|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مسابقات دختر شایسته فرانسه

مهشید اکبریان
28 ژانویه 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

گزینش دختر شایسته کشور فرانسه از بین بانوان شرکت‌کننده این کشور، رویدادی مربوط به گردهمایی با عنوان “زیبایی” است که هر ساله در این کشور برگزار می‌شود. مدیر کمیته گزینش این مسابقات در 20 سال گذشته “ژنویو دو-فونتنی” بوده است.

مسابقه زیبایی از قدیم بر روی قضاوت برای رتبه بندی ویژگی‌های جسمی و فیزیکی زیباتر و برتر شرکت‌کنندگان متمرکز بوده است، اما به مرور سالیان “زیبایی ظاهری” تنها معیار داوری باقی نماند و ترکیب ویژگی‌های شخصیتی، هوش، استعداد و کمک‌های بشر دوستانه داوطلبانه شرکت‌کنندگان نیز برای هیئت داوران ملاک قرار داده شد.

بررسی استایل ۱۰ مجری محبوب تلویزیونی

قوانین شرکت در مسابقه دختر شایسته فرانسه

شرکت در این مسابقات دارای قوانین و باید نبایدهایی است که هرکدام از دختران شرکت کننده باید رعایت کنند. برای مثال:

 1. جنسیت زن، ملیت فرانسه باشد.
 2. شرکت کننده‌ها باید بین 18 تا 25 سال سن باشد.
 3. بانوی شرکت کننده باید مجرد و بدون فرزند باشد.
 4. عمل جراحی زیبایی یا استفاده از پروتزهای زیبایی نباید انجام گرفته شده باشد. و همچنین داشتن تتو ممنوع است.
 5. قد شخص باید حداقل یک متر و هفتاد سانتی متر و یا بیشتر باشد.
 6. همچنین عدم داشتن سو سابقه فرد کنترل می‌شود.

جوایزی که برای برنده این مسابقات در نظر گرفته می‌شوند عبارتند از:

 • 100 هزار یورو پول نقد
 • حقوق ماهیانه سه هزار یورو
 • اقامت در یک واحد آپارتمان در پایتخت کشور فرانسه (پاریس) به مدت یکسال
 • خودرو پژو 208
 • همراهی یک شنیون کار زبر دست از یک تیم فوق حرفه‌ای Saint-Algue به مدت یک‌سال برای ظاهر شدن در انظار عمومی جشن‌ها و مراسم‌های مختلف ملی و بین المللی

مسابقات بانوی برگزیده دنیا

1951 میلادی بود که مسابقات زیباترین بانوی دنیا در دو شاخه متفاوت آغاز به کار کردند. بانوی برنده در سال 1953 در هر دو شاخه Miss Universe و  Miss World از کشور فرانسه بودند. Christiane Martel “کریستیان مارتل” بازیگری زیبا رو بود که در دومین دوره برگزاری مسابقه “بانوی شایسته جهان” از کشور فرانسه برنده اعلام می‌شد و تا سال 2016 که دوباره بانویی به نام Iris Mittenaere  “آیریس میتانر” از همین خاک، برنده این مسابقات اعلام شد؛ یکه تاز این میدان بود.

“دنیس پریر لافرانشی”  Denise Perrier مدل و بازیگر فرانسوی نیز از سال 1953 تا به کنون تنها عنوان‌دار برنده مسابقات ” بانوی شایسته دنیا” از کشور فرانسه لقب دارد.

" بانوی شایسته فرانسه" از کشور فرانسه سال 1953
” بانوی شایسته دنیا” از کشور فرانسه سال 1953

تاریخچه و بنیان‌گذاران

اولین برنامه‌ریز و ترتیب دهنده این مسابقات روزنامه نگار و نویسنده‌ای فرانسوی (با اصالتی از کشور بلژیک)  به نام “موریس دو-والف” Maurice de Waleffe بود که مسابقه‌ای با شاخصه “زیبایی برتر” در سال 1920 میلادی ترتیب داد؛ در آن زمان برنده مسابقه با عنوان “زیباترین زن فرانسه” با نظرات افراد طرفدار دنیای فیلم و سینما مشخص می‌شد. در آن سال این مسابقه، 1700 نفر شرکت کننده داشت که در نهایت 49 نفر از بین آن‌ها توسط هیئت داوران به فینال مسابقات راه یافتند. برنده آن دوره که به عبارتی اولین دارنده عنوان “زیباترین بانوی فرانسه” به حساب میاید” اگنس سوره Agnès Souret بازیگر و رقصنده فرانسوی بود.

