|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ترند بهار و تابستان 2021، هیجان‌انگیز و کاربردی

مونا میرزایی
20 ژانویه 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

در بحبوحه یک بحران جهانی در بهار و تابستان امسال بخشی از ترند‌های 2021 به طور اجتناب ناپذیری پاسخ به رویدادهای کنونی می‌باشد. اگرچه دوران اپیدمی کوید 19 همه‌ی جهان را در احاطه خود قرار داده است، برندها در این راستا تصمیم به پرده برداری از مجموعه خود به صورت دیجیتالی یا فیزیکی (بدون حضور تماشاچی) گرفتند. با طراحی‌های کالکشن خود تصویر یک انسان قوی سر‌شار از امید و احترام را ارائه کردند.

 به دید بعضی از کارشناسان مد ترند‌های 2021 چندان چنگی به دل نمی‌زد. اما، از دید بعضی دیگر بسیار هیجان انگیز بود. برای اولین بار پس از سال‌ها لباس‌هایی طراحی شده است که کاملا پوشیدنی، کاربردی و راحت است.

در سال 2020 هرچند ترندها زیبایی خودشان را در مد داشتند. اما در ترند بهار و تابستان 2021 طراحی‌های هیجان‌انگیز‌تری ارائه شد. اغلب آیتم‌ها مینیمال همراه با خطوط گرافیکی و چاپ‌های رنگی با جزئیاتی متفاوت که از دهه 1990 الهام گرفته بودند.

فشن در سال ۲۰۲۰

آیتم‌های پولکی، براق و نقره‌ای رنگ

لباس‌‌های پر زرق و برق در مقابل برخی دیگر از ترندهای ساده‌ی امسال از آیتم‌های 2021 به حساب می‌آیند. در واقع این ترند برگشت به استایل محبوب دیسکو که در اواخر دهه هفتاد رواج داشته است، می‌باشد. در استایل دیسکو لباس‌های پولکی و لمه، براق مورد‌ پسند بود.

این‌بار پولک‌دوزی و لباس‌های نقره‌ای در ترندهای بهار و تابستان 2021  تکرار شده است. البته با ترکیب خلاقانه جدیدی از سبک کلاسیک و مینیمال در کت واک‌ها دیده شد. درخشندگی لباس‌ها حس قدرت، ثروت و فانتزی بودن را القا می‌کند که به طور ماهرانه طراحی شده است. این ترند رویاهای شاد را جشن می‌گیرد. اگر قرار است برای بالاتنه‌ی استایل خود از این آیتم‌ها استفاده کنید آن را با شلوار یا دامن چرم یا ورنی به همراه کفش‌های لژدار انتخاب کنید. پوشیدن این ترند تقریبا برای همه‌ی ما یادآور جشن است پس به روحیه ما شادی می‌دهد.

Balloon & Puffy Sleeves

لباس‌هایی با آستین‌های پفی یکی از ترندهای محبوب و معروف سال گذشته که از دهه‌های قبل بازگشته بود. این آستین‌ها همچنان در بین ترندهای بهار و تابستان 2021 جایگاه خود را حفظ کرده است. البته در این فصل آستین‌ها با حجم و پف بیشتری در قسمت سرشانه ظاهر شدند. در برند فندی بر تن مدل‌های کالکشن این فصل آستین‌های پفی از قسمت بازو پایین‌تر از سرشانه دیده می‌شد.

بهترین انتخاب برای افرادی است که سرشانه افتاده دارند و اگر بالاتنه لاغر و سرشانه‌های کم عرض دارید، این مدل آستین را با مدل یقه‌های باز بپوشید. اما اگر نسبتا بالا‌تنه‌ی شما پر است این مدل را با یقه‌های بسته انتخاب کنید.

ترند کت‌های 2021

Oversized jackets، کت‌های اور‌سایز با سرشانه‌های حجیم

کت‌های گشاد و اور‌سایز با اپل‌های بزرگ و الهام گرفته از دهه 80 میلادی از دیگر ترند‌های  بهار و تابستان 2021 است. در کل اپل‌ها و سرشانه‌های حجیم امسال پر‌رنگ‌تر و اگزجره‌تر در بین ترندها وارد شده‌اند. در کالکشن بهار و تابستان 2021 Balmain و Balenciaga دراماتیک‌ترین طراحی‌ به نمایش گذاشته شد در حالی که در برندهای دیگر طراحی شانه نرم‌تر بود.

