|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

10 اکسسوری برای خوش استایل بودن

رومینا معینی
26 آوریل 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

در حالیکه ترندهای رنگارنگ هر فصل آدم را وسوسه می‌کند، جیبش را برای خرید آیتمی که حداکثر یک سال مُد است خالی کند، افرادی هستند که لباس‌ و اکسسوری‌های بیسیک و ساده را ترجیح می‌دهند. اگر می‌خواهید با هزینه کم خوش‌استایل و شیک باشید، کافی‌ست به سراغ اکسسوری‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، بروید. در این مطلب با ما همراه شوید تا یکی از راحت‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌ها برای خوش‌استایل بودن را به شما معرفی کنیم. اگر دنبال کردن ترندها را مسبب مصرف‌گرایی می‌دانید یا به هر دلیل دیگری می‌خواهید شیک باشید، اما پیرو ترندها نباشید، این مطلب برای شماست!

شلوار جین بگی ترند پرطرفدار ۲۰۲۱

اکسسوری چیست؟

اکسسوری به هر آیتمی گفته می‌شود، که خودش به تنهایی یا با اضافه شدن به آیتم دیگری برای ایجاد زیبایی، بیان مفهوم خاص و یا کارایی موردنظر استفاده شود.
هر سال با تغییر فصل اکسسوری‌های زیادی در صنعت مُد ترند می‌شوند. اکسسوری‌ها زمانی ‌که ترند هستند قیمتشان بالاتر از زمان معمول آن‌ها می‌شود و چند ماه بعد هم جایشان را به ترند دیگری می‌دهند. در نهایت به گوشه‌ی کمد شما می‌روند تا سال‌ها خاک بخورند. البته ممکن است این ترندها برای چند سال ماندگار باشند یا یکی دو سال بعد دوباره ترند شوند. اما اغلب ترندهای فصلی هستند که تحت تاثیر اتفاقات دنیای مُد تغییر می‌کنند.

انواع اکسسوری کاربردی برای تکمیل استایل ما
انواع اکسسوری کاربردی برای تکمیل استایل ما

ضرورت استفاده از اکسسوری در استایل

حتی اگر شیک‌ترین و مُد روزترین لباس‌های دنیا را بپوشید استایل شما بدون اکسسوری ناقص است. آن‌ها برای کامل کردن یک استایل لازم هستند، از طرفی  استفاده از آن‌ها می‌تواند استایل معمولی شما را شیک و خاص جلوه دهد. کوکو شنل Coco Chanel طراح محبوب و مشهور مُد درباره اکسسوری گفته‌است: “قبل از خروج از خانه خودت را در آینه ببین و یک اکسسوری به استایلت اضافه کن.” Oscar de la Renta (اسکار د لا رنتا) طراح مُد نیز در این ‌باره می‌گوید: “یک زن استایلش را با اکسسوری می‌سازد.”

یک زن استایلش را با اکسسوری می‌سازد.

مواد لازم برای شیک بودن

شاید بیشتر آیتم‌هایی که در ادامه گفته می‌شود در کمد شما باشد، اما اگر فقط یکی از آن‌ها را داشتید هم نگران نباشید همان یکی کافی‌ست، ما به شما می‌گوییم چطوری به بهترین نحو از آن استفاده کنید.

چطور پترن‌های مختلف را استایل کنیم؟ (ترند فصل آینده)
ادامه مطلب

1. روسری ابریشمی

از روسری شروع می‌کنیم که در کمد هر زن ایرانی به وفور پیدا می‌شود. داشتن یک روسری ابریشمی با رنگ‎‌های شاد برای متفاوت شدن شما کافی است. این روسری می‌تواند به استایل شما رنگ بدهد یا موهای شما رو بپوشاند. فرقی نمی‌کند در هر صورت شیک‌ترین اکسسوری برای یک زن ایرانی‌ست. اگر می‌خواهید به مهمانی بروید و نمی‌دانید چه بپوشید به سراغ یک شومیز ساده سفید بروید، و بعد یک روسری رنگی دور یقه شومیز یا دور گردنتان گره بزنید. می‌توانید از هر مدل گره‌ای استفاده کنید.

چند ساعت مانده به یک قرار عاشقانه سردرگم هستید که چطور عالی به نظر بیاید، یک روسری هماهنگ با رنگ لباس‌هایتان بردارید و آن‌را به دسته کیف‌تان آویزان کنید. همچنین از روسری می‌توانید به عنوان هدبند، دست‌بند، اکسسوری مو، پابند و یا حتی کمربند استفاده کنید. روسری از ترندهای امسال نیز هست پس می‌توانید خیلی بی‌دردسر مُد روز هم باشید.

