|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

راهنمای انتخاب شلوار بر اساس فرم بدن؛ شلوار مناسب هر اندام

نیلوفر روحی
21 آوریل 2024
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم
راهنمای اتنخاب شلوار - شلوار مناسب برای هر فرم بدن

انتخاب شلوار بر اساس فرم بدن را جدی بگیرید. اولین سوال شما هنگام خرید این است که شلوار مناسب هر اندام کدام است؟ همیشه در خرید خود تناسب را در نظر بگیرید. نکته‌ی کلیدی این است که شلوار شما بهترین ویژگی‌هایتان را برجسته کند و احساس اعتماد به نفس و راحتی بدهد. سبک‌ها، برش‌ها و پارچه‌های مختلف را آزمایش کنید تا شلوار زنانه‌ی هر تیپ را پیدا کنید. از این‌که از نقطه‌ی امن خود در استایل خارج شوید و ظاهر جدیدی را امتحان کنید نترسید. چرا که گاهی اوقات انتخاب ما با فرم اندام ما هماهنگ نیست. با شناخت درست و اعتماد به فرم اندام خود، می‌توانید شلوار مناسب خود را بپوشید. در این مطلب، ما راهنمای انتخاب شلوار بر اساس فرم بدن و شلوار مناسب هر اندام را برای شما ارائه دادیم. با راهنمایی درست و اصولی می‌توانید شلوار مناسب اندام خود را انتخاب کنید. پس مثل همیشه همراه مجله‌ی کمد سارک باشید.

چه مدل شلواری بپوشیم؟

روند سیر مطلب به این صورت است:

  • انواع مدل شلوار زنانه
  • آشنایی با انواع فرم بدن
انوع مدل شلوار زنانه برای هر فرم بدن

انواع مدل شلوار زنانه

شلوار یکی از ملزومات کمد لباس زنانه است. فرقی نمی‌کند قرار ملاقات شما دفتر کارتان باشد یا یک رستوان شیک؛ شلوار مناسب فرم بدن می‌تواند استایل شما را زیباتر کند. خوشبختانه، گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. انواع مختلفی از شلوارهای زنانه وجود دارد که به راحتی می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. آیا هم‌چنان بین انواع مختلف شلوار زنانه سردرگم هستید؟ در ابتدا قرار است شما را با انواع مدل شلوار زنانه آشنا کنیم.

شلوار اسکینی

شلوار اسکینی معمولا فرم بدن شما را به خوبی نشان می‌دهد و کاملا جذب بدن است.

شلوار اسکینی - مدل شلوار مناسب برای هر فرم بدن

شلوار راسته

شلوار راسته جذب بدن نمی‌شود و به شکل استوانه است. تنها بخش چسبندگی شلوار، در قسمت ران پا است و در بخش زانو به پایین به صورت راسته قرار می‌گیرد.

شلوار راسته - مجله کمد
استایل با شلوار راسته - شلوار سارک

شلوار بگ

شلوار بگ برش گشاد به صورت یکسره از بالا به پایین دارد.

شلوار بگ - استایل با شلوار بگ - برند سارک

شلوار مام استایل

شلوار مام‌استایل مانند شلوار مام‌فیت، فاق بلندی دارد و کمر آن بالای ناف بسته می‌شود. این مدل در قسمت ران و ساق پا گشاد است و در بخش انتهای ساق پا کمی تنگ می‌شود.

شلوار مام استایل - ست کت و شلوار مام استایل سارک
شلوار مام استایل  زنانه سارک

شلوار بوت‌کات

شلوار بوت‌کات یکی از محبوب‌ترین شلوار‌های زنانه است. قسمت بالای این شلوار راسته و از زانو به پایین کمی گشاد می‌شود و بلندیش تا مچ پا می‌رسد. گرچه مدل‌های کوتاه‌تر آن هم زیاد دیده می‌شود.

شلوار مناسب فرم بدن - شلوار بوت کات

شلوار فاق بلند

این شلوارها به دلیل داشتن فاق‌ بلندتر از شلوارهای معمولی، بسیار راحت‌تر از آن‌ها هستند. خط کمر این شلوارها بالاتر قرار گرفته و در نهایت فعالیت‌های روزمره را آسان‌تر می‌کند.

