|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

محبوب‌ترین رنگ‌ها؛ ترند رنگ در سال 2021

مونا فریدکیان
30 مارس 2021
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

همان‌طور که وارد سال ۲۰۲۱ شدیم ترند رنگ تغییر محسوسی داشت. در سال ۲۰۱۹ همه فکر می‌کردند که در دهه‌ی بعد رنگ‌ها به سمت تیرگی و پررنگی پیش بروند، اما با اتفاقاتی که در سال ۲۰۲۰ افتاد همه‌ی محاسبات بهم ریخت.

در سال ۲۰۲۱ روند رنگی که مشاهده خواهید کرد تا حد زیادی آرامش‌ بخش و تسکین‌ دهنده خواهد بود. امسال شاهد رنگ‌های نئون و کنتراست‌های رنگی نخواهیم بود. رنگ‌هایی ترند می‌شوند که مناسب انسان است و نه رایانه. یعنی رنگ‌های نرم و لطیف با تناژ ملایم ترند رنگ سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

رنگ‌هایی که شاهد خواهیم بود تک رنگ، ملایم و رنگ‌هایی که در طبیعت یافت می‌شوند است. اگر آماده هستید تا باهم این رنگ‌ها را بررسی کنیم مطلب امروز کمد را همراهی کنید.

ترند رنگ‌ها در سال 2024 چیست؟

رنگ آبی آسمانی / Cerulean

رنگ سیرولین نوعی از آبی است بین آبی لاجوردی و آبی آسمانی. نام این رنگ از رنگدانه‌ای گرفته شده است که در اواخر قرن هجدهم کشف شد. این رنگ نوعی اعتماد را به بیننده القا می‌کند. بر اساس پیش‌بینی شرکت پنتون در بهار و تابستان 2021 رنگ آبی آسمانی از ترندهای این فصول به شمار می‌رود. آسمان صاف و آبی را در یک روز تابستانی تصور کنید با ته مایه‌ی خاکستری که به نوعی رازآلود بودن را نشان می‌دهد.

از آن‌جایی که این رنگ ملایم است و امسال هم ترند رنگ‌های ملایم است، پس می‌توانید آن را به تنهایی بپوشید. البته بازهم بستگی به علاقه‌ی شما به این رنگ دارد. زیرا در سال 2021 کنتراست رنگی زیاد هم جالب نیست. بهترین انتخاب برای این تم رنگی استایل مونوکروم است.

ترند مدل مو در سال ۲۰۲۱ چه خواهد بود؟

آبی آسمانی ترند رنگ در سال 2021
ترند رنگ در سال 2021

رنگ مرجانی سوخته / Burnt Coral

مرجانی مخلوطی از نارنجی و صورتی است که چند سالیست در دنیای فشن بیشتر دیده می‌شود. اگر بخواهیم از زمان ورود این رنگ در دنیای مد بگوییم شاید مربوط به 1950 و مجموعه‌ی اسکیاپارلی، کریستین دیور و بالنسیاگا باشد. اما در سال‌های اخیر و به خاطر توجه بیشتر به محیط زیست و انتخاب آن توسط شرکت پنتون در سال 2019 به عنوان رنگ سال بیشتر و بیشتر دیده شد. در مد امروز اولین جایگاه مرجانی در لوازم آرایش بود، اما کم‌کم به کمد لباس‌ها هم راه یافت. موضوع جالب در مورد رنگ مرجانی این است که این رنگ در سال 2021 بالغ‌تر از گذشته در دنیای فشن به زندگی خود ادامه می‌دهد.

از طراحانی که در مجموعه‌های بهار و تابستان خود از رنگ مرجانی سوخته استفاده کردند Nicky Zimmermann بود. او در مجموعه خود از رنگ مرجانی سوخته به عنوان دامن با مدل‌های مختلف استفاده کرد. زیمرمن برای رنگ مکمل آن باز هم از همان مرجانی استفاده کرد که به عنوان تاپ طراحی کرده بود. Alberta Ferretti هم در مجموعه‌ی خود مرجانی سوخته را استفاده کرده بود که آن را با تورهای نازک و زیبا آراسته بود.

