بلوز و شومیز، متناسب با استایل شخصی شما

4746 بازدید

در اول از شما در مورد انتخاب لباس‌هایتان می‌پرسیم؛ موقع بیرون از خانه رفتن کدام آیتم استایل‌تان را با وسواس بیشتر انتخاب می‌کنید؟

شما با انتخاب‌ هوشمندانه بلوز و شومیز‌تان می‌توانید خوش‌پوش و شیک به نظر برسید. به شرطی که به یک سری از فاکتورهای مربوط به استایل توجه کنید. شما چه دنباله رو مد و ترندها باشید، چه بدون توجه به شخصیت خود لباس بپوشید قطعا دارای سبک و استایل هستید و به طور ناخودآگاه هریک از آیتم‌های استایل‌تان را بر اساس آن انتخاب می‌کنید.

بخشی از استایل شما که در نگاه اول به چشم می‌خورد، بالاپوش‌ یعنی بلوز و شومیز شما است. شاید اغلب ما برای انتخاب این آیتم وقت چندانی به خرج ندهیم و تصور ‌کنیم با رویه‌ای دیگر آن را می‌پوشانیم و مشخص نیست. در صورتی که با پوشیدن مدل‌های متنوع متناسب با سبک شخصی خودتان می‌توانید خوش استایل‌تر به نظر برسید.

فصل بهار و تابستان در راه است، سوای شیک بودن و پوشیدن مدل‌های خاص باید پارچه‌هایی را انتخاب کنیم که مناسب فصل گرما باشد. البته می‌توانیم با نگاهی با ترندهای 2021 در این فصل شومیزها و بلوزهای مدرن‌تری را برای پوشش خودتان در نظر بگیرید.

ترند کیف و کفش بهار و تابستان ۲۰۲۱

انتخاب شومیز بر اساس سبک شخصی

شومیزها در واقع بهترین گزینه‌ای هستند که در مدل‌های مختلف دوخت و برش، جنس پارچه و پالت رنگی در تناژ متفاوت به سبک‌های گوناگون در دنیای لباس و استایل ارائه شده است. شما می‌توانید طبق سلیقه و استایل شخصی آن را با هر مدل و طراحی ترکیب کنید.

ابتدا می‌خواهیم مفهوم دقیق شومیز را که متعلق به دیار فرانسه است را برای شما معرفی کنیم. این آیتم در گذشته به عنوان یک تاپ بلند در جنس پنبه‌ای و لطیف (نقش زیر پوش) زیر پیراهن‌‌های رمانتیک برای خانم‌های پاریسی کاربرد داشته است. اما در مفهوم امروز، شومیز به همان پیراهن‌های جلو باز و دکمه‌دار گفته می‌شود. در واقع یک بالاپوش ساده به حساب می‌آید که شما با دستی باز به روش‌های خلاقانه می‌توانید آن را بپوشید.

این روزها که هرکسی به دنبال حفظ سبک خاص و شخصی خودش است؛ ما نیز راهکارهایی طبق استایل‌های متنوع در فشن برای انتخاب شومیز و بلوز برای شما ارائه می‌کنیم. کافی است با کمی بررسی شما به سبکی که از آن پیروی می‌کنید پی ببرید.

در این قسمت نمونه‌ای از یک سری سبک‌ها را جهت انتخاب این آیتم بالاپوش برای شما بیان می‌کنیم:

استایل کلاسیک، انتخاب بلوز شیک

طرفداران استایل کلاسیک به انتخاب آیتم‌های با کیفیت عادت دارند، آن‌ها تقریبا برای لباس‌هایشان پول زیادی صرف می‌کنند. چون معتقدند که خریدن لباس‌هایی با پارچه‌های مرغوب هرگز از مد نخواهد افتاد؛ بلکه همان لباس در چرخه تکرار مد قرار می‌گیرند. شومیزهای مورد علاقه این افراد از جنس پارچه‌های مخمل ،گیپور، ابریشم، ساتن و سیلک است.

شومیزهای کلاسیک از ویژگی خاصی برخوردار می‌باشند به خاطر اینکه از سیلوئت مشخص، برش و دوخت تمیز برخوردار هستند. پس شما طرفداران این سبک، با استایل با شومیزی شیک با سایر آیتم‌های کلاسیک می‌توانید به شکل رسمی و خوش‌پوش جلوه کنید.

