|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

با ۱۰ ترند پساکرونایی آشنا شوید!

ترنج نصیری
1 آگوست 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

بحران کرونا نزدیک به دو سال از تمامی صنایع را تحت تاثیر خود قرار داد و صنعت فشن هم از این قضیه مستثنی نبود. حالا با پیش رفتن روند واکسیناسیون همگانی، زندگی در بسیاری از کشورها کمی به حالت عادی برگشته است. پس منطقی است که علاقمندان فشن به دنبال ترندهای پساکرونا و چشم‌انداز فشن سال‌های آینده باشند.

با نگاهی به آخرین هفته‌های فشن برگزار شده و حضور لباس‌های پر زرق و برق، شاهد اتفاقی هستیم که در دهه‌ی ۲۰ میلادی و همچنین بعد از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ هم در دنیای فشن مشاهده شد. فشن در دهه‌ی ۲۰ میلادی که پس از جنگ جهانی اول و آنفولانزای اسپانیایی بود، رو به ماکسیمالیسم و تجمل‌گرایی حرکت کرد و دهه‌ی ۲۰ پرشور نام گرفت. زنان در این دوران به لباس‌های براق و کوتاه و کلاه‌های بزرگ روی آوردند. مردان به سمت لباس‌هایی ورزشی رفتند تا شور و شوق بازگشت به زندگی را تداعی کنند. افزایش خرید محصولات فشن در ماه‌های اخیر هم یادآور توسعه‌ی خرید اینترنتی بعد از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ است و از امید و خوش‌بینی مشتریان به بازگشت به اجتماع خبر می‌دهد.

موی طبیعی، ترندی جذاب برای طرفداران موی سفید

آنچه که کالکشن‌های هفته‌های فشن کوتور و پاییز ۲۰۲۱ به ما نشان داده‌اند، پایان دوره‌ی هودی، شلوار جاگر و لباس‌های خانگی و آغاز شکوه، تجمل و زرق و برق در ویترین فروشگاه‌های مد و پوشاک است. در ادامه‌ی مطلب، نگاهی می‌کنیم به برخی از ترندهای پساکرونایی که از دل فشن‌شوها بیرون کشیده شده‌اند.

هرچه لباس حجیم‌تر، بهتر!

پس از ماه‌ها خانه نشینی و پوشیدن لباس‌های راحت، به احتمال زیاد اکثر لباس‌هایی که در ماه‌های آینده در خیابان‌های پاریس و نیویورک ببینیم، حجیم و قابل توجه خواهند بود. استفاده‌ از پارچه‌ی زیاد در بسیاری از کالکشن‌های اخیر برندها دیده شده و برندهایی همچون بالنسیاگا، ولنتینو و ریک اوونز استایل‌های پر حجمی را به رانوی فرستادند که فضای بسیاری را اشغال می‌کنند. بدون شک در دوران بعد از کرونا همه‌ی ما به توجه نداشته‌ی چند وقت اخیر نیاز خواهیم داشت و لباس‌های حجیم پاسخی برای این نیاز خواهند بود.

لباس حجیم‌ ترند پسا کرونایی

جواهرات طلایی بعد از کرونا ترند می‌شوند!

در کالکشن‌های اوت کوتور و زنانه‌ی پاییز ۲۰۲۱، جواهرات طلایی بیش از هر چیزی توجه‌ها را به خود جلب می‌کردند. شاید سردمدار این ترند را بتوانیم دنیل روز بری، مدیر هنری برند اسکیاپارلی، بنامیم. روز بری در چند کالکشن اخیر خود جواهراتی طلایی و بزرگ ارائه داد که همه‌ی اهالی فشن را از ترند شدن آن‌ها مطمئن کرده است. جواهرات طلایی در بسیاری از برندهای دیگر، همچون جیل سندر، هم دیده شدند و احتمالا اکسسوری مورد علاقه‌ی خریداران در دوران پساکرونا خواهند بود.

