|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مدل حجاب به سبک کشورهای اسلامی

مونا فریدکیان
10 اکتبر 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

حجاب در بسیاری از کشورهای اسلامی به عنوان اولین پوشش زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. زنان و دختران زیادی هستند که در این کشورها حجاب را در زندگی روزمره‌ی خود انتخاب کرده‌اند. در میان زنان مسلمان، کسانی هم هستند که به دنبال مد روز و لباس‌های تازه و جدید هستند. به همین دلیل برندها هم در میان محصولات خود آن‌ها را به عنوان یکی از اولویت‌های خود در نظر گرفته‌اند و مدل‌های مختلف آن را عرضه می‌کنند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که حجاب را ترجیح می‌دهید، می‌توانید از مدل‌هایی که ما به شما معرفی می‌کنیم استفاده کنید و از آن‌ها الهام بگیرید. در ادامه انواع مدل حجاب که در کشورهای اسلامی در میان زنان رواج دارد را برایتان می‌گوییم. شاید از بین آن‌ها مدلی مورد پسند شما بود و خواستید به عنوان مدل پوشش خود از آن استفاده کنید.

آشنایی با برندهای حجاب در دنیای مد

کشورهای اسلامی در حجاب چه فرقی باهم دارند!

جالب است بدانید که سبک و مدل حجاب در هر کشور اسلامی برای زنان با زنان کشورهای دیگر متفاوت است. یک مثال برایتان می‌زنم؛ نوع لباس بومی در هر استان ایران با استان دیگر فرق می‌کند پس در مورد حجاب هم همین نوع رفتار می‌تواند وجود داشته باشد.

در اطراف کشور ما، کشورهای عرب زیادی هستند اما هیچ‌کدام از آن‌ها با این‌ که فرهنگ نزدیکی به هم دارند در مدل پوشش شبیه به هم نیستند. بنابراین قاعدتاً کشورهای غیرعرب هم سبک پوشش متفاوتی از کشورهای دیگر دارند. ما در این مطلب می‌خواهیم انواع حجاب و پوشش بومی را که زنان کشورهای مسلمان به آن پایبند هستند به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که مدل های مختلف حجاب که بیان می‌شود، حتماً یک مدل از حجاب کامل زن مسلمان نیست. حجاب کامل همان پوششی است که شکل کل اندام زن در آن نمایان نباشد. در میان این مدل‌ها اغلب آن‌ها به سبک مادست هستند و تا پوشش کامل فاصله دارند.

اول از همه پنج مدل مختلف از سرپوش‌های محبوب در میان زنان را برای شما می‌گوییم. این مدل سرپوش‌ها می‌توانند الهام بخش مدل‌های دیگری باشند که از آن‌ها به عنوان پوشش بهره ببرید.

مانتو عبایی؛ از صحراهای عربستان تا کت واک‌های پاریس

پنج مدل مختلف از سرپوش‌های محبوب در میان زنان

روسری:

سنتی‌ترین مدلی که به وسیله‌ی آن موهای سر را می‌پوشانند روسری است. با روسری علاوه بر موها، گردن، گوش‌ها و قسمتی از سینه را می‌پوشانند و با آن تنها گردی صورت را نشان می‌دهند. روسری‌ها به شکل مربع هستند و در اشکال و مدل‌ها و جنس‌های مختلف در بازار موجودند و به راحتی می‌توان آن‌ها را با رنگ‌‌ لباس‌ها ترکیب کرد. در میان روسری‌ها انواع ارزان و گران‌ قیمت آن وجود دارند. بنابراین هر کس بنا به اقتصاد و سطح مالی خودش می‌تواند مدل‌های مختلف آن را انتخاب کند. بعضی از مدل‌های گران‌قیمت آن به صورت برند عرضه می‌شوند. بعضی دیگر از مدل‌های آن در رنگ‌های ساده اما با سنگ‌های تزیینی سفید و رنگی از برند سواروسکی هستند.

