|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مگان مارکل خط شکن مد در خانواده سلطنتی

تیم کمد
5 ژانویه 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

مگان مارکل در طی مراسمی باشکوه با نوه ملکه انگلیس ازدواج کرد و داستان پر فراز و نشیبش را با این خانواده سلطنتی آغاز نمود. ما در این مطلب به بررسی استایل مگان مارکل در خانواده سلطنتی،قانون شکنی‌ها در نوع پوشش و…. خواهیم پرداخت.
ماجرای استایل مگان مارکل در خانواده سلطنتی با پوشیدن لباسی چند میلیون دلاری از برند ژیوانشی عروس خانواده سلطنتی انگلیس شروع شد و 47 میلیون نفر در سراسر دنیا به صورت زنده مراسم عروسی‌اش را تماشا کردند.

عنوان سلطنتی مگان مارکل

بعد از مراسم عروسی، عنوان سلطنتی “دوک و دوشس ساسکس” توسط ملکه به شاهزاده هری و همسرش تعلق گرفت. در واقع این عنوان نشان میدهد که دیگر از این به بعد مگان عضوی از خانواده سلطنتی به حساب می‌آید. زنی دو رگه با سابقه سه ازدواج قبلی و از خانواده‌ای غیرسلطنتی در حال حاضر عضو یکی از مهم‌ترین خانواده‌های سلطنتی جهان است. فرزند اول او در بهار 2019 به دنیا آمد و فرزند دوم او نیز در خارج از خانواده سلطنتی به دنیا آمد.

استایل افراد مشهور در برنامه‌های تلویزیونی از اهمیت بالایی برخوردار است، در مطلب بررسی استایل 10 مجری محبوب تلویزیونی به بررسی استایل این افراد سرشناس پرداخته‌ایم.

حضور جنجالی مگان مارکل در مراسم‌های مختلف سلطنتی

مسائلی مثل دو رگه بودن مگان مارکل، چند ازدواج قبلی و تفاوت سنی سه ساله با پرنس هری از مگان چهره جنجالی ساخته که کوچکترین حرکت و رفتارش بازتاب چند برابری پیدا می‌کند، مدل لباس پوشیدن و حضورش در اجتماع معمولا بسیار خبرساز می‌شود.

استایل مگان مارکل در خانواده سلطنتی و قوانین شکسته شده

حتما خبرهایی در مورد شیوه لباس پوشیدن و حضور اعضای خانواده سلطنتی در مکان‌هایی عمومی شنیده‌اید. قوانین سختی که باید در انظارعمومی رعایت شود و از جانب اعضای خانواده سلطنتی (کسانی که پیوند خونی دارند یا فامیل سببی این خانواده هستند) بایستی رعایت شود.

ماهک آهنج استایلیست خانه مد راد
ادامه مطلب

البته در مورد مگان عروس جدید خانواده سلطنتی در این چند ماه خبرهایی خواندیم و شنیدیم که این قوانین را بارها زیر پا گذاشته و با نوع پوششی متفاوت از قوانین مد سلطنتی، در انظار حضور پیدا کرده است.

این پرونده به استایل لباس پوشیدن مگان مارکل در سال 2018 و مراسم‌هایی که در یک سال گذشته شرکت داشته می‌پردازد. به غیر از رعایت نکردن اصول مشخص شده سلطنت، مگان یکی از خوش سلیقه‌ها و شیک پوش‌های سال‌های اخیر است و به عنوان یک استایل آیکون جدی می‌تواند مورد بررسی قرار بگیرد. این نکته رو هم فراموش نکنید که در سال 2018 بالاترین رتبه سرچ گوگل، متعلق به عروس جدید خانواده سلطنتی انگلستان بود.

عدم استفاده از جوراب شلواری در اولین استایلش

بعد از اعلام رسمی کاخ باکینگهام مبتنی بر نامزدی مگان مارکل و پرنس هری، نوبت به حضور این زوج در انظار عمومی و مقابل دوربین‌ها بود. درهمین اولین حضور رسمی، مگان بدون به پا داشتن جوراب شلواری درانظار ظاهر شد.
اولین حضور رسمی عروس جدید در مقابل رسانه‌ها همراه با زیر پا گذاشتن قانون سلطنتی پوشیدن جوراب شلواری بود.

جوراب شلواری مگان مارکل

در مطلب سنجاق سینه‌‌‌‌ها برگشتند به بررسی اکسسوری محبوب ملکه انگلیس به عنوان یک اکسسوری شیک پرداخته‌ایم.

استفاده از لباس بدون آستین در مراسم رسمی

در قوانین رسمی سلطنتی، خانم‌ها برای حضور در مکان‌های عمومی باید لباس‌هایی تن کنند که شانه‌ها رو بپوشاند. مگان با پوشیدن لباسی از کارولینا هررا این بار نیز قوانین مد سلطنتی را زیر پا گذاشت.