شلوار فاق بلند زنانه - برند سارک
شلوار پارچه ای فاق بلند سارک

شلوار فاق متوسط

در این مدل شلوارها معمولا اندازه‌ی فاق آن متوسط و کمر شلوار در قسمت اصلی کمر قرار می‌گیرد.

شلوار فاق متوسط - برند سارک

شلوار فاق کوتاه

در این مدل شلوارها معمولا به خاطر فاق کوتاهی که دارند، کمر شلوار زیر خط شکم و کمر قرار می‌گیرد.

استایل و مدل لباس دخترانه مخصوص عید نوروز
ادامه مطلب
شلوار فاق کوتاه زنانه- شلوار مناسب هر اندام

آشنایی با انواع فرم بدن

قبل از ورود به دنیای شلوارها، مهم است که فرم بدن خود را شناسایی کنید. چه شلواری مناسب چه اندامی است؟ آشنایی با انواع فرم بدن در ابتدا با جزئیاتی همراه است. رایج‌ترین فرم‌های بدن عبارتند از: سیب، گلابی، ساعت شنی، مربع و مستطیل. هر فرم بدن دارای ویژگی‌ها و تناسبات خود است که در انتخاب شلوار به ملاحظات خاصی نیاز دارد. بعد از آن وارد مرحله‌ی اضافه وزن و لاغری می‌شویم و در نهایت به بخش قد بلند و قد کوتاه می‌رسیم.

چه شلواری مناسب چه اندامی است

فرم بدن سیب

در فرم بدن سیب کمر در مقایسه با پاها نسبتا بزرگتر است. شلوار مناسب فرم بدن سیب، شلوار فاق بلند است.

شلوارهایی با کمر بلند، برش راسته یا گشاد را انتخاب کنید تا پاها کشیده‌تر دیده شوند. دقت داشته باشید تا توجه را از قسمت میانی کمر دور کنید.

مدل شلوار برای افراد چاق و سیب شکل

فرم بدن گلابی

در فرم بدن گلابی کمر باریک و باسن بزرگتر است. شلوارهای بوت‌کات یا دمپا گشاد باسن‌های پهن‌تر را متعادل کرده و ظاهری متقارن‌تر ایجاد می‌کنند. فاق بلند نیز می‌تواند به برجسته کردن کمر و کشیده‌تر دیده شدن بالاتنه‌ی شما کمک کند.

شلوار مناسب فرم بدن گلابی

فرم بدن ساعت شنی

در فرم بدن ساعت شنی پهنای قسمت بالاتنه و پایین‌تنه برابر، ولی کمر باریک است. شلوار مناسب فرم بدن ساعت شنی راسته است. شلوار شما نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد.

شلوار مناسب فرم بدن ساعت شنی

فرم بدن مستطیل

در فرم بدن مستطیل پهنای بالاتنه و پایین‌تنه‌ی آن‌ها به صورت خط راست به یک اندازه است. شلوار مناسب فرم بدن مستطیل، دمپا گشاد با فاق متوسط است. با این روش یکنواختی ظاهر خود را از بین می‌برید.

شلوار مناسب مدل بدن مستطیل

فرم بدن مثلث

در فرم بدن مثلث، بالاتنه به نسبت پایین‌تنه کوچکتر است. ناحیه‌ی کمر، باسن و ران پهنای بیشتری دارند. در این‌جا برای انتخاب شلوار محدودیت بیشتری خواهد داشت. بیشترین تمرکز در انتخاب شلوار مناسب فرم بدن مثلث بخش میانی است. شلوارهای راسته، بوت‌کات و دمپا گشاد بهترین انتخاب‌اند.

شلوار مناسب فرم بدن مثلث

فرم بدن مثلث وارونه

در فرم بدن مثلث وارونه بالاتنه‌ به نسبت پایین تنه بزرگتر است. پس قرار است شانه‌های پهن‌تری به نسبت باسن، کمر و پاهای خود داشته باشید. شلوار مناسب فرم بدن مثلث وارونه، شلوارهای خمره‌ای مانند شلوار مام‌فیت، مام‌استایل و شلوار سندبادی است.

شلوار برای فرم بدن مثلث وارونه

مدل شلوار برای افراد لاغر و ریز اندام

اگر شما جزو دسته‌ی افراد لاغر و ریز اندام هستید، برای انتخاب مدل شلوار خود به کشیده‌تر دیده شدن فکر کنید. شلوارهای مام‌فیت، مام‌استایل و شلوارهای فاق بلند مناسب فرم بدن شما هستند. شلوار بوت‌کات هم به بلند‌تر دیده شدن شما کمک می‌کند. اگر بالاتنه‌ی شما به نسبت پایین تنه کوچک‌تر است، فاق متوسط را انتخاب کنید تا تعادل برقرار شود.