دکمه، جلا دهنده‌ی لباس

2. کمربند

داشتن یک کمربند با رنگ‌های خنثی یا نود می‌تواند، در مواقعی که لباس‌هایتان تکراری شده و نمی‌دانید چه بپوشید به دادتان برسد! یک پیراهن بلند بپوشید و یک کمربند باریک روی آن ببندید و بعد کمی پیراهن را از قسمتی که کمربند قرار دارد به سمت بالا بکشید طوری که روی کمربند قرار گیرد. حالا یک پیراهن کوتاه جذاب و جدید دارید. یک شلوار فاق بلند با یک کمربند با رنگ متضاد شلوار هم می‌تواند ترکیب خوبی باشد.

3. جوراب شلواری

به غیر از کاربرد اصلی جوراب شلواری برای زیر پیراهن، می‌توانید آن‌را زیر شلوارک‌های خیلی کوتاه بپوشید و یا حتی آن‌را زیر شلوار جین زاپ‌دارتان استفاده کنید.

اکسسوری‌هایی که در استایل‌های مردانه کاربرد دارد

4. کیف دستی

کیف دستی یا کلاچ از اکسسوری‎‌های واجب برای هر خانمی‌ است. یک کیف دستی ساده با رنگ خنثی برای مهمانی‌ و قرار به کارتان می‌آید. اگر از آن خسته شدید می‌توانید با  روسری یا باندانا آن‌ را تزیین کنید.

انواع ست لباس بهاره زنانه در استایل‌ های مختلف
ادامه مطلب

5. گوشواره مروارید

موهایتان ساده بالای سرتان جمع کنید یا موهایتان را باز بگذارید. در هر صورت یک جفت گوشواره مروارید توجه‌ها را به شما جلب خواهد کرد.

6. هدبند

البته اگر هدبند ندارید مشکلی نیست روسری کار هدبند را نیز انجام می‌دهد. از هدبند برای آرایش موهایتان برای یک مهمانی یا حتی برای یک استایل خیابانی در زیر شال یا روسری  استفاده کنید.

7. عینک

یکی از بهترین اکسسوری‌ها برای یک استایل بهاری یا تابستانی عینک است. داشتن یک عینک آفتابی متناسب با فرم صورتتان علاوه بر اینکه از چشم‌هایتان حفاظت می‌کند به استایلتان نیز جلا می‌دهد.

8. کیف دوشی

یک کیف دوشی ساده برای هر استایلی مناسب و راحت است. مهمانی، خرید و یا حتی یک قرار کاری کیف دوشی عصای دستتان خواهد شد.

بلوز و شومیز، متناسب با استایل شخصی شما

9. کلاه

یک مدل کلاه مطابق با سلیقه‌تان در کمدتان داشته باشید بد نیست. این کلاه می‌تواند یک کلاه بیسبال باشد و برای استایل‌های کژوال و تام بوی از آن استفاده کنید و یا یک کلاه فلاپی برای یک روز گرم تابستانی در ساحل.

10. ماسک

در این روزها که تمام دنیا با ویروس کرونا درگیر است داشتن یک ماسک طرح‌دار می‌تواند استایل شما را خاص جلوه دهد.

حالا می‌خواهیم به شما بگوییم چطوری اکسسوری همیشگی‌تان را انتخاب کنید. افراد زیادی در میان سلبریتی‌ها هستند که استایلشان با یک مدل مو یا اکسسوری خاص شناخته می‌شود. به عنوان مثال بدون شک با شنیدن اسم آنا وینتور Anna Wintour تصویر او با عینک گردش برای ما تداعی می‌شود.
خلاصه بگویم که؛ اکسسوری همیشگی شما همان اکسسوری‌ست که هم به کارتان می‌آید و هم دوستش دارید. مثلا اگر عینکی هستید، با انتخاب یک فریم عینک شیک متناسب با فرم صورتتان می‌توانید همه جا عینکتان را همراه خود داشته باشید و از آن برای کامل کردن استایلتان استفاده کنید.

ورود به دنیای مدرن با موتیف‌های حیوانی
ادامه مطلب

کافی‌ست با توجه به سبک استایل و فرم صورتتان عینک متناسب را انتخاب کنید. قدرت اکسسوری‌ها در شیک به نظر رسیدن استایلتان را دست کم نگیرید. اکسسوری مناسب و موردعلاقه‌تان را پیدا کنید و استایل شیک‌تری داشته باشید. در این مطلب ما لیستی از اکسسوری‌های موردنیاز شما برای خوش استایلی ارائه کردیم و به شما گفتیم چطور اکسسوری همیشگی‌تان را پیدا کنید.
حالا کافی‌ست سری به کمد لباستان بزنید و اکسسوری کامل کننده استایل بهار و تابستان امسالتان را پیدا کنید.

استایل مناسب برای ماه مبارک رمضان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.