درباره مگان مارکل

استفاده از لباس مشکی در موقعیت‌های مختلف

یکی از قانون‌های مهم مد خانواده سلطنتی این است که نباید به جز در زمان فوت بستگان رنگ مشکی بپوشند.
اما این بار هم مگان را در لباسی مشکی و بدون آستین می‌بینیم . البته بارها مگان در مراسم‌های رسمی مختلف با لباس مشکی حاضر شده بود و گویا اهمیتی به این مساله نمی‌داد.

تیپ مشکی مگان مارکل

عدم استفاده از کیف دستی در مکان‌های عمومی

قانون خانواده سلطنتی حکم می‌کند که اعضای این خانواده برای اجتناب از دست دادن در مکان‌های عمومی، کیف کلاچ به دست بگیرند، اما بارها و در موقعیت‌های مختلف مگان با کیف‌های مختلفی به جز کیف کلاچ ظاهر شد.

مدل کیف مگان مارکل

استفاده از کت شلوار در مراسم‌های رسمی

برای حضور در مکان‌های عمومی و در بین مردم، برای مراسم رسمی پوشیدن کت و دامن یک الزام سلطنتیه؛ اما مگان بارها و بارها با کت شلوار در مراسم رسمی حاضر شده است. علاوه بر کت شلوار، پوشیدن شلوار هم برای خانم‌های خانواده سلطنتی پسندیده نیست، اما در بسیاری از مراسم‌های رسمی مگان مارکل با شلوار دیده شده است.

مدل کت و شلوار مگان مارکل

عدم استفاده از کفش پاشنه بلند

طبق قانون سلطنتی انگشتان پای خانم بایستی پوشیده باشد، نگاهی به عکس‌های کیت با بچه تازه به دنیا آمده دم بیمارستان بیندازید تا اهمیت ماجرا برایتان روشن گردد.

مدل کفش پاشنه بلند مگان مارکل

حالا عروس جدید خانواده سلطنتی ، فرسنگ‌ها دور از کاخ و دسترس ملکه در بازدید استرالیا هم کفش‌های پاشنه سرخود پوشیده (که گویا ملکه اصلا از این مدل کفش خوشش نمی‌آید)، علاوه بر آن برای پیاده روی روی شن‌ها کفش را هم از پا در آورده است.

مدل لباس بلند مگان مارکل

استفاده از لباس کوتاه و شکستن قوانین سلطنتی توسط مگان

پوشیدن لباس کوتاه ممنوع است و در شان اعضای خانواده سلطنتی نیست. اندازه دامن لباس میدی و همیشه هم همراه جوراب شلواری باید پوشیده شود.
نپوشیدن جوراب شلواری، دامن کوتاه و لباس مشکی هر سه از مسائل ممنوع این پروتکل مد خانواده سلطنتی است که توسط مگان زیر پا گذاشته شده است.

دامن کوتاه مگان مارکل

موهای نامنظم و عدم تطبیق آن با قوانین سلطنتی انگلیس

در مورد موها هم اصولی وجود دارد که شامل اندازه متناسب مو، نامنظم نبودن و انتخاب رنگ در شان خانواده سلطنتی می‌باشد. در سال‌های گذشته اما چندین بار مگان با موهایی معمولی و دم اسبی ساده در خیلی از مراسم رسمی حاضر شده است.

مدل موی مگان مارکل

عدم استفاده از لاک نود و روشن

آخرین حضور جنجالی و رسمی مگان در سال 2018 مراسم فشن اواردز Fashion Awards بود. با لباس مدل رومی مشکی و ناخن‌هایی با لاک زرشکی تیره در روی سن و همزمان در قاب تلویزیون و جلوی دوربین‌ها حاضر شد. برای اعضا خانواده سلطنتی هر رنگ لاکی به جز صورتی ملایم و رنگ‌های nude (البته استثنا فقط در زمان تعطیلات کریسمس می‌شود از رنگ قرمز برای لاک استفاده کرد).

10 تاثیرگذاران مد در دنیای موسیقی
ادامه مطلب

در مجموع می‌شود گفت که استایل مگان مارکل در خانواده سلطنتی تماما برخلاف قوانین ملکه بوده و در پایان مسیر پر ماجرایش با خروج از خانواده سلطنتی توجه‌ها را به خود جلب نمود. استایل مگان مارکل در خانواده سلطنتی یک مخالفت تمام قد با نظرات ملکه بود و در واقع استایل او پرچم‌دار اعتراضش به سایر قوانین بود.

مدل لاک مگان مارکل

شاید این مطلب برای شما مفید باشد: در مراسم گرمی Grammy 2019 چه خبر بود ؟

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.