|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

Quilted jacket، کاپشن‌های لایه‌دوزی شده

پروانه پاکزاد
1 نوامبر 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

اگر از همراهان ما باشید، حتما خاطرتان هست که راجع به کیف‌های لایه‌دوزی شده صحبت کردیم. اما موضوع محصولات لایه‌دوزی شده در ترندهای امسال فقط به کیف‌ها ختم نمی‌شود. امسال در آیتم‌های مختلف پوشش به کار می‌روند. کاپشن‌ها، کت، کیف، دامن و لباس‌های لایه‌دوزی شده برای پاییز و زمستان امسال برای هوای سرد مناسب هستند و همه جا یافت می‌شوند. برندهای پرطرفداری مثل لویی ویتان (Louis Vuitton) و بالنسیاگا (Balenciaga) و پرادا (Prada) از این ترند به شکل اغراق آمیزی استفاده کرده‌اند.

نکات استایلینگ کیف‌های لایه‌دوزی شده

Quilted jackets جدیدترین ترند کاپشن‌های لایه‌دوزی شده
Quilted jackets جدیدترین ترند کاپشن‌های لایه‌دوزی شده

لایه‌دوزی‌ها از کجا بوجود آمدند؟

اما اگر بخواهیم از تاریخچه‌ی این لباس‌ها صحبت کنیم، ابتدا باید بدانیم که لایه‌دوزی‌هایی (که البته به شکل حال حاضر هم نبودند) در قرن هفدهم میلادی بسیار محبوب شدند. اما در واقع ریشه‌های اصلی آن به قرون وسطی باز می‌گردد. جالب اینجاست که این ترند در واقع ترندی بین المللی بوده است و فقط در اروپا استفاده نمی‌شد، بلکه در هند و همچنین در کشورهای شرق دور بسیار دیده می‌شد.

همانطور که همه‌ی ما با دیدن این ترند به یاد روتختی‌ها می‌افتیم، در اوایل هم فقط مختص لحاف و روکش تخت بود، اما از همان ابتدا نیز در لباس‌ها کاربری داشت. شوالیه‌ها و سربازان در پوشش جنگی خود در زیر زره‌ها از آن استفاده می‌کردند تا شخص راحت‌تر بدن خود را حرکت بدهد. شاید به همین دلیل است که ما با دیدن این لباس‌ها حس قدرت را نیز دریافت می‌کنیم. اما بعضی مثل کشاورزان یا مردم عادی جامعه که با اینکه جزو سربازان نبودند اما به جنگ‌ها میرفتند و توان خرید زره را نداشتند، لباس لایه‌دوزی شده ی خود را به تنهایی می‌پوشیدند.

ترند لایه دوزی شده پاییز 2021
ترند لایه دوزی شده پاییز 2021

لایه‌دوزی‌ها چطور به شکل حال حاضر در آمدند؟

اما چیزی که ما در حال حاضر به شکل لایه‌دوزی‌ها می‌بینیم و می‌شناسیم توسط آقای استیو گایلاس (Steve Guylas) و همسرش در سال 1965 اختراع شد. اولین اختراع او جلیقه ی ضد آب، ضد گلوله پلی‌استری برای تیراندازی بود. بعد از آن که شاهد استقبال بی‌نظیر از این اختراعش روبرو شد، کت لایه دوزی شده را معرفی کرد. مهم‌ترین دلیل شهرت این کت پوشیده شده آن توسط خانواده‌ی سلطنتی بود.

تفاوت ترند کفش پاییز و زمستان ۲۰۲۱-۲۰۲۲ با سال‌های گذشته

چگونگی بوجود آمدن لایه دوزی های مدرن
چگونگی بوجود آمدن لایه دوزی های مدرن

پافرها، زیر مجموعه‌ی کاپشن‌های لایه‌دوزی شده

همانطور که درسال‌های قبل دیده بودیم، پافرها در فصول سرد پرطرفدار بودند؛ که برای مثال در سال 2019 افراد مشهور زیادی مثل، هیلی بیبر(Hailey Bieber) و ریانا (Rihanna) و کایلی جنر (Kylie Jenner) با این ترند دیده شده بودند. اما در آن سال اورسایز (Oversize) و فقط با خطوط افقی وجود داشتند. اما امسال دوخت‌های روی این نوع از کاپشن‌ها به شکل خطوط منحنی، اشکال هندسی تبدیل شده‌اند و دیگر شکلی اغراق‌آمیز ندارند. این کاپشن‌ها به شکل کوتاه، بلند، لایه‌دوزی‌های نازک و پفی دیده می‌شوند.

ترند پافرها برای پاییز و زمستان
ترند پافرها برای پاییز و زمستان

کاپشن لایه‌دوزی شده یا همان پافرها!

یکی از گرم‌ترین آیتم‌های پوششی در یک صبح خنک پاییزی می‌تواند انتخاب یک کاپشن لایه‌دوزی شده باشد، که برای لایه‌ای پوشیدن استایل خود می‌توانید از آن استفاده کنید، که امسال با لایه‌دوزی‌هایی خطی تزیین شده اند. این کاپشن‌ها را با نام پافر می‌شناسند که همان لایه‌دوزی شده‌ها هستند که البته کمی هم پفی هستند. پس اگر به دنبال خرید کاپشنی جدید هستید، خرید یک پافر یکی از اولین پیشنهاد‌های ما بر اساس ترند شناسی‌هاست.

