|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فیس فریم چیست؟

نیلوفر روحی
15 می 2024
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم
فیس فریم یخی

یکی از محبوب‌ ترین تکنیک‌هایی که این‌ روزها امتحانش را پس داده است، فیس فریم است. این تکنیک شامل هایلایت موهای جلوی صورت برای برجسته‌کردن و قاب‌کردن صورت شماست. فرقی نمی‌کند موی بلندی داشته باشید یا کوتاه، کادربندی صورت می‌تواند ظاهر کلی شما را تغییر دهد و روی نقاط جذاب صورت شما تأکید کند. فیس فریم مو در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است؛ به طوری که افراد زیادی، از سلبریتی‌ها تا اینفلوئنسرها، جذب این تکنیک زیبایی ترندی شده‌‍اند؛ چه بالیاژ ظریف مو باشد و چه هایلایت‌های جسورانه و درشت. این ترند همه‌کاره برای افراد با هر مدل و قد مو قابل اجراست؛ اما سوال اصلی این‌جاست که این تکنیک در فرم‌های مختلف صورت چگونه اجرا می‌شود؟ چه تناژ رنگی برای موهای خود انتخاب کنیم؟ برای پاسخ به تمامی این سوالات مثل همیشه همراه مجله‌ی کمد سارک باشید.

فیس فریم دخترانه
فیس فریم پوست گندمی

فیس فریم چیست؟

فیس فریم به مدل مویی گفته می‌شود که قسمت‌های جلویی مو در اطراف صورت هایلایت شده و با تکنیک رنگ، قاب گرفته می‌شود. در این مدل توجه به صورت شما بیشتر می‌شود. این مدل معمولا شامل لایه‌های پُر یا نازک هایلایت در اطراف صورت است. این هایلایت‌های قاب‌بندی، جزئیات صورت شما را بیشتر نشان می‌دهد.

فیسم فریم چیست - مجله کمد

مزایای فیس فریم

یکی از مزایای فیس فریم مو، توانایی آن در نرم کردن زوایای صورت و افزایش بُعد به مدل موهای شماست. با اضافه کردن هایلایت‌های روشن‌تر در اطراف صورت، می‌توانید کنتراست ظریفی ایجاد کنید؛ در نتیجه رنگ چهره‌ی شما را روشن کرده و توجه را به چشم‌ها و استخوان‌های گونه‌تان جلب می‌کند. این تکنیک، به ویژه در میان کسانی که رنگ موهای تیره‌تری دارند محبوب است، زیرا می‌تواند جلوه‌ای طبیعی و بدون دردسر ایجاد کند.

مزایای فیس فریم

از دیگر مزایای مهم این تکنیک می‌توان به سالم ماندن مو اشاره کرد. به جای آن‌که با دکلره سراغ کل موهای خود بروید، از فیس فریم مو استفاده کنید. دکلره و هایلایت کردن بخش جلویی صورت باعث می‌شود کل موهای شما خشک نشود و آسیب نبیند، در عین حال شما زیبایی خود را دوبرابر کرده‌اید.

علاوه بر افزودن هایلایت، کادربندی صورت را می‌توان از طریق تکنیک‌های برش مانند لایه‌ها یا چتری نیز به دست آورد. با این لایه‌ها یک فیس فریم دخترانه در ظاهر خود داشته باشید. در نهایت می‌توانید بافت و حرکت را به موهای خود اضافه کنید و ظاهری شاداب داشته باشید. فیس فریم چتری هم می‌تواند راهی عالی برای قاب کردن صورت و جلب توجه به چشمان شما باشد.

