|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ترند پارچه‌های پاییز و زمستان 2021-2022

گیتی همتیان
19 اکتبر 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

اهمیت ترند مد در حوزه‌های مختلف فشن، حول محور پیش‌بینی آینده‌ی بازار سرمایه و تجارت می‌چرخد. ترند‌ها و پیش‌بینی آن در بازارهای مختلف صنعتی، از داده‌های فروش گذشته برای پیش‌بینی فرصت‌های فروش موفق در آینده استفاده می‌کند. بنابراین ترند‌های مد زمینه‌ای در صنعت مد و لباس و پارچه است که با پیش‌بینی ترندهای آتی مد که شامل رنگ‌ها، تکسچر و تکنیک‌، بافت پارچه و موارد دیگر است، باعث ایجاد تقاضا در مصرف‌کنندگان و فروش محصولات می‌شود.

به روز بودن ترندهای دنیای مد یک مزیت بزرگ سرمایه‌گذاری

به روز بودن در ترند مد یک مزیت بزرگ برای یک سرمایه‌گذار و تولید‌کننده، طراح و دنبال‌کنندگان و اینفلوئنسرهای مد است. زیرا به آن‌ها کمک می‌کند تا بر مشتری تأثیر بگذارند و فرصت‌های تجاری بیشتری ایجاد کند. این انتخاب در نظر مصرف‌کنندگان مستقلا رخ نمی‌دهد .زیرا اغلب خرید لباس را تحت تأثیر برخی عوامل خارجی و تحت تأثیر جامعه انجام می‌دهد. پیش‌بینی کنندگان مد گزارش ترندهایی را تهیه می‌کنند که توسعه دهندگان محصولات از آنها برای تولید لباس و پارچه و اکسسوری جدید برای برند‌ها استفاده می‌کنند. به همین علت پارچه‌ها به عنوان یکی از عناصر اصلی طراحی لباس از اهمیت بسیار بالایی برخورارند. در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع پارچه‌های ترند در فصل آینده و رنگ های مورد مصرف آن بپردازیم.

باقی ماندن بوی عرق در لباس

همانطور که شاهد هستیم چگونه همه‌گیری کرونا باعث شد مردم در مورد تعریف واقعی مدرنیته تجدید نظرکنند، اکنون زمان استقبال از مد قدیمی و زندگی آرام و دور از سرعت روز افزون آن است. این بیماری همه گیر، ادراک مصرف‌کننده از ارزش‌ها را به سمت حداقل مصرف سوق داد، که بر مقرون به صرفه بودن، راحتی و حفاظت تأکید می‌کند. مصرف‌کنندگان همچنین ارزش خود را از طریق نگاهی مبتنی بر نتایج، به دنبال دوام، انعطاف‌پذیری، استفاده و کارآیی بازتعریف می‌کنند. پارچه‌هایی با زیبایی ارگانیک و الیاف طبیعی یا الهام‌ گرفته از طبیعت با القای حس بازگشت به ترند کند تولید محصولات، حس طبیعی بودن مواد مصرفی دنیای مد را به سمت پارچه‌های جالب فصل آینده سوق داده است. این پارچه‌ها شامل انواع پارچه‌ی مخمل‌کبریتی، چهار خانه‌های پشمی، پارچه‌ی توری و ارگانزا و… است.

ترندهای عجیب و خلاقانه مردانه در سال 2021-2022
ادامه مطلب

انواع پارچه های ترند 2021-2022

پارچه‌ی مخمل‌ کبریتی

مخمل‌ کبریتی که از پارچه‌های مورد مصرف در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی بود، امروزه با فینیشینگ نرم مخمل‌ کبریتی با استفاده از برش سیم (pile wire) جهت پرز دار کردن پارچه، با تغییراتی در آن و خلاقیت در بافت به نوآوری بر روی سطح این پارچه‌ی پرداخته است.