مرجانی سوخته ترند رنگ در سال 2021
طرحی از مجموعه بهار و تابستان 2021 زیمرمن

رنگ آبی فرانسوی  

آبی فرانسوی French blue شباهت نزدیکی به آبی کبالت دارد، اما خاصیت شفافیت و براقی کبالت را ندارد. با رنگ آبی فرانسوی احساس آرامش بیشتری خواهید داشت. شاید یکی از دلایلی که رنگ‌های پیشنهادی سال 2021 بیشتر آرام‌بخش است این است که خبرهای ناگواری سال گذشته که جهانیان با آن درگیر بودند را کم اثر کند. از خاصیت رنگ آبی هم همین آرامش‌بخش بودن است.

ترند صندل گلادیاتور
ادامه مطلب

از رنگ‌های مناسب برای ست کردن با آبی فرانسوی، سفید و سبز ملایم راب ه شما پیشنهاد می‌دهیم. همین‌طور اگر علاقه دارید اکسسوری مناسب با این رنگ را داشته باشید می‌توانید از نقره‌ای و طلایی استفاده کنید. بهترین تن پوست برای این رنگ پوست هلویی و گرم است. در کنار آن برای پوست‌های برنزه هم بسیار این ترکیب رنگ مناسب است.

ترند کیف و کفش بهار و تابستان ۲۰۲۱

آبی فرانسوی
آبی فرانسوی

رنگ گل همیشه بهار / Marigold

شاید تعجب کنید که درباره‌ی چه رنگی صحبت می‌کنیم! گل همیشه بهار یا marigold رنگی است مابین نارنجی و طلایی که رنگ زرد آن بیشتر در نگاه می‌نشیند. اگر شما از طرفداران رنگ‌های شاد هستید رنگ گل همیشه بهار انتخاب مناسبی برای استایل شماست. گل همیشه بهار از نظر جنسیتی بیشتر مناسب افراد با سن کم است. حتی می‌توان از این رنگ برای کودکان استفاده شود. البته نه این‌که تنها برای کودکان کارایی داشته باشد. شما می‌توانید در هر سنی از این رنگ استفاده کنید و احساس جوانی داشته باشید. از رنگ‌هایی که می‌توان با آن ست کرد همان رنگ سبز است که در طبیعت هم به عنوان برگ این گل دیده می‌شود.

گل همیشه بهار گرمابخش است و برای پوست‌های سرد و گرم مناسب است. این رنگ با موهای قرمز و قهوه‌ای هماهنگی خوبی دارد. اگر موهای شما پلاتینی و یا بور است در پوشیدن این رنگ احتیاط کنید. اگر این رنگ را برای کل لباس‌هایتان نمی‌پسندید از چند تکه اکسسوری آن بهره ببرید. به هرحال این رنگ هم برای بلوز در قسمت بالا تنه و هم برای دامن و شلوار مناسب است.

رنگ آهن زنگ‌زده / Rust

شاید هیچوقت فکر نمی‌کردیم که روزی رنگ آهن زنگ‌زده به عنوان ترند سال 2021 محبوب شود. این رنگی است که از طرف شرکت پنتون به عنوان یکی از رنگ‌های پرطرفدار معرفی شده و آن را ترند رنگ فصل بهار و تابستان 2021 می‌داند. رنگ آهن زنگ‌زده رنگی است که همیشه در طول سال دیده می‌شود، اما در فصل پاییز بیشتر به چشم می‌آید. در واقع یک نارنجی آغشته به قطره‌ای مشکی همان رنگ rust است. رنگ‌هایی مانند رنگ آهن زنگ زده قبلاً هم در طبیعت وجود داشته اما کمتر دیده شده است. در واقع این رنگ هم‌خانواده قرمز است و در دنیای فشن تولدی تازه را تجربه می‌کند.

