|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تفاوت ترند کفش پاییز و زمستان 2021-2022 با سال‌های گذشته

نیلوفر روحی
24 اکتبر 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

بالاخره باید گفت قبل از کوید 19یا بعد از آن؟ به‌نظر شما تفاوت ترند کفش پاییز و زمستان 2021-2022 با سال‌های گذشته در چیست؟ پایان پاندمیک کم‌کم فرا رسیده و می‌توان امسال را به عنوان خط پایان بازی تلقی کرد. پس همانند آغاز آن همه‌چیز را تحت‌تاثیر خود قرار می‌دهد. تمایل به راحتی و جذابیت، دوباره در استایل‌های پاییز و زمستانی ما زنده شده است.

اما کویید 19 ما را با روش جدیدی از زندگی‌ کردن و لباس پوشیدن آشنا کرد، که سوال اصلی ما اینجاست. آیا شرایط مثل قبل خواهد شد؟ شاید باز هم گرد غبار استایل کلاسیک با چکمه‌های پر زرق‌ و‌ برق جسورانه حکمرانی کند. خرید بوت‌های خود را شروع کنید. زمان آماده شدن کمد لباس‌های پاییز و زمستان فرا رسیده است. به‌ نظر شما چه تفاوتی میان کمد کفش امسال با سال‌های قبل است؟ پس مثل همیشه همراه همیشگی کمد سارک باشید.

 Shoe trends fall winter 2021-2022
ترند کفش پاییز و زمستان 2021-2022

روند محتوا در این مطلب بدین صورت است، ابتدا به بررسی جز به جز ترندکفش پاییز و زمستان از 2018 تا 2022 می‌پردازیم. در هر سال کدام کفش‌ها جزو ترندهای اصلی به شمار می‌رفتند؟ فرم رایج و پاشنه‌‌های ترندی را بررسی می‌کنیم. کفش‌هایی که محبوبیت بیشتر در چند سال اخیر داشته‌اند را خواهیم داشت. چه به لحاظ نوع جنس و متریال به کار رفته در آن، هم از جهت میزان ارتفاع پاشنه و ضخامت. بعد از بررسی این کفش‌های ترندی نوبت به شناسایی آیتم‌های پرطرفدار ترند کفش پاییز و زمستان 2021-2022 می‌رسد.

شما فکر می‌کنید چه فرم قالب و پنجه‌هایی در تولیدات برند‌ها فروش بیشتری داشته‌اند؟ تفاوت ترند کفش پاییز و زمستان 2021-2022 با سال‌های گذشته در چه مواردی است؟ آیا عملکرد رفته‌رفته جای پای خود را حفظ کرده یا همچنان فرم و ظاهر اهمیت بیشتری دارد؟ در این مطلب بررسی تمامی این موارد را در سال‌های مختلف خواهیم داشت.

ترندهای عجیب و خلاقانه مردانه در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۲

بررسی جز به جز ترند کفش پاییز و زمستان از 2018 تا 2022

به منظور تفهیم هر چه بیشتر جریان ترند در چند سال اخیر نیاز به یک دید جامع داریم. برای این نگاه به بررسی جز به جز ترند کفش پاییز و زمستان از 2018 تا 2022 می‌رسیم. تمامی آیتم‌ها از جمله فرم کلی کفش، پنجه، نوع پاشنه را در نظر می‌گیریم. به گونه‌ای که در هر جز چه تغییری اعمال شده تا کاربردی باشند. مهم‌ترین نکته در محبوبیت تمامی این کفش‌ها، ساختار پرکاربرد آنان است. اینکه با هر کدام از این کفش و چکمه‌ها، تا چه اندازه امکان تنوع استایل‌های مختلف فراهم خواهد بود. این ویژگی یکی از آیتم‌هایی است که در طی چندسال اخیر، مخاطبین توجه‌ی ویژه‌ای در هنگام خرید به آن داشته‌اند؛ چه در کفشی که جواهرات در آن به‌کار رفته، یا با  پاشنه‌ی خاصی  طراحی شده باشد.