در حالی که طراحی کت‌هایی با شانه‌های عریض و ایستاده (sharp shoulder) روند جدیدی در کالکشن برند‌ها نیست اما این مدل همیشه پوشیدنی و مد می‌باشد. این ترند استایل متفاوتی با الهام از سبک آوانگارد را به صورت کاربردی نشان می‌دهد. کت‌های برند بالمن با این مدل سرشانه در پترن چهارخونه‌ی ریز و درشت دیده می‌شود.

ترند پاییز زمستان مردانه ۲۰۲۰ / ۲۰۲۱

Leater jacket و اورسایز

برای اینکه متفاوت‌تر در امسال بنظر برسید بهتر است کت‌های بلیزر را فراموش کنید و سراغ کت‌های معروف و چرمی Biker jacket بروید. همانطور که در برند شنل دیده شد کت‌های کوتاهی که لگوی شنل بر روی آن چاپ شده بود و کت کوتاه اسپرت و راحت به سبک bourgeois که در برند کلاین و مدل اورسایز به سبک فتوریست (سبکی آینده نگر با نگاه جدید به پوشش) در برند لوی ویتون دیده شد ترند است.

کت‌های تمام گلدوزی

استفاده از هنر گل‌دوزی ظریف و نقش و نگارهای سنتی، نمادی از فرهنگ بومی بر روی کت‌های بلند به فرم راحت و آزاد در ترند 2021 جایگاه خاصی دارد. استفاده از گل‌دوزی‌های ظریف، طرح‌های هندی، نقش‌هایی از فرهنگ سرزمین‌های مختلف‌ و نمایشی از هنر مناطق متفاوت پارامتری بوده است که هنر فشن بر روی آن مانور داده است. انتخاب جسورانه‌ای در تقابل با برخی از ترندهای مینیمال است برای اینکه استایل متفاوتی داشته باشید.

استایل مونوکروم و مینیمال

دو ترند 2021 را از آن جایی که به هم مرتبط هستند در یک عنوان برای شما مطرح می‌کنیم. در کالکشن برندهایی چون chole ،prada و sportmax لباس‌هایی به سبک مینیمالیسم با نگاهی به دهه 1990 به چشم می‌خورد. استایل‌های ساده  و تمام سفید یا مشکی طراحی شده است. نیازی به استفاده از اکسسوری‌های لوکس نیست؛ وضعیت پیچیده امروز به استایلی ساده و مینیمال نیاز دارد.

رنگ ‌های ترند پاییز 2023 و زمستان 2024 ، از قرمز آتشین تا جواهر ایرانی
ادامه مطلب

در این فصل از استایل مونوکوروم به عنوان ترند جادویی یاد می‌کنند. تفاوتی که برای استایل تک رنگ 2021 وجود دارد داشتن استایل سفید و مشکی در کنار هم است. کارشناسان مد پوشیدن این دو رنگ خنثی با هم را به عنوان استایل مونوکروم به حساب می‌آورند. به راحتی می‌توانید این ترند را در استایل‌های روزمره داشته باشید.

می‌توانید آیتم‌ها را به صورت جداگانه در این دو رنگ انتخاب کنید یا مانند کالکشن Dolce & Gabbana لباس‌هایی شطرنجی سیاه و سفید بپوشید. برند Chanel این ترند را به صورت استایل‌های لایه لایه سفید و مشکی به اجرا درآورد. Gabriela Hearst طراح برند chole در مورد این ترند 2021 می‌گوید: این همان استایل شیک و بدون هیاهویی است که آرزو داشتیم.

پیراهن‌های بهار و تابستان 2021

پیراهن رمانتیک

پیراهن‌های بلند حریر برگرفته از استایل رمانتیک، پوششی سرشار از حس زنانگی و لطافت است. پیراهن‌های حریر و توری با الهام از پارچه‌های استایل رمانتیک می‌باشد. کالکشن 2021 بهار و تابستان Dior ،Valentino ،Isabe Marant این پیراهن‌های زیبا و لطیف را به نمایش گذاشت.

این پیراهن‌ها به عنوان یک استایل ملایم و سبک در گرمای اواخر بهار و فصل تابستان انتخاب مناسبی است. این ترند را می‌توان با آیتم‌های دیگر ترکیب کرد. همانند برند فندی با ارائه رویه‌هایی راحت با پارچه‌های حریر در عین حال زیبا و موقر به همراه تاپ و شلوارهای خوش فرم در زیر آن ارائه کرد. این پوشش با ترکیب رنگ از تناژ پوست به تن مدل‌ها برای هر سلیقه‌ای در هر مکانی مناسب است.