شال:

به پارچه‌ای مستطیل شکل که به دور سر بسته می‌شود و موها را می‌پوشاند شال می‌گویند. در اغلب کشورهای عربی، شال به عنوان اصلی‌ترین تکه‌ای که برای حجاب کاربرد دارد استفاده می‌شود. شال هم مانند روسری انواع گران و ارزان‌قیمت دارد. کسانی که به دنبال مدل‌های گران آن هستند در میان برندهای حجاب می‌توانند انواع مختلفی از آن‌ها را پیدا کنند.

عبا:

عبا به مانتوهای بلند و گشادی اطلاق می‌شود که اغلب زنان عرب از آن استفاده می‌کنند. البته عبا در میان زنان و مردان عرب جایگاه خاص خودش را دارد و در واقع لباسی یونیسکس به حساب می‌آید. عبا به خاطر نوع دوخت آن در کشورهای گرمسیر به عنوان پوشش اصلی استفاده می‌شود. همچنین به خاطر شکل و طرحی که دارد کل اندام و شکل آن را می‌پوشاند و برای حجاب مناسب است.

نقاب:

به نوعی پوشش برای صورت نقاب گفته می‌شود. این پوشش سر، صورت به غیر از چشم‌ها و قسمتی از سینه را در برمی‌گیرد و به عنوان حجاب در کشورهای عربی کاربرد زیادی دارد. البته زنان عرب در کشورهای غربی هم اغلب از نقاب به عنوان پوشش خود استفاده می‌کنند. نقاب در میان همه‌ی زنان محجبه کاربرد ندارد و به نوعی زیاده‌روی در پوشش به حساب می‌آید.

چادر:

چادر پارچه‌ای بلند و نیم دایره است که طول کل بدن را در برمی‌گیرد. مدل دوخت آن با چادرهای مدل‌ عربی تفاوت عمده دارد. رنگ آن اغلب مشکی است و در خیابان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما مدل‌های رنگی‌ آن در مهمانی‌ها برای زنان محجبه کاربرد دارد. شکل امروزی چادر مختص زنان ایرانیست و از اواخر زمان قاجاریه و اوایل زمان پهلوی در میان زنان ایرانی مورد استفاده قرار گرفته است. در اصطلاح عامیانه به این نوع چادر، چادر چرخی گفته می‌شود. البته مدل‌ چادر زنان در ایران همین یک نوع نیست و مدل‌های دیگری با نام‌های دیگر هم وجود دارند.

از این دسته می‌توان مدل‌های؛ چادر قجری یا کمری، چادر ملی، چادر ایرانی، چادر شالی و مدل‌های دیگر را نام برد. مدل‌های ملی، شالی و ایرانی در چند سال اخیر در میان بانوان چادری مورد استفاده قرار گرفته است. اما مدل قجری آن همانطور که از نامش معلوم است از همان زمان قاجار در میان مردم رواج داشته است.

برقع:

گاهی برقع در اصطلاح عامیانه با نقاب اشتباه گرفته می‌شود، اما این دو با هم تفاوت دارند. نقاب تنها برای پوشاندن صورت است اما برقع تمام بدن از سر تا زمین را شامل می‌شود. پوشیده‌ترین مدل حجاب برقع است که پارچه‌ای از بالا تا پایین است و تنها در قسمت چشم‌ها از یک پارچه توری مشبک استفاده می‌شود تا دید دچار مشکل نشود. برقع در میان زنان افغان در حکومت طالبان به عنوان پوشش اصلی مطرح است.

بلاگرهای دنیای حجاب

مدل‌های مختلفی که می‌توانید با آن حجاب زیبایی داشته باشید:

شال‌های چین‌دار مناسب برای حجاب

در میان مدل‌های مختلف شال که وجود دارند مدل چین‌دار و حجیم آن برای حجاب کاربرد خوبی دارد. پارچه این شال بسیار سبک است و برای فصل تابستان کاربرد دارد. زمانی که شما می‌خواهید موهای خود را پوشیده نگه دارید گاهی با بعضی از مدل‌های شال دچار مشکل می‌شوید اما این مدل چین‌دار به راحتی روی موهای شما قرار می‌گیرد و به خاطر حالت پف‌داری که دارد، شکل ظاهری خوبی را روی سر شما درست می‌کند. در واقع شکل ظاهری آن به صورتی است که نیاز به آرایش زیاد پارچه ندارید و خود به خود شکل منسجمی روی سر به خود می‌گیرد. اگر شما علاقه‌مند هستید که مدل‌های مختلف بستن شال را بر روی سرتان امتحان کنید با این پارچه به راحتی می‌توانید اینکار را بکنید. ما رنگ‌های روشن این مدل شال را به شما توصیه می‌کنیم.

