|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مسابقات مد 2021، دریچه‌ کشف استعدادهای نوظهور

مونا میرزایی
23 می 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

امروزه مسابقات حوزه مد و فشن تبدیل به راهی برای ورود علاقه‌مندان به دنیای جذاب فشن شده است. این مسابقات فرصت طلایی هستند برای حمایت طراحان نوپا و با استعدادی که در این صنعت قدم گذاشته‌اند.

شرکت کردن در مسابقات مد در هر مرحله‌ای از زندگی، تجربه‌ای جدید و انگیزه‌ای است برای تلاش دوباره جهت کاری که آن را دوست داریم. کسی چه می‌داند، شاید شما یکی از برندگان رقابت‌های امسال باشید و بتوانید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید. چرا که بسیاری از مسابقات مد جوایز نقدی قابل توجهی دارند. حتی شما با قرار گرفتن در لیست نفرات برتر می‌توانید فرصت شرکت در دوره‌‌های کارآموزی برندهای مشهور دنیا رو پیدا کنید و قطعا مسیرهای جدیدی را برای شما رقم می‌زند. در این مسیر می‌توانید با افراد حرفه‌ای و مشهور آشنا و تجربه‌‌های جدیدی کسب کنید.

در این مطلب کمد سارک برای شما تعدادی از این مسابقات حوزه فشن را که سوای یک رقابت جهانی، فرصت شغلی به حساب می‌آیند، معرفی می‌کنیم.

هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۱ ! هفته‌ای پر سر و صدا

2021 REDRESS DESIGN، طراحی مد پایدار

مسابقه REDRESS DESIGN در هنگ کنگ یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مسابقات در جهت مد پایدار است. برای آموزش طراحان مد در حال ظهور در سراسر جهان، در مورد نظریه‌ها و تکنیک‌های طراحی پایدار برگزار می‌شود. این مسابقه مد به منظور هدایت رشد طراحان به سمت یک سیستم مد دایره‌ای (ایجاد چرخه‌ی پایدار در مد) تلاش می‌کند.

REDRESS DESIGN قصد دارد با قرار دادن استعداد طراحی پایدار در کانون توجهات جهانی، یک بستر منحصر به فرد برای تغییر بازی‌های پرشور استعدادیابی مد ایجاد کند تا صنعت فشن را در سطح جهانی متحول کند.
این مسابقه مد 2021، با حضور طراحان لباس بیش از 18 سال از سراسر جهان با یک ابتکار جالب همراه است. قبل از شروع رقابت یک دوره به صورت آنلاین برای تمام شرکت‌کنندگان در مورد اقتصاد و روند طراحی مد پایدار برگزار می‌شود. همچنین در این رقابت مد و فشن شرکت‌کنندگان باید کمتر از چهار سال تجربه حرفه‌ای در این زمینه داشته باشند.

این مسابقه بسیار جالب و فرصت طلایی برای مبتدیان مد است. شما می‌توانید با ارائه 3 طرح کلی از لباس کامل شده با توجه به این که متریال کار باید از ضایعات منسوجات و زباله‌های بازیافتی از پارچه انتخاب شود. مسابقه REDRESS به مرحله نیمه نهایی و مرحله نهایی ختم می‌شود. برگزیدگان نهایی رقابت این امکان را دارند که آثار خودشان را برای نمایشگاه‌های بین المللی ارسال کنند. در این مسابقه برای برندگان فرصتی ایجاد می‌شود که طرح‌های پایدار خود را به مخاطبان جهانی ارائه ‌دهند و در مجموع 80 هزار هنگ کنگ (10 هزار دلار آمریکا) برای جوایز برندگان در نظر گرفته شده است.

مسابقات مد و فشن 2021، .REDRESS design 2020
REDRESS design 2020

هفته مد میلان ۲۰۲۱ و شکوه برندهای ایتالیایی

Altaroma 2021 ، نیروی محرک مد نو ظهور ایتالیا

این شرکت، با حمایت اتاق بازرگانی رم و آژانس تجارت ایتالیا با هدف ارتقای هنر و صنایع دستی طراحان این منطقه شکل گرفت. همچنین فعالیت‌های مختلفی در این راستا از جمله استعدادیابی و حمایت طراحان جوان در زمینه طراحی مد برگزار می‌کند. شرکت Altaroma با ایجاد رقابت مد و فشن، فرصتی متفاوت را برای استعدادها و برندهای جدید از سال 2002 ایجاد کرده است. این مسابقه دریچه‌ای برای کشف روندهای جدید هنر فشن و یک ویترین مهم ملی و بین المللی برای خلاقان دنیای مد است.

هفته مد مردانه پاریس پاییز و زمستان 2024/2025  
ادامه مطلب

هدف Altaroma ارزش‌گذاری استعدادهای در حال ظهور، کسب‌وکارهای کوچک و طراحان مستقل است که در این جهت به تدریس و توسعه سیستم مد ایتالیا کمک می‌کنند.
این شرکت در سال 2009 تغییراتی را ایجاد کرد و یک مسابقه مد مهم را از آن پس، هر ساله با همکاری Vogue Italia و موسسات ایتالیایی چون؛ Pitti Immagine و Nazionale della Moda Italiana برگزار می‌کند. یک پروژه پیش‌گام واقعی که می‌خواهد از طریق راهنمایی حرفه‌ای، توسعه تجارت، نمایش مد و ارائه پوشش رسانه‌های جمعی و جوایز مهم نقدی از برند‌های نوظهور مد و صنایع دستی ایتالیا و مناطق دیگر حمایت کند.