فرم و رنگ بلوزهایی به سبک کلاسیک

رنگ‌های خنثی و نود همانند بژ، خاکستری، کرم و سفید جز جدایی ناپذیر استایل کلاسیک به شمار می‌روند. از طرفی سرمه‌ای و مشکی از دیگر رنگ‌های پیشنهادی ما برای این سبک است. فاکتور مهمی که باید مدنظرتان باشد باید شومیزها را اندازه و فیت اندام‌تان انتخاب کنید. در واقع برای استایل کلاسیک بلوزها (Blouse)  که جلو بسته و با فرم یقه‌های خاص هستند، آیتم مناسبی برای خانم‌ها می‌باشند.

استایل سفر پاییزی
ادامه مطلب

دراپه و چین کم در یقه یا مدل وارپ، یقه گره‌ای و همچنین بلوزهایی big collar  برای داشتن تلفیقی از  استایل وینتج و کلاسیک انتخاب مناسبی است. البته دوست‌داران این سبک بلوزهایی بدون نقش شلوغ می‌پوشند؛ حداقل پترن‌هایی انتخاب می‌کنند که کم‌تر به چشم می‌آیند.

ترندهای لاک ناخن در پساکرونا (۲۰۲۱)

بلوزها‌ی کلاسیک را چگونه بپوشیم

بلوزتان را با شلوار پارچه‌ای گشاد یا راسته‌، دامن‌های تا سر زانو متناسب با این استایل، ست کنید. اگر  می‌خواهید با ترندها همراه شوید از آستین‌های پفی که امسال در مد تکرار شده غافل نشوید. بلوزهای‌تان را با یکی از ترندهای 2021، یعنی کت‌ و شلوار با مدل سرشانه حجیم (sharp shoulder) می‌توانید ترکیب کنید و رسمی و شیک به نظر برسید.

شومیزهای این سبک که در قسمت کمر تنگ می‌شوند را با یک شلوار فاق بلند مشکی، از نیازهای کمد کلاسیک، بپوشید. برای اینکه شیک و رسمی جلوه کنید بر روی بلوزتان می‌توانید کت تک بلیزر به سلیقه‌ی خودتان با مدل آزاد یا کمر کرستی و فرم برش عصایی بپوشید. کت و دامن‌ها از دیگر آیتم‌هایی هستند که می‌توانید بلوز ابریشمی یا کرپ حریر خود را برای زیر آن‌ها در نظر بگیرید. پوشیدن بلوز از بین مدل‌هایی که برای شما پیشنهاد دادیم با یک شلوار قد 90 به رنگ خنثی به همراه کفش پاشنه‌ متوسط و یا کفش‌ square toe چرم شما را شیک و خاص نشان می‌دهد.

استایل پاریسی، ظریف و خاص

ویژگی خاص این استایل شیک بودن است، البته این مفهوم از یک سری نمادهای ظاهری فراتر می‌رود. در استایل پاریسی لزومی ندارد حتما از یک برند معروف خرید و یا از ترندهای روز پیروی کنید؛ بلکه با برقراری تعادل بین آیتم‌ها زیبایی‌ را به بهترین شکل می‌توان نشان داد. افرادی که پیرو این سبک هستند آیتم‌های  شیک و کژوال را با هم ترکیب می‌کنند. در استایل پاریسی خبری از آیتم‌های شلوغ نیست، همه آیتم‌ها ساده و اکسسوری‌ها کم انتخاب می‌شود.

انواع شلوار مردانه

در استایل پاریسی، شومیز‌ها با چه فرم و رنگ…

شومیز استایل پاریسی آیتمی مشابه پیراهن مردانه از جنس پنبه‌ای و یا از جنس کتان نازک در رنگ سفید، آبی آسمانی و ترکیب رنگ‌های خنثی و نود مثل طوسی، بژ، سفید، کرم و صورتی ملایم است. یکی از یقه‌هایی که بین دوست‌داران این استایل طرف‌دار دارد یقه ملوانی با همان طرح و ترکیب آبی و سفید است. همچنین بلوزهایی با یقه‌هایی مثل کرواتی و گره‌ای در این سبک قابل پوشیدن است.

 بستن اکسسوری دستمال گردن به همرا ه شومیز و ست با jacket  و coat از استایل پاریسی است. در این سبک برای پوشیدن دامن‌های کوتاه و بالای زانو به همراه شومیز یقه بسته تعادل را در پوشش‌تان حفظ کنید.

شومیزهای پاریسی را چگونه ست کنیم؟

شما می‌توانید با یک شومیز دکمه دار به همراه دامن‌ چپ و راستی و کفش کتانی استایل پاریسی را تکمیل کنید. آیتم‌ها را تک رنگ انتخاب کنید تا یک استایل مونوکروم داشته باشید. شومیز یقه مردانه سفید را زیر کت و شلوار با کفش‌های تخت، کالج امتحان کنید.  شومیزهای آستین گره‌دار، با شلوار فاق بلند پاچه گشاد، ترندهای 2021، به همراه کفش‌های پامپ استایل خودتان را به Parisian  نزدیک کنید.