روسری ابریشمی براق

پارچه‌های براق برای مناسبت‌های رسمی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. ابریشم پارچه‌ای لطیف است و به خاطر ظرافتی که در بافت آن به کار رفته است، در هر موردی که استفاده شود همان ظرافت را به خود می‌گیرد. حجاب نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته لازم است بدانید که کنترل آن کمی سخت است و به راحتی روی سر نمی‌ایستد. شاید بتوان لیز بودن ابریشم را تنها نقطه ضعف آن در حجاب دانست. اما این مشکل هم با کمی تمرین و چند عدد سنجاق و دیدن مدل‌های آموزشی برطرف می‌شود.

آشنایی با شلوار جین مام استایل و ویژگی‌های آن
ادامه مطلب

روسری‌های ابریشمی همیشه مورد اقبال عمومی بوده‌اند و طرفداران زیادی دارند. اگر شما یک نمونه از آن‌ها را داشته باشید تا سال‌ها می‌توانید استفاده کنید. البته به شرطی که رنگی که انتخاب می‌کنید یک رنگ مناسب باشد و کاربرد زیادی داشته باشد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید با آن روسری ابریشمی را روی سرتان به خوبی کنترل کنید استفاده از کلاه‌های کوچک حجاب زیر آن است. در این صورت اگر روسریتان کمی جابه‌جا شود موهایتان از زیر آن بیرون نمی‌زند و حجاب شما حفظ می‌شود.

برندهای لاین ورزشی حجاب

حجاب گرم و پشمی برای زمستان

حجاب منحصراً نیازی به گرما دادن ندارد. زیرا شما همیشه سرتان با لایه‌های مختلف می‌پوشانید و گرم هستید. اما اگر فکر می‌کنید بازهم نیاز به گرمای بیشتری دارید ما برای شما پیشنهاد خوبی داریم.

شما در هوای سرد می‌توانید از شال و یا روسری‌های پشمی استفاده کنید. روسری و شال‌های پشمی نه تنها گرم، نرم و راحت هستند بلکه بافتی صاف و مناسب هم دارند. این مژده را به شما می‌دهیم که هر چقدر هم به دنبال سادگی در پوشش هستید اما این حجاب شما را منحصر به فرد و زیبا می‌کند و سبب می‌شود که شگفت‌انگیز به چشم بیایید. پارچه‌های پشمی که برای روسری یا شال بافته می‌شوند ایستایی خوبی روی سر دارند و به شکل زیبایی صورت شما را در برمی‌گیرند.

مدل حجاب لایه‌ای

حجاب‌هایی که به صورت چند لایه روی هم قرار می‌گیرند محبوبیت زیادی بین خانم‌های مادست دارند. اگر شما طرفدار این نوع از مدل حجاب هستید آموزش مدل‌های مختلف آن در یوتیوب موجود است. پیشنهاد ما برای شما که به دنبال این مدل از حجاب این است که از شال‌هایی غیر از ابریشم و یا ابریشم مصنوعی (ریون) استفاده کنید. در این صورت راحت‌تر می‌توانید چند لایه پارچه را روی سرتان مدیریت کنید. در ضمن شال یا روسری‌ای را انتخاب کنید که اندازه‌ی بزرگتری داشته باشد زیرا به راحتی می‌توانید قسمت سینه‌های خود را هم با آن بپوشانید.