پارچه‌ی مخمل کبریتی
پارچه‌ی مخمل کبریتی

پارچه‌ی چهارخانه‌ کلاسیک

پارچه‌های بافت چهارخانه پشمی که دهه ۱۹۸۰ بیشترین مصرف را در استایل پانک به ویژه لباس‌های ویوین وست‌وود داشتند، با افزایش محبوبیت صنایع‌دستی و بازگشت به گذشته، این پارچه‌ها به یک انتخاب مرسوم در سال‌های اخیر تبدیل شده‌است. مواد طبیعی سبک‌تر و نئو‌فایبر‌ها در منسوجات چهارخانه‌ای مورد استفاده قرار گرفته‌اند. ترکیب رنگ و الگوی سنتی با خلاقیت مدرن در هم آمیخته و یک تجربه بصری شیک برای فصل سرد سال ارائه می‌دهد.

پارچه گاباردین؛ آشنایی با پارچه‌ای زیبا و کاربردی

پارچه‌های توری و ارگانزا

پارچه‌ی توری که از پارچه‌هایی قدیمی اروپایی شناخته می‌شود، در پاییز و زمستان 2021-2022 با تفسیر جدیدی ارائه شده است. این پارچه‌ها بیانگر حس رومنس و اغواگری، ظرافت، سبکی و لطافت، تعریف پارچه‌ی ترنسپرنت و توری در این فصل است. این پارچه‌ها با الهام از صنایع دستی با ارائه بافت‌های مختلف، اغلب با گلدوزی ترکیب می‌شود.

پارچه‌ی چرم مصنوعی

پارچه چرمی که از اولین تولیدات قابل پوشیدن برای بشر بود، از سال 1963 به صورت مصنوعی با الیاف پلاستیک بر پایه ی پلی‌ارتان تولید شد. پارچه‌های چرمی برگرفته از مد دهه 70 میلادی چند فصلی است، حضور خود را حفظ کرده و در فصل آینده نیز در دنیای مد باقی خواهد ماند. چرم رنگی و درخشان با رنگ‌های متفاوت بازیر دست نرم و مقاوم، مناسب انواع لباس‌ها مانند کاپشن، پیراهن، دامن و شلوار است.

چرم مصنوعی
چرم مصنوعی

پارچه‌های درخشان فلزی

در پس زمینه ذهنی بقا و حفاظت از نسل بشر و زنده ماندن، پارچه‌هایی برگرفته از لباس فضانوردان با ظاهری متالیک به ترند پاییز و زمستان 2021-2022 تبدیل شده است. الیاف فلزی فعال حرارتی و ضد باکتریایی برای ارائه عملکرد محافظتی و جلای فلزی به عنوان پارچه‌های آینده نگر برای فصل پیش رو و آینده خواهد بود.

۱۳ پارچه مناسب برای لباس کودکان

پارچه‌ یا لباس رنگرزی تای‌دای

رنگرزی طبیعی گیاهی از ترند‌های پاییز 2021 است. نقوش رنگرزی شده به صورت یک اثر رنگی محو و در هم ادغام شده‌ی طبیعی از ترند‌های گذشته است که در این فصل نیز حضور خود را تثبیت کرده‌است. این تکنیک بر روی تی‌شرت‌ها و سویتشرت‌ و شلوار طرفداران زیادی دارد.

لباس رنگرزی تای‌دای
لباس رنگرزی تای‌دای

پارچه‌ی چهل‌ تیکه

میکس و مچ پارچه‌ها یا تکنیک تکه دوزی (patchwork) از دیگر ترند‌های فصل سرد امسال خواهد بود که با تغییر نگرش دنیا درباره‌ی فست‌ فشن و رکود اقتصادی پس از همه‌گیری کرونا احیا شد. این سبک بعد از جنگ‌جهانی و پس از آن به دلیل رکود اقتصادی و به ویژه در دهه ی 60 میلادی به عنوان تکنیک مورد مصرف هیپی‌ها بود. امروزه سبک تکه‌دوزی پارچه از ترکیب پارچه‌ها با نقوش مختلف در کنار هم، یا پارچه‌ی چاپ شده با افکت چهل‌تکه‌دوزی شکل گرفته است. این تکنیک، نمادی از بازنگری فرآیند تولید لباس و تمایل آگاهانه‌ی کاهش ضایعات در صنعت نساجی است.