پیراهن‌هایی با چین و دراپه

پیراهن‌هایی با آستین پفی کوتاه با دراپه بر روی یقه و دامن‌های چین‌دار با پترن گل‌دار به ترند افسونگر دهه‌ی 40 معروف است، ترند 2021 بهار و تابستان به حساب می‌آید . این مدل پیراهن‌ها با یقه دکلته، آستین پفی و دامن فون یا با همان مدل آستین به همراه یقه‌های بسته و پرچین در کالکشن 2021 برندهای مختلف وجود داشت.

ترند حجاب در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

پیراهن‌های Fishnet

فرم این پیراهن نمادی از یک استایل شاد و فانتزی است. پیراهن‌ها یا در واقع رویه‌هایی از جنس تورهای درشت شبیه تور ماهیگیری از ترندهای متفاوت این فصل است که از دهه‌ی 90 به امسال برگشته است.

ترند مد محجوب در تابستان
ادامه مطلب

با الهام از خطوط گرافیکی و سبک مینیمال طراحی شده است. حتی می‌توان با این پیراهن‌های توری یک استایل شیک داشت؛ چون آیتم‌های دیگر استایل شما کامل از زیر آن مشخص می‌باشد، انتخاب با خودتان است که چه سبکی را برای زیر آن انتخاب می‌کنید. در برند Balenciaga، Hermes و Rick Owens این پیراهن‌ها طراحی شده است.

ترند شلوار 2021

شلوارهای گشاد و فاق بلند

همانطور که در طراحی برندها دیده می‌شود شلور پارچه‌ای پاچه گشاد فاق بلند که آیتمی برای استایل راحت به حساب می‌آید، ترند شلوار 2021 است. گشاد بودن شلوارها از بالا تا پایین در این بهار و تابستان بیشتر از حد معمول است.

شلوار Low Rise

یکی دیگر از مدل شلوارهایی که در برند بالمن و فندی دیده شد شلوار  Low Rise، کمرش زیر شکم و از قسمت ران پا تنگ و از زانو به پایین گشاد قرار می‌گیرد، امسال ترند می‌باشد. استایل کلاسیک، شیک و رسمی را با خود به همراه دارد اما در برند فندی به فرم کژوال و آزاد‌تر دیده شد. برای ست کردن این شلوارها همانند برند بالمن کت‌های فیت تن را با سرشونه‌های شارپ به شما توصیه می‌کنیم.

Power Pants

 شلوارهای خیلی راحت که ساعات زیادی می‌توان به تن داشت شلوارهای پاور هشتند. این مدل در برند Lous Vuitton و Stella MacCartney که با ایده دهه‌ی 80 طراحی شده است.

ترند گرمکن‌ها در 2021

امسال در برندهای Miu Miu، Balenciaga  و Y/ Project استفاده از پارچه‌های  Tracksuit که از دهه‌ی 1990 الهام گرفته شده این ‌بار با ایده جدیدتر و ظریف‌تر به سبک کوتور طراحی کردند. به علت راحتی این نوع پارچه آن را در لباس‌هایی متفاوت‌تر از سبک و سیاق گرم‌کن‌های ورزشی ارائه دادند. با خلاقیت لباس‌هایی از این جنس طراحی کردند که در همه جا به راحتی از این پوشش می‌توان استفاده کرد.

هفته مد میلان ۲۰۲۱ و شکوه برندهای ایتالیایی

نیم‌تنه و شورت فاق بلند

از دیگر ترندهای بهار و تابستان 2021 که در صحنه‌ی ران‌وی‌ها به نمایش درآمد شورت‌هایی فاق بلند (با عنوان Short Shorts) اما نسبت به ترند شورتک‌های فصل‌های قبل‌ کوتاه‌تر هستند. این آیتم با جنس‌های متفاوت (مخصوصا چرمی، بافت و پارچه‌ای گلدوزی شده) بیشتر در برند Dior،Isabel  Marant و Miu Miu وجود دارد.

نیم‌تنه‌هایی با طراحی‌های متفاوت اما برگرفته از اواخر دهه 90 با شلوارک و شلوار فاق بلند پارچه‌ای خیلی جذاب می‌شوند. البته اگر بخواهیم این ترند را در قالب ورژن کاربردی برای خودمان معرفی کنیم، می‌توانید از آن در زیر کت‌ها استفاده کنید.

