|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

طراحی لباس بیانسه در آلبوم ‌‌The Black is King

مونا میرزایی
1 سپتامبر 2020
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

بیانسه؛ تاثیرگذار در موسیقی و مد

بیانسه حدود یک ماه پیش، آلبوم جدیدش را توسط شرکت دیزنی پلاس منتشر شد. این آلبوم بیش از یک آلبوم تصویری است، این خواننده مشهور در آلبوم جدیدش یک هدف متعالی را به نمایش گذاشته است. او برای نشان دادن ناهنجاری‌های اجتماعی، بی‌عدالتی و تبعیض‌نژادی در آلبوم تصویری The Black is King از طراحان و هنرمندان بسیاری در سراسر دنیا بهره گرفته است؛ اگرچه نویسندگی و کارگردانی تمام آلبوم بر عهده‌ی خود بیانسه بود. ما در کمد قصد داریم به هنر طراحی لباس آلبوم این خواننده مشهور که به صورت مفهومی صورت گرفته است، بپردازیم.


اگر اسم این آلبوم را “سیاه، پادشاه(سلطان) است” در نظر بگیریم به خوبی به هدف آن پی می‌بریم. در تمام آهنگ‌های آلبوم با طراحی لباس، صحنه و هنر موسیقی، مفهوم واقعی قدرت رنگین پوستان به نمایش گذاشته شد.
طراحان مختلفی با ایده‌های خلاقانه و متنوع، زمان بسیاری را برای ساخت این شاهکار صرف کردند. طراحی لباس‌ها فقط مختص بیانسه نبوده است و در بعضی از کلیپ‌های آلبوم برای رقصنده‌های زیادی لباس طراحی کردند.

سکانس شروع فیلم بیانسه

در سکانس ابتدایی بیانسه در ساحل رود نیل با پیراهن زیبای سفیدی که توسط Wendy Nichol طراحی شده بود، ظاهر شد. او در این صحنه با کودکی که در آغوش داشت تاریخ فرعون و نوزادی را که به رود نیل سپرده شد برای پس گرفتن میراث خود، تداعی کرد.

طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king
طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king

لباس بیانسه در آهنگ mood for life

در آهنگ mood for life از آلبوم The Black is King، بیانسه در لباسی دست‌دوز با پترن پوست پلنگ از برند valentine خوش درخشید. رقصنده‌ها در قالب یک تیم امنیتی در لباس‌هایی با پترن‌های گورخر، پلنگ و زرافه ظاهر شدند. به گفته‌ی زرینا استایلیست او که به خوبی نسبت به بیانسه شناخته داشت، هنر تلفیق کردن چاپ حیوانات برای القا کردن هدف آن‌ها، کار آسانی نبود. طبق نظر زرینا برای ارائه‌ی بدون نقص این فیلم المان‌های متفاوتی را درنظر گرفتیم.
ا

ین خواننده بی‌نظیر در فیلم black is king theبیشترین توجه تماشاگران را به خود جلب کرد. تمام طراحی برعهده طراح و استایلیست مستقل و با استعداد، زرینا آکرزZerina Akers ، که خود یک رنگین پوست است به تصویر کشیده شده است. او به طور حیرت انگیزی مد و معنا را به نمایش درآورد.

تمامی لباس‌ها با پترن‌های حیوانات که یادآوار حیات و زیست‌گاه آفریقاست که تجسم دوباره‌ی زمین است. اسم کالکشن لباس‌های این برند سفر نیمه شب است. طراح این مجموعه اظهار می‌کند در ویدیئو کلیپ the black is king در حالی که لحاظات فریبنده‌ی زنانه‌ی باورنکردنی وجود داشت، لحظات مهم و مفهومی بسیاری هم در آن ظاهر شده است.

طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king
پیراهن پلنگی برند Valentino

طراحی منحصر به فرد از deriannt lavie

همچنین می‌توان به طراح خلاق deriannt lavie خالق عینک آفتابی کریستالی حیرت‌انگیز و اکسسوری‌های پرزق و برق اشاره کرد. او یک طراح تازه‌کار نیست، در سال 2008مارکت تجاری خودش را تاسیس کرده مشتری‌های پایه ثابت او ریحانا، جنیفر لوپز، لیدی گاگا، بیلی پورتر و لیزو می‌باشند.

خانواده‌ کارداشیان‌ ها چقدر در صنعت مدلینگ موفق هستند؟
ادامه مطلب

آماده سازی عینک درخشان با فرم گربه‌ای بیانسه طی روزها کار، از قطعات کریستال‌های گران‌قیمت ساخته شد. با ساخت اکسسوری‌های این چنین ارزشمند تنها قصد نمایش ثروت و قدرت رنگین‌پوستان را داشتند. lavie می‌گوید تمام هماهنگی‌ها از آماده سازی تا عکاسی و پوشیدن توسط بیانسه با استایلیست او، زرینا آکرز، انجام می‌شد. ما به هم اعتماد کردیم تا هرچه بهتر مفهوم the black is king را به نمایش بگذاریم و از نظر من زرینا در خلق این شاه‌کار نقش مهمی ایفا کرد.