راهنمای انتخاب رنگ در پوشاک آقایان

بلوزهایی با پترن شاد به سبک بوهمین

استایل بوهمین یادگاری از فرانسوی‌ها در دنیای مد است، در این سبک بلوزها و شومیزهایی با مدل خاص و از جنس پارچه با الیاف طبیعی، مخمل و افتان هستند. در این سبک از چارچوب‌های سخت و رسمی خبری نیست و گزینه‌های متنوعی را برای انتخاب بالاپوش در اختیار دارید. از استایل با انواع شومیزها با یقه‌های دراپه و آستین پفی به همراه دامن‌های چین‌دار با پترن های گل‌دار ونقوش بومی لذت ببرید

استایل کردن شومیز‌ها به سبک بوهو

اگر به جای بلوز، شومیزها را ترجیح دادید، سعی کنید مدل متفاوت از آن‌ها را در جنس جین یا جیر انتخاب کنید. جزئیاتی همانند گلدوزی و نوارهای ریش‌ریش را برای لباس‌تان فراموش نکنید. می‌توانید آن‌ها را با دامن‌های چین‌دار با نیم بوت جیر یا برای فصل گرما با سندل‌های گلادیاتوری ست کنید. پوشیدن شومیزهایی به سبک بوهو با حال و هوای بهار و تابستان هماهنگ است؛ مخصوصا وقتی با شلوارهای خنک مدل هارم و یا ژاپنی آن را بپوشید.

چه لباسی را با چه کفشی بپوشیم؟
ادامه مطلب

از شومیزهای اورسایز با آستین سه رب در رنگ‌های شاد و بهاره به رنگ طبیعت را با دامن های فون بلند به همراه یک جلیقه به سبک کابوی استایل خودتان را تکمیل کنید.

همچنین از اکسسوری‌ها مانند گردنبندهایی از سنگ‌های درشت، چوب و پر بر روی شومیزتان و یا ست کردن باندانا با نقش و رنگ بالاپوش غافل نشوید. اگر شومیز و بالاپوش‌تان در این سبک ساده انتخاب کردید می‌توانید با کیف مکرومه بافی یا کیف دستی ریش‌ریش‌دار که یکی از ترندهای 2021 استایل‌تان را شیک کنید.

انتخاب شومیزها به استایل کژوال و راحت

در نهایت اگر شما راحتی را بر همه چیز ترجیح می‌دهید و استایل کژوال را به عنوان سبک شخصی در روزمره انتخاب کردید، در پوشیدن بالاپوش چندان چالشی نخواهید داشت. این سبک به شما فرصت می‌دهد هم مد روز و هم راحت باشید. بلوزهای پنبه‌ای که کمی کشسانی دارند یا جنس پوپلین آیتم مناسبی برای این استایل هستند که به راحتی با شلوار جین ست می‌شود.

انتخاب سایز مناسب لباس به نسبت فیت لباس

پترن و رنگ این آیتم در سبک کژوال

در استایل کژوال پترن‌هایی مثل چهارخونه، گل‌دار، راه‌راه و خال‌دار که با طیف بیشتری از آیتم‌ها ست می‌شوند را انتخاب کنید. البته قرار نیست خودتان را در استایل با شومیزها محدود به قوانین خاصی بکنید. می‌توانید در حالی که شومیز آستین‌دار مدل جذب به رنگ مشکی را با شلوار جین و کفش canvas پوشیدید، آن‌ها را با یک کت یقه انگلیسی پترن پلنگی همراه کنید. برای پالت رنگی مناسب در این سبک بهتر است از طیف رنگ‌های خنثی تا شاد و گرم استفاده کنید. اگر می‌خواهید بیشتر به ترندهای بهار و تابستان 2021 توجه کنید، از رنگ‌های پاستلی و صورتی به همراه سبز و آبی، درشومیز غافل نشوید.