Second Skins، ترند لباس‌های جذب

لباس‌های جذب و چسبان در کالکشن بهار-تابستان برند Rick Owens و Thebe Magugu بیشتر به چشم می‌خورد. این پوشش ترندی است که طرفداران خاص خودش را دارد. در واقع این لباس‌ها مختص کسانی است که لباس‌های جذب را به پارچه‌های tracksuit و لباس‌های گرم‌کن ترجیح می‌دهند. لباس‌هایی از جنس استرچ یا بافت ظریف چسبان که برخی برای لباس‌های خانگی و استایل‌های خیابانی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

مقایسه ترندهای بین‌المللی پاییز و زمستان امسال با آنچه در بازار پوشاک ایران شاهدش هستیم!
ادامه مطلب

اگر نمونه‌ی ملموس‌تری از این ترند را برای‌تان مثال بزنیم همان Bodysuit‌ می‌باشد که احتمالا یک نمونه از آن را در کمدتان دارید. می‌توانید با پوشیدن آن با شلوارهایRise  Low استایل طبق مد این فصل را داشته باشید.

پالت رنگی ترند 2021

شتری و زرد رنگ

شتری با خردلی یا زرد از پالت رنگی 2021 است. این ترکیب رنگی از دهه‌ی 70 الهام گرفته شده است؛ یک استایل کلاسیک و شیک را ایجاد می‌کند. پوشیدن یک ست بلوز و شلوار به رنگ زرد و انتخاب یک رویه شتری بر روی آن از استایل‌های ترند بهار و تابستان امسال است. کت و شلوارهای قهوه‌ای به همراه شومیز خردلی در street style 2021 این فصل دیده شده است.

هفته مد نیویورک ۲۰۲۱

رنگ‌های پاستلی

رنگ‌های پاستلی، محبوب دل‌ها همچنان در بین ترندها پابرجا است. بیشتر تناژهای یاسی و سبز نعنایی در قالب jacket (کت کوتاه) و trench coat برای فصل بهار و تابستان حال و هوای خوبی دارند.

رنگ دیگری که در پالت رنگی کالکشن‌های 2021، برند prada ،chanel ،chole بیشتر دیده شد تناژ‌هایی از رنگ میوه‌های cherry و raspberry بود. خودشان از این رنگ‌ها با عنوان candy تعبیر می‌کنند. سایه‌های مختلفی از گل رز صورتی یادآور تابستانی پر انرژی است.

رنگ‌های نود، تناژ مختلف پوست از دسته رنگ‌هایی هستند که برای لباس‌های این فصل می‌توان انتخاب کرد.

ترندهای پترن در 2021

Neo Logos

 در بعضی از کالکشن‌ها  Lous Vuitton ،Chanel و Dolce & Gabbana طراحی لوگوی برندها با رنگی نئونی هنر پاپ را تداعی می‌کرد. برخی این لوگوها بر روی لباس‌ها را  با هنر patchwork (وصله دوزی تیکه‌های مختلف) و یا با چاپ به نمایش گذاشتند. انتخاب و پوشیدن این آیتم استریت استایل جالب و بامزه‌ای که موردپسند جوانان است را به همراه دارد.

Surface Interest

پارچه‌هایی که خودشان دارای طرح‌‌هایی برجسته یا بافت آن‌ها همانند پارچه‌های کریشه خاص هستند. همچنین لباس‌هایی که با تکنیک‌هایی همانند اوریگامی طراحی شدند از ترندهای 2021 به حساب می‌آیند.

از دیگر پترن‌هایی که در ترند بهار و تابستان 2021 دیده می‌شود ترسیم چهره‌های مفهومی با خطوط به صورت چاپ یا بافته شده در بافتنی‌های ظریف و نازک است.

اگر تا انتها با مطلب کمد همراه شده باشید، متوجه شدید که ترندهای بهار و تابستان 2021 طیف وسیعی از سلیقه را شامل می‌شود. امسال طراحی‌هایی مختلف متناسب با سبک‌های متفاوت با پارچه‌های خاص در فشن شو‌ها دیده شد. شما می‌توانید به راحتی یک استایل شیک و شادی را داشته باشید و برای‌تان کاربردی واقع شود.

اشتراک گذاری

2 پاسخ

  1. سلام ممنون بابت مطالب خوبتون , رنگ ها ی پاستیلی بنظرم بهترین استایل برای تابستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.