|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چگونگی چیدمان کیف و کفش در کمد

نیلوفر روحی
28 اکتبر 2020
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

پیدا کردن فضای کافی و چیدمان کیف و کفش در کمد، از دغدغه همیشگی ما بوده. با وجود اینکه لباس‌ها حرف اول را در کمدهایمان می‌زنند، این جریان کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد. به طور کلی حفظ و نگه‌داری اصولی از کیف و کفش، منجر به افزایش طول عمر مفید آن می‌شود. در نتیجه یک اقدام منطقی و در نهایت بسیار چالش‌ برانگیز خواهد بود.

یکی از راه‌های مراقبت و نگه‌داری کیف و کفش، نظم‌دهی و چیدمان کیف و کفش در کمد می‌باشد. پیدا کردن راه‌های دسترسی راحت به کمد کار دشواری است. چرا که ممکن است در اثر کوچک‌ترین بی‌نظمی آسیب‌های اساسی به لباس، کیف و کفش وارد شود. پس در این مطلب همراه همیشگی سارک باشید تا با بهترین روش‌‌های نظم‌دهی کیف و کفش در کمد لباس‌ها، بیشتر آشنا شویم.

با تفاوت‌های کفش آکسفورد، دربی و بلاچر آشنا شویم

جداسازی بخش کیف از کفش در کمد

اولین گام در مدل چیدمان اصولی کیف و کفش، جدا کردن بخش کیف از کفش است. استفاده از کفش در بازه‌ی زمانی طولانی، منجر به آلودگی سطحی و تشکیل بخش‌های باکتریایی در داخل کفش می‌شود.
در نتیجه قرارگیری کفش در کنار کیف، در یک محیط بسته به لحاظ بهداشت محیطی و فردی کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌آید.
یکی دیگر از دلایل جداسازی بخش کیف از کفش، پیشگیری از آسیب‌های سطوحی است. قرارگیری کفش پاشنه‌دار در کنار یک کیف ممکن است خراش‌هایی را در اثر درگیری پاشنه کفش به کیف ایجاد کند.
در نهایت منطقی‌ترین و اصولی‌‌ترین راهکار اولیه در چیدمان کیف و کفش تفکیک کیف از کفش است.

ترند کیف و کفش 2023-2024

دسته‌ بندی کفش بر اساس نوع

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای دسته‌بندی کفش، تشخیص نوع و فرم آنان است. قرارگیری کفش در کمد براساس نوع، هم انتخاب کفش را برای ما ساده‌تر می‌کند و هم می‌تواند شرایط نگه‌داری یکنواختی را برای هر بخش از آنان ایجاد کند. در نهایت یک دسته‌بندیِ کفشِ واضح و مشخصی را در کمد اتاق خواب خواهیم داشت.

چیدمان صندل و کفش تخت

برای چیدمان صندل‌ و کفش تخت می‌توان از یک سری شلف و آویز‌ها در داخل کمد استفاده کرد. در صورت نداشتن این شلف‌ها، صندل‌ها و کفش‌ها را به صورت ایستاده و یا طبقات مجزای آماده، در بخش داخلی کمد قرار می‌دهیم.
این روش هم جای کمتری را داخل کمد اشغال می‌کند و هم مشکلی در تغییر فرم آنان ایجاد نمی‌کند.

ترند پاییز و زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱ کفش چی بپوشیم؟

چیدمان بوت در داخل و خارج از کمد

قرارگیری و چیدمان بوت در کمد باید با حساسیت بیشتری صورت گیرد. چرا که ممکن است بدلیل کوتاه و بلند بودن بوت و چکمه، چروک‌هایی بر روی سطح آنان، در اثر قرارگیری نامنظم ایجاد شود. در نتیجه بوت و چکمه مورد نظر از فرم و حالت اصلی خود خارج شده.
پس نحوه‌ی چیدمان کفش در بخش بوت از اهمیت خاصی برخوردار بوده. معمولا طبقات پایین کمد خود را به قرارگیری بوت و چکمه‌های خود اختصاص دهید. چرا که در این بخش کمتر به سایر لباس‌ها دسترسی دارید. پس جای بیشتر، و در نتیجه تماس مداوم با آن‌ها وجود نخواهد داشت.
همیشه آن‌ها را در حالت ایستاده و در داخل آن‌ها یک سری کاغذ و یا پارچه‌های کاغذی قرار دهید. این کار موجب می‌شود تا از بخش مچ کفش، خط شکستی و چروک ایجاد نشود و به اصطلاح بوت نشکند.

راه حل از بین بردن بوی عرق باقی مانده در لباس
ادامه مطلب

می‌توان چکمه‌ها را در خارج از کمد بر روی پایه‌های چوبی به صورت وارونه قرار داد. این کار موجب از بین نرفتن فرم اصلی چکمه و عدم تماس کف آن به زمین می‌شود.

چیدمان کفش پاشنه‌دار

کفش پاشنه‌دار از الویت اصلی کمد شخصی همه خانم‌هاست. یکی از مهم‌ترین بخش نحوه‌ی چیدمان کمد شخصی، نظم‌دهی کفش پاشنه‌دار است. در بخش چیدمان صرفا نباید به مرتب بودن جلوه بصری توجه کنیم. عواملی چون دسترسی راحت، جلوگیری از گرد و غبار بر روی سطوح و عدم تعرق از نکات مهم در مشخص کردن جای کفش است.
بهترین راه برای نگه‌داری از کفش پاشنه‌دار قرارگیری در جعبه مخصوص به خود است. اما بدلیل اشغال فضای زیاد در بخش داخلی کمد می‌توان از راهکارهای دیگر هم استفاده کرد.

