|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شلوار جین، دوست همه کاره من

تیم کمد
28 ژانویه 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

داشتن یک شلوار جین در کمد هر خانمی الزامیست. فرقی نمی‌کند شما از آن دست خانم‌های اسپرت پوش باشید، یا آن‌هایی که ترجیح می‌دهند مجلسی‌تر لباس بپوشند. داشتن یک شلوار جین در صورتی می‌تواند هر دو خواسته را تامین کند، که شما سایز، مدل، رنگ و خیلی موارد دیگر را با توجه به استانداردهای درست انتخاب کنید. این راهنما را بخوانید و با چگونگی خرید شلوار جین خود بیشتر آشنا شوید.

شلوار جین مام استایل چیست؟

شلوار جین چه رنگی بخریم؟

اگر بخواهیم خرید شلوار جین را از مباحث ساده شروع کنیم، «رنگ» بهترین گزینه است. شلوار جین‌های روشن بیشتر در فصل‌های تابستان و بهار طرفدار دارند و زمستان و پاییز، بازار خرید جین‌های تیره داغ است. اما فارغ از این ماجرا، درباره رنگ باید به یک نکته مهم دقت کنید.

شلوار جین تیره شما را لاغرتر و شلوارهای روشن و سایه‌دار پرتر نشان می‌دهد. بسته به سایز و وزنی که دارید شلوار جین مناسب‌تان را انتخاب کنید. یک نکته مهم که بهتر است در مورد جین تیره به یاد داشته باشید، این است که بیشتر از رنگ‌های روشن در مراسم رسمی و دیدارهای کاری، به کارتان می‌آید.

انواع شلوار جین راسته را چطور در استایل خود ست کنیم؟

شلوار فاق کوتاه یا فاق بلند؟ کدام مناسب اندام شماست؟

در خرید شلوار جین ترندها تاثیر زیادی دارند. اگر چهار پنج سال قبل این سوال مطرح می‌شد، قطعا همه به شلوار جین فاق کوتاه رای می‌دادند. اما این روزها دور، دور شلوارهای جین فاق بلند است. آن‌هایی که به خوبی پهلو و شکم شما را جمع می‌کنند و یک بدن تراشیده تحویل‌تان می‌دهند.

ورود به دنیای مدرن با موتیف‌های حیوانی
ادامه مطلب

حتی اگر طرفدار شلوار جین فاق‌ کوتاه هستید، بهتر است با بدنی تراشیده به استقبال فصل جدید بروید. چه چیزی بیشتر از این می‌تواند اعتماد به نفس شما را نسبت به ظاهرتان بالا ببرد؟

بهترین فرم شلوار جین زنانه، جذب یا گشاد؟

جواب این سوال کاملا سلیقه‌ای است. خیلی‌ها بر اساس نوع فرم بدن‌شان طرفدار شلوارهای لوله تفنگی و کوتاه هستند. آن‌ها معمولا قد مناسب، پاهای کشیده و ران‌های معمولی دارند و شلوارهای چسبان زیبایی بدن‌شان را کاملا نشان می‌دهد. اما یک عده دیگر سبک مورد علاقه‌شان پاچه‌های گشاد است. این افراد معمولا ساق‌های لاغری نسبت به ران شان دارند که از نظر خودشان در شلوارهای لوله تفنگی خیلی جذاب به نظر نمی‌آید و پاچه‌های گشاد شلوار، این مشکل را برایشان برطرف می‌کند.

در همین تابستانی که گذشت هم تعداد زیادی از طرفداران جین، «مام استایل» به تن می‌کردند. شلوارهای راحت، گشاد و کمی کوتاه که زندگی را برای جین پوش‌ها راحت‌تر از قبل کرده‌اند.
شلوارهای لوله تفنگی که قدشان تا بالای مچ می‌آید، این روزها جز انتخاب‌های اصلی هستند و تجربه ثابت کرده که در این مدت طولانی که از معرفی این شکل شلوارهای جین به بازار گذشته، هیچ وقت تب خریدشان فروکش نکرده است. این جین‌ها با رنگ‌های روشن، تیره و البته خاکستری این روزها روی بورس هستند.

چگونگی استایل‌کردن شلوار اُورسایز (گشاد)، ترند تابستان ۲۰۲۱

شلوار جین تفنگی آبی تیره برند سارک

چگونه شلوار جین زاپ‌دار مناسبی را انتخاب کنیم؟

نزدیک به یک دهه است که شلوارها زاپ‌دار، وارد دنیای مد شده‌اند. زاپ‌هایی که از تکه‌های کوچک روی شلوار جین شروع شد و بعد از مدت زمان اندکی با شلوارهایی رو به رو شدیم که تکه‌های از آن پاره هستند و جز در مواردی خاص نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد. خصوصا زمانی که هوا رو به سردی می‌رود.