پیراهن‌هایی از جنس کنف بافته شده با تم آفریقایی، ترکیبی جذاب از زنانگی و زیبایی را به نمایش گذاشت. این طرح از پیراهن‌ها را در دو موزیک ویدیئو به رنگ سفید و قرمز به تن داشت. deriannt lavie می‌گوید بسیار هیجان‌زده هستم که برند من بعد از آلبوم بیانسه فراتر از یک برند پوشیدنی به دیگران معرفی شد.

طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king
عینک چشم گربه‌ای کریستالی و پیراهنی به سبک قلاب بافی
طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king

لباس‌هایی گران‌بها به درخشندگی الماس در آهنگ find your way back

در آهنگ find your way back بیانسه همانند الماس در دل کویر می‌درخشید. لباس‌هایی که بیانسه در این موزیک ویدیئو به تن کرد از یک طراح یونانی به نام Vrettos vrettakos بود. لباس‌های کریستالی به سبک کوتور با همکاری سواروسکی به همراه تزئیناتی از کریستال‌های گرانبها در حاشیه‌ی لباس می‌درخشید، طراحی شد.

طراح یونانی در مورد یکی از پیراهن‌های بی نظیر این آهنگ می‌گوید، ما برای آماده سازی این لباس با الهام از رنگ‌های آفریقایی و با تزئین حاشیه‌های لباس از جواهرات سواروسکی بیش از پنج ماه زمان صرف کردیم. به سفارش استایلیست بیانسه، آکرز، برای تزئینات بوت‌های بلند تا ران او با بلورهایی از رنگ لباس یک ماه و نیم زمان گذاشته شد.

طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king
پیراهن و بوت بلند از درخشندگی سواروسکی

صرف چنین زمان، هزینه و تجملات برای این پروژه عظیم تعجب آور نیست بلکه پیام رسان اجتماعی است که احساسات، افکار و عقاید خودشان را به تصویر کشیده‌اند. در واقع کلیپ این موزیک یک داستان واقعی در مورد دانش هنر، مد و موسیقی است که بیانسه با این مفاهیم تاریخ را می‌سازد. همه‌ی این‌ها از نبوغ ذهن هنرمند زرینا آکرز بیرون آمده است.

آشنایی با طراحان لباس دنیا؛ طراحان لباس روسی
ادامه مطلب


در این آهنگ بیانسه با استایلی با شکوه به اسم the larger than life moon ظاهر شد. به گفته موزه ملی هنر آفریقا Smithsonian ، ماه و حضور آن در آسمان شب، سفر آن به هنگام طلوع و غروب فعالیت‌های انسان را آشکار یا پنهان می‌کند، از این رو ماه استعاره‌ای از قدرت در هنرهای کلامی و تجسمی است.

اغلب در جوامع آفریقا ماه نمادی زنانه است، در واقع بیانسه با پوشیدن بادی سوئیت پوشیده شده از ریسه‌های بلورین از کریستال و سنگ‌های گرانبها و با طراحی صحنه از طلوع ماه در هنگام شب، بیانگر زنی قدرتمند بود. این بادی سوئیت بی‌نقص نیز از طراح فوق العاده Vrettos vrettakos است که با هنر خودش به شاهکار این خواننده افزود.

طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king
لباس the larger than life moon
طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king
لباس the larger than life moon

طراحی‌های Tangoro Studio در دل بیابان‌های آفریقا

بیانسه برای یکی ‌از آهنگ‌های آلبوم the black is king، پیراهن یک طراح آفریقایی tangoro studio با نقوش آفریقایی که برای او بهترین انتخاب بود، برگزید. طراح این برند Sarah Diouf با مشورت zerina akers گزینه‌هایی زیادی را ارائه دادند که یک پیراهنی کلاسیک مطابق زیبایی نقوش ‌و رنگ‌های آفریقا باشد. در نهایت برای کلیپ آهنگ بیانسه طراحی ما به یک سرهمی با رویه‌ای از همان پترن تبدیل شد. داستان عشق ما به بیانسه از ژوئیه سال 2018 آغاز شد. هنگامی که او اولین بار در تعطیلات خود در ایتالیا پیراهنی از برند tangoro به تن کرد. پوشیدن لباس‌هایی با برندهای آفریقایی توسط بیانسه از زمان سفرش به آفریقای جنوبی و بازی او در فیلم شیر شاه آغاز شد.

