|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رنگ ترند سال 2024 – رنگ سال 1403 چیست؟

فاطمه دانشور
4 دسامبر 2023
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

رنگ یک ویژگی بصری است که با واژه‌هایی همچون قرمز، آبی، سبز، زرد و غیره توصیف می‌شود. رنگ یکی از ویژگی‌های اولیه‌ای است که هنگام تصمیم‌گیری مصرف‌کننده برای خرید یک لباس مورد توجه قرار می‌گیرد. پیش‌بینی روند رنگ فرایندی است که در آن خلاقیت، تحقیق، تجزیه و تحلیل داده‌ها به کمک یکدیگر می‌آیند. رنگ‌ها دائماً در حال ایجاد تغییر در هر گوشه از زندگی ما هستند و برای ما چشم‌اندازی پویا و جذاب ایجاد می‌کنند. در ابتدای هر سال یک یا چندرنگ به‌عنوان رنگ‌های ترند همان سال انتخاب‌شده که در این متن، رنگ‌های ترند بهار-تابستان و همچنین پاییز را به شما به عنوان رنگ سال 2024 معرفی خواهیم کرد. اگر با مفهوم کلمه ترند آشنایی ندارید مقاله ترند چیست را مطالعه کنید.

رنگ سال 2024

رنگ ترند هر سال چگونه انتخاب می‌شود؟

مؤسسه‌هایی مانند پنتون (Pantone) و WGSN روند رنگ‌ها را در طول سال مطالعه می‌کنند تا دربارۀ رنگ سال بعد تصمیم‌گیری کنند. این آژانس‌ها همۀ جنبه‌های جامعه را در نظر می‌گیرند، از مد، بازاریابی گرفته تا رسانه‌های اجتماعی و حتی تغییرات سیاسی و اجتماعی.  WGSN x Coloro و Pantone Institute of Color پیشروان صنعت پیش بینی رنگ هستند که برای هر فصل، رنگ‌های منحصربه‌ فرد و فراموش‌نشدنی را به مردم جهان معرفی می‌کنند.

رنگ سال 1403- مجله کمد

 انتخاب رنگ سال چه اهمیتی دارد؟

 موسسه‌های معروف در زمینه انتخاب رنگ معتقدند که رنگ‌ها جنبه‌ی احساسی دارند که در زندگی مردم جهان بسیار موثر است. انتخاب رنگ برای هر سال محبوبیت و استقبال کنندگان زیادی دارد، درنتیجه این موسسه‌ها در تلاشند تا رنگ‌هایی  انتخاب کنند که منعکس‌کننده آنچه در فرهنگ جهانی ما در حال رخ دادن است باشد.بازار هدف پیش‌بینی روند رنگ مصرف‌کنندگان هستند.اکثر برندهای خلاق هر سال ظاهر خود را مطابق با رنگ جدید تجدید می کنند.

رنگ های ترند بهار-تابستان 2024

لیمویی سایبری (CYBER LIME 051-76-36) 

رنگی روشن و اسیدی ترکیب‌شده با سایه‌های زرد که به مصرف کنندگان احساس بازیگوشی و خوش‌بینی را منتقل میکند. این رنگ ظاهری رؤیایی دارد و می‌تواند در دسته‌های لباس‌های ورزشی، راحتی و همچنین مجلسی به‌کارگرفته شود. لیمویی سایبری در کنار رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای و ذغالی، شادابی خود را تثبیت میکند و در پترن های چهارخانه ، راه راه و گل دار نقش خود را به خوبی ایفا میکند.

لیمویی سایبری - رنگ سال 2024

صورتی فوندانتی (FONDANT PINK 147-70-20)

راهنمای خرید تیشرت و هشت نکته مهمی که باید بدانید
ادامه مطلب

این رنگ در دستۀ‌ رنگ‌های پاستلی قرار می‌گیرد و حسی خوشایند و آرامش‌بخش را انتقال می‌دهد. در استایل های روزانۀ خود، آن را با رنگ های تیره‌تر ترکیب کنید تا ظاهری جسورانه و پرکاربرد داشته باشید. این رنگ برای لباس‌های شب و روز کاملاً مناسب است و با رنگ های پاستیلی مشابه خود به‌راحتی ترکیب می‌شود.