دختر شایسته فرانسه
بازیگر و رقصنده فرانسوی اولین برنده از سری مسابقات دختر شایسته

در سال 1926 میلادی عنوان مسابقات به “بانوی شایسته فرانسه” تغییر پیدا کرد. پیگیری هرساله مسابقات بعد از سال 1940 به علت جنگ جهانی دوم متوقف شد و شش سال بعد نیز، مدیر برگزاری مسابقات یعنی “موریس دو والف” چشم از جهان فروبست.

گزارش تهران تک سامیت
ادامه مطلب

بعد از آن، “گی رینالدو” Guy Rinaldo مدیریت این مسابقات را در دست گرفت تا اینکه در سال 1956، دبیر اجرایی این مسابقات “ژنویو مالمن” Geneviève Mulmann به همراه لوییس و ژنویو فونتنی Louis and Geneviève de Fontenay (که خود را یک زوج اعلام کرده بودند) او را برکنار کرده و خود مدیریت را به عهده گرفتند.

هم اکنون مدیریت بخش ملی مسابقات بانوی شایسته فرانسه به عهده خانم “سیلوی تلیر”  Sylvie Tellier می‌باشد که سابقا در سال 2002 خود برگزیده و برنده این مسابقات بوده‌اند.

بررسی کارکردهای لباس در سریال queen’s gambit

سوالاتی که از پنج نفر راه یافته به مرحله نهایی مسابقات در سال 2020 پرسیده شد:

 1. تصور خود از یک زن مدرن را شرح دهید.
 2. تصور شما از تصویر خودتان در شبکه‌های اجتماعی چیست؟
 3. بشریت می‌بایست چه درسی از سال 2020 بگیرد؟
 4. کلید عزت نفس  حقیقی چیست؟
 5. چه چیزی در مورد فرانسوی بودن، موجب غرور شما می‌شود؟

این سوالات باید در نهایت دقت و تسلط توسط هر یک از پنج بانو پاسخ داده می‌شدند.

طراحی فاخرترین لباس‌ها برای زیباترین دختران کشور فرانسه

جالب است بدانید لباس‌هایی که بر تن زیباترین دختران کشور فرانسه بر روی صحنه دیده می‌شود، طراحی چه کسی است؟ لباس های پنج نفر فینالیست (از جمله اماندین پتی) مسابقات گزینش دختر شایسته فرانسه برای سال 2021 که در ماه دسامبر 2020 برگزار شد؛ توسط طراح نامدار لبنانی الاصل “زیاد ناکاد” طراحی شده بود. طراحی لباس برای دختران شرکت کننده در مسابقات دختر شایسته فرانسه باعث شد تا با توانایی خود در نشان دادن “ظرافت و لطافت ” هر زنی که برایش به طراحی می‌پردازد، شناخته شود.

پایتخت بعدی مد دنیا؛ دوحه یا دبی
ادامه مطلب

سابقه فعالیت او در زمینه مد و طراحی لباس را به دوران جوانی اش بازمی‌گردد که با طراحی لباس‌های عجیب و غریب برای خانواده خودش شروع کرده بود.

سابقه درخشان زیاد ناکاد

سال 1997 از وی برای شرکت در نمایشگاه بین المللی مد بیروت دعوت شد و پس از آن با بسیاری از طراحان مشهور دنیای مد به همکاری پرداخت. پس از آن، حرفه او با چندین نمایش مد در مکان‌های مختلف دنیا آغاز شد و به یک نام شناخته‌شده در عرصه مد جهانی بدل شد. ناکاد با استعداد چشمگیر خودش در شاخه‌های مختلفی از طراحی لباس از جمله طراحی لباس عروس‌هایی با “زیبایی چشم‌نواز و ظرافتی بی انتها” فعالیت دارد. او تا کنون برای مدل‌های بسیار مشهوری چون “جنیفر درایور” Jennifer Driver  و “کارن مادلر”  Karen Mudler. طراحی لباس انجام داده است.

دختر شایسته فرانسه
لباس‌های طراحی شده توسط زیاد ناکاد

بانوی برگزیده سال 2020 در لباسی درخشان از طراح لبنانی

“کلمانس بوتینو” Clémence Botino متولد سال 1997 میلادی برگزیده این مسابقه برای سال 2020 شد. او که خود را عاشق فشن و موسیقی معرفی کرده است، در نواختن پیانو مهارت دارد و رقصنده حرفه‌ای “سالسا” است.