Trango تمام هنرش را ارائه داده است تا هرچه تمام‌تر و زیباتر برند خود را جلوه دهد. سارا دیوف از زرینا آکرز و بیانسه برای فرصتی که به او و طراحان آفریقایی دیگر داده بودند، سپاسگزار بود. حضور این خواننده مشهور با لباس ترانگو تجارت و شهرت این برند را به طرز چشم‌گیری افزایش داد. قطعا این پیشرفت فراتر از رشد اقتصادی برای یک برند آفریقایی خواهد بود.

پیراهنی به سبک سورئال از Alejandro Collection

پیراهن بلند با کلاه بسیار بزرگ کالکشن Alejandro چیزی فراتر از واقعیت یک لباس پوشیدنی بود. Alejandro می‌گوید از ماه‌ها پیش برای ایجاد و آماده‌سازی چنین پیراهنی برنامه‌ریزی می‌کردیم. قصد ما نمایش همه چیز به صورت خیالی و فرا واقع‌گرایی است و طراحی‌های کالکشن ما به سبک سورئال انجام شده است. چندین بار مدل، رنگ و پارچه را متناسب با خلق و خوی فیلم‌برداری، حس و حال موزیک و طبق نظرات زرینا تغییر داده‌ایم.

لورا اشلی؛ طراح لباسی از نسل آینده که در گذشته زیست
ادامه مطلب

معرفی alejandro به پروژه این خواننده بزرگ توسط دوست طراح او یعنی Laurel Dewitt صورت گرفت. دوییت یک طراح حرفه‌ای اکسسوری است که در پروژه the black is king همکاری داشته است. طراحی کلاه‌هایی همانند تاج شاهی با القای حس قدرت در این فیلم به خوبی درخشید. این طراح جواهرات شش قطعه مختلف اکسسوری برای بیانسه از عمامه کریستالی، تاج سفید، گوشواره‌های Crystal Net Dress وCrystal Cascade Alessandra تا اکسسوری ابرو پرزرق و برق طراحی کرده است. دوییت اهل نیویورک و طراح اکسسوری ستاره‌هایی چون Nicki Minaj، شکیرا، جنیفر لوپز و لیدی گاگا می‌باشد.

طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king
پیراهن منحصر به فرد سبک سورئال از alejandro
طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king
پیراهن منحصر به فرد سبک سورئال از alejandro

انتخاب لباس از 5:31 Jerome brand

همکاری برند 5:31 Jerome با این شاهکار فرصتی برای دیده شدن این برند بود و همچنین آلبوم این خواننده زیبا سبب تجدید حیات Jerome Lamaar شد. Jerome به پیشنهاد زرینا برای موزیک ویدیئو بیانسه از آگوست سال گذشته شروع به طراحی و تمامی تصویرسازی و اسکچ لباس‌ها را به آکرز ارسال کرد.. در نهایت همان طرح پیراهن آوانگارد سبز آبی توسط بیانسه و آکرز انتخاب شد. خلق چنین طرحی توسط Jerome بعد از سال‌ها تنها نشان‌دهنده‌ی استعداد و هنر بی‌نظیر این طراح رنگین پوست است.

طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king
پیراهن آوانگارد 5:31 Jerome brand

لباس نمادین و مقدس از مصر باستان

این لباس با پترن گاو و آرایش مو به صورت شاخ که نمادی از مادری، فضل و باروری در مصر باستان است؛ توسط مدیر ارشد خلاق برند بربری، ریکاردو تیشی، طراحی شد. این پیراهن پشمی متفاوت و آرایش عجیب موی او توسط میکاپ آرتیستش، الهه‌ی عشق و زنانگی را به تصویر کشید.
اگر بخواهیم به طور کلی به آرایش موی بیانسه اشاره کنیم او از بافت‌های آفریقایی یا تاج‌هایی از قبایل آفریقا بهره گرفته بود.

طراحی لباس‌های بیانسه در آلبوم the black is king
استایلی اعجاب انگیز از بربری، الهه‌ای از مصر

در واقع در این موزیک ویدئو حدود 50 طرح لباس با ریتم و طعم آفریقایی که هر کدام به نوع خود اعجاب انگیز بود، طراحی شدند. در واقع این خواننده با این آلبوم شگفت انگیزش قصد داشت عناصر تاریخ سیاه و سنت آفریقا با یک پیچ و تاپ مدرن را در یک پیام جهانی به تمام دنیا نشان دهد. The black is king ، پیام یک جنبش غیر قابل توقف است. جنبشی که برای تغییر جهان و به اشتراک گذاشتن این پیام که سیاه، پادشاه است، آفریده شد.

اشتراک گذاری

2 پاسخ

  1. من از این مطلب واقعا لذت بردم با اینکه سایتای مجلات مد رو دنبال میکنم در این مورد مطلب ندیده بودم ممنون ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.