طرح‌های ترند تی‌شرت برای سال ۲۰۲۱ طیف گسترده‌ای از خلاقیت‌های هنری را شامل می‌شود که در جهت حمایت از افراد، جوامع و جنبش‌های اجتماعی در سراسر جهان به وجود آمده‌اند. اگرچه بعضی‌ها ممکن است بگویند “این فقط یک تی‌شرت است و نه بیشتر” و “طرح یک تی‌شرت قرار نیست تغییری در جهان ایجاد کند”. اما همین تی‌شرت برای بسیاری از مردم روشی است که به‌صورت خلاقانه‌ای تصورات و تفکراتشان را آزادانه و امن بیان کنند. به کمک همین تی‌شرت‌ها بود که دیدیم چطور جامعه می‌تواند با طراحی مجموعه‌ای قوی از طرح‌های مختلف باعث تغییر و تحولاتی در جهان شود.

قبل از ادامه خواندن متن، پیشنهاد می‌کنیم مقاله خرید تیشرت و هشت نکته مهمی که باید بدانید را حتما مطالعه کنید.

طرح کتاب در طراحی تی‌شرت در سال ۲۰۲۱

کتاب‌ها سبب می‌شوند که افراد جامعه به روش‌های بسیار مختلفی با هم پیوند داشته باشند. این طرح ترند که توسط کتابفروشی‌های مستقل سراسر کشور رواج یافته است، در اوج تعطیلی و رکود ناشی از COVID-19 به حمایت از این مشاغل برآمده و به آنها کمک کرد که در قالب‌های جدید بتوانند کسب و کار خود را حفظ کرده، حقوق کارمندانشان را پرداخت کرده و همچنان به جامعه خود خدمت کنند.

طرح کتاب در طراحی تی‌شرت در سال 2021
طرح کتاب در طراحی تی‌شرت در سال ۲۰۲۱

جملات الهام‌بخش و مصمم بر روی تی‌شرت

گاهی اوقات تی‌شرت شما، می‌تواند آنچه را عقیده دارید جسورانه‌تر و واضح‌تر بیان کند. در سالی که در نتیجه پاندمی کرونا باید فاصله خود را حفظ کرده و گفتگوهای حضوری را محدود کنیم، برای اینکه بتوانیم بدون گفت و صحبت عقیده مورد نظرمان را بیان کنیم می‌توانیم از تی‌شرت‌هایی استفاده کنیم که با جملات جسورانه مد نظر ما طراحی شده‌اند. این ترند محبوب به ویژه وقت‌هایی خیلی موثر است که آن لباس را برای یک هدف خاص مثلا یک کمپین سیاسی یا یک جنبش اجتماعی پوشیده باشید.

جملات الهام‌بخش و مصمم در طراحی تی‌شرت در سال 2021
جملات الهام‌بخش و مصمم در طراحی تی‌شرت

کلماتی با چند رنگ مختلف

با استفاده از حروف و متون با رنگ‌های متنوع، به تی‌شرت خودتان روح دهید و آن را انرژی بخش کنید. پالت رنگی که برای حروف انتخاب می‌کنید حال و هوای تیشرتتان را بازگو می‌کند. هم می‌توانید صرفا از چند رنگ محدود پالت رنگی استفاده کنید، و هم می‌توانید هر حرف از جمله طراحی شده روی تیشرت را به یک رنگ متفاوت درآورید!

کلماتی با چند رنگ مختلف در طراحی تی‌شرت در سال 2021
کلماتی با چند رنگ مختلف در طراحی تی‌شرت

کارت تاروت به عنوان طرحی بر روی تی‌شرت در سال ۲۰۲۱

یکی از ترندهای طراحی محبوب امسال استفاده از طراحی کارتهای تاروت روی پیراهن است. طراح نیز البته با دید هنرمندانه خود می‌تواند پیچ‌وتاب‌ها و جزئیات دلخواه خود را در آن پیاده کند. کارت‌های تاروت با تصاویر منحصر به فرد، نمادگرایی و زیبایی‌شناسی خاص خود، الهام‌بخش طرح‌های بسیاری برای شما خواهند بود. این نوع طرح برای کسانی که می‌خواهند پیام خود را به‌صورت نمادین به نمایش بگذارند ایده بسیار خوبی خواهد بود.

استفاده از کارت تاروت در طراحی تی‌شرت در سال 2021
استفاده از کارت تاروت در طراحی تی‌شرت

تایپوگرافی‌های دست‌نویس

با حروف و دستخط خاص خود، لحنی متمایز را در طراحی تی‌شرت خود پیاده کنید. فرم حروف دستخط شما می‌تواند به هر شکلی که دلتان می‌خواهد باشد. مثلا می‌توانید از حروفی با طراحی شیک، قدیمی، پر رنگ و برجسته و یا ظریف استفاده کنید. انعطاف پذیری و فردیتی که می‌توانید در خلق حروف داشته باشید باعث می‌شود که این نوع طرح برای تمامی انواع تی‌شرت کارآمد باشد.

