|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ترند پاییز و زمستان 2021-2022، بر اساس استریت‌ استایل نمایش اوت کوتور

گیتی همتیان
27 جولای 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

نمایش اوت کوتور 2021-2022 هفته‌ی گذشته در پاریس برگزار شد. در حاشیه‌ی این نمایش استایل افراد معروف و اینفلوئنسر‌ها جلب توجه می‌کرد که توسط مجلات مد بررسی و تحلیل شد. آیا لباس افراد شرکت‌کننده در نمایش‌های مد را دیده‌اید؟ چرا مجلات‎ تصویر این افراد را تحلیل می‌کنند؟ لباس این افراد چه اهمیتی در ترند فصل آینده دارد؟ در این مقاله اهمیت استریت‌ استایل نمایش اوت کوتور بررسی خواهد شد و به تحلیل لباس اینفلوئنسرها و افراد معروف در حاشیه‌ی اوت کوتور 2021-2022 می‌پردازیم؟

اوت‌کوتور کلمه‌ای فرانسوی برای لغت “های فشن” (high fashion) به معنی دو زندگی بالا یا فاخر است. این اصطلاح به طراحی هنرمندانه‌ی لباس‌های، شیک و دست‌دوز اطلاق می‌شود. جایی که هنر و فشن در کنار هم قرار می‌گیرد. برای حفظ جریان خلاقیت در دنیای پرسرعت تغییرات در فشن، وجود اوت‌کوتور الزامی است. این دست از طراحی لباس نیاز به حفظ سطح بالای تکنیک طراحی و خلاقیت و دوخت دارد.

اوت کوتور 2021-2022
اوت کوتور 2021-2022

اما این لباس‌ها، لباس رایج فرش قرمز است. جریان مدی نیست که مردم عادی برای استفاده روزمره از آن استفاده کنند و توان پرداخت هزینه‌های آن را داشته باشند. در کنار این فشن‌شو‌های فاخر و چشمگیر، استریت استایل جریان دارد که به زندگی روزمره ما نزدیکتر است. در کنار رعایت هارمونی و زیبایی‌، بیانگر تغییرات فصل آینده دنیای مد نیز هست.

یکی از ترندهای محبوب صندل سال2021 Cozy Slides که در این مطلب به بررسی آن پرداخته‌ایم.

استریت استایل 2021-2022
استریت استایل 2021-2022

استریت استایل و نحوه‌ی شکل‌گیری آن

افراد، فردیت خود را به لباس ابراز می‌کنند و بخشی از دنیای درونی خود را به نمایش می‌گذارند. استایل خیابانی سبکی است که افراد این فردیت گرایی را به نمایش می‌گذارند. استریت‌استایل، به استایل خیابانی معروف است که در دهه 50 شکل گرفت. این سبک همزمان با شکل گیری خرده فرهنگ‌ها و آثار دستی (do it yorself) DIY میان جوانان علاقه‌مند به موسیقی (هیپ هاپ و رپ ,…) ورزش‌های هیجانی (اسکیت برد و..) با بازسازی لباس‌های قدیمی اما شیک شکل گرفت. سبک استریت به آنها اجازه داد تا به بیان دیدگاه‌های فردی خود بپردازند.

استریت‌استایل سبکی است که در کنار جریان اصلی مد، از محیط غیرمتعارف به وجود آمده است. این سبک از فرهنگ جوانان و مناطق شهری در دهه 70 میلادی شکل گرفت. اگرچه با گذشت زمان این سبک نیز دستخوش تغییر شد. اما امروزه شکل جدیدی به خود گرفته است و طرفداران بسیاری دارد.