جواهرات طلایی، ترند پسا کرونایی

کلاه‌های بزرگ؛ بازگشت به دهه‌ی ۲۰

یکی از ترندهایی که درهفته‌ی فشن اوت-کوتور پاریس نگاه‌ها را به خود جلب کرد، کلاه‌های بسیار بزرگ بود. این کلاه‌ها در عین حال که دهه‌ی ۲۰ پرشور میلادی را به یاد می‌آوردن، برای رعایت فاصله‌ی اجتماعی هم مناسب هستند؛ به هر حال بعید است که به این زودی‌ها آماده‌ی زیر پا گذاشتن فاصله‌ی اجتماعی باشیم! کلاه‌های زنانه‌ی بزرگ، ستاره‌ی فشن‌شوهای بالنسیاگا و ولنتینو در هفته‌ی اوت کوتور بودند و احتمالا در برندهای فست فشن هم به زودی مشاهده می‌شوند.

Cozy Slides، ترند صندل ۲۰۲۱

کلاه‌های بزرگ، ترند پسا کرونایی

پس از کرونا، همه‌ی لباس‌ها را با هم بپوشید!

بیش از یک سال است که اکثر لباس‌های ما در کمدهایمان خاک خورده است و با کم شدن محدودیت‌های کرونایی، انتخاب اینکه کدام لباس‌ها را بپوشیم، دشوار خواهد بود. اما فشن‌شوهای پاییز ۲۰۲۱، راه حلی برای این مشکل ارائه دادند و آن راه حل چیزی نبود جز پوشیدن همه‌ی لباس‌ها با هم! یکی از ترندهایی که در برندهایی همچون اترو و لویی ویتون دیده شد، استفاده از لباس‌هایی با پارچه‌ها و طرح‌های متفاوت در کنار یکدیگر بود. بعد از دوران پاندمی، پوشیدن لباس بافتنی با تور،‌ پارچه‌ی راه راه با پارچه‌ی پولکی و پوشیدن دامن گل‌گلی روی شلوار مخملی، همگی قابل پذیرش هستند!

استایل لایه لایه، ترند پسا کرونایی

آینده‌ی فشن؛ در دستان لباس‌های پولکی

بعد از مدت‌ها پوشیدن لباس‌هایی مینیمال، بالاخره زمان درخشش لباس‌های جذاب و پولکی از راه رسیده است. طراحان فشن در برندهای پاکو رابان و پرادا، پیراهن‌هایی پولکی با رنگ‌های جذاب را نمایش دادند و به همه‌ی ما یادآوری کردند که کم کم مهمانی‌ها به زندگی ما باز می‌گردند و فرصت رونمایی از لباس‌های پولکی درخشان کمدهای لباس از راه خواهد رسید. پس به سراغ کمدهایتان بروید و خاک لباس‌های پولکی را بتکانید که نوبت، نوبت پولکی‌هاست.

لباس‌های پولکی، ترند پسا کرونایی

با استایل سورئال از واقعیت فرار کنید!

از آن‌جایی که واقعیت در سال گذشته چندان خوشایند نبوده، بسیاری از طراحان در کالکشن‌های اخیرشان به سراغ طراحی‌های سورئال و فانتزی رفته‌اند. با نگاهی به مجموعه‌های اسکیاپارلی و لوئوه، متوجه می‌شویم که لباس‌های سورئال راه گذر ما از دوران پاندمی به حساب می‌آیند. در دوره‌ی پساکرونا، به کمک آن‌ها می‌توانیم دنیای فانتزی خود را خلق کنیم و امیدوارانه به زندگی اجتماعی برگردیم.

