|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

انواع شلوار جین راسته را چطور در استایل خود ست کنیم؟

هدی فهیم
19 جولای 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

احتمالا شما هم از آن دسته از افراد هستید که در کمد خود حداقل یک یا دو شلوار جین اسکینی دارید. با این حال، شلوار جین اسکینی کم کم در حال کمرنگ شدن بوده و شاید بهتر باشد به فکر خرید شلوارهای جین راسته باشید. اگرچه که ست کردن و داشتن استایلی با این سبک شلوار زنانه اندکی سخت‌تر از جین‌های اسکینی است، اما در این متن ما به شما کمک می‌کنیم تا همه نکته‌های لازم در مورد ست کردن لباس‌ های خود با شلوار جین راسته که گاهی به آن شلوار لی راسته هم گفته می شود را یاد بگیرید. همچنین قبل از هر چیز انواع مختلف این شلوار و تفاوت آن با جین اسکینی و مام را نیز به تفصیل برای شما شرح خواهیم داد.

تفاوت شلوار جین اسکینی و راسته

تفاوت اصلی این دو شلوار در عرض دمپای آن است. شلوار اسکینی شکلی کاملا مخروطی داشته و در قسمت ران و ساق پا و همچنین تا پایین مچ پا کاملا چسبیده به بدن است. در مقابل، شلوار راسته از قسمت لگن تا مچ پا کاملا شکل استوانه‌ای داشته و مخروطی نیست. این نوع شلوار از ناحیه ران پا کاملا چسبیده است، اما در قسمت زانو، ساق پا و مچ پا آزادتر بوده و فضای تنفس بیشتری دارد.

با روش‌های استایل کردن شلوار اُورسایز (گشاد)، ترند تابستان ۲۰۲۱ آشنا شوید.

آیا شلوار راسته همان شلوار مام است؟

خیر، این دو مشابه نیستند. شاید شلوار جین راسته شبیه به شلوار جین مام به نظر برسد، اما واقعاً اینگونه نیست. شلوار جین مام از لحاظ راحت بودن و داشتن کمر بلند شبیه به شلوار جین راسته است. اما از نظر فاق، عرض شلوار در قسمت باسن و پا نسبت به شلوار جین راسته بازتر و گشادتر می‌باشد. شلوار جین مام اغلب در قسمت کمر حالت کشسانی نیز دارد. هر دو این شلوارهای جین راحت هستند اما جین راسته از نظر ظاهری بسیار شیک‌تر است.

شلوار جین راسته برای چه کسانی بهتر است؟

شلوار جین راسته در دسته شلوارهای جین کلاسیک طبقه‌بندی می‌شود. این نوع شلوار تقریبا برای همه افراد مناسب است. زیرا، نسبت به شلوار اسکینی فرم بدن را کمتر نشان می‌دهد. این نوع شلوارها مخصوصاً برای افرادی که فرم بدن گلابی شکل یا مثلث معکوس دارند مناسب می‌باشد. چرا که در قسمت پایین پا عریض‌تر بوده و باعث می‌شود که فرم بدنی این افراد متعادل‌تر به نظر برسد.

راهنمای انتخاب لباس در سفرهای یک روزه
ادامه مطلب

افرادی که فرم بدنی ساعت شنی دارند در این نوع شلوارها عالی به نظر می‌رسند و آنهایی که ساق پای پهن‌ دارند نیز با پوشیدن این نوع شلوار احساس راحتی بیشتری خواهند کرد.

آشنایی با ترند شلوارها

  • شلوار جین با قد کوتاه، بالا تر از مچ پا (اگرچه که شلوار جین بلند با ظاهری کلاسیک همچنان هم در دسته ترندهای روز قرار می‌گیرد).
  • شلوار جین راسته با فاق بلند
  • شلوار جین راسته با دمپای ناهموار و ریشه ریشه

انواع سجاف‌ها و لبه‌هایی که برای شلوارها استفاده می‌شوند

طراحان لباس روی سجاف‌های شلوار جین راسته طرح‌های متفاوتی پیاده کرده‌اند. از جمله این لبه‌ها و سجاف‌های پر کاربرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لبه ریش ریش و دوخته نشده
  • لبه ظریف تا زده به سمت بالا
  • لبه های شلوار با شکل بوهو
  • لبه های بالا زده پهن
  • سجاف‌های نامتقارن
  • سجاف‌های باز

در ادامه نگاهی دقیق به برخی انواع شلوار راسته زنانه که در فروشگاه‌ها به چشم می‌خورند خواهیم داشت و چند روش کاربردی برای ست کردن آنها با سایر لباس‌های موجود در کمدتان را پیشنهاد خواهیم داد.

بازگشت شلوار جین بگی و تبدیل آن به ترند 2021:
شلوار جین بگی ترند پرطرفدار ۲۰۲۱

1. شلوار جین راسته کوتاه با سجاف باز

شلوار جین راسته کوتاه در این فصل، در لیست خرید بسیاری از شیک پوشان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. این شلوارها را در هوای نسبتا سرد می‌توان با کفش و جوراب پوشید. با گرم شدن هوا نیز می‌توان این آن را با صندل ست کرد.

اگر به دنبال شلواری هستید که نه چندان تنگ و نه چندان گشاد باشد می‌توانید از شلوارهای راسته تنگ‌تر استفاده کنید که چیزی مابین شلوارهای اسکینی و شلوارهای کاملا راسته هستند. این نوع شلوارها برای بدن‌‌هایی که انحنای بیشتری دارند مناسب می‌باشند.