تاثیر استریت استایل بر نمایش مد

در گذشته مد پدیده‌ای کاملاً فاخر بود. توسط طراحان لباس به علاقه‌مندان فشن دیکته می‌شد. اما پس از شکل‌گیری استریت‌استایل روند موجود تغییر یافت. این روز‌ها استریت‌استایل تاثیر زیادی بر کت‌واک‌ها دارد.ک ایل نگ می‌گوید:” این روزها بیشتر فشن شوها و استیج رانوی الهام گرفته از سبک استریت‌استایل  است.” برند گوچی و بالنسیاگا جز برندهای تاثیر پذیر از این سبک هستند.”

بررسی ۵۱امین مجموعه‌ی اوت کوتور بالنسیاگا
ادامه مطلب

اهمیت استریت‌ استایل بر ترند‌ها

اهمیت استریت‌استایل امروزه به دلیل انتخاب این سبک پوشش توسط مردم است. چرا که مردم عادی و علاقه‌مندان به مد، برای انتخاب لباس‌های روزمره خود از این سبک الهام می‌گیرد. مجلات مد نیز به اهمیت استریت‌استایل در کنار فرش قرمز‌ها و فشن شو‌ها واقف‌اند و این سبک از لباس پوشیدن را انعکاس می‌دهند.   

طی چند سال اخیر استریت‌استایل رونق یافت، برندهای مطرحی چون لویی ویتان و سوپریم به همکاری باهم، جهت رفع نیاز مخاطبان این سبک پرداختند. این به این معناست که ادغام دو برند دردنیای مد چیزی است که نیاز جوان امروز را مرتفع می‌کند. این برندها به دلیل شناخت خوبی که از مخاطبین و بازار فروش خود دارند سبک مورد استفاده این نسل را هدف قرار داده و به معرفی محصولات خود با سبک استریت‌استایل در فیسبوک و اینستاگرام به عنوان رسانه‌های اجتماعی پرداخته و بازار آنلاین را به عنوان بازار فروش هدف قرار داده‌اند.

کمپانی‌های مد از اهمیت اینفلوئنسرها و شبکه‌های اجتماعی آگاه‌اند و از طریق این افراد محصول خود را به تمام دنیا معرفی می‌کنند. چرا که جوانان، این افراد را دنبال کرده و برای همزات پنداری و شبیه شدن به این شخصیت‌ها به پیروی از سبک لباس آنان روی می‌آورند.

آشنایی با ترند صندل در تابستان ۲۰۲۱

اوت کوتور 2021-2022 و حاشیه‌های استریت‌ استایل آن

در دوران پساکرونا و برگزاری مجدد فشن‌شوهای حضوری شاهد بازگشت محبوب‌ترین بخش هفته مد، یعنی استریت‌استایل بودیم. این سبک محبوب که در حاشیه نمایش مجدد حضوری “اوت کوتور پاریس ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ ” به چشم می‌خورد جذابیت دنبال کردن اخبار نمایش اوت کوتور را بیشتر کرده بود. زمانی که برندهای بزرگ آثار جذاب و هنرمندانه خود را به نمایش می‌گذارند، طبیعتا می‌خواهیم بدانیم که سلبریتی‌ها و افراد معروف شرکت کننده در این مراسم چه لباسی به تن می‌کنند.

زیرا این افراد با لباس‌ها و استایل خود نشان‌دهنده‌ی ترند آینده‌ی دنیای مد هستند. استریت‌ استایل حاشیه‌ی اوت کوتور امسال اثبات کرد که انرژی گذشته دوباره بازگشته و لباس‌های این سبک با جنجال بیشتری نسبت به گذشته مشاهده می‌شود. افراد معروف شرکت کننده لئونی هان، زینا آدونس،جرالدین بوبیل،کیتی پری، بلا حدید جوآن اسمالز ،افرادی بودند که برای این بخش دیده شدند.