کفش پاشنه‌دار باید در قسمتی از کمد قرار گیرد که با لباس‌ها و یا اکسسوری دیگر، در ارتباط نباشد. چرا که ممکن است پاشنه آن با تار و پود لباس و یا زنجیرهای اکسسوری درگیر شود و در نهایت آسیب جدی به آن‌ها وارد شود. پس کفش پاشنه‌دار خود را در طبقات کمد در بخش جدا از لباس و یا داخل یک سری کیسه‌های پارچه‌ای که امکان ورود هوا از منافذ آن فراهم است، قرار دهید.

گاهی می‌توان این کفش‌ها را داخل یک سری جعبه‌های تقسیم بندی شده و یا طبقاتی در خارج از کمد به عنوان بخشی از دیزاین داخلی اتاق قرار دهیم. با این روش هم کفش از بخش کمد لباس جدا شده و هم به عنوان یک بخش اصلی از فضای اتاق در گوشه‌ای خودنمایی می‌کند.

۵ کفش پرکاربرد برای خانم‌ها و آقایان

دسته‌بندی کیف و کفش براساس متریال

متریال به کار رفته در کیف و کفش، حفظ و نگه‌داری آن منجر به افزایش طول عمر مفید آن می‌شود. علاقمندی به خرید کیف و کفش در متریال‌‌های مختلف نباید قربانی کم‌توجهی در حفظ و نگه‌داری آنان شود. با این وجود از نکات مهم در چیدمان کیف و کفش در کمد، توجه به متریال است.
دسته‌بندی کفش براساس جنس و نوع متریال به کار رفته، خود به تنهایی می‌تواند از موارد پرکاربردی در بخش کفش و همچنین کیف باشد. پس چیدمان کیف و کفش به طور مشترک در دسته‌بندی براساس متریال، یک نقطه اشتراک مشخصی دارد.

تاثیر روکوکو و آرت‌دکو در ترند کفش ۲۰۲۰

کیف و کفش چرم

کیف و کفش از متریال‌هایی چون چرم، اشبالت، پارچه‌ مخمل و … تولید می‌شوند. هر کدام از این متریال‌ها روش مراقبت و نگه‌داری مختص به خود را داشته.
کیف و کفش از جنس چرم نباید در بخش‌های به دور از هوا و فضاهای تعرق برانگیز قرار گیرد. چرا که اگر گردش هوا صورت نگیرد و به اصطلاح کیف و کفش برای مدت طولانی حبس شود، منجر به پوسته شدن ساختارهای چرمی و وارفتگی می‌شود.
در صورت قرارگیری کیف و کفش در بالای کمد، باید در بخش باز صورت گیرد. چراکه هوای گرم سبک است و به بالا هدایت می‌شود. پس شرایط تعرق برانگیز فراهم می‌شود.
در چیدمان کیف و کفش این بخش، باید در نظر داشت که در قسمت‌هایی از کمد قرار گیرند که هوای به شدت گرم، آن‌ها را تحت تاثیر قرار ندهد. همچنین می‌توان از قفسه‌های نیمه باز برای نظم دهی و مرتب کردن آنان نیز استفاده کرد.

تاثیر شرایط آب و هوایی در چیدمان کیف و کفش

در مناطقی که رطوبت هوا بشدت زیاد است بهتر است از تماس مستقیم کیف و کفش با محیط مرطوب اجتناب کرد.
بهترین روش نحوه چیدمان کیف و کفش در این بخش، قرارگیری بر روی تخته‌، صفحات و کیسه‌های لایه‌ای  است. فضایی که در ارتفاع باشد و مانع تماس مستقیم دیواره و یا کف کمد با کیف و کفش چرمی شود، می‌تواند از پوسته شدن و واررفتگی آن جلوگیری کند.
از دیگر مزایای این روش می‌توان به استفاده بهینه در بخش فضای داخلی کمد و قرار دادن کفش‌ها بر روی هم بدون آسیب دیدن اشاره کرد.

کیف و کفش اشبالت

متریال اشبالت و مخمل بشدت تحت تاثیر گرد و ‌غبار بوده. راهکاری که می‌توان برای مرتب کردن آن در کمد داشت، این است که آن‌ها را در بخش‌هایی از کمد قرار دهیم که هوا به طور مستقیم گردش نداشته باشد. چرا که گردش مستقیم هوا در این قسمت منجر به نشست گرد و غبار فراوان بر روی سطوح کیف و کفش می‌شود. بهترین روش چیدمان کیف و کفش از متریال اشبالت و یا مخمل، قرارگیری در کیسه‌های پارچه‌ای با منافذ باز  در داخل کمد است. می‌توان از کشوهایی در کمد استفاده کرد که، فقط این نوع متریال از کیف و کفش در آن  قرار گرفته باشد و باز و بسته کردن فقط برای این بخش اختصاص یابد.

نظم‌دهی کیف در داخل کمد

فارغ از مسئله متریال و جنس کیف، محدودیت خاصی در چیدمان کیف در داخل کمد وجود نداشته. می‌توان در طبقات داخل کمد کیف را با هر ترتیبی قرار داد. یکی دیگر از راهکارهایی که می‌تواند فضای کمتری را اشغال کند، استفاده از آویز برای قرار دادن کیف در قسمت بالای کمد است.
در اینجا می‌توان دسته کیف را در آویزها قرار داد و از قسمت پایین کمد هم برای بخش‌های دیگر چون لباس و کفش استفاده کرد. یکی از بهینه‌ترین و کم هزینه‌ترین ایده‌ی مدل چیدمان کیف و کفش، این روش است. در نتیجه با این روش می‌توان به صورت یک‌جا و در عین حال با بخش‌های مجزا چیدمان کیف و کفش را انجام داد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.