فیس فریم جلوی مو
مجله کمد  - فیس فریم دخترانه

هایلایت فیس فرم مو در مدل مختلف صورت

هایلایت فیس فرم مو در مدل‌های مختلف صورت کاربرد دارد. این مدل به ویژه برای افرادی که فرم صورت گرد یا مربع دارند، جذاب است؛ زیرا می‌تواند خطای دید در طول صورت و نرمی زاویای آن ایجاد کنند. هایلایت‌های فیس فریم می‌توانند استخوان گونه، خطوط فک و چشم ها را برجسته کنند. در نهایت، هایلایت‌های فیس فرم می‌توانند بسیار کارساز باشند، مخصوصا برای هر کسی که به دنبال اضافه کردن حجم و روشنایی به مدل موهای خود است. همیشه بهترین کار این است که با یک آرایشگر حرفه‌ای مشورت کنید؛ چرا که این فیس فریم‌ها و ظرافتشان باید با توجه به ویژگی فرم صورت شما تعیین شوند.

هایلایت فیس فرم مو در مدل مختلف صورت

فیس فریم صورت گرد

برای کسانی که فرم صورت گرد دارند، هایلایت‌های فریم صورت می‌تواند به ایجاد ظاهری بلند و افزایش وضوح صورتشان کمک کند. برجسته کردن اطراف استخوان گونه و خط فک می‌تواند به ایجاد ظاهری زاویه‌دار‌تر کمک کند. برای فرم صورت گرد، اگر فیس‌فریم مو در قسمت شقیقه‌ها به صورت پراکنده و نامتقارن باشد بهتر است.

فیس فریم برای صورت های  گرد

فیس فریم صورت مربع

برای کسانی که صورت مربعی دارند، هایلایت‌های فیس فریم صورت می‌تواند زوایای صورتشان را نرم‌تر نشان دهد؛ حس زنانگی را به آن اضافه کند و در نهایت به کشیده شدن صورت و ایجاد ظاهری متعادل‌تر کمک کند. برای کم کردن فرم مربع صورت حتما فیس فریم هایلایت موی خود را پایین‌تر از ریشه در نظر بگیرید و لایه‌هایی ظریف ایجاد کنید.

فیس فریم صورت مناسب صورت مربعی

 فیس فریم صورت بیضی

افرادی که صورت بیضی‌شکل دارند بیشترین انعطاف را در مورد فیس فریم صورت دارند. این شکل صورت به عنوان متنوع‌ترین شکل در نظر گرفته می‌شود. در فیس فریم صورت کشیده هایلایت‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی قرار داد تا ویژگی‌های مختلف را برجسته کند. نگران ترکیب رنگ هایلایت خود نباشید؛ می‌توانید حتی از فیس فریم یخی یا حتی فیس فریم دودی نیز استفاده کنید.

 فیس فریم برای صورت های بیضی

فیس فریم صورت قلبی

فیس فریم صورت قلبی شکل به چه صورت است؟ این افراد می‌توانند از فیس فریم جلوی مو روی پیشانی و تأکید بر استخوان گونه و خط فک استفاده کنند. با قرار دادن هایلایت‌ در اطراف این بخش از صورت، می‌توان تعادل مناسبی ایجاد کرد. در نهایت، فیس فریم صورت را می‌توان به گونه‌ای انجام داد که با هر شکل صورت مطابقت داشته باشد.

فیس فریم برای صورت های قلبی

انواع رنگ فیس فریم با توجه به رنگ پوست

قبل از انتخاب رنگ بالیاژ فیس فریم موی خود، باید تناژ رنگی پوستتان را بشناسید. اگر تناژ پوستی شما سرد است، فیس فریم یخی و بلوندهای سرد جذابیت خاصی در چهره‌ی شما ایجاد می‌کند. اگر تناژ پوستتان گرم است، بهتر است فیس فریم طلایی، قرمز و قهوه‌ای گرم داشته باشید.

انواع رنگ فیس فریم با توجه به رنگ پوست
انواع رنگ فیس فریم با توجه به رنگ پوست - رنگ پوست گندمی

فیس فریم یخی

برای خانم‌هایی که تناژ پوست روشن و سرد دارند فیس فریم یخی یکی از موارد جذاب و مناسب است. این فیس فریم هم بر موی تیره و هم بلوند و روشن قابل اجراست.

