|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تمام زوایای نرم‌افزار جمینی

پرستو نباتی
8 آوریل 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

با پیشرفت وتحول عظیم در صنعت مد و لباس ایران، الگوهای مصرف پوشاک در جوامع امروزی دچار دگرگونی زیادی شده است. از این رو نیاز مصرف‌کنندگان پوشاک نیز افزایش یافته است. همین امر باعث شده تا تولیدکنندگان پوشاک در صدد آن باشند که بتوانند سرعت تولید را در جهت برآورده ساختن تقاضای مصرف کنندگان بالا ببرند.

همچنین امروز با پیشرفت تکنولوژی و ابزارهای کاربردی استفاده از روش‌های سنتی به دلیل زمان‌بر بودن و داشتن هزینه‌های بالا منسوخ گردیده‌اند. در دنیای کنونی، رمز موفقیت کشورهای جهان اول در صنعت پوشاک، استفاده از روش‌های صنعتی و در کنار آن بهره‌گیری از ابزارها و روش‌های نوین طراحی و مدیریت تولید است.

یکی از این راه کارها، استفاده از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مربوط به صنعت پوشاک است. در این مقاله سعی بر آن شده که به معرفی یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای صنعت پوشاک در عصر حاضر بپردازیم. با کمد سارک همراه باشید.

بازیافت طلا؛ جواهرات پایدار

محیط  نرم‌افزار جمینی
محیط نرم‌افزار جمینی

جمینی چیست؟

این روزها اگر پای صحبت الگوسازان و یا روسای برندهای صاحب نام بنشینید، خواهید فهمید که بیشتر آن‌ها در مجموعه خود از نرم‌افزار طراحی الگو، سایزبندی و  چیدمان جمینی استفاده می‌کنند. جمینی کاربردی‌ترین نرم‌افزاری است که می‌تواند باعث شود، یک الگوساز خیلی سریع و بدون خطا، مدل مورد نظر خود را مطابق متد دلخواه، الگوسازی کرده و برحسب تقاضا آن را به سایزهای مورد نظر سایزبندی نماید و همچنین در حین چیدمان در کمترین زمان به بالاترین راندمان دور ریز پارچه برسد.

این امر باعث کاهش یافتن زمان روند تولید و هزینه‌های مصرفی می‌شود. با یک مثال ساده‌تر می‌توان به اهمیت این نرم‌افزار پی برد. فرض کنید که الگوساز برای ایجاد چند پیلی در یک الگو چه میزانی از زمان را مصرف می‌کند؟ او لازم است بابت ایجاد هر پیلی علاوه بر برش دادن الگو، قطعه‌ای کاغذ را از بابت پهنای پیلی به الگوی خود بچسباند.  حال این عمل در نرم‌افزار حداقل به یک سوم زمانی که یک الگو ساز برای ایجاد پیلی صرف می‌کند، می‌رسد.

بوردا مجله‌ای برای تمام سلیقه‌ها

نرم‌افزار جمینی چگونه کار می‌کند؟

احتمالا گاهي از خود پرسيده‌ايد ضايعات پارچه توليد شده توسط برش كار خود را چگونه كاهش دهيد؟ آيا اين بهترين ميزان مصرف پارچه هست كه می‌توان داشت؟ كدام عرض پارچه براي توليد شما مناسب‌تر است؟

با چند کتاب مد و فشن آشنا شوید ( بخش اول )
ادامه مطلب

برخی از کاربران جمینی معتقدند كه توانسته‌اند پس از استفاده از نرم‌افزار طراحي الگو و چيدمان جمینی در هر برش نزديك به يك رول پارچه ذخيره کنند و دور ريز پارچه را كاهش دهند؟

برای اين كار كافی است ابتدا الگوهای خود را به داخل كامپيوتر (ديجيت) منتقل كنيد و يا از ابتدا الگوی خود را در داخل نرم‌افزار طراحی و سايزبندی نماييد. پس از ايجاد الگو در آن كافی است با استفاده از نرم افزار، چيدمان خودكار الگو كه بيش از صدها الگوريتم چيدمان را در كسری از زمان بررسی می‌كند، بهترين چيدمان را انجام دهيد. چيدمان بهينه انجام شده می‌تواند با استفاده از دستگاه پلاتر بر روی پارچه منتقل شود و توسط برش كار بريده شود. با استفاده از اين روش اگر فقط يك درصد در راندمان شما بهبود حاصل شود كه عددی قابل دسترسي است، می‌بينيد در هر بار برش نزديك به يك رول در ميزان مصرف پارچه شما صرفه جويی شده است و شما می‌توانيد در هزينه‌های خود صرفه‌جويی داشته باشيد.

اگر می‌خواهید درباره این نرم‌افزار کاربردی بیشتر بدانید به booriacad.ir سر بزنید.