برای دیدن نرم‌افزارهای طراحی لباس که شما را حرفه ای‌تر می‌کند می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

تایپوگرافی‌های دست نویس در طراحی تی‌شرت در سال 2021
تایپوگرافی‌های دست نویس در طراحی تی‌شرت

طرح‌هایی که با دست کشیده شده‌اند

طرح‌های تی‌شرت که از نقاشی‌های دستی الهام گرفته شده‌اند همیشه از شخصیت و اهمیت زیادی برخوردار هستند. این نوع نقاشی‌هایی که گویی با مداد طراحی شده‌اند ترند بسیار خوبی برای سال پیش رو هستند. خطوط واضح، دقیق و آزادانه این طرح فضای زیادی برای خلاقیت تخیلتان فراهم می‌کند.  

در مطلب چند نرم‌افزار طراحی لباس، که شما را حرفه‌ ای‌تر می‌کند می‌توانید نمونه‌ای از نرم‌افزارهای مورد استفاده برای طراحی را بیابید.

طرح‌هایی که با دست کشیده شده‌اند در طراحی تی‌شرت در سال 2021
طرح‌هایی که با دست کشیده شده‌اند در طراحی تی‌شرت

کلمات و حروف پیچ‌ و تاب خورده

متن‌هایی با حروف کج و کوله و تاب‌دار بهترین روش برای برجسته کردن یک متن ساده روی تی‌شرت است. به هزاران شکل مختلف می‌توانید کلمات را پیچ‌وتاب دهید! حتی می‌توانید با طراحی کلمت موجدار قدیمی، بیننده را به دهه ۷۰ برگردانید!

برای اطلاعات بیشتر در مورد ترندهای بازگشتی، می‌توانید ترندهای بازگشتی دهه ۶۰ شمسی (دهه ۹۰ میلادی) در مد معاصر را مطالعه کنید.

کلمات و حروف پیچ‌ و تاب خورده در طراحی تی‌شرت در سال 2021
کلمات و حروف پیچ‌ و تاب خورده در طراحی تی‌شرت

رنگین‌کمان‌های مینیمالیستی

این رنگین‌کمان‌ها نشان‌دهنده شادی، امید و شگفتی بوده و همچنان یک ترند رایج در طرح‌های تی‌شرت است. این رنگین‌کمان‌های مینیمالیستی را می‌توان خیلی راحت در کنار هر نوع طرح دیگری روی تی‌شرت پیاده کرد. می‌توانید طرح رنگین‌کمان خود را در کنار یک متن واضح و ساده بیاورید، و یا متنتان را همگام و در امتداد قوس رنگین‌کمان بنویسید.  

رنگین‌کمان‌های مینیمالیستی در طراحی تی‌شرت در سال 2021
رنگین‌کمان‌های مینیمالیستی در طراحی تی‌شرت

طرح‌های هنری بی‌هدف (Doodle)

این طراحی‌های بی‌هدف را می‌توان به هر روشی انجام داد. با خطوط نازک، خطوط موج‌دار، اشکالی از هر رنگ و اندازه، هر طور که تمایل دارید. بگذارید تخیل شما فرمان را در دست بگیرد. سپس طرح تولید شده را روی لباس‌های خود چاپ کنید!

طرح‌های هنری بی‌هدف در طراحی تی‌شرت در سال 2021
طرح‌های هنری بی‌هدف در طراحی تی‌شرت

کلمات قوس‌دار و به شکل منحنی

با استفاده از متن و کلمات قوس دار، تایپوگرافی طرح خود از حالت معمولی اولیه تبدیل به طرحی عالی و فوق‌العاده کنید. تایپوگرافی متن شما چه به‌صورت دایره کامل باشد و چه به‌صورت نیم دایره، می‌تواند کیفیت طراحی تی‌شرت شما را به‌صورت قابل‌ملاحظه‌ای افزایش دهد.

کلمات قوس‌دار و به شکل منحنی در طراحی تی‌شرت در سال 2021
کلمات قوس‌دار و به شکل منحنی در طراحی تی‌شرت

بدن‌های خمیده

با افزودن فیگورهای خمیده به طرح تی‌شرت خود، به طراحی خود شخصیت دهید. این شخصیت‌های بازیگوش با بدن‌های خمیده معمولا با دست طراحی شده و رنگ‌های روشن دارند. با این طرح‌ها به‌راحتی می‌توانید خلاقیت خود را در یک تی‌شرت ساده وارد کرده و آن را متمایز کنید.