روسری یا شال‌هایی با طرح‌های چاپی

روسری‌هایی که روی آن‌ها طرح‌های چاپی هستند طرفداران زیادی دارند مخصوصاً اگر این طرح‌ها به شکل پوست حیوانات باشند. در سال 2021 و 2022 مدل‌هایی با پوست حیوانات در میان لباس‌ها بسیار ترند هستند. این ترند در میان شال و روسری هم کاربرد دارد. اگر شما به دنبال طرح‌ها و پارچه‌های ساده نیستید و دوست دارید در حجاب‌تان کمی تنوع داشته باشید، این مدل‌های حجاب برایتان مناسب هستند. اغلب پارچه‌های طرح‌دار از جنس پنبه بافته می‌شوند اما در میان آن‌ها روسری‌های ابریشمی هم هستند که با طرح‌های چاپی مخصوصاً در ایران و ترکیه و بعضی دیگر از کشورها بسیار پرطرفدارند.

بعد از مدل‌های شال و روسری که برای شما توضیحاتی دادیم حالا به سراغ مدل‌های مختلف حجاب که در کشورهای مختلف مسلمان در میان زنان رواج دارد می‌رویم و مدل‌های آن را برایتان توضیح می‌دهیم. شاید در میان انواع مدل‌ها دوست داشته باشید یک یا چند نمونه از مدل حجاب آن‌ها را انتخاب کنید و جزو استایل خودتان قرار بدهید.

مدل حجاب به سبک زنان ترکیه

مدل حجاب به سبک زنان ترکیه این روزها زیاد مورد توجه قرار گرفته است. خانم‌های ترک در انتخاب روسری بیشتر انواع ابریشم طرح‌دار آن‌ها را انتخاب می‌کنند. البته نه این‌ که از کنار روسری‌های ساده به راحتی بگذرند. آن‌ها اهمیت زیادی به ترکیب رنگ‌های روسری با لباس‌شان می‌دهند و سعی می‌کنند رنگ‌ها را باهم هماهنگ انتخاب کنند. زنان ترکیه مدل حجاب خود را به گونه‌ای درست می‌کنند که در قسمت جلوی سینه پارچه‌ای اضافه نمی‌آید و اضافه‌های روسری یا در قسمت پشت آن‌ها آویزان می‌شود و یا با گره‌ای کوچک در قسمت جلو می‌ماند. در واقع آن‌ها تمایلی به حجیم کردن روسری یا شال بر روی سرشان ندارند. خانم‌های ترک علاقه‌ی زیادی به رنگ‌های نود دارند. زیرا این رنگ‌ها به راحتی با هر لباسی هماهنگ می‌شود و زیبایی خلق می‌کنند.

حجاب به سبک زنان مراکشی

زنان مراکشی در مدل حجاب خود به رنگ‌ها اهمیت زیادی می‌دهند. مدل حجاب زنان مراکشی به گونه‌ای است که در میان زنان مسلمان طرفدار زیادی دارد. علت آن هم این است که زنان مراکشی علاوه بر اینکه سر خود را با روسری می‌پوشانند، روسری یا شال را به گونه‌ای دور سر خود می‌پیچند که گردن را هم پوشش می‌دهد. حجاب مراکشی علاوه بر این‌که مدل روسری یا شال آن جذاب است، مدلی از کفتان هم آن را دل‌انگیزتر می‌کند. نام این کفتان که مختص زنان مراکشی‌ست تاکیتا است. تکیتا از رنگ‌ها و ترکیبات خاصی درست می‌شود که لطافت زنانه را به خوبی نمایش می‌دهد.

انتخاب انواع بوت نسبت به فرم شلوار
ادامه مطلب

حجابی که زنان مراکشی برای سرشان استفاده می‌کنند مدلی از شال است که مانند حجاب چند لایه دور سر بسته می‌شود. زنان مراکشی علاوه بر اینکه از تاکیتا استفاده می‌کنند بعضاً از مدل‌های لباس اروپایی هم در استایلشان بهره می‌برند و آن را با روسری ترکیب می‌کنند.   

بعضی از استایلینگ‌ها معتقند که زنان مراکشی یکی از مجلل‌ترین انواع حجاب‌ها را دارند و مدل حجاب آنان به نوعی شبیه به حجاب سلطنتی در میان زنان مسلمان است.