استایل گوتیک (Gothic Style) چیست؟
ادامه مطلب

مزیت خوبی که این نوع شلوارها دارند این است که در عین اینکه سجاف پایینی آنها باز است، ظاهر فوق‌العاده راحتی نیز دارند. سجاف باز این مدل شلوار نسبتا شسته شده و صاف بوده و انواع تیره آن نسبت به جین‌های روشن ظاهر زیبا و شیک‌تری به استایل فرد می‌دهند. اگر می‌خواهید سبک لباس پوشیدن خود را تغییر دهید، این نوع شلوار جین با سجاف باز و رنگ تیره می‌تواند گزینه‌ای عالی برای شما باشد.

شلوار جین راسته کوتاه با سجاف باز
شلوار جین راسته کوتاه با سجاف باز

2. شلوار جین راسته کوتاه سجاف کوچک و ظریف

اگر دوست دارید شلوار جین شما سجاف ظریفی داشته باشد، جین‌ها با لبه تا زده ظریف کاملا مناسب شما خواهند بود. این نوع شلوار جین در قسمت ران چسبیده بوده و در قسمت مچ پا لبه آن به صورت ظریفی به بیرون تا زده شده است.

اگر قبلاً شلوار کوتاه با لبه تا زده به بیرون نداشته‌اید ولی دوست دارید آن را امتحان کنید، این مدل شلوار جین بهترین گزینه برای شروع است.

شلوار کوتاه با سجاف ظریف را در تابستان می‌توان به راحتی با یک صندل پاشنه پهن به صورت بسیار زیبایی ست کرد. این مدل صندل‌ها به همه نوع استایلی می‌آیند و باعث می‌شوند که پاهایتان بلندتر و لاغرتر دیده شود.

این مدل شلوار راسته با سجاف ظریف را می‌توانید با کفش‌های کتانی تابستانی و در هوای سردتر با یک جفت کفش مخصوص و جوراب ساقدار بپوشید. همچنین می‌توانید این شلوار را با یک تاپ راه راه با رنگ‌های شاد بهاری نیز ست کنید.

شلوار جین راسته کوتاه سجاف کوچک و ظریف
شلوار جین راسته کوتاه سجاف کوچک و ظریف

3. شلوار با لبه نامتقارن

اگرچه که شلوار جین راسته با لبه ظریف تا زده، به طور شگفت‌انگیزی جلوه‌ای مدرن به شلوارها بخشیده و یک ترند بسیار جذاب برای افراد بالای 40 سال به شمار می رود. اما شلوارهای جین مشکی راسته با سجاف نامتقارن و زیپ‌دار نیز برای داشتن یک استایل زیبا گزینه‌ای عالی هستند.

شلوار، آیتم اصلی استایل آقایان
ادامه مطلب

شلوار جین مشکی راسته با لبه نامتقارن را می‌توان با کفش کتانی پوشید. همچنین ترکیب آن با یک بلوز ابریشمی و کفش نیم پاشنه عالی خواهد بود. همچنین می‌توان آن را با بلوزهای گشاد و دمپایی نیز ست کرد. وجود زیپ در این شلوارها باعث می‌شود که استایل شلوار شکیل‌تر دیده شده، در عین حال بیش از حد رسمی هم نباشد. یک نکته جالب دیگر در مورد این شلوارها بلند بودن پاچه شلوار (از بالا تا پایین) است و به این معنی است که می‌تواند شکم شما را به خوبی پوشش دهد!

4. شلوار راسته دو رنگ

این شلوارهای دو رنگ که در بخشی از آن جین شسته شده روشن (یا تیره) استفاده شده نیز در بازار به چشم می‌خورند. در بسیاری از این شلوارهای دو رنگ، رنگ تیره‌تر (یا روشن‌تر) در پایین درزهای بغل شلوار یا سجاف پایینی شلوار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شلوار کوتاه، با یک سجاف باز و پهن دو رنگه می‌تواند استایل بسیار شیکی برای شما ایجاد کند. ترکیب این شلوار با یک بلوز سفید، کیفی به رنگ روشن، و صندل راحتی نقره‌ای استایل ساده و در عین حال فوق العاده شیکی خواهد ساخت.

شلوار جین راسته دو رنگ
شلوار جین راسته دو رنگ

5. شلوار جین رنگی

شلوارهای جین رنگی برای بهار و تابستان تبدیل به یکی از آیتم‌های مهم در کمد لباس زنان شده‌اند. جین‌های راسته اخیرا در انواع رنگ‌های شربتی و پاستلی مانند صورتی کمرنگ، لاوندر یا سبزآبی نیز در بازار عرضه شده‌اند. این جین‌ها را می‌توان با یک بلوز زنانه، کفش‌های باله تخت و یک کیف شیک ست کرد.

شلوار جین راسته با رنگ‌های پاستلی
شلوار جین راسته با رنگ‌های پاستلی

فرقی نمی‌کند که شما 24 ساعت شبانه روز شلوار جین بپوشید و یا فقط آخر هفته‌ها و برای گشت و گذار و استایل تفریحی خود از آنها استفاده نمایید، استفاده از مدل‌های جدید باعث می‌شود که شما ظاهری مدرن و به روز داشته باشید. در ادامه به شما پیشنهاد می دهیم مقاله راهنمای انتخاب شلوار بر اساس فرم بدن؛ شلوار مناسب هر اندام را مطالعه کنید.

اشتراک گذاری

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.