بدن‌های خمیده در طراحی تی‌شرت در سال 2021
بدن‌های خمیده در طراحی تی‌شرت

تصویر دست

دست‌ها به معنای واقعی توانایی بیان داستان و احساست مختلف را دارند. زبان اشاره و نمادهایی که برای هر حرکت دست است روشی مستقیم و در عین حال بی‌کلام برای برقراری ارتباط و بیان پیام طرح تی‌شرت است. از طرف دیگر، می‌توانید از طرح دست برای نشان دادن اجتماعی بودن، همراهی و ارتباط با دیگران استفاده کنید.

تصویر دست در طراحی تی‌شرت در سال 2021
تصویر دست در طراحی تی‌شرت

متن‌های ساده و واضح با فونت‌های معمولی

با استفاده از  کلماتی حاوی حروف واضح و خوانا (با فونت‌های معول و رایج نوشتاری) می‌توانید طرح تی‌شرت خود را تبدیل به یک بیانیه کنید. این طرح ترند معمولا در تی‌شرت‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود و به خالق طرح کمک کند تا پیام خود را به همه بیینده‌ها منتقل کند.

متن ساده در طراحی تی‌شرت در سال 2021
متن ساده در طراحی تی‌شرت

طرح چهره انسان

با محبوبیت بیش از پیش نقاشی دیجیتال، پرتره‌های چهره‌های انسانی تبدیل به طرحی ایده‌آل برای طرح تیشرت شده‌اند. با این نوع طرح به‌خوبی می‌توانید لباس خود را شخصی‌سازی کرده و آن را جذاب کنید. برای این طرح هم می‌توانید از سبک‌های انتزاعی و هم سبک‌های واقع‌گرایانه استفاده کنید!

تصویر چهره در طراحی تی‌شرت در سال 2021
تصویر چهره در طراحی تی‌شرت

متن‌های تکراری

از متن‌های تکرار شونده می‌توانید برای تی‌شرت استفاده کنید تا مطمئن شوید حتی افرادی که خود را به ندیدن می‌زنند هم متوجه پیام شما شده‌اند! با تکرار یک متن می‌توانید هم حرفتان را منتقل کرده، هم تأثیر مطلوبی ایجاد کرده و در عین حال تی‌شرتی کاملاً زیبا طراحی کنید. اگر اهل طراحی‌های فوق العاده ای نیستید اما همچنان می‌خواهید یک تی‌شرت شیک داشته باشید این بهترین راه است.

متن تکراری در طراحی تی‌شرت در سال 2021
متن تکراری در طراحی تی‌شرت

پرتره‌های حیوانات

پرتره‌های حیوانات همچنان به عنوان یکی از انتخاب‌های محبوب در زمینه طراحی و تی‌شرت‌های سفارشی هستند. ما این روند طراحی را به دلیل کاربردی بودن آن دوست داریم چون دربرگیرنده مفاهیم مختلفی از جمله نجات حیوانات و سازمان‌های حیات‌وحش و حیوانات خانگی مشهور است. شما می‌توانید طرح حیوان خود را با استفاده از خطوط ساده بدن و چند ویژگی بارز چهره نقاشی کرده و یا آن را به نحوی طراحی کنید که جزئیات ریز آن را هم شامل شود تا بتوانید شخصیت منحصر به فرد او را پیاده کنید.

پرتره حیوانات در طراحی تی‌شرت در سال 2021
پرتره حیوانات در طراحی تی‌شرت در سال ۲۰۲۱

متن‌ها و کلمات معکوس

با استفاده از متن‌ها و تایپوگرافی‌های معکوس روی تی‌شرت می‌توانید حین سلفی گرفتن در آینه عکسی عالی از خود داشته باشید. متن‌های معکوس در آینه به حالت نرمال خود دیده می‌شوند. این سبک طراحی، روشی خلاقانه بین ترندهای طرح تی‌شرت بوده و طراحی بسیار ساده و بی دردسری نیز هست.

متن و کلمات معکوس در طراحی تی‌شرت در سال 2021
متن و کلمات معکوس در طراحی تی‌شرت در سال ۲۰۲۱

نتیجه گیری

۲۰۲۱ تازه شروع شده است و ما نباید صبر کنیم که ببینیم جامعه طراحان امسال قرار است چه طرحی را ترند کند. به‌جای این کار می‌توانیم به خودمان باور و اعتماد داشته و طرح‌های تی‌شرت مخصوص به خودمان را طراحی کرده و آنها را روانه بازار کنیم.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین محصولات سارک