 بررسی نمونه ترند کفش‌های پاییز و زمستان از سال 2018 تا 2022
بررسی نمونه ترند کفش‌های پاییز و زمستان از سال 2018 تا 2022

ترند کیف و کفش پاییز و زمستان 2023-2024

استایل‌ کردن شلوار اُورسایز (گشاد)
ادامه مطلب

ترند کفش پاییز و زمستان 2018-2019

در سال 2018 ترند کفش‌ها را می‌توان در محدوه‌ی قرمز کلاسیک قرار داد. پیچ‌‌ و‌ تاب‌های شیک و مورد‌ پسند طبقه‌ی افراد بالای اجتماع، که با چکمه‌های کابوی دهه‌ی 70 خودنمایی می‌کند. تمامی کفش‌ها در تکاپوی دوره‌های طلایی تاریخ جستجو شده است؛ اما با رنگ و بویی تازه در فصل و سال جدید.

4 آیتم مهم کفش ترندی در پاییز و زمستان سال 2018 شامل این موارد است: چکمه‌های کابوی، پاشنه‌های سکویی، چکمه‌ی تا ساق‌پا، پاشنه‌های استوانه‌ای و استفاده از جواهرات در کفش.

ترند کفش پاییز و زمستان 2018-2019
ترند کفش پاییز و زمستان 2018-2019

ترند کفش پاییز و زمستان 2019-2020

سال 2019 گام در جهت دیگری برداشت. در منوی ترند کفش پاییز و زمستان 2019-2020، پنجه‌های مربعی برای یک ظاهر شیک و ایده‌ال رونمایی شدند. خوشبختانه هم نوک‌تیز و هم پنجه‌ی مربع محبوبیت خود را بین مشتریان دارند. پس پوشیدن کفش بدون محدودیت و وسیله‌ای برای ابراز هویت شدند. چکمه‌های پانک در کنار چکمه‌های بلند، معاشقه خود را آغاز می‌کنند.

از مهم‌ترین کفش‌های ترندی این سال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: چکمه‌های بلند بالای زانو، پنجه‌های مربعی، چکمه‌های پانک، پاشنه‌های سکویی و پاشنه‌های گربه‌ای.

ترند کفش پاییز و زمستان 2019-2020
ترند کفش پاییز و زمستان 2019-2020

راهنمای ست زمستانه

ترند کفش پاییز و زمستان 2020-2021

آغاز کرونا و شروعی تازه در ترند کفش پاییز و زمستان 2020-2021 مشاهده می‌شود. بازگشت زیره‌های ضخیم دهه‌ی 90 در ترند پاییز و زمستان 2020 دیده می‌شود. همه چیز با یک اتفاق جهانی تغییر پیدا کرد. پاشنه‌های ضخیم و بوت‌های آزاد و شل‌، برای پوشیدن در فضای باز قدرت انتخاب پیدا کردند. طراحان به کفش‌ها جان تازه‌ای بخشیدند. زنجیر، خواهان اعلام وجود رسمی خود در همان کفش‌های راحت و کاربردی‌ شد. جزییات جسورانه در تن‌پوش راحتی؛ شاید به یک دورهمی کوچک دوستانه دعوت شدید. پس سرگرمی واقعی در ترند امسال آغاز شده است.

اگر بخواهیم 4 کفش مهم ترندی این فصل را نام ببریم، به قرار زیر خواهد بود: چکمه‌های تا زانو، جزییات زنجیر در کفش، بوت‌های رنگی و بوت سوارکاری.