در رقابت Altaroma 2021، پوشش پیشنهادی Vogue Italia که جایزه Franca Sozzani را می‌دهد بسیار مهم است. این مسابقه مخصوص کسانی است که دارای مارک تجاری است که قبلا تجربه توزیع و تولید را داشته‌اند. در میان بهترین برندگان آخرین نسخه‌ها می‌توان نام‌های جالب جدیدی مانند Francesco Murano، Federico Cina و Brognano پیدا کرد.

مسابقه طلا و جواهرات GIANT 2021

مسابقه دیگر که مربوط به طراحی جواهرات GIANT 2021 است، برای پانزدهمین بار در سال 2021 از هنرمندان و طراحان آماتور جواهرات دعوت می‌کند. مفهوم این مسابقه طراحی جواهراتی برای همه در نسل‌های مختلف قابل استفاده باشد را ارائه می‌دهد. در واقع طراحی باید مربوط به موضوع مورد نظر باشد و حداقل شامل طراحی 3 قطعه در یک پک باشد که محتوای آن گردنبند، انگشتر، دستبند و گوشواره است. شرکت در این مسابقه جواهرات، می‌تواند فردی یا به صورت گروهی باشد و هیچ محدودیتی در انتخاب مواد و رنگ در طراحی جواهرات وجود ندارد.

هدف از برگزاری این مسابقه حمایت، ایجاد تبلیغات، آگهی و فراهم آوردن زمینه‌ای برای طراحان تازه کار جهت نمایش محصولات‌شان به خریداران تجاری در سراسر جهان است. نحوه ارسال آثار به صورت آنلاین، توسط خود شخص و به صورت رایگان می‌باشد. آخرین مهلت این مسابقه 31مه 2021 برابر با 10 خرداد سال 1400 است .

جوایز این مسابقه مبلغ 4000 دلار پول نقد، به نفر اول 3000 دلار به نفر دوم 1500دلار به نفر سوم تعلق می‌گیرد. برای اطلاع بیشتر به gitwjda.com مراجعه کنید.

Michael Kors، چهل سالگی برند این ستاره‌ی آمریکایی

مسابقات مد و فشن 2021، مراسم جوایز مسابقه  GINT 2020
مراسم جوایز مسابقه GINT 2020

World Of Wearable Art 2021 (WOW)

این مسابقه برتر مد که بیش از 30 سال قدمت دارد، به هنرمندان این امکان را می‌دهد تا خلاقیت خودشان را به نمایش بگذارند. در یک پلتفرم خلاقانه و منحصر به فرد مرزهای هنر و طراحی فشن را تلفیق می‌کند. این مسابقه در سطح بین المللی مشهور و بیش از 40 کشور جهان را سالانه به خود جذب می‌کند. به برگزیدگان‌ این مسابقه اجازه داده می‌شود که لباس‌های خودشان را در ولینگتون نیوزلند به نمایش بگذارند.

بررسی کالکشن هفته‌ مد پاریس 2024
ادامه مطلب

گروه سنی برای شرکت در این مسابقه از سن 18 به بالا می‌باشد و به برندگان این مسابقه به مبلغ 185000دلار جایزه تعلق می‌گیرد. ایجاد فرصتی برای نفرات برتر و قرار گرفتن آن‌ها در یک اقامتگاه کار آموزی، کار در شرکت‌های خلاق است تا کسب تجربه کنند. از موارد متفاوت WOW2021، حضور Alexandra Byrne طراح لباس انگلیسی، برنده جایزه اسکار امسال در کنار هیئت داوران مشهور دیگر، است. مواردی را که در این مسابقه برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته اند عبارت از: طراحی پارچه ، طراحی مجموعه لباس، طراحی جواهرات، مجمسه‌سازی، دیزاین داخلی است.

مسابقات مد و فشن 2021
نمادی از World Of Wearable Art 2021

Taiwan fashion design award 2021

مسابقه طراحی مد تایوان برای اولین بار در سال 1987 به عنوان یک مسابقه محلی راه اندازی شده است. در سال 2021 سی و پنجمین دوره این رقابت مد و طراحی به میزبانی اداره توسعه اقتصادی، وزارت امور اقتصادی و به همت فدراسیون نساجی تایوان برگزار می‌شود؛ این اولین مسابقه رسمی مد آسیا نام گذاری شده است.

مضمون مسابقه طراحی لباس مردانه، لباس زنانه و یا ترکیبی از هر دو را می‌توانید انتخاب کنید. ایده و الهام، طراحی پارچه، مواد و متریال طراحی، الگوسازی، چاپ و جزئیات و… به عهد شرکت کنندگان است.