زیاد ناکاد لباسی طراحی کرده بود تا زیبایی این بانوی شایسته زیبا رو را در مراسم “واگذاری تاج” خود دوچندان کند. کلمانس در این لباس زیبا و نفیس مثل ملکه‌ها می‌درخشید.

بانوی برگزیده فرانسه سال 2020
بانوی برگزیده فرانسه سال 2020
کلمانس بوتینو در لباسی از زیاد ناکاد، دختر شایسته فرانسه
کلمانس بوتینو در لباسی از زیاد ناکاد

همکاری درخشان از طراح لباس فرانسوی

“نیکلاس فافیوت” nicolasfafiotte طراح لباس 46 ساله اهل لیون فرانسه، لباس‌های 29 نفر برگزیده از شرکت‌کنندگان این مسابقات را طراحی کرده بود. او که در طراحی لباس‌های شب زنانه و لباس عروس تبحر دارد، از سال 2006 همکاری با این گروه را در سابقه خود دارد اما امسال نقش پررنگ تری داشت. او در سال‌های متمادی برای سیلوی تالیر چه برای حضور بر روی صحنه مسابقه “دختر شایسته فرانسه” و چه برای شرکت در دیگر مراسم‌ها از جمله “جشنواره فیلم کن” (سال 2018) به طراحی لباس پرداخته است. نیکلاس فافیوت امسال علاوه بر این بانو، برای آیریس میتنر (مدیر بخش داوران) نیز به طراحی لباس پرداخت: این لباس دامن متحرک داشت و سنگ‌های کریستال جلوه بخش آن بودند.

 آنچه در دنیای فشن ۲۰۲۳ گذشت
ادامه مطلب

از زمان معرفی نامش بر روی آنتن تلویزیون فرانسه، طرفداران زیادی به سمت شبکه‌های مجازی او سرازیر شده‌اند تا با کار او بیشتر آشنا شوند.

فافیوت طراح لباس اهل لیون فرانسه، دختر شایسته فرانسه
فافیوت طراح لباس اهل لیون فرانسه

ترند بهار و تابستان ۲۰۲۱، هیجان‌انگیز و کاربردی

طراحی تاج‌های قیمتی برای دختران شایسته فرانسه

تاج درخشان و زیبایی که امسال بر سر اماندین پتی Amandine Petit  نهاده شد، توسط برند “موبوسن” Mauboussin  با سنگ‌های قیمتی آبی و سفید مزین شده بود. اسم این تاج “ستاره آبی هم‌آهنگی” انتخاب شده بود.

این شرکت شناخته شده طلا و جواهر فرانسوی در سال 1827 شروع به کار کرد. اولین فروشگاه خود در ایالات متحده را در نیویورک در سال 2009 افتتاح کرد و در سال 2017 نیز شعبه‌ای در پایتخت کشور روسیه (مسکو) بازگشایی شد.

دختر شایسته فرانسه
اماندین پتی و تاج “ستاره آبی هم‌آهنگی” از برند موبوسن

سالی پر از تجربیات چالش برانگیز پیش روی “اماندین پتی”

نوزدهم دسامبر سال تازه گذشته میلادی بود که سرنوشت “اماندین پتی” Amandine Petit دختری از منطقه “نورماندی” کشور فرانسه تغییر کرد. “ژان پیر فوکو” Jean-Pierre Foucault یکی از به‌نام‌ترین مجریان کشور فرانسه نام او را به عنوان زیباترین و شایسته‌ترین دختر کشور فرانسه اعلام کرد و توسط برنده سال گذشته همین مسابقات تاجگذاری شد. او نماینده کشورش در مسابقات بین المللی “زیباترین بانوی جهان” برای سال 2021 خواهد بود. و قطعا برنامه‌ریزی‌های مدونی برای لحظه به لحظه یکی از فراموش نشدنی‌ترین سال‌های زندگی‌اش پیش رو خواهد داشت.

همان شب، شبکه TF1 فرانسه با 8 و نیم میلیون بیننده از کشورشان، بالاترین آمار تعداد بینندگان را برای خود به ثبت رساند.

خانواده دختر شایسته فرانسه 2020
اماندین پتی و خانواده اش

۱۳ پارچه مناسب برای لباس کودکان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.