مدل شلوار برای افراد ریزنقش
شلوار بوت کات مناسب افراد ریزنقش

مدل شلوار برای افراد لاغر و قدبلند

افراد لاغر و قدبلند انتخاب شلوار متفاوت‌تری خواهند داشت. مدل شلوار مناسب برای آن‌ها شلوار بگ، شلوار دمپا گشاد، بوت‌کات و شلوار راسته است. به هیچ وجه از شلوار اسکینی استفاده نکنید؛ چرا که این مدل شلوار پاهای شما را لاغرتر نشان می‌دهد. در ادامه می‌توانید شلوارهای مام‌استایل و مام‌فیت را نیز امتحان کنید. اگر پاهای شما بلندتر از بالاتنه ی شماست، می‌توانید شلوارهای کوتاه را هم به کمد خود اضافه کنید.

مدل شلوار برای افراد لاغر و قدبلند
شلوار مناسب افراد کشیده و قدبلند

مدل شلوار برای افراد دارای اضافه وزن

برچسب چاق بودن را به خود نزنید و به‌دنبال مدل شلوار برای افراد چاق نباشید. اگر فکر می‌کنید که پر بودن پاهای شما قرار است محدودتان کند یا کمر باریکی ندارید، نگران نباشید. اول از همه فرم بدن خود را کامل بشناسید و بدانید که کدام قسمت بدن شما بزرگتر است. حالا نوبت ایجاد تعادل در اندام است. اگر ران پاهای شما پر است، بهتر است از شلوارهای اسکینی استفاده نکنید. حتما شلوارهای راسته و کمی آزاد و بوت‌‌کات را امتحان کنید. دقت داشته باشید که فاق شلوار شما بلندتر باشد تا قسمت شکم و پاهای شما را کشیده‌تر نشان دهد.

لباس خانگی سارک
ادامه مطلب
شلوار مناسب افراد چاق - راهنمای انتخاب شلوار براساس فرم بدن
شلوار برای افراد چاق - شلوار مناسب هر اندام

مدل شلوار برای افراد قد کوتاه

برای افراد با قد کوتاه، نکات کلیدی بسیار زیادی در انتخاب مدل شلوار آن‌ها وجود دارد. در قدم اول بهتر است از شلوارهای فاق کوتاه یا شلوار با قد کوتاه پرهیز کنید. شلوارهای بسیار گشاد هم مناسب فرم اندام شما نیست. به طور کلی بهتر است شلوارهای فاق بلند راسته و کمی دمپا را در نظر داشته باشید. در این میان قدرت پترن‌ها را دست‌کم نگیرید. پترن راه راه پاهای شما را کشیده‌تر و قد شما را بلندتر نشان می‌دهد.

شلوار برای افراد قد کوتاه - مدل شلوار برای اینکه بلندتد دیده شوید

جمع‌بندی

در قدم اول می‌بایست درک درستی از فرم بدن خود داشته باشید. پس از آن شلوارهایی را انتخاب کنید که مکمل اندام منحصر به فرد شما هستند. در نهایت می‌توانید استایل خود را با هر آیتمی ارتقا دهید و در هر لباسی احساس اطمینان کنید. به یاد داشته باشید که کلید عالی به نظر رسیدن در شلوار، یافتن تناسب، سیلوئت و استایل مناسب است. در نهایت شلوار مناسب فرم بدن شما قرار است بهترین ویژگی‌هایتان را برجسته کند و به شما احساس راحتی و قدرت دهد. برند سارک با ارائه‌ی آیتم‌های متنوعی از محصولات شلوار، کار را برای شما راحت‌تر کرده است. شما با هر فرم اندام، می‌توانید طیف وسیعی از شلوارهای باکیفیت را در کمد خود داشته باشید. در نهایت شلوار مناسب فرم بدن خود را از میان محصولات سارک پیدا کنید. فرم بدن شما کدام است؟

منابع:

www.nordstrom.com

www.glamly.com

theconceptwardrobe.com

emptynestblessed.com

blog.treasurie.com

www.fashiongonerogue.com

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.