ترندهای عجیب و خلاقانه مردانه در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲

پافر ها یا همان لایه دوزی شده ها
پافرها یا همان لایه دوزی شده‌ها

گرمای دلچسب پافرها

به جز جزییات اصلی در کمد هر کدام از ما، کت‌های بلند و ژاکت‌ها بیشترین کاربری را داشته‌اند و امسال نیز به همین منوال خواهد بود. اگر از طرفداران این آب و هوا نیستید و دنبال پوششی گرم هستید، باز هم می‌توانید ترندی بپوشید. حتی در سرماخوردگی این ترند به کمک شما می‌آیند. با لایه‌های گرم و احساس راحتی به شما کمک می‌کنند تا همچنان به روز باشید. در گذشته پافرها بیشتر لباسی مخصوص برای کوهنوردان به حساب می‌آمدند، اما در حال حاضر جزو آن دسته از پوشش به حساب می‌آیند که از جوان‌ترین عضو خانواده تا مسن‌ترینشان حتی به تازگی در پوشش کودکان نقش به سزایی دارند. وقتی از پافرها استفاده می‌کنیم و تاثیر بی‌نظیر گرمایی که به ما منتقل می‌کند را حس می‌کنیم، بی‌درنگ به تعداد این پوشش در کمد خود می‌افزاییم.

پافرها پوشش گرم برای همه

چطور پافرها را بپوشیم؟

در ادامه با هم چند استایل برای پافرهای پاییزی را ببینیم و بررسی کنیم. در ابتدا باید بگویم که از نظر استایلیست‌ها فقط به روز بودن اهمیت آنچنانی ندارد، مهم این است که شما در کنار داشتن استایل خود سعی کنید به روز هم باشید. پس با بررسی این استایل‌ها می‌خواهیم بدانیم که کدام گزینه‌ها به استایل پوششی ما نزدیکتر است تا بتوانیم پافرهای خود را به بهترین شکل بپوشید. در ضمن این مساله را در نظر داشته باشید که این پوشش اکثرا بدون استفاده از کمربندها می‌باشد و از نشان دادن منحنی‌های بدن به شکل سابق جزو ترندهای امسال نیست.

استایل پافرهای پاییزی

نحوه‌ی استایل کردن کت‌های ترند پاییز و زمستان ۲۰۲۱-۲۰۲۲

تلفیق سبک آوانگارد خیابانی و ارتشی در پافرها

اگر اهل پوشیدن سبکی برخلاف علایق مردم هستید، از آنجایی که عموم مردم فکر می‌کنند آوانگارد غیر قابل پوشش است، قطعا یکی از بهترین انتخاب‌های شما این استایل است، که با پافرها استایلی منحصر به فرد بسازید. برای این کار می‌توانید به راحتی از ترکیب آیتم‌هایی با سبک مختلف استفاده کنید. استفاده از یک پافر جلو بسته که از پهلوها باز است، روی یک بافت اورسایز به همراه یک شلوار تنگ و بوت‌های بلند بنددار (lace up)، این بوت‌ها که شبیه بوت‌های سربازان است و استایل شما را جذاب، متفاوت و جسور خواهد کرد.

استایل پافرها در تلفیق سبک آوانگارد و ارتشی

استایل کژوال در پافرها

شما کافیست پوششی راحت، مثل ست گرمکن‌ها همراه با رانینگ‌ها و یا جین و هودی و کفش‌های رانینگ خود را پوشیده و در انتها یک پافر را به آن اضافه کنید. رنگ مشکی پیشنهاد امسال خیلی از برندهاست، اما با توجه به فصل و نوع اندامتان، رنگی را انتخاب کنید که با بیشتر لباس‌های کمدتان هماهنگ شوند.

پافرها در استایل کژوال
پافرها در استایل کژوال

با ۱۰ ترند پساکرونایی آشنا شوید!

استایل کژوال مونوکروم در پافرها

استایل کژوال پرطرفدار در ترکیب با مونوکروم‌های جذاب از استایل‌های، مدرن و جوان پسند است. برای داشتن این استایل می‌توانید از ترکیب جاگرها و بوت‌های بند و یک هودی به همراه یک پافر استفاده کرد.

استایل مونوکروم کژوال در پافرها
استایل مونوکروم کژوال در پافرها

بازگشت پافر

از آنجایی که معمولا هرچند سال یک مرتبه ترندها در حال بازگشت به صنعت فشن هستند، پس دیدن تکرار بعضی از ترندها حتی بعد از گذشت مدت کوتاهی تعجب برانگیز نخواهد بود. بازگشت‌ پافرها نیز از این قضیه مستثنی نخواهد بود. پس فقط با ترکیب آیتم‌هایی که به روز هستند استایلی متفاوت و گرم بسازید و از پاییز و باران‌ها لذت ببرید. که البته اگر جز دسته‌ی کسانی هستید که زیاد به طبیعت می‌روید، این آیتم یکی از کاربردی‌ترین آیتم‌ها (چه کوتاه، چه بلند) در این فصل به شمار می‌رود.

پافرها دوباره در مرکز توجه‌ها
پافرها دوباره در مرکز توجه‌ها

موی طبیعی، ترندی جذاب برای طرفداران موی سفید


منابع:

www.gentlemansgazette.com

هفت ترند جذاب مو 2019 برای تابستان امسال
ادامه مطلب

www.thetrendspotter.net

www.whowhatwear.co.uk

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.