استریت استایل و سلبریتی ها اوت کوتور 2021-2022، استریت‌ استایل نمایش اوت کوتور
استریت استایل و سلبریتی ها اوت کوتور 2021-2022

تاثیر رنگ‌ در استریت استایل نمایش مد اوت کوتور 2021-22

به عنوان اولین عامل تاثیرگذار در استریت‌ استایل پاریسی اوت‌کوتور 2021- 2022 به بررسی رنگ‌ها می‌پردازیم. فراوانی استفاده از رنگ‌ها برای کیف و کفش امسال بسیار چشم‌گیر بود. رنگ‌های به کار رفته در لباس‌ها، از رنگ‌های سیاه، سفید، انواع تنالیته‌ی خاکی تا قهوه‌ای و رنگ‌های شارپ وروشن بود. رنگ‌های سرمه‌ای فرانسوی، سبز، قرمز کریمسون، استایل مونوکروم مشکی و مونوکروم نقره‌‌ای از انتخاب های اینفلوئنسرها در حاشیه این مراسم بود. به نظر می‌رسد رنگ‌های اصلی قرمز آبی و زرد انتخاب فصل آینده دنیای مد باشد. شید‌های مختلف  پارچه‌های طرح‌دار (پرینت) آبی در این فصل پاریس به فوردیده می‌شد. شرکت‌کنندگان تمام شیدهای آبی، از آبی آسمانی روشن، نیلی، آبی درباری تا آبی سورمه‌ای را به تن داشتند. استفاده از جین‌های آبی آمریکایی را به عنوان قطعه‌ی خنثی مورد علاقه اینفلوئنسرها، قابل مشاهده بود.

کریستی‌ تورلینکتون در کنار نائومی‌کمبل کیفی به رنگ آبی روشن در دست داشت. لئونی هان یک ژاکت قرمز از برند شنل به تن داشت. این بازگشت به رنگ‌های ساده، اصلی و شاد نشان دهنده‌ی حس زندگی پس از دوران کرونا است.

نائومی کمبل و تورلینگتون در اوت کوتور 2021-2022، استریت‌ استایل نمایش اوت کوتور
نائومی کمبل و تورلینگتون در اوت کوتور 2021-2022

پارچه‌های طرحدار و ترکیب پترن‌ها در استریت‌ استایل اوت کوتور 2021-22

از ترندهای استریت‌ استایلی که در هفته اوت‌کوتور شاهد بودیم، ست‌کردن لباس به شیوه‌ی استایل شخصی است که جایگزین استایل عامه پسندانه بود. استفاده از دو قطعه لباس از دیزاین و پترن‌های مختلف به عنوان مثال ترکیب دو نوع طرح پارچه در کنار هم با رعایت هارمونی به چشم می‌خوردکه از ترند‌های آینده خواهد بود.

۱۷ ترند طرح تی‌شرت برای سال ۲۰۲۱

ترکیب انواع پترن(طرح پارچه)استریت استایل 2021-2022، استریت‌ استایل نمایش اوت کوتور
ترکیب انواع پترن(طرح پارچه)استریت استایل 2021-2022

اهمیت روسری در استریت‌ استایل 2021-22

استفاده از روسری ابریشمی به عنوان تاپ یا اکسسوری، بخشی از لباس بر روی شانه یا تزیین کیف و یا به به عنوان پوشش سر و سربند در این دوره از استریت‌ استایل رایج بود.

اهمیت کیف در استریت‌ استایل

کیف در فصل آینده بزرگتر از کیف‌های گذشته خواهد بود. کیفی که قابلیت حمل گوشی موبایل بزرگ را داشته باشد. کیف هایی با بند زنجیری همچناندر فصل آینده طرفداران خود را خواهد داشت. نمایش استریت‌استایل  نشان داد پرینت‌ها (پارچه های طرح‌دار) و طرح‌های گرافیکی و پترن تکرار‌شونده چیزی است که اینفلوئنسرها افراد معروف دوست دارند روی کیف شان دیده شود. کیف های امسال بیش از آن که جنبه کاربردی داشته باشد،آن ها را تبدیل به اثر هنری کرده تا در کنار سایر بخش‌های لباس هماهنگی خیره‌کننده‌ای بسازد.