صورتی فوندانتی - رنگ سال 1403

قرمز درخشان  (RADIANT RED 011-50-32)

قرمز برای بهار ۲۰۲۴ از همیشه درخشان‌تر به تصویر کشیده است. این رنگ میل به زندگی را از لحاظ ذهنی و عاطفی ارتقا می‌دهد و آمادگی شما را برای شروعی تازه تقویت می‌کند.ترکیب قرمز درخشان با رنگ های نود و خنثی، جذابیتی توصیف ناپذیر  ایجاد می‌کند؛ همچنین برای افرادی که به‌دنبال استایل های جسورانه و نیروبخش هستند، رنگ مناسبی به نظر می‌رسد.

قرمز درخشان - رنگ سال 2024

آبی بنیادی (ELEMENTAL BLUE 117-47-13)

رنگ آبی از حالت کهکشانی خود در پاییز ۲۰۲۳ به رنگی بنیادی و خنثی‌تر در بهار ۲۰۲۴ تبدیل شده است. این رنگ نشان‌دهندۀ اعتدال و تعادل است. اضافه کردن رنگ‌های خنثی و همچنین رنگ‌های پاستیلی روشن به رنگ آبی بنیادی برای ایجاد ظاهری شیک و به‌یادماندنی لازم است.

آبی بنیادی - رنگ سال 1403

فندوقی تیره (NUTSHELL 024-37-20)

ترکیب رنگ قهوه‌ای تیره همراه با سایه‌هایی از رنگ قرمز، رنگ گرمی به نام فدوقی تیره را به‌وجودآورده است. در ماهیت این رنگ مفهوم‌هایی همچون اصالت و کیفیت نهفته‌شده است و حس گم‌شدن در زمان را به‌خوبی به مصرف‌کننده انتقال می‌دهد. به‌طورخلاصه، اگر به دنبال جذب مشتری برای محصولاتتان هستید، این رنگ را به‌خاطر داشته باشید.

رنگ سال 2024 - فندوقی تیره

رنگ هایی ترند پاییز 2024

آلویی نیمه شب  (Midnight Plum 151-22-09)

این رنگ دارای تناژی قوی از رنگ بنفش است که با رنگ میوه‌هایی مثل توت یا آلو مطابقت دارد. آلویی نیمه‌شب حس و حالی فریبنده و رمزآلود را با خود به همراه دارد که در هفته‌های مد نیویورک و لندن، به‌خوبی به تصویر کشیده‌شده است.

رنگ هایی ترند پاییز 2024 - رنگ سال 2024

خاکستری پایدار (Sustained Grey 035-73-04)

ترند پارچه‌های پاییز و زمستان 2021-2022
ادامه مطلب

خاکستری پایدار یکی از رنگ‌های سرد انتخاب‌شده توسط موسسه WGSN برای رنگ‌های ترند پاییز محسوب می‌شود. سایه‌های خنثی این رنگ، کاربردی و عملکردگرا بودن این رنگ را به مصرف کنندگان نشان می‌دهد. استفاده از این رنگ در پوشش استایلی موقر را برای شما رقم می‌زند که در هر چهار هفتۀ مد می‌توان نمونه‌هایی از آن را مشاهده کرد.

خاکستری پایدار  - رنگ لباس سال 1403 چه رنگی است

زردآلویی (Apricot Crush 024-65-27)

جای تعجب نیست که مؤسسه‌های پیشرو صنعت رنگ، زردآلویی را به‌عنوان رنگ سال 1403 انتخاب کرده‌اند. ماهیت گرم، زنده و بازیگوش این رنگ باعث شده تا کاملاً برای تمامی رده‌های سنی بدون توجه به جنسیت جذاب به نظر برسد. جالب است بدانید این رنگ در سال قبل به‌عنوان یکی از رنگ‌های ترند پیش‌بینی‌شده بود که در سال ۲۰۲۴  به‌عنوان رنگ سال معین شد. مصرف کنندگان در پاییز به‌دنبال تقویت روحیۀ خود هستند و این رنگ نمایانگر مثبت بودن و امید داشتن است. این رنگ با اکثر رنگ‌ها به‌خوبی ست می‌شود؛ به‌گونه‌ای که در استایل خود، هم می‌توانید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید، هم از رنگ‌های شاد و مرکباتی مشابه همین رنگ.