از رنگ‌های هماهنگ با این رنگ می‌توان از هلویی نام برد. رنگ دیگری که برای ست این رنگ استفاده کرد صورتی مایل به قرمز است. مرجانی سوخته که بالاتر به عنوان ترند رنگ سال 2021 معرفی شد یکی از گزینه‌های خوب برای ست کردن با رنگ rust است. شاید rust رنگی نباشد که همه از آن استقبال کنند،، اما وقتی بتوانید رنگ‌های مناسب را با آن هماهنگ کنید حتماً از آن لذت می‌برید. کمترین استفاده‌ای که می‌توانید از این رنگ در استایلتان ببرید به عنوان اکسسوری است. چند تکه از اکسسوری‌های این رنگ را در کمد امسال خود داشته باشید خوب است.   

شلوار جین بگی ترند پرطرفدار ۲۰۲۱

رنگ rust ترند رنگ سال 2021
رنگ rust ترند رنگ سال 2021

رنگ سبز خاکستری / Green Ash

وقتی نام ash به رنگی اضافه می‌شود یعنی آن رنگ ته مایه‌ی خاکستری دارد و بر محبوبیتش می‌افزاید. سبز خاکستری رنگی خنک است که تندی و خنکی آدامس نعنا را در دهان یادآوری می‌کند. سبزی که به عنوان ترند معرفی شده است سبز روشن یا همان مغز پسته‌ای است که کمی تناژ خاکستری به آن اضافه شده است.

محبوبیت و تاثیر پروانه‌ها در دنیای هنر
ادامه مطلب

از رنگ‌های مناسبی که می‌توانید با سبز خاکستری ست کنید نارنجی است. گرچه نارنجی همیشه با آبی بیشتر هماهنگی می‌شود، اما امسال این دو رنگ را با هم امتحان کنید. آبی هم گزینه‌ی خوبی برای ست کردن با سبز خاکستری است. همیشه سبز در کنار آبی ترکیبی زیبا تشکیل داده‌اند و نگاه‌ها را به سمت خود جلب کرده‌اند. برند ورزشی hummel با انتخاب رنگ سبز خاکستری در یکی از مجموعه‌های خود فروشش را افزایش داده است. زیرا این رنگ حس سرزندگی و شادابی می‌دهد و شما را به سمت جوانی سوق می‌دهد.

سبز خاکستری ترند رنگ 2021
سبز خاکستری ترند رنگ 2021

رنگ قهوه‌ای خاکی

از وقتی که مردم دنیا خانه‌نشین شده‌اند فرصتی پیش آمده تا محیط زیست، زمین، حیوانات و جانواران نفس آسوده‌ای بکشند. یکی از دلایلی که رنگ‌های ترند سال 2021 بیشتر از سال‌های گذشته برخاسته از دل طبیعت است این است که به بشر یادآوری شود وقتی به دامن طبیعت بازگشت بیشتر قدرش را بداند.

رنگ قهوه‌ای خاکی از ترندهاییست که بیشتر از سایر رنگ‌ها یاد طبیعت را برای ما زنده می‌کند. اگر شما از طرفداران این رنگ هستید بدانید که از رنگ‌های خنثی است. از رنگ‌های خوبی که با آن هماهنگ می‌شود رنگ نود است که آن هم خنثی است. تناژ این رنگ مانند زمین گرم است پس برای پوست خنک مناسب است. اگر پوست گرم دارید هم باز می‌توانید این رنگ را انتخاب کنید. برای ست‌ لباس رنگ قهوه‌ای خاکی می‌توانید از شلوار جین استفاده کنید. اما اگر بازهم جسارت بیشتری در ست کردن رنگ‌ها دارید پیشنهاد ما به شما هماهنگی این رنگ با قرمز است. البته همان‌طور که گفتیم رنگ قرمز طیف گسترده‌ای دارد و شما بهتر است قرمز تیره را برای ست خود برگزینید.

