اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin

بررسی ۱۰کالکشن در هفته مد نیویورک ۲۰۱۹-۲۰۲۰

هفته های مد یکی از رویدادهای هیجان انگیز در حوزه فشن است که سالانه دوبار در چهار پایتخت مد جهان یعنی ، نیویورک، لندن، میلان و فرانسه برای ارائه کالکشن های بهار_تابستان و پاییز_زمستان برگزار میشود.

 تولید کنندگان ، خریداران عمده، استایلیست ها، بازاریاب ها و کارآفرینان، همگی در این رویداد شرکت میکنند. هفته مد یکی فرصت عالی است و اگر شما بتوانید روزی کالکشن خود را در آن به نمایش بگذارید میتوانید مطمئن شوید که تبدیل به یک آدم به قول خودمان خفن در صنعت مد و فشن شده اید.

در این گزارش میخواهیم به بررسی ۱۰ کالکشن در اولین هفته مد این دوره که در نیویورک برگزار شد بپردازیم:

TOM FORD

فورد عقیده دارد هر کالکشن جدیدی، درواقع ادامه کالکشن قبلی خودش است و اگر نگاهی به لباس های بهاره دوره قبل این برند بیاندازید میتوانید رد آن را در مجموعه جدید پاییزه فورد نیز مشاهده کنید.

چیزی که فورد دیگر دنبالش نیست، برچسب پذیرفته شدن از سمت صنعت است. در دنیای خودش است و توجه کمی به اطرافش دارد و انگار برایش اصلا مهم نیست که در دنیا دارد چه اتفاقی رخ میدهد.

این مجموعه، شامل شلوارهایی از جنس ساتن است که به شما کاملا حس راحتی و ریلکسی میدهد. بلوزهای ابریشمی و کت ها مخملی نرم .

استراتژی فورد در طراحی این کالکشن پاییزه، مد نیرومند و قوی است که بتواند به راحتی مشتریان لوکس خود را جذب کند و تمام لباس های این کالکشن ثابت کرد که این چیزی است که مشتری میخواهد.

بهترین فشن شوهای هفته مد نیویورک بهار 2020

RALPH LAUREN

رالف لارن برای به نمایش درآوردن کلکسیون لباس های خوش دوخت و جذاب این فصل خود، فضای بوتیک را مانند کافه ای بازسازی کرده بود که در آن از حاضران نیز پذیرایی میشد.

در این کالکشن رالف از لباس های دریانوردی الهام گرفته بود و نتیجه اش لباس های زیبایی در رنگ های طلایی، سیاه و سفید شد که با جواهراتی از طلا و کمربند کامل شده بود.

این کالکشن انقدر همه را تحت تاثیر خود قرار داد که بعد از اتمام آن همه این عقیده را داشتند که لارف دوباره مشتری های جوان را جذب خودش میکند.

JASON WU

وو این کالکشن خود را در فضایی گالری مانند به نمایش درآورد و خودش گفته است که در طراحی این کالکشن تمام تمرکزش بر روی لباس بوده و نه چیز دیگری . این کالکشن الهام گرفته از نوعی گل وحشی است و میتوانید رایحه این گل را در تک تک لباس ها احساس کنید. وو در این کالکشن تا آنجا که توانسته با گلبرگ ها بازی کرده است. استفاده از آنها در حاشیه افقی لباس، گلبرگ های زاویه دارظریفی که بصورت عمودی از بالا تا پایین لباس شب ابریشمی را در بر گرفته اند و … .

و در آخر هم گفته ” من میخواستم این کالکشن به شدت فریبنده و سطح بالا باشه . شاید این ارزش گذاری مهمی نباشه ولی برای من فریبنده بودن، ارزش مهمی ست . “

THE ROW

راستش را بخواهید برند ROW چیز جدیدی را ارائه نداد. اما انتخاب پارچه ها، برش ها ودوخت ، همگی در کنار هم کالکشن این فصل اش را تبدیل به کالکشنی کرد که نمیتوانید از آن چشم پوشی کنید. و البته نکته دیگری که همه به آن اشاره کردند، موسیقی بوده که حین کت واک در سالن پخش شده و انقدر با حس و حال لباس ها هماهنگ بوده است که همه را به وجد آورده است.

گلدن گلوب 2020 و داستان لباس‌هایش

در این کالکشن بلوزهای مردانه اش یادآور دهه ۹۰ میلادی بود. لباس های چند لایه دکمه دار بلند ، شلوارهای مشکی و بوت هایی که تنها مخصوص ROW است.

CAROLINA HERRERA

” ما برند ساده ای نیستیم، سودجو هم نیستیم. ما فقط برند احساسی ای هستیم. ” خب کارلین اول از همه این جمله را و بعد هم در ادامه درمورد علاقه اش به کالکشن های بهاره گفته. اما چرا؟  به دلیل انتخاب رنگ های کمی ” نامناسب” از نظر عموم برای کالکشن پاییزه اش مجبور شده همین اول کاری این حرف را بزند!  زرد، دقیقا زرد تاکسی ها و آبی نیلی  رنگ های اصلی این مجموعه بودند و البته نارنجی تندی که در بعضی از لباس ها بکار برده شده .