ترنچ کت چیست؟ روش‌ های ست کردن ترنچ کت
ادامه مطلب

اگر به این سبک از شلوارهای جین علاقه‌مند هستید، بهتر است نوعی را انتخاب کنید که اولا زاپ کمتری دارد، دوما زاپ‌ها در قسمت از شلوار شما جا خوش کرده‌اند که حرکت زیاد آن‌ها را تکه تکه نمی‌کند. زاپ می‌تواند نمای شلوار شما را به سمت زیباتر شدن ببرد، با این پیش شرط که با ظرافت انجام شده باشند.

شلوار جین زاپ دار آبی روشن برند سارک

قد مناسب شلوار جین

حتی اگر بنا باشد روی مد حرکت کنید، نمی‌توانید برای شلواری که پاچه آن پایین پای‌تان لول شده یا روی زمین کشیده می‌شود، درصدی از زیبایی را در نظر بگیرید. این روزها معمولا انتخاب اول برای شلوارهای جین و چسبان، قد بین 90 تا 100 هستند که بنا بر سایز افراد، معمولا تا روی مچ پا می‌آیند.

شلوار قد 90 آبی تیره برند سارک

این سبک شلوار شما را کشیده و باریک نشان می‌دهد، در حالی که شلوار بلند علاوه بر این که بر اثر ساییده شدن روی زمین، زیبایی ظاهری خودش را از دست می‌دهد، کاری می‌کند که پاهای شما کوتاه‌تر از چیزی که هستند به نظر برسد. اگر اهل شلوارهای به قول معروف دم پا هم هستید، این نکته را برای انتخاب شلوار جین‌تان در نظر بگیرید. هیچ شلواری نباید روی زمین کشیده یا روی مچ شما لوله شود.

4 عامل مهم پارگی فاق شلوار جین

چطور جین مناسب با سایز اندام خود انتخاب کنیم؟

قطعا زمانی که در اتاق پرو با سختی تمام در حال بستن دکمه شلوار جین‌تان هستید، بارها این جمله را از زبان فروشنده شنیده‌اید: «شلوار جین، جا باز می‌کنه». جالب است که این یک ترفند برای فروش شلوار نیست، این بار حق با فروشنده است و بهتر است به او اعتماد کنید. شلوارهای جین به دلیل بافتی که دارند نباید در پرو اول، خیلی در آن احساس راحتی کنید. چون به محض این که یک بار گذرشان به لباسشویی شما بیفتد، بعد مجبور می‌شوید آن را با کمربند نگه‌دارید. شلوار جین در پرو اول به قول معروف کاملا «چسبان» باشد.

بایدها و نبایدهای لباس ورزشی
ادامه مطلب

شلوار جین مناسب افراد توپر؟

بله، صد در صد. اصلا پارچه‌های جین کشی برای همین منظور وارد بازار شده‌اند. تا چند سال قبل خانم‌هایی که کمی اضافه وزن داشتند، تصورشان این بود که هیچوقت نمی‌توانند یک شلوار جین پوش قهار شوند. اما ورود پارچه‌های جین کشی این مشکل را حل کرد و سال‌هاست خانم‌هایی که کمی اضافه وزن دارند، در این شلوارها به خوبی می‌درخشند. یادتان باشد شلوارهای فاق بلند بهترین انتخاب برای شما هستند.

شلوار جین بگی ترند پرطرفدار 2021

آخرین نکته در خرید شلوار جین

در آخر به یک ریزه کاری خیلی مهم اشاره کنیم و راهنمای خرید جین را به پایان برسانیم. اگر دوست دارید باسن تان در شلوار جین پرتر نشان داده شود، بهتر است به جیب‌ها دقت کنید. آن‌هایی که جیب‌های بزرگی دارند، برای مقصود شما مناسب‌ترند. خصوصا اگر روی جیب‌ها یک مقداری سایه سفید وجود داشته باشد.
و در آخر لطفا به این نکته خیلی مهم توجه کنید که تحت هیچ شرایطی شلوار جینی (از هر نوع و سبکی که باشد) که قدش برای شما بلند است را نپوشید. منظره‌ای که با این کار ایجاد می‌کنید، تمام زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


اشتراک گذاری

3 پاسخ

  1. خرید شلوار لی زنانه می‌تواند یک تصمیم هوشمندانه برای بهبود استایل و جلوه شما باشد. شلوار لی نه تنها به شما ظاهری شیک و مدرن می‌بخشد بلکه راحتی و انعطاف پذیری بیشتری را نیز فراهم می‌کند. حتماً قبل از خرید، به جنس، قیمت و طرح مورد نظر دقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.