|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

 بلوز و شومیز همراه همیشگی کمد لباس ما

رومینا معینی
15 فوریه 2023
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

بلوز و شومیز از کاربردی‌ترین آیتم‌های کمد لباس خانم‌ها هستند. به دلیل اهمیت بالای این دو آیتم لازم است نکاتی را درباره‌ی آنها بدانیم؛ فرق بلوز و شومیز چیست؟ این دو آیتم مناسب چه سبک استایل‌هایی هستند؟ برای هر فصلی چه جنس بلوز و شومیزی مناسب است؟ چگونه این دو آیتم را استایل کنیم؟ کدام مدل بلوز و شومیز مناسب استایل شماست؟ برای انتخاب بلور و شومیز متناسب با استایل خودتان نیاز است تا با انواع مدل شومیز آشنایی داشته باشید که بتوانید به زیباترین شکل آن ها را ست کنید.

در این مطلب از کمدسارک ما به بررسی موارد گفته شده می‌پردازیم و به شما کمک می‌کنیم مناسب‌ترین و کارآمدترین بلوز و شومیز کمدتان را انتخاب کنید.

بلوز شومیز بلند زنانه تابستانه سارک

تفاوت بلوز و شومیز چیست؟

اولین و مهم‌ترین تفاوت این دو این است که بلوزها جلو بسته و شومیزها جلوباز هستند. برخی از شومیزها با دکمه و یا زیپ و یا کمربند جلویشان بسته می‌شود و برخی نیز کاملا جلو باز هستند.

این دو آیتم کاربردی از نظر قد نیز متفاوتند، بلوزها اغلب کوتاه‌تر از شومیزها هستند؛ البته در مواردی مانند بلوزهای اورسایز ممکن است قد بلوزها نیز بلند باشد.

بلوز زنانه چاپدار آستین بلند سارک

بلوز و شومیز مناسب چه سبک استایلی هستند؟

بلوز و شومیز برای هر سبک استایلی مناسب هستند و برای هر کمد لباسی الزامی! در ادامه بلوز و شومیز مناسب استایلتان را به شما معرفی می‌کنیم. اگر استایلتان مینیمال است به سراغ شومیزهای ساده‌ی جلو دکمه‌دار بروید و یا بلوزهای ساده و بیسیک را انتخاب کنید. از بلوز و یا شومیزهای پرچین و پترن‌دار دوری کنید!

اگر استایلتان ماکسیمال است برعکس استایل مینیمال، به سراغ بلوزهای پرچین یا پترن‌دار و یا شومیزهای کارشده بروید. اگر استایلتان کلاسیک است، یک شومیز یا بلوز ساده با دوخت‌های تمیز و کاملا فیت اندامتان برای شما مناسب است. به هیچ عنوان شومیز و یا بلوزی بزرگتر از سایزتان نخرید.

خانم ها در زمستان چطور خوش پوش‌تر باشند؟
ادامه مطلب

اگر استایلتان اسپرت و یا تام بوی است شومیز و بلوزهای اورسایز را انتخاب کنید، شومیز و بلوزهای طرحدار و کار شده با استایل شما تناقض دارد.

بلوز نخی چاپدار زنانه تابستانه سارک

تفاوت بلوز و پیراهن

برای هر فصلی چه جنس شومیز و بلوزی انتخاب کنیم؟

شومیز و بلوز‌ها با جنس‌های متنوعی در بازار وجود دارند. داشتن یک شناخت نسبی از جنس پارچه‌های شومیز و بلوز‌ها به شما کمک می‌کند انتخاب بهتری داشته باشید. در فصل بهار که هوا کمی خنک است به سراغ جنس‌های ضخیم‌تر مانند کتان و یا پارچه‌های کنفی بروید.

شومیز و بلوزهایی از جنس جین کمی ضخیم نیز برای این فصل مناسبند. شومیز و بلوز‌هایی با جنس حریر برای فصل بهار، پاییز و زمستان مناسب نیستند، به طور کلی این پارچه برای استایل فصل‌های خنک و یا سرد مناسب نیست.

ساتن نیز پارچه‌ی مناسبی برای فصل بهار است زیرا به دلیل تنفس پذیری کمتر این پارچه نسبت به پارچه‌های تابستانی استفاده از آن در تابستان ممکن است باعث عرق کردن و کلافه شدن شما شود در صورتی که در فصل بهار با آن نسیم‌های خنک دلنشینش دمای بدن شما را معتدل نگه می‌دارد. برای فصل‌های خیلی سرد مثل پاییز و زمستان بلوز‌های بافتنی و دورس‌ها را فراموش نکنید بهترین انتخاب هستند.

هفت پارچه مناسب برای دوخت بلوز و شومیز

چهارم شومیز دخترانه سالو

کاربردی‌ترین شومیز و بلوزها برای کمد شما

کاربردی‌ترین شومیز‌ها

شومیز سفید جلوباز دکمه‌دار و شومیز مشکی و یک شومیز مجلسی و رسمی برای کمد شما کافی هستند.

اگر قرار است دو شومیز در کمدتان داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم یک شومیز سفید ساده و یک شومیز مجلسی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم مقاله شومیز سفید را با چی ست کنیم؟ را مطالعه کنید.