ترند کفش پاییز و زمستان 2019-2020
ترند کفش پاییز و زمستان 2019-2020

هندی‌ها چه کفشی می‌پوشند؟

پرطرفدارین آیتم‌های ترند کفش پاییز و زمستان 2021-2022

با یک نیم‌نگاه و بررسی در شناسایی پرطرفدارترین آیتم‌های ترند کفش پاییز و زمستان 2021-2022 به نتیجه‌ی مشابه‌ای در سال قبل می‌رسیم. همانطور که در ترند پاییز و زمستان سال قبل مبنای محبوبیت و طراحی کفش بر مبنای راحتی و عملکرد بوده. امسال هم نیز این رویکرد حفظ شده است. همیشه یک سری از کفش‌ها بدلیل امکان تنوع استایل بالا، نقش مهمی را در کمد لباس‌هایمان بازی می‌کنند. اگر هنوز این کفش‌ها را نمی‌شناسید، پیشنهاد من قبل از هر چیزی، به شما خواندن مطلب 5 کفش پرکاربرد است.

پرطرفدارترین آیتم‌های ترند کفش پاییز و زمستان 2021-2022
پرطرفدارترین آیتم‌های ترند کفش پاییز و زمستان 2021-2022

تضمین گرما با جزییات خز در کفش

در پاییز و زمستان امسال محبوبیت خز بیشتر شده است. اگر شما از آن دسته کسانی هستید که به جزییات خز در کفش علاقه دارید، امسال سال شماست. فرقی نمی‌کند چکمه باشد یا یک لوفر. به لطف آسترهای مخملی مانند خز مصنوعی، این چکمه‌های زمستانی پاهای شما را خشک‌ و‌ گرم نگه می‌دارد. یکی از دلایل محبوبیت این آیتم‌ها در ترند 2021 گرمای طولانی مدت است. پس ضمانت گرم‌ نگه‌داشتن پاهای شما را صادر می‌کند و با خیال راحت یکی از آنها را انتخاب کنید. معمولا افرادی که پاهای کشیده و لاغری دارند با انتخاب این بوت‌ها، از ظاهر متناسب و شیک‌تری برخوردار خواهند بود.

استفاده از خز در بوت زنانه زمستانی
استفاده از خز در بوت زنانه زمستانی

دوران حاکمیت چکمه‌های لژدار ضخیم

چاشنی چکمه‌های لژدار ضخیم را در ترند پارسال چشیدیم. در پاییز و زمستان 2021-2022 هم به قوت خود باقی هستند. پس اگر پارسال یکی از این بوت‌ها را انتخاب کردید، باید بگویم امسال هم روی این بوت‌ها حساب باز کنید. Chunky boots را در اولویت خود قرار دهید. یکی از مهم‌ترین جزییاتی که در بوت‌های امسال می‌بینیم، لژهای بلندتر و زیره‌های ضخیم‌تر نسبت به سال‌ گذشته است.

پوشیدن صندل با جوراب، یک fashion faux pas یا یک سبک پوشش
ادامه مطلب

پس دیگر نگران باران‌های تند پاییزی نباشید. فرم قالب رایج در این بوت‌ها گرد، اما قالب‌های مربعی هم در این مدل طرفدار خودش را دارد. افرادی که پاهایی با پنجه‌های پهن دارند، این مدل بوت‌ها راحتی و سازگاری بیشتری را برای شما فراهم می‌کند. فرقی نمی‌کند کوتاه یا بلند باشد، این بوت‌ها از آیتم‌های پرطرفدار ترند کفش پاییز و زمستان 2021-2022 به حساب می‌آیند.

نحوه‌ی استایل کردن کت‌های ترند پاییز و زمستان ۲۰۲۱-۲۰۲۲

بوت لژدار ترندی پاییز و زمستان
بوت لژدار ترندی پاییز و زمستان

پایداری استایل با چکمه‌های بلند

اگر چه تا چند سال پیش‌، چکمه‌های روی زانو می‌توانستند یکی از محبوب‌ترین مدل‌های بوت باشند؛ امسال این چکمه‌های بلند نقش اصلی را بازی می‌کنند. Slouchy Boot که پارسال وارد ترند کفش شد، پاییز و زمستان امسال هم همچنان پابرجاست. همان چکمه‌های گشاد بلند؛ ممکن است مجبور شوید آنها را چند‌ بار در طول روز بالا بکشید، زیرا بیشتر به پایین می‌افتند.