حجاب ساده و راحت

اگر شما وقت زیادی ندارید و می‌خواهید در زمان محدود یک حجاب خوب را برای خود انتخاب کنید راه پیشنهادی ما را امتحان کنید. در این روش می‌توانید از یک کلاه نخی برای پوشاندن موهایتان بهره ببرید. بعد از آن روسری یا شال را با حرکتی دایره‌ای به دور سرتان بپیچید.

تاریخچه حجاب

حجاب به سبک زنان عراقی

مدل حجاب زنان عراقی تنوع زیادی دارد. در میان زنان عراقی که در شهرهای مذهبی مانند کربلا، نجف، کاظمین و سامرا زندگی می‌کنند، حجاب غالب چادر عربی است. چادر عربی برش و دوخت متفاوتی با مدل‌های ایرانی دارد. بعضی از آن‌ها پارچه‌های کرپ و سنگین دارند و بعضی دیگر پارچه‌های سبک به نام حریر است. رنگ مشکی در میان زنان عراقی که سن بیشتری دارند رنگ موردپسند است و رنگ‌های روشن در میان جوانان طرفدار دارد.

خانم‌های عراقی زیر چادر از همان لباس‌های معروف اعراب یعنی کفتان استفاده می‌کنند. یک شال را به صورت دایره‌ای دور سر خود می‌پیچند و تنها گردی صورتشان نمایان است.

در شهرهای دیگر عراق حجاب زنان محجبه با کفتان و شالی که به دور سر می‌پیچند تعریف می‌شود. مدل‌های دیگر حجاب زنان عراقی بلوز و دامن به همراه شال دور سر است. البته چادر هم در میان آن‌ها استفاده می‌شود.

مدل حجاب زنان اماراتی

مدل حجاب زنان اماراتی یکی از مدل‌هایی است که زنان زیادی از آن الگوبرداری می‌کنند. مدل‌های مختلف عبا در میان زنان اماراتی کاربرد دارد. برندهای معروف دنیا هم به دنبال بازار پرفروشی که در امارات وجود دارد مدل‌های جدید و به روز را برای آن‌ها طراحی می‌کنند. تا چند سال پیش مدل‌های عبا بیشتر حول و حوش پارچه‌های مشکی با گلدوزی مشکی و یا سنگ‌دوزی بود. گاهی هم رنگ‌های شاد آن‌ها برای مکان‌های خاص استفاده می‌شد. اما از زمانی که بعضی از برندها دست به طراحی برای زنان ثروتمند عرب زدند سبک پوشاک آن‌ها کمی تغییر کرده است. آن‌ها از رنگ‌های شاد هم بهره می‌برند. البته هنوز هم رنگ مشکی در میان آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدل حجاب زنان اماراتی از برند دلچه گابانا
مدل حجاب زنان اماراتی از برند دلچه گابانا

گره زدن شال یا روسری در مدل حجاب

گره زدن شال و روسری یکی از مدل‌های قدیمی و هم‌چنین کاربردی در میان خانم‌های محجبه است. شما می‌توانید روسری یا شال خودتان را که با هر رنگ و طرحی است با گره تزیین کنید. بعضی از گره‌ها به صورت معمولی و زیر چانه بسته می‌‌شوند. اما بعضی از مدل‌های دیگر هستند که با آن‌ها می‌توانید زیبایی خوبی به روسری یا شال‌تان بدهید. مدل‌های آموزشی آن به صورت متنوع در یوتیوب موجود است.

مدل حجاب با گره روسری
مدل حجاب با گره روسری
مدل حجاب با گره روسری
مدل حجاب با گره روسری

مدل حجاب به سبک زنان عمان

زنان عمانی بسته به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنند انواع مختلفی از حجاب را دارند. در بعضی از مناطق عمان مانند مسقط حجاب رنگارنگ رواج بیشتری دارد. اما در مناطق دیگر رنگ مشکی بیشتر استفاده می‌شود. اغلب زنان عمانی از حجاب استفاده می‌کنند و مدل حجاب‌ آن‌ها به صورت شالی است که به دور سر پیچیده می‌شود و اطراف سینه را می‌پوشاند. زنان عمانی از کلاه حجاب برای زیر روسری و شال خود استفاده نمی‌کنند. در عوض مدل لایه‌ای که چند بار دور سر می‌پیچد را ترجیح می‌دهند.

