چگونه کیف مناسب با استایلمان انتخاب کنیم؟

20315 بازدید

یکی از سخت ترین انتخاب ها برای یک استایل بی نقص،انتخاب کیف مناسب است. یقینا شما نیز بارها درگیر این مساله مهم شده اید، استایلتان به نظر تکمیل می آید اما در واقع یک کمبود بزرگ دارد و برطرف کردن این کمبود نیز کار آنچنان ساده ای نیست،اما با در نظر گرفتن برخی فاکتورهای مهم میتوان این سختی را کمی آسان تر کرد. برای انتخاب یک کیف مناسب به 3 موضوع باید توجه داشت: 1:سبک پوشش و استایل 2- رنگ و متریال 3-اندام و فرم بدن

1- سبک پوشش و استایل

در قدم اول به سبک پوشش و استایل شخصی خود و همچنین به مکان و موقعیتی که قرار است در آن حضور داشته باشید باید توجه لازم را داشته باشید.

انتخاب کیف مناسب با استایل

2- رنگ و متریال

در قدم بعدی باید حواسمان به تنالیته رنگی استایلمان باشد، باید انتخابی داشته باشیم تا نه تنها از لحاظ رنگ بلکه از نظر متریال نیز با دیگر آیتم ها هم خوانی داشته باشد. سعی کنید از رنگ های خنثی مثل مشکی، طوسی و کرم استفاده کنید که با تمام ست های شما همخوانی داشته باشد و از ست کردن رنگ و جنس کیف و کفش و در برخی مواقع کمربند، بپرهیزید.

انتخاب رنگ کیف مناسب

3- اندام و فرم بدن

آخرین قدم در انتخاب کیف مناسب شاید بی ربط به نظر بیاید اما اگر به آن توجه نداشته باشیم رعایت دیگر موارد نیز آنچنان تاثیری نخواهند داشت. در نظر گرفتن اندام در انتخاب کیف شمارا میتواند کوتاه یا بلند و چاق یا لاغر نشان دهد.

 • اگر لاغر هستید کیف های خیلی بزرگ برای شما مناسب نیستند زیرا قطعا در پشت کیف پنهان خواهید بود
 • و اگر اندام درشتی دارید بهتر است از کیف های خیلی کوچک استفاده نکنید زیرا این کیف ها اصلا دیده نخواهند شد،همچنین بهتر است از کیف های خیلی بزرگ نیز استفاده نکنید زیرا آنها نیز شما را چاق تر نشان میدهند،سعی کنید از کیف های متوسط بزرگ استفاده کنید.
 • برای اینکه بلند تر به نظر برسید از کیف هایی متوسط و کوچک با بند بلند استفاده کنید.
 • اگر قد بلندی دارید شما آزادید از هر کیفی استفاده کنید اما ما به شما توصیه میکنیم از کیف های کوچک کمی دوری کنید.
انتخاب کیف مناسب با اندام

این مطلب ممکن است برای شما مفید باشد: اندام گلابی شکل و تکنیک های خوش تیپی

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که با در نظر گرفتن این 3 اصل مهم چگونه برای استایل خود کیف مناسب انتخاب کنید؟ من جواب شمارا اینگونه پاسخ خواهم داد.

انواع کیف زنانه را بشناسید

کیف دستی Clutch bag

کیف های بدون بند به نحوی است که یا باید آنها را زیر بغل بزنید یا با پنجه هایتان آنها را بگیرید و یا مانند کتاب آنها را در یک طرف خود نگه دارید! این ها نسل جدیدی از کیف ها هستند که به نسبت پرطرفدارند و با هراستایلی قابل استفاده هستند اما باید به انتخاب رنگ و سایز آن توجه داشت.

طرز به دست گرفتن این کیف ها بسیار مهم است همچنین بهتر است به نحوه استفاده از این کیف ها در استایل های متفاوت به خوبی نگاه کنید و با ست های مورد نظرتان چندبار طرز دست گرفتن آنها را جلوی آینه تمرین کنید. همچنین قبل از انتخاب این کیف ها باید به سختی های استفاده از آن نیز توجه نمود؛ به طور مثال اگر بخواهید روسری خود را مرتب کنید متوجه سختی آن خواهید شد! این کیف ها به دلیل اینکه فاقد بند و دستگیره هستند معمولا برای افرادی که استایل مرتب و اتو کشیده ای دارند امکان دارد کمی دردسرساز باشند.