خز مصنوعی

پوست حیوانات به عنوان اولین پوشش برای انسان در طبیعت بوده است. پیش ازآگاهی عمومی نسبت به رعایت حقوق حیوانات، تولید خز مصنوعی در دهه‌ی 50 میلادی به دلیل قیمت مناسب آن در مقایسه با خز طبیعی تولید شد. اما امروزه با آگاهی و احترام به حقوق حیوانات در فصل پاییز و زمستان 2021-2022 پارچه‌ی خز مصنوعی از دیگر ترند‌های گرم و نرم آینده خواهد بود.

پارچه‌های مناسب برای پاییز و زمستان

خز مصنوعی
خز مصنوعی

پارچه‌‌های بافتنی

پارچه‌ی بافتنی به صورت تک رنگ و ساده یا طرح‌دار با عنوان افتراسکی با طرح نوستالژیک گرافیکی آن برگرفته از دهه ی 60 میلادی از ترندهای فصل سرد سال است.

پارچه‌های پنبه دوزی و پافر

پافر و پارچه‌های ضد آب پنبه دوزی نیز از دیگر ترندهای امسال خواهد بود. علاوه بر کاپشن که مورد مصرف اصلی این پارچه است، از آن به صورت شلوار یا دامن و کیف و… نیز در کالکشن‌های فشن پاییز و زمستان امسال استفاده شده‌ است.

پارچه‌های درخشان

این پارچه‌ها یاد‌آور مهمانی‌ها‌ی مجلل پیش از کرونا است. این نوع پارچه‌ها از ترندهای پاییز و زمستان امسال خواهد بود. پارچه‌های شاینی، پولکی و ابریشم‌های براق امید به برگزاری دوباره‌ی این دور‌همی را برای ما زنده می‌کند.

پارچه لینن، نکات مهم در مورد پارچه، دوخت و نگهداری آن

پارچه‌هایی با پترن لوگو برندها

لوگوی برندها و مونوگرام‌ها اخیرا دوباره به فشن شو‌ها راه یافته است. بسیاری از برند‌ها از پترن لوگوی خود در کالکشن فصل پاییز و زمستان به صورت اغراق آمیزی استفاده کرده‌اند.

پارچه‌های طرح‌دار (پترن)

پارچه‌های طرح‌دار با نقوش مختلف سنتی و فولکلور ،چهارخانه، گیاهی، پوست حیوانات، فلورال (گلدار) و… به وفور درکالکشن‌های اخیر دیده می‌شود. این پارچه‌های طرح‌دار در انواع مختلف پارچه‌های بافته‌شده به روش ژاکارد یا چاپ شده در لباس‌ها به صورت بخشی از لباس یا تمام یک لوک به کار گرفته‌‎ شده‌اند.

پارچه های طرحدار(پترن)
پارچه‌های طرحدار(پترن)

رنگ پارچه‌های ترند 2021-2022

شید رنگی پارچه‌ها به صورت ساده با رنگ‌های آبی کلاسیک، قرمز سامبا، سبز اولترامارین، هلویی، قهوه‌ای سوخته، صورتی چرک، سفید کلاسیک، زرد-کرم با شید روغن بادامی، سورمه‌ای، خاکستری، سبز زیتونی ارتشی، بنفش با شیدِ مجنتا، کرم-قهوه‌ای با شید ماسه سنگ از ترند پارچه‌های پاییز و زمستان خواهد بود.

ترندهای عجیب و خلاقانه مردانه در سال 2021-2022
ادامه مطلب

رنگ هلویی با چه رنگی ست می‌ شود؟ استایل امسال با ترند هلویی

آگاهی از ترند پارچه‌ها برای سرمایه‌گزاران، تولید‌کنندگان و طراحان لباس و علاقه‌مندان مد امری ضروری است تا در جهت پیش برد اهداف خود در زمینه‌ی حرفه‌ای بتوانند در رقابت جهانی مد همگام با سایرین قرار‌گرفته و نیاز مصرف‌کنندگان را با توجه به سرعت تغییرات مرتفع سازند.

هفت پارچه مناسب برای دوخت بلوز و شومیز


منابع:

wear-next.com

www.vogue.fr

f-trend.com

اشتراک گذاری

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.