راهکار استایل بلوز و شومیزها به سبک کژوال

بلوزهایی که یقه رومی یا با مدل طراحی تک آستین هستند مناسب سبک کژوال است. بلوز‌های آستین کوتاه و یا آستین افتاده به همراه چاپ لوگوهای نئونی از ترندهای امسال به شما می‌رود که پوشیدن آن با مدل شلوار جین بگی بیشتر به سبک کژوال شما جوانان هم‌خوانی دارد. شومیز دکمه‌دار لینن، کتان و جین یا از جنس وال بهترین گزینه برای استایل‌های کژوال تابستانه و راحت شما است. استایل شومیز‌های آف شولدر (off shoulder) با شلوار جین مام فیت یا شلوار بگ زاپ‌دار به همراه اسنیکرزهای سفید استایل باحال و جوان پسندی را به همراه دارد.

گره زدن را در استایل شومیزتان فراموش نکنید. دکمه‌های پایین شومیز را نبندید، آن ‌را گره بزنید و با دامن میدی پلیسه‌دار تابستانه امتحان کنید. برای داشتن یک استایل طبق ترند این فصل از مد یک رویه‌ی تور درشت شبیه تور ماهیگیری بر روی شومیز و شلوار لینن و خنک بپوشید

شومیز مینیمال، آیتم شیک و کاربردی

این استایل در دهه 60 میلادی به دنیای مد وارد شده است. مبنای اصلی سبک مینیمال بر کیفیت آیتم‌ها،  پرکاربرد و بیسیک بودن، درعین حال زیبایی است. به همین خاطر شومیزها برای این سبک بدون هیچ برش خاصی و جزئیاتی هستند؛ اما کیفیت دوخت و پارچه در استایل شومیز مینیمال اهمیت زیادی دارد.  

لباس خانگی؛ در خانه خوب بپوشیم
ادامه مطلب

پترن پارچه‌ها در سبک مینیمال بسیار ظریف و ریز است. همانند خطوط راه‌راه افقی یا عمودی باریک، اغلب پالت رنگی که برای استایل مینیمال تعریف می‌شود رنگ سفید و مشکی که هیچ وقت از چرخه مد خارج نمی‌شود،وهمچنین در پالت رنگی این سبک به رنگ خاکستری و سرمه‌ای هم می توان اشاره کرد. اگر قرار است پول زیادی برای آیتمی از لباس‌‌تان صرف کنید بهترین رنگ در پالت رنگی نود است زیرا برای شما کاربرد بیشتری دارد. 

شومیزهای کمد مینیمال را با مدل‌ یقه‌های ساده و تخت مانند یقه گرد و هغت، فرم آستین‌های مچ‌دار انتخاب کنید، این مدل‌ها برای استایل شما آیتم بیسیک و کلاسیک محسوب می‌شوند. و هرگز از مد نمی‌افتد؛ سبب می‌شود شومیز روزمره شما منحصر به فرد باشد.  

شلوار فاق کوتاه بله یا نه؟

به سبک مینیمال، شومیزها را چگونه ست کنیم

در این استایل شومیزها طراحی بسیار ساده‌ای دارند، پس اکسسوری مناسب این استایل هم باید ظریف باشد با یک گردنبد ساده و زیبا جلوه‌ای دیگر به استایل‌تان بدهید. در سبک منیمال اگر یک شومیز با یقه‌ی جلو بسته و طراحی شده‌ی پشت باز از مدل‌های 2021 را با آیتم‌هایی همانند دامن بلند فون، شلوار جین مام فیت و یا پارچه‌ای پاکتی بپوشید، قطعا استایل مینیمال‌تان را شیک و ماندگار می‌کنید.

اگر یک شومیز بلند آستین مچی در قالب تونیک برای استایل روزمره انتخاب کنید، شاید با آن حس بهتر و راحت‌تری داشته باشید. در ضمن بدانید با انتخاب مدل فری‌ سایز با کمی گشادی برای شما این لباس کاربرد متفاوت‌تری دارد. اگر دکمه‌ها را باز بگذارید و زیر آن می‌توانید تی‌شرت ساده بپوشید، با شلوار جین مشکی یا آبی روشن، استایل مینیمال برای فعالیت‌های خودتان داشته باشید. اگر دوست دارید شومیز مینیمال شما شیک‌تر به نظر برسد، آستین مچی‌تان را تا کنید و با یک وست و دامن سمبادی ست کنید تا استایل بهاره‌ی شما را تکمیل ‌کند.

امیدواریم این محتوا به شما کمک کند تا طبق سبک و سلیقه‌ی شخصی خودتان در استایل شومیز و بلوز  انتخاب درست‌تری داشته باشید. در ادامه‌ی مطالب راهنمای استایل شما آیتمی را که بیشتر به آن اهمیت می‌دهید، را به ما پیشنهاد دهید، تا نکات کاربردی نحوه‌ی پوشش را برای شما همراهان عزیز ارائه دهیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات سارک