|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

10 مدل از بهترین ژست‌های عکاسی برای زیباتر دیده شدن

تیم کمد
18 مارس 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

ژست‌های عکاسی این قدرت را دارند که شما را استایلیش نشان دهند یا کلا نشان ندهند!  برای اینکه در عکس‌هایتان بیشتر از همیشه بدرخشید و زیباتر به نظر برسید، از ژست‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم استفاده کنید. این فیگورها  برای عکاسی در فضای باز هم مناسب هستند و می‌توانند ژست‌های آلبوم عکس سفرهای شما را تشکیل دهند.

پوزهای عکاسی برای فرم بهتر بدن

اولین نمونه از مجموعه ژست های عکاسی که به شما معرفی می‌کنیم، نمونه‌ای است که در عکاسی مدلینگ هم بسیار کاربرد دارد. در این ژست به جای این که صاف جلوی دوربین بایستید، یک پا را بدون اینکه خم کنید، جلوی پای دیگر قرار می‌دهید و بدن را کمی به سمت پایی که عقب قرار داده‌اید، متمایل کنید. این کار خطوط عمودی بدن را بهتر نشان می‌دهد و باعث می‌شود استایلیش به نظر برسید.

عکاسی مد و سبک‌های عکاسی فشن

برای فیگور عکس به عقب نگاه کنید!

هر چقدر در زندگی روزمره تاکید می‌شود که به عقب نگاه نکنید، در دنیای عکاسی به برعکس آن توصیه می‌شود. در حالی که کمی بدنتان را به سمت عکاس متمایل کرده‌اید؛ پشت به دوربین بایستید. سپس از روی شانه به سمت عقب نگاه کنید. این نمونه از ژست‌های عکاسی به خصوص زمانی کارکرد دارد که پشت لباستان دوخت و یا برش خاصی داشته باشد و بخواهید آن را نشان دهید؛ مثلا ممکن است پشت مانتویتان گلدوزی جالبی داشته باشد و بخواهید نشانش دهید.

وقتی لباس خیلی زیباست!

یکی از ژست‌های عکاسی خیلی معروف که در آن به جای تاکید بیشتر بر صورت مدل، روی لباس او تاکید می‌شود، این است که صورتتان را کمی با موهایتان بپوشانید. رو به روی دوربین بایستید و به صورت سه رخ صورتتان را از دوربین برگردانید. این پوز بسیار هنری است و باعث می‌شود بیننده محو مدل لباستان شود.

ژست عکاسی برای جذابیت بیشتر

ژست‌های عکاسی شامل نمونه‌های زیادی هستند؛ بعضی‌ها شما را بانمک‌تر نشان می‌دهند و بعضی زیباترتان می‌کنند. یکی از ژست‌هایی که شما را بانمک نشان می‌دهد، حال و هوایی کودکانه دارد و می‌تواند سنتان را پایین‌تر نشان دهد این است که جلوی دوربین بایستید و سرتان را کمی روی یکی از شانه‌ها خم کنید.
می‌توانید برای زیبایی بیشتر دست سمت سر خم شده را رها بگذارید و دست دیگر را به کمرتان بزنید یا اگر جیب دارید، داخل جیبتان قرار دهید.
سعی کنید پای جهت مخالف سرتان را کمی خم کنید و رو به جلو بگذارید. این کار ژستتان را جذابتر نشان می‌دهد.

ژست عکاس
ژست عکاس

Wim Wenders راوی عشقی از سینما و فشن

ژستی برای تمام فصول

یکی از ژست‌های عکاسی زیبایی که تقریبا در تمام دوران کارکرد داشته و خواهد داشت؛ این است که بدنتان را با زاویه 90 درجه نسبت به دوربین قرار دهید یا به عبارت دیگر تنها نیمی از بدنتان را رو به دوربین بگذارید. سرتان را به طرف عکاس برگردانید و زانوی پایی را که نسبت به او نزدیکتر است، کمی خم کنید. این کار یک ژست زیبا و هنری به شما خواهد داد و به خصوص برای کسانی مناسب است که اضافه وزن دارند و نمی‌خواهند این اضافه وزن در عکس‌هایشان خیلی مشخص باشد.

استفاده از جدول خیابان

از پله، جدول کنار خیابان و هر فضای بلندتری برای ایجاد یکی از پوزهای عکاسی پرطرفدار استفاده کنید. این ژست خصوصا زمانی کارکرد دارد که دلتان بخواهد مدل خاص کفش یا شلوارتان را نشان دهید.

انقلاب کفش مری جین
ادامه مطلب

برای این کار رو به روی دوربین بایستید. یکی از پاها را روی جدول یا پله قرار دهید و دیگری را صاف روی زمین بگذارید. پایی که روی پله قرار دارد ناخودآگاه کمی خم خواهد شد و ژست شما را زیباتر نشان خواهد داد.

ژست عکاسی
ژست عکاسی

تکیه به دیوار، ژست عکاسی آرام

یکی از بهترین کارها برای نشان دادن آرامش توسط ژست‌های عکاسی تکیه دادن به دیوار است. در این ژست بدن را کمی به سمت دوربین متمایل می‌کنید، سر را به سمت دوربین می‌چرخانید و یکی از زانوها را هم کمی خم خواهید کرد. اعتماد به نفس و آرامش از مواردی است که در این ژست به خوبی مشخص خواهد بود.

ژست حرکت بگیرید

لازم نیست در تمام فیگورهای عکاسی سکون را نشان دهید؛ گاهی نشان دادن حرکت در عکس‌ها ابعاد حرفه‌ای‌تری به عکس شما خواهد داد. برای این کار می‌توانید بدون نگاه کردن به دوربین ژست راه رفتن را بگیرید. برای این کار نباید تمام بدن رو به روی دوربین باشد و بهتر است بدن را با زاویه‌ای حدود 90 درجه چرخانده باشید، صورتتان سه رخ باشد، یکی از پاها روی زمین و دیگری در حال برداشته شدن از روی زمین و یکی از دست‌ها رو به عقب یا جلو قرار بگیرد.

ژست عکاسی نشان دهنده حرکت
ژست عکاسی نشان دهنده حرکت

ژستی دیگر در کنار دیوار

دیوار، میله یا هر تکیه‌گاه دیگری می‌تواند محل مناسبی برای این نمونه از مجموعه ژست‌های عکاسی باشد. در این ژست دوربین نیمی از بدن شما را پوشش می‌دهد. شما باید پایی را که سمت دوربین قرار دارد، صاف قرار دهید و پای دیگر را خم کنید. بهتر است دست سمت دوربین صاف باشد و دست دیگر داخل جیب یا روی پا قرار بگیرد یا خیلی طبیعی آن را روی کمرتان بگذارید.

ژست عکاسی با تکیه بر اجسام مختلف

اگر در عکس به کسی تکیه داده‌اید می‌توانید یک پا را جلوی پای دیگر قرار دهید، (مثل اولین نمونه از ژست‌های عکاسی)؛ با این تفاوت که حالا که تکیه گاه دارید می‌توانید زانوی پای جلویی را خم کنید.

ژست عکاسی
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.