اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin

امروزه استفاده ازشلوارلگ بسیار رواج پیدا کرده است . در واقع لگلینگ‌ از آیتم‌های ضروری کمد لباس خانم‌ها هستند اما تنها عده‌ای می‌دانند که چگونه به صورت اصولی آن را بپوشند به عقیده برخی از فعالین عرصه مد علت طرفداری از  این شلوارها به علت زیبایی و سبک بودن و انعطاف آن در ست کردن با انواع لباس است.

لگلینگ‌ها می‌توانند نوعی از لباس و استایل اغواگر باشند و یک ظاهر راحت به کسی که می پوشد، بدهند و ارزش این را دارند که بخواهیم کمی فکر کنیم که آن‌ها را با چه نوع لباسی ست کنیم .

تاریخچه لگینگ

از زمان وارد شدن لگینگ در دنیای مد مدت زیادی نمی‌گذرد و این فرض وجود دارد که قدمت آن به نیم قرن می‌رسد . لگینگ به عنوان یک شلوار چسبان ، در دهه ۱۹۶۰ با کمربندهای بزرگ و کفش‌های پاشنه بلند یا کفش‌های مشابه کفش باله وارد بازار مد شدند . انواع آن با جنس‌های نایلون و لاکرا برای ورزش‌هایی مانند دو و دوچرخه سواری استفاده می‌شوند.

لگینگ‌هایی براق‌تر ، دارای خطوط و طرح‌هایی جلب توجه کننده در اوایل دهه ۱۹۸۰ به عنوان لباس‌ ترند، می‌پوشیدند.

لگلینگ

لگلینگ، گزینه‌ای مناسب برای ایجاد تحول هستند ، زمانی که شما می‌خواهید تحول در استایل داشته باشید این گزینه را می‌توانید انتخاب کنید .

لگلینگ ها ترندهایی از فشن هستند که در هر فصل وجود دارند از بزرگترین سلبریتی‌های فشن که در فضای مجازی (مثل اینستاگرام) تاثیر‌گذار هستند همانند جی‌جی حدید و کندال جنر که یک جفت لگ استرچ باریک مشکی از آیتم های همیشگی استایل کژوال آنهاست.

لگلینگ

لگلینگ‌ها می‌توانند یک لباس بسیار راحت برای پوشیدن در طول سال باشند آن‌ها از جوراب شلواری‌ها ضخیم‌تر هستند تا پوشش مناسب برای پاهای شما را فراهم کنند اما چگونه می‌توان از لگلینگ ها استفاده کنیم بطوری که خوب بنظر برسیم و با چه لباس‌هایی ست می‌شوند .

بهترین لگلینگ برای خرید کدام است ؟

در انتخاب لگلینگ شما می‌خواهید مطمئن شوید که لگ شما به اندازه کافی ضخیم و کشش مناسب را دارد و پاهای شما را به شکل عالی نشان  می‌دهد ، پس از توجه به این نکات می‌توانید یک انتخاب خوب داشته باشید.

انواع لگینگ ها  :

۱-لگینگ چرمی :

لگلینگ چرم و براق برای زیبا به نظر رسیدن انتخاب مناسبی است و به‌راحتی می‌توانید با یک تونیک ابریشمی ست کنید . این لگینگ ها شیک هستند وشما برای محیط های رسمی می توانید از این نوع استفاده کنید تا شیک تر و استایلیش تر به نظر برسید .

لگلینگ
ست لگ چرمی با شومیز

۲-جگینگjeggings :

یکی از انواع لگینگ‌ها برای طرفداران شلوار جین با این نام عرضه می شود . این نوع از لگینگ ویژگی های مشابه جین ها را از قبیل رنگ ، حالت و نوع دوخت دارند و برای افرادی که طرفدار استایل های کژوال و راحت روزمره هستند انتخاب مناسبی است .

۳-لگینگ طرح‌دار :

اگر قصد رفتن به جمع یا مهمونی دوستانه دارید از یک شلوار لگ با طرح پلنگی ، گل‌دار یا راه راه استفاده کنید و استایل با‌مزه‌تر داشته باشید و بقیه آیتم‌های لباستان را ساده و بدون طرح انتخاب کنید .

