب به شما کمک می‌کند در کارهای مختلفی خوب باشید و حتی این‌که چطور ژست بگیرید یا راه بروید هم از ذوق شما تأثیر می‌گیرد.

2- عکاسی

درست مانند فشن، بخش جدانشدنی از حرفه‌ی مدلینگ هم با عکاس‌ها می‌گذرد؛ پس برای این‌که کار خود را بهتر انجام دهید سعی کنید راجع به اصول اولیه‌ی عکاسی و دوربین اطلاعات کسب کنید و مهم‌تر از همه درباره‌ی عکاسان مهم بدانید و کارشان را بررسی کنید؛ احتمالا منابع الهام بسیاری پیدا خواهید کرد.

پارچه مجلسی مناسب برای کالکشن عید
ادامه مطلب

3- ژست گرفتن

خوب ژست گرفتن یکی از مهم‌ترین مهارت‌های مدلینگ است. این‌که با بدن خود راحت باشید و بدانید چطور یک محصول را بهترین نحو به نمایش بگذارید، همه به خوب ژست گرفتن شما بستگی دارند. در مطلب 10 مدل از بهترین ژست های عکاسی برای زیباتر دیده شدن درباره‌ی این موضوع بیشتر بخوانید.

4- کت‌واک

اگر نمایش‌های مد را دیده باشید، شاید بدانید از چه حرف می‌زنم. کت‌واک کردن یکی از مهم‌ترین مسائلیست که مدل‌ها باید با آن آشنا شوند؛ به خصوص اگر می‌خواهید به عنوان یک مدل ران‌وی فعالیت کنید.

مهارت کت واک برای مدلینگ

5- بازیگری

نسبت به این‌که شما چه برند یا سبکی از زندگی‌ را تبلیغ می‌کنید؛ نیاز است ویژگی‌ها و هویت آن را در کارتان نشان دهید. این کار نیازمند آشنایی کمی با بازیگری است. در واقع کار کردن روی کنترل زبان بدن و میمیک صورت در این بخش اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

هم‌چنین شما مثل یک بازیگر باید سعی کنید احساسات خود را کنترل کنید؛ زیرا مدل‌ها با یک تیم کار می‌کنند؛ پس اگر روزی حس‌وحال خوبی نداشته باشید هم باید بتوانید کارتان را انجام دهید.

6- مدیریت زمان

مدلینگ ساعت کار مشخصی ندارد و شاید مجبور شوید چند کار مختلف را در یک روز انجام دهید یا در کنار مدلینگ شغل دیگری نیز داشته باشید؛ پس باید بتوانید همه‌ی آن‌ها را مدیریت کنید.

7- نظم

نظم برای برنامه‌ریزی، حفظ رژیم غذایی، روتین پوستی و ورزش کردن اهمیت زیادی دارد؛ همین‌طور کمک می‌کند در کار تیمی بهتر عمل کنید.

8- ارتباط خوب

مدل‌ها با صاحبین کسب‌وکار، روابط عمومی و اشخاص بسیاری سروکله می‌زنند پس بهتر است برای موفقیت در کار خود مهارت ارتباط موثر با افراد را بلد باشید.

فیس فریم چیست؟
ادامه مطلب

هم‌چنین شما هنگام کار کردن با عکاس‌ها باید مدام به درخواستی که از شما دارند، گوش کنید؛ پس خوب گوش دادن نیز اهمیت زیادی دارد.

9- معامله

خیلی وقت‌ها کار مدلینگ حقوق مشخصی ندارد؛ پس باید توانایی معامله داشته باشید تا دستمزدی را دریافت کنید که استحقاق آن را دارید.

10- ساختن برند شخصی

در حال حاضر خیلی از کارها به مهارت مدلینگ نیاز دارند. فضاهای مجازی مانند لینکدین و اینستاگرام از مهم‌ترین مکان‌ها برای پیدا کردن کار هستند. داشتن یک برند شخصی که شما را به کارفرمایان و آژانس‌ها معرفی کند و توانایی‌هایتان را نشان دهد، امروزه اهمیت زیادی پیدا کرده است.

11- توانایی تصمیم‌گیری

گاهی شما به عنوان یک مدل در دوراهی قرار می‌گیرید که پروژه‌ای با دستمزد خوب را انتخاب کنید یا به ارزش‌‌ها و باورهایتان پایبند باشید؛ زیرا ممکن است کاری به شما پیشنهاد شود که با برند شخصی و آینده‌تان در تضاد است، اما حقوق قابل توجهی دارد؛ اینجا توانایی تصمیم‌گیری به کمک شما می‌آید.

12- انگیزه دادن به خود

شغل مدلینگ با رد شدن، ناامید شدن و گاهی حتی با توهین و تمسخر همراه است. این‌ها از ویژگی‌های منفی صنعت مدلینگ است و باید سعی در تغییرشان داشته باشیم؛ اما در عین حال برای وارد شدن به این صنعت و تغییر آن، لازم است انگیزه‌ی خود را از دست ندهید و برای حفظش تلاش کنید.

13- مهارت‌های خاص

امروزه، یکی از مهم‌ترین عوامل استخدام مدل‌ها داشتن تمایز است. افراد زیادی به دلیل وجود فضای مجازی خود را به عنوان مدل معرفی کرده و فعالیت می‌کنند؛ اما موفقیت در این شغل نیازمند چیزی بیشتر از این‌هاست. این‌جاست که داشتن مهارت‌های بدنی خاص مثل مهارت‌های آکروباتیک، ژیمناستیک و بدن‌سازی شما را از دیگران متمایز میکند.

بهترین روش شستن شورت زنانه
ادامه مطلب

کلام آخر

شاید مدلینگ شغل پر رقابتی باشد که رد شدن بخش جدانشدنی آن است؛ اما ویژگی‌های مثبت بسیاری مانند گرفتن محصولات رایگان و آشنا شدن با افراد مختلف را نیز همراه خود دارد. پس اگر می‌خواهید در این مسیر قدم بگذارید، بهتر است آگاهانه این کار را انجام دهید و روی خود، سلامت و مهارت‌هایتان کار کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.