مدل حجاب به سبک زنان لبنانی

کشور لبنان به خاطر موقعیت جغرافیایی که دارد و به کشورهای اروپایی نزدیک است، سبک لباس‌های مردمش هم به کشورهای اروپایی شباهت بیشتری دارد. از میان مردم لبنان طراحان بزرگی مانند الی صعب و زهیر مراد برخاسته‌اند که مدل‌های لباس‌هایشان در تمام دنیا بازار فروش دارد. زنان مسلمان لبنانی با حجاب زیبایی که دارند در میان زنان مسلمان زبانزد هستند.

در چند سال گذشته مدل حجاب آنان بیشتر چادر بود. نوعی چادر عربی که با چادر زنان عراقی و عربستان تفاوت داشت اما شبیه بود. در چند سال اخیر زنان لبنانی بیشتر از مانتوهای بلند به سبک همان چادرهای خاص استفاده می‌کنند. مانتوهایی بلند و گشاد که به مانتوی عبایی شهرت دارد و اغلب رنگ آن مشکی است. اگر جنس و مدل آن خاص باشد، قیمتش هم گران است.

باید و نباید‌های مهم در مورد رنگ پوست و استایل شخصی
ادامه مطلب

البته رنگ‌های شاد هم در استایل زنان محجبه‌ی لبنانی جایگاه ویژه‌ای دارند. خیلی از زنان لبنانی از آن‌جایی که استایلشان را از استایل زنان غربی الگوبرداری می‌کنند بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند. مدل روسری بستن خانم‌های لبنانی با کشورهای دیگر تفاوت دارد. آن‌ها بیشتر از روسری‌های مربع با ابعاد بزرگ به جای شال بهره می‌برند. خانم‌های لبنانی برای بستن روسری از سنجاق و گیره استفاده می‌کنند. مدل بستن روسری آن‌ها به صورتی است که یک طرف روسری را بلندتر می‌گیرند و همان قسمت بلندتر را کمی به سمت کنار صورت بالا می‌برند و از کنار سنجاق می‌زنند. در بعضی از مواقع دنباله‌های آویزان روسری را از زیر آن پشت گردن گره می‌زنند. آن‌ها اگر از شال هم استفاده کنند به همین روش آن را گیره یا سنجاق می‌زنند. آن‌ها در بعضی از مدل‌ها در زیر روسری خود از کلاه برای حفظ بیشتر حجابشان استفاده می‌کنند.

مدل حجاب زنان اندونزیایی

پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان کشور اندونزی است. به همین دلیل تنوع پوشش هم در این کشور زیاد است. در کشور اندونزی به جای کلمه‌ی حجاب از جلباب استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر حجاب در میان زنان این کشور محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همین موضوع باعث شده است که حتی طراحان غیرمسلمان اندونزیایی هم مدل‌های مختلف حجاب را در تولیدات خود قرار دهند. بسیاری از دختران جوان مسلمان اندونزیایی در شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر و اینستاگرام عکس‌هایی از مدل‌های مختلف حجاب خود را به اشتراک می‌گذارند و همین موضوع دیگران را به استفاده از حجاب ترغیب می‌کند.

در میان زنان اندونزیایی تنوع در سبک پوشش بسیار گسترده است و به همین دلیل نمی‌توان از یک مدل برای مدل حجاب آن‌ها نام برد. ما می‌توانیم تنها یکی از مدل‌های حجاب اندونزیایی را برای شما نام ببریم تا اگر به عنوان مادست دوست داشتید از آن استفاده کنید.