فیس فریم یخی
فیس فریم یخی - مجله کمد
فیس فریم یخی - مجله کمد

فیس فریم دودی

اگر هنوز نمی‌دانید چه رنگی به پوست شما می‌آید، پیشنهاد ما به شما فیس فریم دودی است.

فیس فریم دودی
فیس فریم دودی دخترانه

فیس فریم مشکی

فیس فریم مشکی یکی از پرطرفدارترین هایلایت این روزهاست. برای کسانی که نمی‌خواهند موی مشکی خود را تغییر دهند، بهتر است در این زمینه رنگ خود را انتخاب کنند. خبر خوب این است که تمامی تناژهای رنگی در زمینه‌ی مشکی قابل اجراست. اما بیشترین رنگ پرطرفدار در فیس فریم مشکی، دودی و یخی است.

فیس فریم مشکی - مجله کمد
فیس فریم روی موی مشکی
فیس فریم دخترانه روی موی مشکی - مجله کمد

فیس فریم رنگی

اگر به دنبال انتخاب فیس فریم رنگی هستید، می‌توانید با این تکنیک روی صورت خود امتحان کنید. یکی از مزایای فیس فریم رنگی این است که شما هر رنگی را که دوست داشته باشید، می‌توانید با یک لایه‌ی ظریف و نازک اجرا کنید. صورتی، قرمز، آبی، سبز و …. را روی موهای خود امتحان کنید. با هر ضخامتی که دوست دارید طیف رنگی متنوعی را در فیس فریم موی خود داشته باشید. 

فیس فریم رنگی - رنگ موی دخترانه
رنگ موی متضاد برای فیس فریم
فیس فریم با رنگ موی فانتزی

بالیاژ فیس فریم

اگر به دنبال بالیاژ موهای خود هستید باید بگوییم که در این‌جا هم می‌توانید فیس فریم مو داشته باشید. فقط کافیست قسمت جلویی موهای شما، در همان تناژ رنگی بالیاژ یک یا چند درجه روشن‌تر باشد. در این حالت یک بالیاژ فیس فریم جذابی خواهید داشت.

بالیاژ فیس فریم
بالیاژ فیس فریم - فیس فریم جلوی مو

فیس فریم مناسب پوست گندمی

فیس فریم مناسب پوست گندمی چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانید که این تناژ نه خیلی تیره است نه روشن. بیشتر افراد این تناژ رنگی را دارند و معمولا درجه‌ی روشنی و تیرگی آن فرق دارد. رنگ‌های تیره و مشکی مناسب شما نیست. بهترین رنگ مو برای پوست شما تناژ طلایی یا قرمز است. هرچه تناژ قهوه‌ای شما متمایل به قرمز باشد بهتر است. تناژ رنگی طلایی، کاراملی و قهوه‌ای روشن بهترین انتخاب برای فیس فریم مناسب پوست گندمی است.

فیس فریم مناسب پوست گندمی - فیس فریم جلوی مو

فیس فریم مناسب پوست سبزه

برای انتخاب فیس فریم مناسب پوست سبزه باید به چند نکته توجه داشته باشید. معمولا پوست سبزه تناژ متنوع‌تری دارد؛ پس در ابتدا آن را به 3 دسته‌ی پوست سبزه‌ی روشن، متوسط و تیره تقسیم می‌کنیم. اگر پوست شما سبزه و روشن است بهتر است فیس فریم با تناژ رنگی بلوند روشن و قهوه‌ای داشته باشید. اگر پوست سبزه‌ی متوسطی دارید رنگ‌های بلوند روشن، قهوه‌ای مایل به قرمز و شاه بلوطی انتخاب جذابی است. اگر پوست سبزه و تیره دارید، قهوه‌ای روشن، بلوند روشن و شاه بلوطی مناسب شماست.

فیس فریم مناسب پوست سبزه - مجله کمد

فیس فریم موی کوتاه

اگر موهای کوتاهی دارید توجه داشته باشید که فیس فریم صورت شما ظریف باشد. قرار است این فیس فریم‌ها حجم و زیبایی به صورت و موی شما بدهند. در این حالت تعادل مناسبی میان قد و حجم موهایتان ایجاد می‌شود.