انتخاب کیف دستی مناسب

کیف دستی Hand bag

آنها از انواعی هستند که دستگیره یا بند کوتاه دارند.استایل کلی این کیف ها کمی کلاسیک تر از انواع دیگر است و اگر استایل کلاسیک و مرتبی دارید این کیف ها بهترین انتخاب برای شما هستند. معمولا بندکوتاه این کیف ها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند اما مانند کیف های کلاچ باید به نحوه دست گرفتن آنها نیز توجه داشت. اگر آنها را روی ساق دست بگیرید کلاسیک تر و رسمی تر به نظر میرسید و حتی این نحوه استفاده ممکن است کمی سن شما را بالاتر نشان دهد،با این اوصاف این طرز استفاده بیشتر مناسب خانم های پا به سن گذاشته است. اگر میخواهید با این کیف ها مدرن تر به نظر برسید بهتر است آنها را همانند کیف های اداری در دست بگیرید.

انتخاب کیف دستی زنانه

کیف های دارای بند بلند Crossboddy bags

کیف های کوچک با بند بلند انتخاب مناسبی برای زمانی است که شما میخواهید استایل راحتی داشته باشید.بند این کیف های کژوال پرطرفدار به شما کمک میکند که در عین راحتی، مدرن و شیک به نظر برسید؛ به شرط اینکه به برخی نکات دقت داشته باشید: انتخاب درست از لحاظ رنگ و متریال مهمترین قدم در استفاده از این کیف هاست.نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید بلندی و کوتاهی بند آنهاست،زیرا این نکته با بلند یا کوتاه دیده شدن قد شما ارتباط مستقیم دارد.به شما پیشنهاد میکنم در ابتدا با چندبار امتحان کردن بلندی بند متناسب خود را پیدا کرده و سپس از آنها در استایل خود استفاده کنید. اگر به نسبت سینه بزرگی دارید و درشت اندام هستید از چپ و راست انداختن این کیف ها خودداری کنید.

انتخاب کیف بند دار زنانه

کیف های کمری Belt bags

این کیف های محبوب که چندوقتی است بیش از پیش دیده میشوند طرفداران زیادی پیدا کرده اند. کیف های کمری به شما کمک میکنند ظاهر ترندی داشته باشید به شرط اینکه آن را متناسب با استایلتان انتخاب کنید.

این کیف ها معمولا مناسب استایل های کژوال هستند پس اگر ظاهری کلاسیک و اتو کشیده دارید از آنها دوری کنید.این ترندی های محبوب معمولا مکمل کت های اورسایزی هستند که این روزها طرفداران زیادی دارند. به یاد داشته باشید،این کیف ها انتخاب مناسبی برای افراد چاق نیست.

انتخاب کیف کمری مناسب

کیف های بزرگ tote bag

کیف های بزرگ معمولا آیتم مورد علاقه زنان شاغل و دانشجو هستند زیرا همه وسایل مورد نیاز را میتوان در آن جای داد.کیف های بزرگ کژوال هستند و مناسب استفاده روزمره،از این رو نمی توانند انتخاب مناسبی برای استایل های رسمی شما باشند پس بهتر است از آنها فقط برای دانشگاه و محل کار استفاده کنید. باید حواستان به سایز این کیف های کاربردی باشد و نوعی از آن را انتخاب کنید که از لحاظ سایز متناسب با اندام شما باشد.

انتخاب کیف های بزرگ

در آخر میخواهیم نگاهی مختصر داشته باشیم به کیف های ترندی که شاید کمی استفاده آنها سخت تر از انواع دیگر باشد.

کیف های شفاف

این کیف ها مناسب استفاده روزمره است و برای کسانی است که پیروی مستقیم از ترندها دارند، زیرا این کیف ها برای مدتی میهمان ما هستند و چندی بعد از دور خارج خواهند شد.

انتخاب کیف شیشه ای

کیف های حصیری و مکرومه:

اگر از طرفداران استایل های تابستانی هستید این کیف ها برای شما بهترین انتخاب خواهند بود.این کیف ها که مکمل لباس هایی با الیاف طبیعی هستند معمولا مناسب استفاده در فصل گرما بوده و کمتر در روزهای سرد پاییز و زمستان مورد استفاده قرار میگیرند.