لگلینگ

این محصول را میتوانید از شعب سارک تهیه فرمایید

۴-Men Legging

برخی از مردان به عنوان شلوار پیاده روی ،  دو و …. به جای شلوار های گرم‌کن قدیمی استفاده می کنند . طراحان مد مگینگ‌ها را با تی‌شرت‌های گشاد و بلوز‌های بلند به عنوان استایل کژوال برای مردان توصیه می‌کنند .این نوع از لگینگ‌ها برای اولین بار در هفته ی مد پاییز ۲۰۰۷ فشن شو مردان مارنی دیده شد .

۵-لگینگ ورزشی :

این مدل‌ها گزینه‌ی خوبی برای دوستان  ورزشکارامون  است چون از عرق آزاردهنده جلوگیری می‌کند و در باشگاه ، یوگا و هنگام پیاده‌روی دیده می‌شوند .

لگلینگ
این محصول را میتوانید از شعب سارک تهیه فرمایید

بهترین تونیک برای پوشیدن با لگلینگ:

شما می‌توانید از تونیک وتاب‌های بلند با مد‌ل‌های غیر قرینه که خطوط عمودی در اندام شما ایجاد می کند سبب می شود بلندتر به نظر برسید . این‌گونه پیراهن‌هایی که گوشه های متفاوت دارند( به شکل مورب ) جالب هستند، با رنگ مشکی و سفید آن می‌توانید بالاتنه‌ی خودتان را لاغرتر نشان بدهید . اگر می‌خواهید لباس‌های کوتاه‌تر بپوشید شلوار جین و دیگر شلوارها را توصیه می کنم .

 پیراهن‌های کوتاه با لگینک :

از آیتم های دیگراین است که ، شما می‌توانید پیراهن کوتاه هم با لگینگ بپوشید و زمانی که به همراه یک شومیز ، بلوز بلند یا پیراهن لگ را می‌پوشید ، باسن و ران شما را پوشش می‌دهد و لگینگ جذب همانند نوع چرمی آن را انتخاب کنید .

وقتی قرار است در فصول سرد این آیتم را انتخاب کنید بهتر است لگ را به همراه بلوز و یک پانجو بپوشید چون استایلی که پانچ دارد بسیار مناسب با شلوار های تنگی مانند لگینگ است .

لگلینگ
ست لگ با پانچ

ترکیب لگینگ با یک پلیور و ژاکت بلند ، جالب است و سعی کنید وقتی میخواهید برای استایلتان یک رویه انتخاب کنید ، بلند باشد تا پایین‌تنه شما را بپوشاند .

لگلینگ

زمانی که آیتم های لباستان را می‌خواهید برای محیط رسمی‌تر انتخاب کنید بهتر است یه کت سبک یا یک ژاکت کش‌بافت را با لگینگ ست کنید .

یک ژاکت بلند که در زیر آن تونیک بپوشید می‌تواند شما را به علت ایجاد خطوط عمودی کشیده‌تر و خوش استایل‌تر نشان می‌دهد .

لگلینگ

چه کفش هایی با لگینگ می توان پوشید ؟

۱-کفش عروسکی (کفش بالرینا یا تخت بدون پاشنه )

این کفش‌ها یکی از بهترین گزینه‌ها برای ست کردن با ساپورت و لگ است به دلیل ظریف و ساده بودن پوشیدن آن‌ها با لگینگ جلوه زیبایی به ظاهر فرد می‌دهد . به طور کلی رنگ کفش را هم‌رنگ با لگ یا از آن تیره‌تر انتخاب کنید. کفش‌هایی با رنگ‌های قهوه‌ای ، بژ ، برنزه و رنگ طلایی متالیک گزینه‌های مناسب برای لگ نیستند به جای آن وقتی می‌خواهید جلب توجه کنید از رنگ نقره‌ای که با اغلب رنگ ها هارمونی دارد استفاده کنید .

لگلینگ

۲-صندل :

صندل هایی با طراحی‌های خاص می‌تواند شمارا خوش استایل‌تر نشان دهد اگر در بهار و تابستان می‌خواهید استایل لگینگ داشته باشید می توانید از لگ با قد ۹۰ به همراه صندل‌های بند‌دار استفاده کنید .