کاربردی‌ترین بلوز‌ها

بلوز سفید ساده، دورس، بافتنی و بلوز مجلسی چهار مورد بلوز کاربردی کمد هر خانمی هستند، با داشتن این چهار بلوز تعداد زیادی اوت فیت متنوع خواهید داشت.

ورود به دنیای مدرن با موتیف‌های حیوانی
ادامه مطلب

چگونه بلوز و شومیز را استایل کنیم؟

برای این بخش به سراغ کاربردی‌ترین مدل‌های بلوز و شومیز می‌رویم، از شومیز ساده‌ی سفید شروع می‌کنیم. برای استایل کردن یک شومیز ساده‌ی سفید بهترین گزینه شلوار جین آبی و یک جفت کفش سفید است.

اگر انتخابتان شومیز مشکی است برای استایل کردن این آیتم یک شلوار سفید مام استایل در حالی که شومیزتان را داخل آن کرده‌اید به همراه یک جفت لوفر مشکی ترکیب شیکی می‌شود. اگر برای استایل کردن یک شومیز مجلسی دچار مشکل شده‌اید به سراغ دامن‌ و شلوارهای پارچه‌ایتان و کفش‌های پاشنه دار بروید.

برای استایل کردن یک بلوز سفید ساده نیز پیشنهاد می‌دهیم یک جین آبی به همراه یک کت جین بپوشید، اگر این ترکیب به نظرتان خیلی ساده آمد یک دامن ساتن مشکی را امتحان کنید. اگر می‌خواهید بلوز دورستان را استایل کنید یک شلوار اسلش و یا شلوار بگی انتخاب مناسبی است.

در آخر اگر یک بلوز بافتنی دارید که نمی‌دانید با چه چیزی بپوشید از شلوار‌های جینتان غافل نشوید.

پیشنهاد میکنیم مطلب اصول ست‌ کردن شومیز در استایل‌ های مختلف را مطالعه کنید.

شومیز بیسیک یقه مردانه

بلوز و شومیز مناسب فرم اندام شما

انتخاب بلوز و شومیز متناسب با فرم اندامتان تاثیر زیادی بر روی ظاهر استایل شما دارد به همین دلیل تاکید ویژه‌ای داریم که این بخش را با دقت بخوانید.

فرم اندام ساعت شنی

این فرم بدن بالا تنه و پایین تقریبا هم اندازه هستند و کمر باریک است. برای فرم اندام ساعت شنی پیشنهاد می‌کنیم به سراغ شومیز و بلوز‌های کمی فیت و چسبان بروید، می‌توانید از بلوز و شومیز‌های کمربنددار و یا دارای جزییات در قسمت کمر استفاده کنید که باریکی کمرتان به چشم بیاید.

استایلینگ بر اساس قد؛ چه کنیم که کوتاه‌تر دیده نشویم؟
ادامه مطلب

افرادی با این فرم اندام برای انتخاب بلوز و شومیز محدودیت خاصی ندارند و می‌توانند هر مدل شومیز و بلوزی را انتخاب کنند‌.

فرم اندام مستطیل

فرم اندام مستطیل فرم بدنی که بالاتنه کمر و پایین تنه هم اندازه هستند.از پوشیدن شومیز‌های بدون جزییات در قسمت کمر خودداری کنید، اگر شومیز ساده‌ی سفیدی را انتخاب کردید با یک کمربند آن را بپوشید تا کمرتان را باریک‌تر نمایش دهد و تعادل را ایجاد کند.

بلوز و شومیز‌هایی که در کمر برش دارند و آستین پف‌دار دارند برای شما مناسب هستند.

فرم اندام گلابی

در فرم اندام گلابی، پایین تنه درشت‌تر از بالا تنه است. از پوشیدن شومیز‌هایی با جزییات در قسمت پایین دوری کنید این جزییات پایین تنه شما را درشت‌تر نشان می‌دهند به سراغ شومیز‌هایی با جزییات و طرح در قسمت سرشانه بروید که تعادل در فرم اندامتان ایجاد شود.

شومیز‌هایی با آستین‌های پف و یا چین‌دار نیز برای ایجاد تعادل در اندام شما مناسب هستند. از شومیز‌های کوتاه و یا شومیز‌هایی با جزییات در سمت پایین که پایین‌تنه را بزرگتر جلوه می‌دهند بپرهیزید.

فرم اندام سیب

فرم اندام سیب بالا تنه‌ی پهن‌تری نسبت به پایین‌تنه دارند به همین دلیل بهتر است برعکس گروه قبلی عمل کنند. شومیز و بلوز‌هایی که در قسمت آستین چین، جزییات و پف ندارند بپوشید. شومیز و بلوزهای کوتاه که پایین تنه شما را بزرگتر جلوه می‌دهند نیز برای شما مناسب هستند.

راهنمای خرید شومیز زنانه

جمع بندی

داشتن شومیز و بلوز مناسب در کمد لباس هر خانمی الزامی است؛ در این مطلب ما از انتخاب جنس و مدل مناسب و نحوه‌ی استایل کردن هر شومیز و بلوزی گفتیم. اگر دنبال بلوز و شومیز همیشگی کمدتان می‌گردید سری به بلوز و شومیزهای سارک بزنید.


اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.