|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

با چند کتاب مد و فشن آشنا شوید ( بخش اول )

تیم کمد
8 می 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

همیشه همین است، قبل از شروع هر کاری، میخواهیم یک باتجربه ریش سفید بنشیند روبرویمان و از کاری که میخواهیم تازه شروع اش کنیم مدام برایمان جملات کوتاه سرشار از پند و اندرز بگوید که خب البته اتفاق نادری است و برای هر کسی هم این موقعیت پیش نمی آید و شاید برای همین است که ابتدا به گشت و گذار در اینترنت میپردازیم و در مراحل بعدی و پیشرفته تر، دست به دامان کتاب ها میشویم.در ادامه با چند کتاب مد و فشن آشنا شوید.

کتاب ها در طول تاریخ ثابت کرده اند که میتوانند به تنهایی بار مسئولیت آموزش نسل ها را، در هر حوزه ای به دوش بکشند و شما را بدون استاد و کلاس و دانشگاه، تبدیل به یک متخصص کنند. پس به این خطوط و کلمات اعتماد کنید و بگذارید مسیر را برایتان روشن و هموار سازند.

خوشبختانه در سال های اخیر، کتاب های زیاد و متنوعی در زمینه مد و فشن ترجمه و تالیف شده اند که خواندنشان دست کمی از پندهای یک ریش سفید با تجربه ندارد .

انتشارات وارش، میردشتی، جمال هنر و مرکب سفید از جمله انتشاراتی هستند که در این سالها در زمینه چاپ کتب مد و فشن فعال بوده اند و کمک زیادی به کسانی که میخواهند به صورت خودآموز در این حوزه به فعالیت بپردازند کرده اند.

در این بخش با چند کتاب مد و فشن آشنا شوید:

 
 101 چیزی که در مدرسه مد آموختم

این کتاب دقیقا همان کتاب پر پندی است که احتمالا همه ما اول کار و قبل از شروع هر چیزی به آن نیازمندیم. حکم همان ریش سفیدی را دارد که روبرویمان نشسته است، با این تفاوت که با در دست داشتن این کتاب نه یکی، بلکه 101 ریش سفید روبرویمان مینشینند و تنها یک نکته و درس میگویند و بعد هم ما را که به افق خیره شدیم با یک عالمه سوال دیگر تنها میگذارند و بعد هم نفر بعدی می آید و همین روند تا آخر کتاب ادامه پیدا میکند.

بهترین مدارس مد دنیا در کشورهای خاورمیانه
ادامه مطلب

نویسنده این کتاب آلفردو کابررا است که جایزه های متعددی در مسابقات فشن از آن خود کرده و در تصویر سازی فعالیت دارد و در نیویورک در یکی از مدرسه های دیزاین به آموزش دانشجویان مشغول است.

کتاب مد و فشن
101 چیزی که در مدرسه مد آموختم

این کتاب را انتشارات وارش اولین بار در سال 1393 به چاپ رسانده است که میتوانید از سایت www.pizzabook.ir به راحتی تهیه اش کنید.        

تدابیر بصری در طراحی پوشاک زنان

واقعا خطوط و برش های لباس هایمان تا چه اندازه میتوانند در ظاهر ما تاثیرگذار باشند ؟ نقاط  ریز و درشت چطور؟ اگرنکات همنشینی رنگ و نور و بافت را در کنار هم رعایت نکنیم، چه میشود؟ اصلا قانونی در رابطه با این عناصر بصری در لباس ها وجود دارد؟ و آیا رعایت این قوانین واقعا میتوانند همه چیز را بهتر بکنند یا نه؟!

این کتاب به شما کمک میکند تا بتوانید لباس ها را تحلیل و در ذهنتان مجسم ، ساده سازی و اجزایش را از هم جدا کنید و در بسیاری از مواقع مشکل یک لباس را بفهمید و آن مشکل را با برش، دوخت و دیگر کارها برطرف سازید. این کتاب همچنین راهنمای اولیه خوبی برای بدست آوردن دید مناسب و شروع به طراحی کردن است. 

کتاب تدابیر بصری در طراحی پوشاک زنان توسط دکتر زهرا رهبرنیا و زهرا رستمی درانتشارات دانشگاه الزهرا و انتشارات مرکب سپید به چاپ رسیده است.

کتاب مد و فشن
تدابیر بصری در طراحی پوشاک زنان


این مطلب نیز برای شما جذاب خواهد بود

آیا شما خلاق هستید؟

بازاریابی مد

این کتاب به شما کمک میکند تا بتوانید در این صنعت وارد شوید و محصولات خود را هر چه راحت تر به فروش برسانید. اینکه کدام عوامل و مزایای مد بر مصرف کنندگان تاثیرگذار هستند و شرکت های مد چگونه میتوانند از آنها استفاده کنند و چه استراتژی ها و تاکتیک های بازاریابی میتواند به افزایش موفقیت محصول شما کمک کند. این کتاب بطور خلاصه به شما بهترین دیدگاه ها و روش ها را ارائه میکند.

انواع شلوار به انگلیسی :دیکشنری شلوار
ادامه مطلب

نویسنده این کتاب، کارولین لوبن و ترجمه کوروش محمودی است که در انتشارات جمال هنر در قالب 113 صفحه به چاپ رسیده است.

کتاب مد و فشن
بازاریابی مد


کتاب هشت هزار سال تاریخ پوشاک اقوام ایرانی

مسلما همه ما از تنوع بسیار لباس های اقوام ایرانی مطلع هستیم و حال کتابی در دست داریم که این تنوع را بصورت کامل و تاریخی برای ما بازگو میکند. این کتاب دارای دو بخش پوشاک باستانی و بعد از اسلام و در کل سیزده بخش است که تمامی پوشاک ها در دوران های متفاوت اعم از زیورآلات، پاپوش و کلاه و سربند ها را با عکس به ما نشان میدهد و مرجع خوبی برای طراحان لباس و کسانی که حتی به مد علاقه دارند است .

مهرآسا غیبی، با بررسی بیش از دویست منبع فارسی و انگلیسی، این کتاب را در هفتصد صفحه به رشته تحریر درآورده است و در سال 1387 در نشر هیرمند به چاپ رسانده است.

کتاب مد و فشن
کتاب هشت هزار سال تاریخ پوشاک اقوام ایرانی

همه ی مهارت هایی که به شما کمک میکند تا در دنیای مد کار کنید

الیاف شناسی

احتمالا داشتن شناخت بر انواع پارچه ها میتواند به ما در انتخاب پارچه مناسب کمک بسیاری کند و شاید داشتن اطلاعات در مورد مواد سازنده این پارچه ها، یعنی الیاف ها اهمیت زیادی نداشته باسد اما باعث میشود بتوانیم هر چه راحت تر دراین صنعت با نساجان ارتباط برقرار کنیم و زبان یکدیگر را بفهمیم. این کتاب در اصل برای دانشجویان رشته فرش به نگارش درآمده است اما خواندنش برای ما ضرری ندارد که هیچ، بلکه بسیار نیز مفید است و اطلاعات ارزشمندی در رابطه با انواع الیاف و روش های تولیدشان در اختیار ما قرار میدهد.

تفاوت چرم فلوتر یا سنگ‌ریزه با چرم سافیانو
ادامه مطلب

این کتاب در سال 1396 توسط ستاره امیری، در نشر سمت ( سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها به چاپ رسیده است.

کتاب مد و فشن
الیاف شناسی

در ادامه سایر کتاب های این حوزه رو به شما معرفی خواهیم کرد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.