یکی مدل‌های حجاب خاص زنان اندونزیایی مدل حجاب به همراه لباس روزمره است. به صورتی که زنان از کت دامن و یا کت شلوار به عنوان لباس اصلی استفاده می‌کنند و شالی را به صورت دایره‌وار به دور سر خود می‌بندند طوری که تنها گردی صورتشان نمایان است.

مدل حجاب برای زنان ورزشکار

خانم‌هایی که عاشق ورزش هستند اصلاً نگران حجاب خود نباشند. مدل‌های مختلف حجاب برای زنان ورزشکار وجود دارد که هم سبک است و هم خنک. نوع پارچه‌ای که برای زنان محجبه استفاده می‌شود سبب می‌شود که به راحتی در هر مکان ورزشی از حجاب استفاده کنند و دغدغه‌ی آن را نداشته باشند. چند برند ورزشی هستند که لاین حجاب را در تولیدات خود دارند از جمله‌ی این برندها نایکی است.

مدل‌های حجابی که از کشورهای مختلف برای شما نام بردیم تنها یک یا دو مدل از تنوع پوششی در آن کشورها بود. اما هر کشور بنابر تنوع نژادی که دارد تنوع نوع پوشش آن‌ها هم زیاد است. ولی نام بردن از تک‌تک آن‌ها از حوصله‌ی شما مخاطب محترم خارج است.  

پارچه‌های مناسب برای حجاب کدام هستند؟

اکنون چند نکته کوتاه در مورد اینکه چه جنس روسری و شال برای حجاب بیشتر کاربرد دارد را برایتان می‌گویم.

  • پارچه‌های کتان، ژرسه، پشمی، ویسکوز، شیمر، بافتنی، پلی‌استر، ابریشم مصنوعی یا ریون، کرپ، پارچه ورزشی و ساتن از جمله پارچه‌هایی هستند که برای حجاب مناسبند. شما می‌توانید بنابر فصل و موقعیتی که می‌خواهید در آن شرکت کنید یکی از این مدل‌های پارچه را انتخاب کنید.
  • ژرسه: پارچه‌های ژرسه یکی از بهترین مدل‌ها برای حجاب هستند. هم سبک هستند و هم به راحتی روی سر می‌مانند. طرح‌های آن‌ها طوری است که به راحتی می‌توانید با لباس‌هایتان ست کنید و ظاهری خوب داشته باشید. پارچه ژرسه در فصل تابستان عرق را جذب می‌کند و در زمستان شما را از سرما محافظت می‌کند.
  • ساتن: ساتن‌ها زیاد برای حجاب مناسب نیستند. آن‌ها ظاهر زیبایی دارند و در مدل‌های متنوعی مانند ساده و گلدار موجود هستند. اما ایستادگی ساتن به روی سر سخت است و به خاطر لیز بودن حجاب با آن به سختی حفظ می‌شود و سبب خارش سر می‌شود. البته نمی‌توان انکار کرد که ظاهر زیبایی دارد و به راحتی با لباس‌های دیگر ست می‌شود.
  • کتان: کتان یکی از بهترین‌ها در حجاب است. هوا به راحتی در آن جریان پیدا می‌کند و رطوبت بدن شما را از بین می‌برد بنابراین کتان برای فصل تابستان بسیار مناسب است. انواع مختلف کتان با طرح‌های زیبا را به راحتی از هر فروشگاهی می‌توانید تهیه کنید.
  • پشمی: روسری‌های پشمی یکی از انواع بسیار عالی روسری برای حجاب است. البته به خاطر گرمابخش بودن برای فصل تابستان و گرم مناسب نیست اما می‌توانید در سه فصل دیگر سال از آن استفاده کنید. کاربرد روسری‌های پشمی هم در استایل اجتماعی است و هم برای مهمانی مناسب است.

همان‌طور که مشاهده کردید و خواندید حجاب انواع گسترده‌ای دارد و برای کسانی که به دنبال تنوع هستند گزینه‌ی زیادی برای انتخاب مدل آن وجود دارد. در میان حجاب‌هایی که معرفی شد شما کدام یک را بیشتر دوست دارید و از کدام مدل حجاب استفاده می‌کنید؟

۱۰ اکسسوری برای خوش استایل بودن

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.