لگلینگ

۳-چکمه و بوت :

لگینگ  با انواع بوت و چکمه ست می‌شوند اما چون لگینگ ها چسبان هستند پهنای ساق شما را نشان می‌دهند بهتر است بوت‌های ساق‌بلند یا متوسط را در نظر بگیرید تا پای شما را ظریف‌تر نشان دهد .

۴-بوت انکل :

لگینگ  با انواع بوت و چکمه ست می‌شوند اما چون لگینگ ها چسبان هستند پهنای ساق شما را نشان می‌دهند بهتر است بوت‌های ساق بلند یا متوسط را در نظر بگیرید تا پای شما را ظریف‌تر نشان دهد .

این نوع نیم‌بوت‌ها به دلیل اینکه ساق پای شما را کامل نمی‌پوشند آن را چاق‌تر و کوتاه‌تر نشان می‌دهند و بهتر است با لگینگ پوشیده شود تا مچ پایتان را اذیت نکند و در ضمن پای شما را باریک‌تر نشان دهد و نیازی نیست ژاکت یا تونیکی که با آن می‌پوشید زیاد بلند باشد، تن‌ها به قد شلوار لگ توجه داشته باشید .

لگلینگ

۵-کفش های پامیس :

این نوع کفش‌ها دارای پاشنه‌ی ۵ تا ۷ سانتی بوده که جز کفش‌های پاشنه بلند و ساده به شمار می‌آیند و در نظر بسیاری از افراد جذاب است، اما بعضی حس می‌کنند شاید با لگینگ ظاهر جلف داشته باشد .

البته اگر می‌خواهید راحت‌تر باشید از پاشنه کوتاه‌تر یا پامیس‌های لژدار انتخاب کنید . اگر لگینگ را بدون جوراب با کفش پاشنه‌دار می‌پوشید حتما در قد آن دقت کنید که بلند باشد تا بالای کفش را بپوشاند .

لگلینگ

سایز شلوار لگینگ :

باید به سایز شلوار لگینگی که می‌پوشید دقت کنید که نه گشاد‌تر و نه تنگ‌تر باشد . اگر شلواری بپوشید که تنگ باشد باشد اندام شما را بیش از حد نشان می‌دهد  و از طرفی اگر تناسب اندام هم نداشته باشید جالب نیست و تنها جلب توجه می کند . حالا اگر اندازه‌ی آن برای شما گشاد‌تر باشد اصلا ظاهر  خوبی ندارد و استایل شما را شلخته و نامنظم نشان می‌دهد .

این مطلب را از دست ندهید

راهنمای انتخاب سایز مناسب

انتخاب طرح مناسب لگ :

برای اینکه انتخاب کنید چه نوع لگی می‌توانید بپوشید قبل از هر چیز باید به محیط و مراسمی که می‌خواهید به آن بروید فکر کنید .

به طور مثال اگر قرار است از تونیک و لباس‌هایی طرح‌دار و بهاری استفاده کنید بهتر است رنگ لگ را با حاشیه و طرح‌های لباستان ست کنید و حتی اگر قصد پوشیدن این نوع  از شلوارهای  راحت را در محیط های رسمی و محل کار دارید از پوشیدن لگینگ طرح‌دار اجتناب کنید چون تیپ شما را فانتزی جلوه می‌دهد ، در واقع هرچه ساده‌تر باشد رسمی‌تر است .

برای کدام نوع اندام ، لگینگ‌ها مناسب هستند ؟

اگر شما دستورالعمل‌های پوشیدن لگ را دنبال کنید تمام انواع اندام‌های بدن قادر به پوشیدن لگینگ هستند . به ویژه برای اندام به شکل سیب و گلابی بسیار مناسب هستند و افراد با اندام سیب می‌توانند به همراه یک تاپ یا تونیک بلند یا هر آیتمی که بلند باشد ، بپوشند و شکم و پهلوی خود را این‌گونه بپوشانند . و اندام‌های گلابی شکل به راحتی می‌توانند لگینگ‌ها را برای استایل خود انتخاب کنند و باید این نکته را مدنظر داشته باشند که قد آن به اندازه‌ی کافی بلند باشد .

لگلینگ

در نهایت لگینگ‌ها آیتمی هستند که با توجه به موارد گفته شده در همه فصول می‌توانند استایل خوبی را برای شما ایجاد کنند که با آن احساس راحتی داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین محصولات سارک