|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

استایلینگ بر اساس قد؛ چه کنیم که کوتاه‌تر دیده نشویم؟

تیم کمد
28 دسامبر 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

اصول علم استایلینگ بر اساس قوانین خاصی وضع شده است؛ قوانینی که همه در بدن انسان قابل رویت‌اند!
بگذارید ساده‌تر بگویم: ما فارغ از پوشاندن و محافظت از بدنمان برای بهتر دیده شدن لباس می‌پوشیم و صد البته دوست داریم لباس‌هایی را انتخاب کنیم که ما را زیباتر نشان بدهند.

اما در این میان هستند کسانی که می‌خواهند با استفاده از لباس ایرادات اندامی خود را پنهان کنند یا از آنچه که هستند بلندتر، کوتاه‌تر و یا چاق‌ترو لاغرتر دیده شوند.
درست در همین‌جا علم استایلینگ به دادمان می‌رسد، علمی که با زبان ساده و بی‌تعارف به ما می‌گوید چه چیزی را چگونه و کجا بپوشید!

تعریف ایرادات اندامی و اهمیت آنها در استایلینگ

اگر بخواهیم “ایرادات اندامی” را با زبان ساده تعریف کنیم باید بگوییم این ایرادات می‌توانند در چاقی و لاغری یا بلندی و کوتاهی کل و قسمت‌هایی در بدن خلاصه شوند، قسمت‌هایی که با انتخاب یک لباس مناسب می‌توان بخش اعظمی از آن را پنهان کرد.
این مساله یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که شما برای خرید لباس‌هایتان و استایلیست‌ها برای انتخاب هر چه دقیق‌تر آیتم‌های پوششی برای مشتریانشان باید در نظر داشته باشند.
اهمیت این موضوع تا حدی است که فاکتورهایی مانند سن، سلیقه شخصی و … در قدم‌های بعدی در نظر گرفته می‌شوند.

در این مطلب قرار است استایل‌هایی به شما معرفی کنم تا بتوانید با استفاده از آنها انتخابی متناسب با قدتان داشته باشید که خیلی کوتاه یا خیلی بلند دیده نشوید.

انواع فرم اندام

چه لباسی بپوشیم بلندتر دیده شویم؟

همه طالب قد بلند هستند! به همین خاطر یکی از انتظاراتی که از یک استایلینگ خوب داریم بلندتر نشان دادن قدمان است.
در قدم اول استایلینگ بر اساس قد باید از هر لباس و اکسسوری که ما را از حد معمول کوتاه‌هر نشان می‌دهند دوری کنیم.
این‌ کار شاید شما را برای انتخاب لباس هایی که دوست دارید محدود کند اما نتیجه بدون شک دل‌پذیر خواهد بود. در ادامه آیتم هایی که باعث می شود کوتاه تر به نظر برسید بررسی شده است.

استایلینگ بر اساس قد
استایلینگ بر اساس قد

چه لباس‌هایی ما را کوتاه‌تر از حد معمول نشان می‌دهند؟

متاسفانه در ترندهای جدید این آیتم‌ها کم نیستند و باید در استایلینگ بر اساس قد خیلی حرفه‌ای باشید که بتوانید توازن قدتان را با آیتم‌هایی که شمارا کوتاه نشان می‌دهند برقرار کنید.
اما بهتر است سخت نگیریم و سراغ اصل مطلب رفته و با این آیتم‌های کوتاه کننده بیشتر آشنا شویم.

 1. دامن و شلوارهایی که کمی بالاتر از قوزک پا قرار می‌گیرند: این لباس‌ها در کوتاه نشان دادن قد شما بسیار حرفه‌ای عمل می‌کنند پس اگر قد متوسط و بلندی نداری وارد این قمار نشوید!
 2. شلوارهای خیلی تنگ: این باور به طور کلی غلط است! بله اگر قدتان کوتاه است شلوار‌های تنگ قد شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند!
 3. آستین سه ربع: قد این آستین‌ها روی آرنج یا پایین‌تر قرار می‌گیرد و می‌تواند به راحتی قد دستان شما را کوتاه تر از حد معمول نشان دهد.
 4. یقه‌های خیلی بسته: یقه‌های کیپ و بسته هم می‌توانند به کوتاه شدن قد شما کمک چشم‌گیری داشته باشند البته یقی اسکی‌های زمستانه جزو این دسته قرار نمی‌گیرند.
 5. شلوارهایی با فاق خیلی بلند یا کوتاه: شلوارهایی که فاق آن خیلی بلند است بالاتنه شما را کوتاه و شلوارهایی که فاق کوتاهی دارند پاهایتان را کوتاه‌تر از حد معمول می‌کنند، پس از اغراق در این دو مورد خودداری کنید!
 6. لباس‌های اورسایز: بله می‌دانم آنها را خیلی دوست دارید اما واقعیت این است که آنها قد بلندها را بیشتر از شما دوست دارند.
 1. پارچه هایی با طرح‌های درشت: یکی از مهم‌ترین آیتم‌هایی که باید ازشان دوری کنید لباس‌هایی هستند که طرح پارچه آنها درشت است؛ مانند چهارخانه‌های بزرگ و گل‌گلی‌های درشت.
 2. پارچه‌هایی با راه‌ راه افقی: این طرح علاوه بر اینکه شما را چاق نشان می‌دهد کمک بسزایی در کوتاه‌تر کردن قدتان نیز انجام می‌دهد، پس بهتر است زیاد سمتشان نروید.
مدل لباس تابستانی زنانه، ایده های جذاب استایل تابستانی
ادامه مطلب

می‌توان گفت که این 8 آیتم قرار نیست به طور حتم باید از کمدتان حذف شوند زیرا این آیتم‌ها با یک استایلینگ درست به راحتی برای تمام شیپ‌های بدنی قابل استفاده هستند، اما اگر در ست کردن لباس‌هایتان معمولا به مشکل برمی‌خورید بهتر است با آنها دوری و دوستی داشته باشید.