ترند بهار و تابستان ۲۰۲۱، هیجان‌انگیز و کاربردی

قهوه‌ای خاکی ترند رنگ 2021
قهوه‌ای خاکی ترند رنگ 2021
ستی از ترند رنگ 2021 قهوه‌ای خاکی
ستی از ترند رنگ 2021 قهوه‌ای خاکی

رنگ تمشکی

همان‌طور که گفتیم رنگ‌های زیادی از قرمز برمی‌خیزد که چند سالیست به عنوان ترند استفاده می‌شوند. هر کدام از این رنگ‌ها بسته به این‌ که از کجا الهام گرفته شده باشند همان اسم بر روی آن‌ها قرار می‌گیرد. رنگ تمشکی یکی دیگر از رنگ‌هاییست که از دل قرمز بیرون می‌آید و سال 2021 هم از ترندهای رنگ است. این رنگ به قدری شاداب و زیباست که امکان ندارد به آن نگاه کنید و به یاد یک روز تابستانی نیافتید. همان‌طور که طعم تمشک در دهان حس زندگی ایجاد می‌کند، رنگش آن هم همان حس را در نگاه می‌نشاند. رنگ تمشکی، رنگی است که حس ظرافت زنانگی را چندین برابر نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید در جمعی وارد شوید که تأثیر خوبی بر روی اطرافیانتان بگذارید، رنگ تمشک بهترین است.

ترند پاییز زمستان مردانه 2020 / 2021
ادامه مطلب

از آنجایی که رنگ تمشکی به اندازه‌ی کافی خیره‌کننده است رنگی که برای ست کردن با آن پیشنهاد می‌شود مشکی است. اگر می‌خواهید کیف، کفش و یا اکسسوری مناسبی برای ست کردن با رنگ تمشکی انتخاب کنید مشکی بهترین گزینه است. البته رنگ‌های دیگری هم می‌توانید با آن ست کنید که برای انتخاب آن‌ها می‌توانید به چرخه‌ی رنگ و رنگ‌های مجاور آن مراجعه کنید.

ترند رنگ سال 2021
ترند رنگ تمشک بر تن ملکه انگلیس و کیت میدلتون
ترند رنگ سال 2021
جدول رنگ‌های هماهنگ با رنگ تمشک

رنگ آمیتیست یا بنفش روشن

بنفش رنگی است که از ترکیب دو رنگ آبی کبالت و قرمز به دست می‌آید. اما در رنگ آمیتیست کمی سفید هم به این ترکیب اضافه می‌شود، البته نه این‌ که به رنگ یاسی دربیاید. چون رنگی که به دست می‌آید مشابه سنگ آمیتیست است آن را با همان اسم می‌نامند. سنگ آمیتیست سنگ متولدین ماه‌های بهمن و اسفند است و اغلب متولدین این دو ماه از این رنگ لذت می‌برند.

رنگ آمیتیست رنگی است که در عین زیبایی طرفدار زیادی ندارد، علت آن هم سختی ست کردنش است، در واقع استفاده از این رنگ کمی جسارت می‌خواهد. حالا ما به شما راه‌کارهایی می‌دهیم تا راحت بتوانید از این رنگ زیبا بهره ببرید. در گذشته رنگ بنفش به خاطر این‌که به سختی به دست می‌آمد و گران تمام می‌شد برای خانواده‌های سلطنتی استفاده می‌شد. پس امروز که در اختیار همه هست بهتر است که قدرش را بدانیم.

اگر پوست شما سرد است توصیه می‌کنیم که از این رنگ نهایت استفاده را بکنید. در ضمن بهتر است که در فصل‌های سرد سال آن را بپوشید و نه در فصل‌های گرم. گرمای هوا از نفوذپذیری این رنگ کم می‌کند. اگر جسارت کافی برای پوشیدن این رنگ ندارید می‌توانید از اکسسوری آن استفاده کنید. ترکیب‌هایی که مناسب با رنگ آمیتیست است طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود، از جمله این رنگ‌ها می‌توان از خاکستری، آبی فیروزه‌ای، هلویی، مشکی، سفید، قرمز و زرد را نام برد.

البته از آن‌جایی که رنگ‌های سال 2021 از تضاد دور است بهتر است آمیتیست را با رنگ‌هایی هماهنگ کنید که تضاد کمتری را نمایش دهد.

ترند حجاب در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

رنگ آمیتیست ترند رنگ سال 2021
رنگ آمیتیست ترند رنگ سال 2021

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.