فیس فریم موی کوتاه

فیس فریم موی بلند

اگر موهای بلندی دارید فیس فریم درشت مناسب حجم و قد موهای شماست. چرا که هر چه فیس فریم شما درشت و ضخیم‌تر باشد با قد موهایتان متناسب است؛ پس جلوه‌ی جذابی در صورت شما ایجاد خواهد کرد.

فیس فریم موی بلند

فیس فریم برای موی فر

فیس فریم برای موی فر هم مثل موی صاف قابل اجراست. فقط بستگی به میزان فر و مجعد بودن موی شما دارد. فیس فریم حجم موهای شما را بیشتر می‌کند؛ پس دقت کنید که هرچه موهای شما پف بیشتری دارد و فر آن ریزتر است، فیس فریم شما ظریف باشد. هایلایت ظریف در موهای فر در قسمت جلوی صورت با ترکیب رنگی متنوع، جذابیت خاصی به چهره‌ی شما می‌دهد.

فیس فریم برای موی فر

فیس فریم در خانه

شاید به این فک کرده باشید که آیا می‌توان فیس فریم در خانه را امتحان کرد؟ اجرای این تکنیک در خانه آسیبی به موهایتان وارد نمی‌کند؟ برای پاسخ به این سوال یک راه حل بسیار ساده وجود دارد. بهتر است از تکنیک بدون دکلره استفاده کنید. اما به چه صورت؟ از رنگ‌های گیاهی و بدون آمونیاک برای فیس فریم موی خود استفاده کنید. یک لایه‌ی نازک جلوی موی خود انتخاب کنید و هر رنگی که دوست دارید روی آن اجرا کنید؛ بعد از گذشت مدت زمان تعیین‌شده، موهای خود را بشویید. در نهایت یک فیس فریم جذاب و بدون ذره‌ای آسیب خواهید داشت. یکی از مزایای این تکنیک در خانه این است می‌توانید از لایه‌ی بسیار نازک شروع کنید و اگر علاقه‌مند بودید لایه‌ها را بیشتر کنید و دوباره حجم آن را دو برابر کنید.

فیس فریم در خانه

مراقبت بعد از فیس فریم مو

استفاده از دکلره در فیس فریم احتیاج به مراقبت دارد. مراقبت بعد از فیس فریم مو را جدی بگیرید. برای شستشوی موی خود در قسمت‌های دکلره‌شده حتما از شامپوهای ضد سولفات استفاده کنید. این شامپوها از خشک شدن بیش از حد موهای دکلره‌شده جلوگیری می‌کند. هم‌چنین توجه کنید که روتین درستی را در مراقبت از موهای خود داشته باشید. استفاده از تقویت‌کننده‌هایی مانند روغن آرگان، زیتون، بادام و نارگیل را در محصولات مراقبتی خود داشته باشید.

مراقبت بعد از فیس فریم مو

جمع بندی

پیشنهاد هدیه عید
ادامه مطلب

در نهایت، فیس فریم صورت را می‌توان گزینه‌ای جذاب و همه‌کاره برای هر مدل صورت و رنگ پوست در نظر گرفت. فیس فریم برای افرادی که دنبال تغییر اساسی هستند اما نمی‌خواهند سلامت موهای خود را به خطر بیندازند، گزینه‌ای کم‌ریسک است. مهم‌ترین نکته در فیس فریم‌ها توجه به تناژ رنگی آن است که با پوست شما مطابقت داشته باشد و در نهایت اجرای این فیس فریم با توجه به فرم صورت شما و حجم موهایتان باشد.

منابع:

www.glamourmagazine.co.uk

www.therighthairstyles.com

www.herworld.com

blog.wella.com

www.gavinashley.com

vegamour.com

tierneysalons.com

www.revlonprofessional.com

www.lorealprofessionnel.co.uk

www.ilesformula.com

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.