برای اینکه قد بلند تر دیده شویم چه آیتم‌هایی انتخاب کنیم؟

در استایلینگ بر اساس قد به لباس‌ها و اکسسوری‌هایی توجه می‌کنیم که یا قد معمولی خودمان را به نمایش گذاشته و یا مارا از آنچه هستیم بلند‌تر نشان می‌دهند.
با آشنایی با 8 لباس این لیست سیاه بهتر است دیگر برویم سراغ راه‌حل‌هایی که در استایلینگ بر اساس قد باید آنها را در نظر داشته باشیم.

 1. لباس های بلند( دامن- پیراهن- شلوار): لباس‌های بلند به دلیل یک‌پارچگی می‌توانند قد ما را بلند تر جلوه دهند.
 2. پارچه‌های ریزش‌دار و لخت: مهم نیست در چه آیتمی از این پارچه استفاده می‌کنید، ذات این پارچه‌ها به شکلی است که اندام شما را بلند و کشیده نشان می‌دهند.
 3. شلوارهای راسته یا straight: این شلوارها مناسب‌ترین گزینه برای انتخاب شلوار هستند زیرا ظاهری یک‌دست داشته و پاهای شما را بلندتر جلوه می‌دهد.
 4. لباس‌هایی که درست اندازه شما هستند: بله بهتر است طبق سایز دقیقتان لباس انتخاب کنید نه کوچکتر و بزرگتر. اگر به زبان ساده بخواهم بگویم بهتر است لباس‌هایی انتخاب کنید که نه زیادی گشاد و نه تنگ باشند.
 5. یقه باز: انواع یقه‌های باز برای کشیده‌تر دیده شدن اندامش شما کمک شایانی می‌کنند. همچنین باز گذاشتن یقه شومیز هم بی‌تاثیر نیست
 6. فاق متوسط: شلوارهایی با فاق متوسط مناسب‌ترین گزینه هستند زیرا آنها در جای استانداردی قرار گرفته‌اند!
آیتم‌هایی که شما را قد بلندتر نشان می‌دهند
 1. استایل مونوکروم یا تک رنگ: این استایل نیز به دلیل یک‌پارچگی در رنگ آیتم‌ها باعث یک‌دست دیده شدن اندام شما و در نتیجه قد بلند به نظر رسیدنتان می‌شود.
 2. شلوار بلند یا کوتاه: حد وسطی وجود ندارد زیرا این حد وسط شما را کوتاه نشان می‌دهد. پس بهتر است یا شلوارتان بلند باشد یا با قوزک پایتان فاصله چشم‌گیری داشته باشد.
 3. استفاده از بوت های بلند: در استایلینگ بر اساس قد بوت‌های بلند شمشیر دولبه هستند، زیرا با اینکه تاثیر چشم‌گیری بر بلندتر دیده شده شما می‌گذارند اما یک استایلینگ بد هم می‌تواند تمام این معادلات را به هم بریزد!

چه اکسسوری‌هایی در بلندتر و کوتاه‌تر نشان دادن قدمان موثرند؟

وقتی پای استایلینگ بر اساس قد به میان می‌آید یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها اکسسوری‌ها هستند.
این اکسسوری‌ها می‌توانند کیف و کفش باشند یا زیورآلات!
در اینجا کافی است یک نکته مهم را در نظر داشته باشید: از اکسسوری‌های بزرگ و یقر حدالامکان دوری کنید!

چگونه گوشواره شما را زیباتر می‌کند؟ (چند راه ساده برای انتخاب گوشواره مناسب)
ادامه مطلب

درواقع این یک قانون طلایی ولی در عین حال سلیقه‌ای است. اگر قدتان کوتاه است بهتر است از کیف و کفش‌های کوچک و زیورآلات ظریف‌تر استفاده کنید
به طور مثال کیف‌های Crossboddy   برای افراد کوتاه قد و کیف های بزرگ یا tote bag  مناسب افرادی هستند که قد بلندتری دارند.

نکات ریز و مهم:

 • قد لباس تاثیرگذارترین پارامتر در استایلینگ بر اساس قد است.
 • لباس‌های لخت و بلند شما را کشیده و بلند نشان می‌دهند.
 • شلوار بلند معجزه می‌کند، اگر قد کوتاهی دارید از شلوار راسته بلند و دمپا گشاد یا boot cut چشم‌پوشی نکنید.
 • بجای مانتوهای پف و چین‌دار از کت و مانتوهایی با برش‌های ساده و عمودی استفاده کنید.
  این برش‌ها شما را قد بلندتر نشان می‌دهند.
 • اگر قدتان کوتاه است و دوست دارید کفش پاشنه بلند بپوشید بهتر است از پاشنه بلندهایی با پلتفرم بزرگ به طور جد دوری کنید!
 • کیف‌هایی با بند بلند داشته باشید، این اکسسوری تاثیر چشم‌گیری بر قد شما می‌گذارد.
 • سعی کنید آستین‌هایتان را درست تا کنید و در جای مناسبی روی ساعدتان قرارشان دهید! بهتر است قد آنها بدون تا کردن بر روی مچ قرار بگیرد و اگر قرار است آنها را تا کنید تا بالای ساعدتان هدایتشان کنید.

سارک، تن پوشی همرنگ طبیعت | فروشگاه اینترنتی پوشاک سارک

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.