ترند صندل در تابستان ۲۰۲۱

استایل سورئال، ترند پسا کرونایی

دنیم؛ استایل محبوب پساکرونایی

در فشن‌شوهای پاییز ۲۰۲۱، یکی از استایل‌هایی که در برندهای آلبرتا فرتی و ویکتوریا بکهام توجه‌ها را به خود جلب کرد، استایل دنیم بود. استایل‌های دنیم، به خصوص دنیم از سر تا پا، از ترندهای سال‌های ۲۰۰۰ میلادی هستند که به زودی شاهد بازگشت آن‌ها به خیابان‌ها و حتی فرش قرمزها خواهیم بود. جدای از استایل سر تا پا دنیم، دنیم تزیین شده با اکسسوری و پارچه‌ی چهل تکه هم از ترندهای پساکرونایی به شمار می‌روند.  

استایل دنیم، ترند پسا کرونایی

کیف‌ها کوچک می‌شوند!

وقتی که ژاکموس کیف‌های مینیاتوری خود را روانه‌ی بازار کرد، کمتر کسی فکر می‌کرد که بعد از آن کیف‌ها از آن هم کوچک‌تر شوند. اما کالکشن‌های پاییز ۲۰۲۱ خلاف این موضوع را ثابت کردند. برندهای شنل و هرمس کیف‌های مینیاتوری خود را در فشن‌شوهایشان ارائه دادند که تنها یک رژ لب یا یک ضدعفونی کننده‌ی دست در آن‌ها جای می‌گرفت. همه‌ی ما در ماه‌های گذشته، برای رژلب‌هایمان دلتنگ شده‌ایم و منطقی است که بخواهیم در دوران پساکرونا، رژلب‌هایمان را با خود به همه جا ببریم!

کیف‌ کوچک، ترند پسا کرونایی

شلوارهای بلند به کمد لباس برمی‌گردند!

در بحبوحه‌ی کرونا، همه‌ی ما به سراغ لباس‌های کوتاه و جمع و جور رفتیم تا در حد امکان، از تماس با ویروس جلوگیری کنیم، اما زمانی که نقش ویروس کرونا در زندگی‌ها کم شود،‌ فرصت بیرون آمدن لباس‌های بلند و خاک خورده‌ی ماه‌های گذشته است. در کالکشن‌های اخیر بالنسیاگا، MSGM و مریم نصیرزاده، شلوارهای بلند و پاچه گشاد حضور پررنگی داشتند که خبر از ترند شدن آن‌ها در آینده‌ی نزدیک می‌دهد.

ترند حجاب استایل در سال ۲۰۲۱ چگونه است؟

شلوار بلند، ترند پسا کرونایی

انفجار رنگ در استایل‌های پساکرونایی

استایل‌های پساکرونایی پر از رنگ‌های شاد و جیغ خواهند بود و کمتر در آن‌ها رنگ‌های خنثی دیده خواهد شد. بازی با رنگ‌ها هم بی‌قانون می‌شود و تمام رنگ‌ها را می‌توان کنار هم پوشید. لباس‌های رنگارنگ برندهای میومیو، پرادا و لوئوه به ما نشان دادند که در دوران پساکرونا، استفاده از رنگ‌های طلایی، صورتی و سبز در کنار آبی و نارنجی و زرد مانعی ندارد. همه‌ی رنگ‌ها در استایل‌هایمان جایی خواهند داشت.

استایل رنگی، ترند پسا کرونایی

با مروری بر ترندهای پساکرونایی که فشن‌شوهای اخیر به ما نشان داده‌اند، نتیجه می‌گیریم که آزادی انتخاب در فشن آینده‌ی پساکرونایی، بسیار بیشتر خواهد بود. دوران بعد از کرونا، دوران تلفیق رنگ‌ها، پارچه‌ها و طرح‌های متفاوت است. تمام استایل‌ها در جامعه پذیرفته خواهند شد. آنچه که هیچکس برای آینده نمی‌خواهد، یکرنگی و استایل‌های خسته کننده و تکراری است، در عوض این دوران، فرصت استایل‌های پر زرق و برق و خلاقانه است که جبرانی باشد برای تمام این ماه‌های دوری از اجتماع.

ترند رنگ‌ها در سال 2022 چیست؟
ادامه مطلب
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.