بررسی کالکشن‌های پاییز ۲۰۲۱

مسابقات مد و فشن 2021، نمایشی از Taiwan fashion design award 2020
نمایشی از Taiwan fashion design award 2020

WOOLMARK prize 2021

این مسابقه برای هر طراح مد در سراسر دنیا که می‌تواند با معیارهای شرکت WOOLMARK مطابقت داشته باشد، مانند داشتن یک کارگاه تولید و توزیع، آزاد است به همین دلیل این مسابقه مد برای طراحان تازه کار که چند سالی است با نام تجاری خود کار می‌کنند وکمی تجربه دارند مناسب است. جایزه بین المللی Woolmark ، استعدادهای برجسته مد را از سراسر جهان تجلیل می‌کند. لباس‌ها در این مسابقه زیبایی و قابلیت استفاده از پشم و الیاف طبیعی را به نمایش می‌گذارند. این معتبرترین جایزه جهان برای افزایش ستاره های مد است.

جدول زمان‌بندی این مسابقه از مارس تا ژون در حال انجام است. برای کسب اطلاعات بیشتر از woolmarkprize.com رسمی آن کمک بگیرید.

مسابقات مد و فشن 2021، .برندگان WOOLMARK prize 2020
برندگان WOOLMARK prize 2020

TFP TALENTS 2021

اگر به دنبال یک رقابت هیجانی هستید، مسابقه مد TFP TALENTS 2021 در ایتالیا را دنبال کنید. هر ماه یک مسابقه خوب ویژه طراحی مد مخصوص اعضای انجمن استعدادهای درخشان (که اکنون تقریبا طراحان دهه 90 از سراسر ایتالیا و از مدارس مهم مد می آیند، برگزار می‌شود. شرکت در این مسابقه و پیوستن به چالش‌های مد در اینستاگرام آن‌ها بسیار آسان است. جوایز برای برندگان این مسابقه شرکت در یک سری کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های کوتاه رایگان برای ایجاد برند تجاری و انتشار مجموعه طراحی‌های خودشان در رسانه‌های اجتماعی و همچنین همکاری با مجلات مد است. امکان فروش آثار شرکت کنندگان را در بازارها و نمایشگاهای معروف فراهم می‌کنند.

آشیانه‌ی عقاب‌ها در سرزمین دال
ادامه مطلب

شما می‌توانید هر ماه اطلاعات مربوط به راه اندازی و مهلت ثبت نام را فقط با دنبال کردن مشخصات مسابقه مد، در صفحه رسمی آن‌ها پیدا کنید. برای ثبت نام در مسابقات و عضویت در انجمن استعدادهای درخشان ایمل دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر از خدمات و فعالیت‌های آن به tfptalents.com نگاهی بیندازید.

JWA Award 2021

جایزه جهانی جواهرات (JWA) یک رقابت سالانه است که شامل تجارت از معدن تا بازار در صنعت بین المللی جواهرات می‌شود. این مسابقه در سال 2012 پایه گذاری شد و قبلا به عنوان جوایز JNA شناخته می‌شد. این مسابقه از سراسر جهان اثرهایی را دریافت می‌کند؛ یک فرآیند داوری مستقل، قوی و شفاف دارد. در این رقابت از افراد برجسته و شرکت‌های استثنایی که سهم قابل توجهی در این صنعت و تاثیر مثبتی در دنیای جواهرات و سنگ‌های قیمتی دارند، تقدیر می‌کند.

یکی از معتبرترین جوایز در بین جامعه بین المللی جواهرات و سنگ‌های قیمتی است که توسط جواهرات Informa Markets برگزار می‌شود. این مسابقه با هدف ایجاد نوآوری و ارتقا بهترین شیوه‌ها در جهت پایداری تولید جواهرات فعالیت می‌کند. این مسابقه بستری را برای شرکت کنندگان مهیا کرده است تا نام تجاری خودشان را به معرض تماشا و در میان دید رهبران این صنعت قرار دهند. ثبت نام آنلاین برای مشاهده معیارهای داوران و ورود به JMA الزامی است. در تاریخ 9ژوئن2021 (چهارشنبه) ساعت 23:59به وقت هنگ کنگ، برای این مسابقه از طریق سایت ثبت نام کنید. برندگان نهایی از طریق اعلامیه آنلاین در تاریخ 28 ژوئیه 2021 اعلام می‌شوند.

کالکشن‌های جذاب ۲۰۲۱

مسابقات مد و فشن 2021، مراسم اختتامیه JNA AWARDS 2020
مراسم اختتامیه JNA AWARDS 2020

امیدوارم این مطلب برای شما علاقه‌مندان به طراحی مد و فشن انگیزه‌ای باشد برای شرکت در چنین مسابقاتی تا از این‌ فرصت‌های طلایی برای شکوفایی استعدادهای خودتان غافل نشوید. قطعا شرکت در رقابت‌های مد شروع خوبی برای کسب موقعیت‌های شغلی و تحصیلی بی‌نظیر برای تک تک شما است. زمان را از دست ندهید و برای ثبت نام در مسابقات فشن جسارت به خرج دهید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.