اما چه کسی به این موضوع اهمیت می‌دهد؟ چراکه جذابیت این بوت‌های شیک زنانه را با دامن و شلوار جین در یک استایل کلاسیک-کژوال نمی‌توان نادیده گرفت. یکی از پرطرفدارترین آیتم ترند کفش پاییز و زمستان 2021-2022 این چکمه‌ها هستند.  این مدل‌های آشنا شما را یاد دهه‌ی 60 نمی‌اندازد؟ مطمئننا چکمه‌های چرمی Yves Saint Laurent و سایه‌ی برهنه‌ی بوت‌های Alexander McQueen شما را تحت تاثیر قرار داده است.

نمونه مدل چکمه بلند زنانه
نمونه مدل چکمه بلند زنانه

دلخوش راحتی با لوفر‌های لژدار

کفی و زیره‌های ضخیم حسابی جاخوش کرده‌اند. پس، از دیدن لوفر‌های لژدار نباید تعجب کرد. بله درست متوجه شدید، این زیره‌ها حتی در کفش‌های لوفر و آکسفورد هم آمدند. اگر دنبال یک کفش پاشنه‌دار ولی در عین حال راحت هستید، لوفرهای لژدار بهترین انتخاب هستند. پس با chunky loafers و chunky oxford دوستی بی‌نظیری خواهید داشت. چراکه مطمئن باشید این سکوهای ضخیم و آجدار ساکن طبقه‌ی اول ترند پاییز و زمستان 2021-2022 هستند. بهترین روش انتخاب این لوفرها رنگ‌های خنثی است. چرا که ساختار سنگینی دارند و با انتخاب رنگ‌های زنده و گرم‌تر استایل شما را به قسمت کفش متمرکز خواهد کرد. پس اگر اندام پری دارید بدنبال رنگ‌های خنثی، و اگر اندام ظریف‌تری دارید می‌توانید از رنگ‌های گرم‌تری استفاده کنید.

نمونه مدل کفش لوفر لژدار زنانه ترند پاییز و زمستان2021
نمونه مدل کفش لوفر لژدار زنانه ترند پاییز و زمستان2021

ترند کیف و کفش بهار و تابستان ۲۰۲۱

جمع بندی:

درست است که پایان پاندمیک فرا رسیده و دوباره به روزهای عادی قبل از کویید باز خواهیم گشت. اما ما با شرایط جدیدی از زندگی کردن و لباس پوشیدن آشنا شده‌ایم. وقتی کفش‌های ترندی را از 2018 تا 2021 بررسی کردم به یک نقطه اشتراک جالبی رسیدم. در تمامی این سال‌ها تجمل‌گرایی و زرق و برق از چرخه‌ی ترند خارج نشده است. همیشه یک سری کفش و آیتم‌ها وجود داشته‌اند که از سال‌های ماقبل در صف اول ترند قرار گرفتند، گویی باید شاگرد همیشگی آن کلاس باشند. پس ترند ما را تحت تاثیر خود قرار نمی‌دهد، این ما هستیم که خط قرمزها را برای آن مشخص می‌کنیم. باید و نبایدها را شکل می‌دهیم و مجوز ورود یک سری از میهمان‌ها را بدون هماهنگی قبلی صادر می‌کنیم. اگر پیش از این مطلب تصورم صرفا بر مبنای عملکرد و راحتی در الفبای اصلی ترند اخیر بوده است؛ باید بگویم الان اینطور نیست.

چرا ترندها را دنبال می‌کنیم؟
ادامه مطلب

منابع:

glowsly.com

www.vogue.fr

fashionunited.com

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.