دامن های بلند ، لباس های سفیدی که در اکثر کالکشن های کارلین حضور دارند، لباس های صورتی با رگه های نارنجی و کت های سیاهی که استایلی A – Line دارند همگی ویژگی هایی هستند که در این کالکشن میتوانید مشاهده کنید.
PHILLIP LIM

توی این دوره که هیچ چیز پایدار و استوار نیست، کاملا معلوم است که lim تمام تلاش اش را کرده است تا لباس هایی را به ما نشان بدهد که حس پایداری و استحکام را کاملا در ما بوجود بیاورد .

کت و دامن ها، شلوارهایی با جیب های بزرگ در دوطرف، استفاده از کمربندهایی که روی هودی هایی محکم بسته شده اند و تونیک های حلقه ای. و پارچه هایی که بنظر کاملا محکم می آیند.

پالت رنگی این کالکشن، خاکی، کرم ، ارتشی و توسی بوده و یک جاهایی هم از رنگ سبز و طرح گورخری استفاده شده.

مجموعه کروز و ریزورت از گذشته تا به امروز

ANNA SUI

در این کالکشن ، سویی از پوسترها و ستاره های اوایل دهه ۶۰ الهام گرفته است .کالکشن اش حال و هوایی دیسکویی دارد و یادآورد پارتی ها است.

مدل ها همگی کلاه و یا کلاه گیس بر سر دارند. پیرهن های پفی، لباس های نوار دوزی شده و جوراب شلواری های براق . لباس هایی که همیشه مناسب پارتی اند و مهم نیست در چه دوره تاریخی آنها را میپوشید. بعضی از لباس ها نیز ترکیبی از بافتنی و ابریشم هستند که خب ترکیب جدیدی بود و توجه همه را به خود جلب کرد.

دراین کالکشن انگار جشنی به پا بود که میتوانست دنیای شما را تغییر بدهد.MARC JACOBS

مارک معمولا در کالکشن های خود، بالای ۶۰ استایل را به نمایش در می آورد، اما اینبار تنها ۴۰ مدل را به نمایش درآورد که جای تعجب داشت.

هر کدام از مدل ها ظاهری منحصر به فرد داشتند و اگر به شما نمیگفتند امکان نداشت فکر کنید این ها همگی مال یک کالکشن و یک طراح هستند. از سوییشرت های دخترانه با دامن بگیرید تا کت هایی که ما را به یاد سربازان می اندازد. و از هر نوع پارچه ی لوکسی که بگویید در آنها استفاده شده است.

چیزی که خود مارک درمورد این کالکشن اش میگوید این است که ” هر کدام از مدل ها اگزجره چیزی است که هر زن میتواند باشد ”

حداقل با این جمله شاید بتوان کمی این مجموعه و بی نظمی اش را درک کرد !MARYAM NASIR ZADE

” انگار داستان های متفاوت را قطعه قطعه کنی و و بعد قطعه های بی ربط را بچسبانی به هم ” این نقد شاید کمی بی رحمانه باشد اما واقعیت است! دامن های پلیسه با بالاتنه هایی که هیچ ربطی به هم ندارند. تونیک هایی با رنگ های نئونی و طرح های هنری و دامن ها و شلوار هایی که جنس و رنگ هایشان به هم نمیخورد و خیلی موارد دیگر.

هفته مد لندن 2020 و حواشی آن

وقتی این مساله را به مریم نصیرزاده گفتند، در پاسخ گفته است : ” هر تکه از این لباس ها به نوبه ی خودشان در دسته لباس های نرمال جای میگیرد ( درسته ! ). چیزی که آنها را کمی عجیب کرده است، انتخاب در پارچه هایشان است. “

و البته در آخر هم گفته که من همیشه به دنبال متریال هایی هستم که جدید اند و البته خیلی هم سخت پیدا میشوند. 
OSCAR DE LA RENTA

این کالکشن آخر کمی برای ما آشنا تر ملموس تر است چرا که برای طراحی آن سراغ فرهنگ و هنر شرق و مسلمان رفته اند و طرح ها تم هنرهای اسلامی  را دارند. استفاده از رنگ هایی مانند نارنجی و زرشکی و نقوشی که کاملا یادآور فرش ها و قالیچه های خودمان هستند.

در این کالکشن بیشتر از کت ها استفاده شده است.

خیلی خب این هم از ۱۰ کالکشن منتخب ما!

 برای دیدن باقی کالکشن ها میتوانید به سایت VOGUE بروید و به زودی ۱۰ کالکشن برتر هفته مد لندن ، میلان و پاریس بر روی سایت مجله قرار خواهد گرفت.

0/5
دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین محصولات سارک