کت و شلوار‌ در استریت‌ استایل نمایش اوت کوتور 2021-22

استریت‌ استایل حاشیه ی اوت کوتور 2021-2022 بار دیگر ثابت می‌کند که روند مدل کت‌های بلیزر و کت‌های اورسایز با سرشانه افتاده به همراه شلوار‌های گشاد از استایل مورد علاقه‌ی شرکت‌کنندگان هفته‌ی مد پاریس است.

کت و شلوار گشاد در استریت استایل 2021-2022، استریت‌ استایل نمایش اوت کوتور
کت و شلوار گشاد در استریت استایل 2021-2022

کت کوتاه و بلند چرمی و کت و جلیقه‌ی جین نیز از ترندهای مورد استفاده‌ی اینفلوئنسرها بود. تنوع رنگی و چاپی از استایل کردن سر تا پا با لباس‌های چهار‌خانه‌ای کلاسیک تا تک رنگ‌هایی با شید آبی سورمه‌ای یا بنفش پاستلی در استایل آنان دیده می‌شد.

بلا حدید، شرکت‌کنندگان شوی زهیر مراد و  ژان پل گوتیه نشان دادند که تأثیرپذیری از دهه ۷۰ میلادی همچنان در میان لباس‌ها دامن‌ها و آستین کت‌ها از سال گذشته ادامه دارد. این روند را می‌توان در نوارهای آویزان لباس‌ها با ورژن مدرن مشاهده کرد.

ترند مدل مو در سال ۲۰۲۱ چه خواهد بود؟

بلا حدید و لباسی با بند آویزان، استایل الهام گرفته از دهه 70، استریت‌ استایل نمایش اوت کوتور
بلا حدید و لباسی با بند آویزان، استایل الهام گرفته از دهه 70

از دیگر ترندهای آینده در نمایش اوت کوتور 2021-22

لباس‌های لایه‌ای از دیگر فرم‌های مورد استفاده اینفلوئنسرها در این دوره بود. آن‌ها  از کت‌های  کوتاه یا بلند به همراه تاپ یا کراپ تاپ‌ها با شلوارهای جین گشاد وفلیر جین‌ها برای ایجاد تعادل به همراه گردنبند استفاده کردند. پلیورهای نازک به همراه شلوار از دیگر ترند‌های مورد استفاده در این نمایش مد بود.

بررسی ۵۱امین مجموعه‌ی اوت کوتور بالنسیاگا
ادامه مطلب

 ترکیب چانکی بوت‌ها با بلیزر آیتم‌های مورد استفاده اینفلوئنسرها بود. کنتراست کیف و کفش‌های اسپرت در کنار لباس‌های با فرم زنانه به چشم می‌خورد.

کت وکراپ تاپ و چانکی بوت، استریت‌ استایل نمایش اوت کوتور
کت وکراپ تاپ و چانکی بوت

 پوشیدن کت و شلوار و پیراهن‌های مونوکروم سیاه، سرمه‌ای، سفید و صندل‌های اِسترَپ چرمی از دیگر استریت‌ استایل نمایش اوت کوتوراین دوره بود.

حاشیه‌ی فشن‌شوها پر از ایده‌ها‌ی ناب استایل، برای زندگی روزمره ی ما بوده است. حتی در نمایش اوت کوتور که با آثار هنرمندانه طراحان روبه رو هستیم، می‌توان از لباس استریت‌ استایل نمایش اوت کوتور 2021-22 شرکت‌کنندگان با قابلیت استفاده‌ی روزانه برای استایل شخصی الهام گرفت. بنابر این مجلات مد به پوشش خبری و تصویری این بخش جذاب می‌پردازند تا به طراحان و علاقه‌مندان مد ترند‌های سه ماه آینده را نشان دهند.


منابع:

www.crfashionbook.com
www.thezoereport.com
shashamossi.com

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.