انتخاب کیف حصیری

زنبیل خریدهای مکرومه:

چنانچه از فرم های معمول کیف ها خسته شده اید این زنبیل ها انتخاب خاص و منحصر به فردی خواهند بود.زنبیل های قدیمی که قبل تر تنها در مواقع خرید استفاده میشدند، امروز جزو ترندی ترین انتخاب های شما خواهند بود. اگر طرفدار استایل های خاص و منحصر به فرد هستید امسال از استفاده از این زنبیل ها غافل نشوید.

انتخاب کیف مکرومه

استفاده درست از انواع کیف به شکل گیری درست استایل شما کمک بسزایی میکند،سعی کنید با در نظر گرفتن برخی اصول انتخاب درستی برای تکمیل استایل خود داشته باشد.

مطالب مرتبط

5 پاسخ

 1. سلام منون بابت مقاله خوبتون
  میخواستم بدونم برای سن ۲۱ سال خرید کیف و کفش چرم زنانه که بشه ست کرد ه رنگی رو پیشنهاد میدید؟! کسی تجربه ست کردن چرم سورنا رو داره؟

 2. سلام و ممنون بابت مقاله خوبتون.
  میخواستم بپرسم بین مراکز فروش کیف زنانه چرمی سورنا یا همون چرم سورنا رو برای خرید کیف شولدر بگ تائید می‌کنید؟ کسی هست تجربه خرید از سورنا یا فروشگاه دیگه‌ای را داشته باشه؟

 3. ست کردن کیف با کفش به چند صورت انجام پذیره دوست عزیز،😊 یکی این که کیفو دقیقا با رنگ کفش ست کنیم که البته قدیمی شده،دوم اینکه کیفو کفشمون اصلا باهم همرنگ نباشن و مکمل یکدیگر باشند.سوم اینکه کفشمون اگه زرد بود میتونیم و کیفمون اگه مشکی بود میتونیم یک اکسسوری زرد مثل آویز یا شال به کیفمون بزنیم و با کفش ست کنیم.چهارم این که رنگ کیفوکفشمون هم خانواده باشن.راستی آدرس پیچ اینستاگرام من @kifeset هستش توش روش های ست کردن کیفو توضیح دادم🥰ممنون میشم دنبال کنی

 4. مرسی از توضیحات خوبتون. من یک تخفیف جذاب برای خرید کیف و کفش از سایت virabarg.com پیدا کردم اما نمی دونستم چه رنگی رو با هم تهیه کنم و اصلا چه سایزی رو باید انتخاب کنم. به همین خاطر سریع سرچ کردم و با سایت و مطالب خوب شما روبرو شدم.
  دستتون درد نکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین محصولات سارک

شما بیوتی اینفلوئنسرهای مرد رو دنبال می‌کنین؟
.
.
در دو سال اخیر تعداد بیوتی اینفلوئنسرهای مرد بیشتر شده و محبوب‌تر شدن.
در این مطلب ما به این موضوع پرداختیم.
.
بیوتی اینفلوئنسر موردعلاقه شما کیه؟
.
.
نویسنده:مونا میرزایی
.
.
برای خوندن ادامه‌ی مطلب وارد سایت بشین.
.
.
.
Www.sarak.mag-co.com
.
.
.

.
#beautyinfluencer #fashionmagizne #comode_expert
#بیوتی_اینفلوئنسر #کمدسارک #مجله_مد
...

شاید واستون جالب باشه بدونین یه لباس چه مراحلی رو‌ طی می‌کنه تا برای حضور روی فرش قرمز‌های جهانی آماده شه.
.
.
ما در مطلب امشب گفت و‌ گویی با آقای امیر راد موسس خانه‌ی مد راد در این باره داشتیم، این مطلب رو داخل سایت کمدسارک مطالعه کنین

.
.
مصاحبه کننده:پرستو‌نباتی

.
.

برای خواندن متن کامل مطلب از لینک داخل بایو یا استوری وارد سایت بشین.
.
.
Www.sarak.mag-co.com
.
.
#raadfashionhouse #fashionmagzine #comode_expert
#مجله_مد #کمدسارک
...