مجموعه ریزورت 2023 بالنسیاگا

776 بازدید

روز یکشنبه 22 می 2022 برای اولین‌بار خارج از پاریس_فرانسه، در آمریکا_نیویورک_منهتن_خیابان وال استریت_سالن اصلی بورس؛ مجموعه‌ی ریزورت بالنسیاگا به نمایش درآمد و دمنا قدرت تجاری این برند را به نمایش گذاشت. مهمانان که با دعوت نامه‌های دسته‌ی 100 دلاری (متاسفانه جعلی) جایگزین تریدر‌های معروف شدند، به تماشای این کالکشن ریزورت نشستند.
دمنا می‌گوید: ما باید احساسات را تحریک کنیم. ما در دنیای وحشتناکی زندگی می‌کنیم و فکر می‌کنم مد بازتابی از آن است. به عقیده‌ی دمنا یکی از چالش‌های مهم برای سازنده‌ها، ساخت محصولی مرغوب و ایجاد میل به داشتن آن است و معتقد است این کار را مد انجام می‌دهد.

کالکشن ببر و سال نو چینی

شروع مجموعه ریزورت بالنسیاگا 2023

نمایش با زنگ شروع شد و مدل‌ها که چهرهایشان با لاتکس پوشیده شده بود و برخی از آنها لیوان قهوه به دست داشتند در صحنه با سرعت قدم برمی‌داشتند. در نیمه‌ی اول این مجموعه شاهد لباس‌هایی بودیم که دمنا آنها را لباس‌های کلاسیک مجلل توصیف کرد؛ لباس‌هایی که در پالت رنگی تیره و بر پایه‌ی مهارت خیاطی ساخته شده است.

او توضیح داد: “من متوجه شدم که ما این بخش از کمد لباس کلاسیک را از دست داده‌ایم.” این بخش شامل کت و شلوار‌های اورسایز با شانه‌های افتاده و پیراهن‌های ماکسی بلند بود. در ادامه‌، لباس‌ها عصر با پارچه‌ی ابریشمی براق و ترنچ کت دنباله‌دار را دیدیم.

همکاری بالنسیاگا و آدیداس در مجموعه ریزورت 2023

در نیمه‌ی دوم مجموعه، شاهد همکاری آدیداس و بالنسیاگا، یا بهتر بگوییم همکاری آدیداس با کمپانی کرینگ را دیدیم چون پیش‌تر مجموعه‌ی آدیداس را با گوچی نیز دیده بودیم. دمنا به دنبال پر کردن شکاف بین لباس‌های لوکس و ورزشی، این بخش را طراحی کرده بود. تیشرت‌های اورسایز، گرمکن‌های ورزشی با 3 خط نمادین آدیداس و لوگوی آن که زیرش نام برند بالنسیاگا با همان فونت نوشته شده بود، از لوک‌های این قسمت بودند. این فقط یک اسم ساده زیر لوگوی آدیداس نبود بلکه اعتباری بود که باعث افزایش قیمت این محصولات می‌شد. با توجه به اینکه این لباس‌ها بلافاصه بعد از نمایش قابل خریداری بودند با مقایسه همان محصول در سایت آدیداس می‌توان مفهوم لباس لوکس ورزشی را کاملا درک کرد.

کالکشن‌های کروز 2022؛ فصلی پس از نگرانی‌های کرونا

بالنسیاگا هم وارد دنیای رمزارزها می‌شود!

بالنسیاگا ‌هم‌زمان با فشن‌شو ریزورت 23 اعلام کرد در فروشگاه‌های شاخصش از جمله در خیابان مدیسون و رودئو درایو در نیویورک و همچنین در سایت این برند، پرداخت با رمزارزها را می‌پذیرد. با وجود اینکه در هفته‌ی گذشته بازار کریپتوکارنسی‌ها افت ارزشی شدیدی داشته و حتی شاخص ترس و طمع در این بازه به عدد هشت رسیده، به نظر اعلام این خبر در زمان درستی اتفاق نیوفتاد. البته که فعلا فقط با بیت‌کوین و اتریوم محصولات قابل خریداری هستند و بقیه ‌رمزارزها در زمان مناسبی اضافه ‌می‌شوند.

مجموعه ریزورت 2023 بالنسیاگا
مجموعه ریزورت 2023 بالنسیاگا

در حالی که تیترهای تورم و تضعیف اعتماد مصرف‌کننده بر روی صفحه‌ی اخبار منتشر می‌شود، دمنا گفت: اگر اخبار را تماشا کنیم، دیگر به هیچ چیز اعتماد نداریم. من یک خوشبین هستم. بنظرم بازار آمریکا از روز اول از بالنسیاگا حمایت کرد؛ این یکی از دلایلی است که ما نیویورک را برای اولین نمایش‌مان در خارج از پاریس انتخاب کردیم. فراز و نشیب هایی وجود دارد و ما در حال حاضر در کانون آن هستیم، اما از آن عبور خواهیم کرد.

بررسی ۵۱امین مجموعه‌ی اوت کوتور بالنسیاگا
ادامه مطلب

با توجه به کمپین اخیر کفش‌های مندرس، تم مجموعه‌ی ریزورت 2023 و قیمت لباس‌های آدیداس_بالنسیاگا می‌توان گفت دمنا نه تنها نقدی به نظام سرمایه‌داری ندارد بلکه در تلاش است که هرچه بیشتر برند بالنسیاگا را در عین لاکژری بودن تجاری نیز نشان دهد.

هفته‌‌ی مد لندن؛ کالکشن بهار و تابستان 2022


منابع:

www.vogue.com

www.nytimes.com

ww.fashionnetwork.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات سارک