زردآلویی - رنگ سال 1403

طراحی های الهام گرفته شده از رنگ Apricot Crush

مجموعۀ SS’23 مریم ناصر زاده دارای سایه‌های مکمل نارنجی و سبز است که تعادل بصری زیبایی ایجاد می‌کند. ایجاد تعادل بین رنگ‌های زردآلویی و سبز باعث شکل‌گیری ظاهری چشم‌نواز و جذاب می‌شود که برای فصل پاییز کاملاً مناسب است.

طراحی های الهام گرفته شده از رنگ Apricot Crush - رنگ سال 1403

پالت گرم بوهمی مجموعۀ SS’23 Ulla Johnson دارای هارمونی رنگدانه ای عمیق‌تر ازرنگ‌هایی نارنجی، بنفش و قرمز سوخته است که به یکباره چشم‌نواز ، بازیگوش و مرموز هستند.

طراحی های الهام گرفته شده از رنگ Apricot Crush - رنگ سال ۲۰۲۴ چیست

مجموعۀ Jonathan Simkhai دارای رنگ‌های ژلاتویی ظریفی است که با رنگ‌های پاستلی ترکیب‌شده است. در این کالکشن، نارنجی سوخته و عمیق تری از Apricot Crush دیده می‌شود که با رنگ پاستل نعنایی یا صورتی مخلوط‌شده است.

رنگ سال 2024 - Apricot Crush

در کالکشن Alberta Ferretti SS’23  از رنگ خالص نارنجی در آیتم‌های مدرن استفاده‌شده است. رنگ‌های فعال و روشن، همانند نارنجی، ظاهر مدل‌ها را جسورانه و پرانرژی به‌نمایش در آورده است. این پالت در کنار سبزی فیروزه‌ای و آووکادویی، ظاهری زنانه و ظریف ایجاد می کند.

رنگ سال 1403 - مجله مد

قهوه ای مایل به قرمز  (Intense Rust 015-33-25)

5 مدل کاربردی‌ تاپ زنانه
ادامه مطلب

ترکیب تناژ های بسیار قوی از رنگ‌های قرمز و قهوه‌ای باعث به وجودآمدن این رنگ شده که به رنگ زنگ‌زدگی فلزات مشابه است. این رنگ دعوت کنندۀ حس گرما، ارتباط با طبیعت و تطبیق‌پذیری با فصل پاییز است. رنگ‌های قهوه‌ای مایل به قرمز در عین ظرافت، لوکس و قدرتمند بودن را در چشم‌انداز طرفداران مد برای پاییز تقویت می کند.

قهوه ای مایل به قرمز - رنگ سال 2024

سبز آرامش بخش (Cool Matcha 055-85-20)

رنگ پاستلی ترند برای پاییز ۲۰۲۴ رنگ سبز آرامش‌بخش انتخاب شده که رنگی پر جنب و جوش محسوب می‌شود و دارای ویژگی‌های آرامش‌بخش است. Cool Matcha طراوت و سرزندگی را به ارمغان می‌آورد. این تناژ به‌راحتی در لباس‌های استراحت و خواب، اکسسوری‌ها یا لباس‌های اسکی به کار می‌رود. اگر رنگ انتخابی شما رنگ سبز است، پیشنهاد می کنم مطلب رنگ سبز با چه رنگی ست می شود؟ مطالعه کنید.

سبز آرامش بخش - رنگ لباس سال 1403 چه رنگی است

 مطمئمنا بعد از خواندن این مقاله به این نتیجه رسیده اید که این رنگ ها را در کمد لباس خود داشته باشید. یکی از برندهایی که همیشه از رنگ های ترند برای طراحی لباس هایش استفاده می کند برند سارک است. از طرح‌های جذاب گرفته تا کیفیت بی‌نظیر، سارک بهترین انتخاب برای کسانی است که می خواهند متفاوت باشند.

در بین رنگ های مد سال 1403 رنگ محبوب شما کدام رنگ است ؟

منابع:

وبسایت: www.thepatternedit.com

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.