 نرم‌افزار جمینی
مزایای استفاده از نرم‌افزار جمینی

مزایای استفاده از نرم‌افزار جمینی

كاهش زمان انجام كار:

نرم‌افزار جمینی به شما کمک می‌کند تا فرايند برش ساده و سريع گردد. بدين ترتيب كه زمان رسم الگو، توسط برش‌كار سنتی از 4 ساعت در روز به كمتر از يك ساعت كاهش می‌يابد. دستگاه پلاتر به سرعت چيدمان الگوی انجام شده توسط نرم افزار را رسم كرده و فقط كافی است برش‌كار چيدمان رسم شده توسط دستگاه پلاتر را بر روی لايه‌های پهن شده پارچه قرار دهد. پس از آن قيچی زن از روی خطوط كاغذ برشكاری را انجام می‌دهد. پس كاری كه حداقل يك نصفه روز زمان پرسنل را می‌گرفت هم اكنون در كمتر از يک ساعت انجام می‌گيرد.

10 دانشگاه برتر مد در جهان
ادامه مطلب

كاهش خطای پرسنل:

اگر صاحب کار و کسب هستید حتما با خطای پرسنل برش‌كاری به دلايل مختلف مواجه شده‌ايد. خطای ناشی از حجم بالای كار به خصوص در ايام پیک نظير عيد نوروز يا خطای ناشي از دغدغه‌های شخصی فرد برش‌كار نظير دعوای خانوادگی. با سپردن فرآيند به سيستم می‌توان از خطا‌های افراد تا حدود زيادی جلوگيری كرد. خطای انسانی خود يكی از منابع ايجاد هزينه برای توليد است. كه می‌تواند يک فرايند توليد را با نوسانات مختلف مواجه كند.

نرم افزارهای طراحی لباس که شما را حرفه ای‌تر می‌کند

كاهش وابستگی به فرد:

وابستگی به فرد برش‌كار يكی از دغدغه‌های مهم مديران كارخانجات و توليدی‌هاي پوشاک است. گاهی عدم حضور فرد به دلايل مختلف می‌تواند سبب توقف توليد و ضررهای جبران ناپذيری شود. ولی استفاده از نرم‌افزار سبب می‌شود توليد به صورت عادی روند خود را طی كرده و توقفی در خود نبيند.

افزايش دقت و كيفيت الگو:

يكی از دغدغه‌های توليدكنندگان پوشاك، تن خور لباس و كيفيت الگو است. استفاده از الگوهای استاندارد و مطابقت الگو پيش از توليد از مهم‌ترين عواملی است كه می‌تواند بر روی كيفيت كالای توليدی اثر مستقيم بگذارد. همچنين سايزبندی صحيح می‌تواند شما را به اهداف خود نزديك نمايد. با استفاده از نرم‌افزار نه تنها سهولت و راحتی در سايزبندی مقدور است بلكه امكان شبيه‌سازی دوخت، جهت مشاهده هماهنگی ميان قطعات الگو وجود دارد كه می‌تواند طراح را بسیار در ايجاد الگويی صحيح ياری نمايد.

افزايش دقت و كيفيت الگو با نرم‌افزار جمینی
افزايش دقت و كيفيت الگو با نرم‌افزار جمینی

بانك الگوی كاغذی يا بانك الگوی كامپيوتری:

با استفاده از نرم‌افزار تمامی الگوهای كاغذی موجود در كارخانه‌ها جمع شده و به داخل يك كامپيوتر منتقل می‌شود. بدين صورت هم در فضا صرفه‌جويی می‌شود، هم الگو‌های با ارزش برندها بر اثر مرور زمان غيرقابل استفاده نمی‌گردند. از طرفی پيدا كردن الگوی مورد نظر به آسانی صورت می‌گيرد و زمان کم‌تری از پرسنل خواهد گرفت. حمایت از محیط زیست، استفاده‌ی کم‌تر از کاغذها و صفر کردن پسماند پارچه‌ها هم از مزیت‌های نرم‌افزار جمینی برای برندهای حوزه‌ی مدپایدار است. امكان اتصال ساير فايل‌های مرتبط به الگو نظير دستور دوخت، فرآيند توليد، مشخصات پارچه مورد استفاده و اطلاعات مشتريانی كه از اين الگو استفاده كرده‌اند از جمله مزيت‌های ديگری است كه با استفاده از الگوی كامپيوتری برای شما ايجاد می‌شود.

نرم‌افزار جمینی
محیط داخلی نرم‌افزار جمینی

طراحی لباس و مزون داری

گزارش‌گيری برای هر مديری نياز است:

آيا در روش سنتی می‌توانيد از پرسنل برش كار خود گزارشات مكتوب و قابل استناد و بدون دخالت و اعمال نظر خود برش‌كار دريافت كنيد؟ ولی با استفاده از نرم‌افزار انواع گزارش‌های مختلف توليد، و سوابق انجام كار را بدون دخالت فرد و در هر زمان خواهيد داشت.

آشنایی با نرم‌افزارهای طراحی کفش
ادامه مطلب

این‌ها تنها قسمتی از مزیت‌ها و کاربردهای نرم‌افزار جمینی در محیط‌های کارگاهی و کارخانجات بود، روند رشد تکنولوژی بسیار بالاست و کار و کسب‌های سنتی اگر بخواهند به شیوه‌ی قبل ادامه دهند قطعا از صفحه‌ی رقابت حذف خواهند شد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.