باید و نبایدهای کمد لباس مادران شاغل

700 بازدید

مادری را تصور کنید که بعد از تمام شدن دوره مرخصی  باید به سرکار برگردد؛  از یک طرف نظم همیشگی زندگیش به هم خورده، دور و اطرافش شلوغ است، مقداری اضافه وزن وچاقی شکمی دارد که شاید نتواند لباس‌های قبل از دوره بارداری را به راحتی قبل دوباره بپوشد و یک علامت سوال مهم بالای سرش ” که امروز برای سر کار باید چی بپوشم؟؟ ” در طرف دیگری از این صحنه، دلبند نازنینی خوابیده که مطلقاَ هیچ چیزی از مشکلات کلافه کننده نمی‌داند. پس با ” باید و نبایدهای کمد لباس مادران شاغل ” با ما همراه باشید. اگر جزو مادران شاغل و همراه مجله سارک هستید و انتخاب لباس مناسب برای سرکاراز دغدغه های همیشگی شما است با کمک گرفتن از این راهنما، لباس کاررا از اولویت ذهنی تان خارج کنید و از حضور قدم نورسیده لذت ببرید.

کمد لباس مادران شاغل
Mother With Baby Working In Office At Home Looking At Laptop

از قبل آماده کنید

برای مادران شاغل، استفاده بهینه از زمان اهمیت زیادی دارد

چند دقیقه خواب بیشتر یا زمانی که بتوانید صبحانه بخورید یا رسیدگی به اموری که در زمان بیدار بودن کودک نمی‌توانید به آن‌ها برسید، همگی برای شما مهم هستند؛  بنابراین بهتر است برای داشتن این آرامش همه لباس‌هایتان را از شب قبل آماده کنید. همه چیز از مانتو و شلوار گرفته تا جوراب و کفش. همه را به ترتیب و کنار هم بچینید. همچنین اگر لباسی نیاز به اتو دارد از شب قبل آن را اتو کنید. حتی اگر لازم است لوازم آرایشی ضروری‌تان را هم دم دست بگذارید. به این ترتیب در حداقل زمان آماده می‌شوید و از استرس‌های مادران شاغل یک قدم فاصله می‌گیرید.

با رنگ‌های خنثی دوست باشید

با استفاده از رنگ‌های خنثی می‌توانید مدت زمان بیشتری لباس هایتان را بپوشید، بدون اینکه حس دلزدگی یا خسته شدن  نسبت به آن‌ها داشته باشید. خانواده رنگ‌های خنثی این ویژگی را دارد که با بیشتر رنگ‌ها هماهنگی دارد و ست می‌شود. به علاوه مزیت دیگر این رنگ‌ها این است که تکراری بودن آن‌ها به چشم نمی‌آید. می توانید با انتخاب رنگ های چرک تاب ترِ گروه رنگ های خنثی – علی الخصوص برای مانتو – ، در زمانی که باید کمترین زمان را برای تصمیم گیری در مورد انتخاب لباس سر کار صرف کنید،  شیک به نظر برسید. البته استفاده از رنگ های خنثی به این معنا نیست که با رنگ های شارپ و زنده خداحافظی کنید. می توانید با استفاده از اکسسوری هایی مانند شال، ساعت یا عینک های رنگی به رنگ های خنثی، رنگ و لعاب تازه ای بدهید.

کمد لباس مادران شاغل

شما مادران شاغل هم چنین برای زودتر آماده شدن می‌توانید با کمک شلوارهای جین در رنگ های روشن، تیره و ذغالی ست‌های لباس را به صورتی آماده کنید که نیاز به صرف وقت زیادی نداشته باشید. چرا که شلوارهای جین دوست همه کاره شما هستند و اغلب موارد با بیشتر فرم لباس ها ست می شوند. البته اگر مشکلات جراحی و بخیه شکمی دارید لطفا و حتما در این مورد با پزشکتان مشورت کنید.

5 تقلب کوچک برای پوشیدن لباس اورسایز
ادامه مطلب

از کمد کپسولی غافل نشوید

قبلا مفصل در مورد کمد لباس کپسولی توضیح دادیم. درساخت کمد لباس کپسولی می‌توانید به طور مثال با داشتن سه  دست مانتو، دو شلوار، دو کیف دستی، سه شال، و دو جفت کفش حد اقل نه ست لباس برای خودتان بسازید و با صرفه جویی در زمان و خستگی ناشی از انتخاب هر روزه لباس و پاسخ به سوال “چی بپوشم؟” در کمترین زمان و با آراسته ترین حالت سر کار حاضر شوید. در واقع شما با این روش به جای اینکه در یک عالمه لباسی که در کمدتان دارید بچرخید و آخر سر هم با دلشوره لباس نداشتن مواجه شوید، خودتان را محدود به استفاده چند دست لباس مشخص می کنید که هر بار با چینش جدید آن ها را می پوشید. مطمئن باشید حتی این روزهایی که تازه مادر شده اید و تغییرات فیزیکی قابل توجه دارید یا زمان کمی برای انتخاب لباس مناسب برای محل کار، هنوز هم در کمد شما چند تکه لباس اساسی برای ساخت کپسول های هفتگی لباس وجود دارد.
بعد از چیدن لباس‌ها تصمم بگیرید که لازم است چه قطعاتی را به ست‌های لباس سر کار اضافه کنید.

کمد لباس مادران شاغل

یک راه حل برای اینکه دچار فراموشی نشوید، عکس گرفتن از ست‌هایی است که می‌توانید در یک روز تعطیل برای خودتان بسازید و شب قبل آن ها را آماده کنید. به این ترتیب مثلا با تغییر یک کیف و یا یک کفش کل ست لباس شما تغییر کرده، رنگی و شاد است و فکرتان از بابت لباس‌هایی که باید هر روز سر کار بپوشید راحت شده است. به این ترتیب مثلا با تغییر یک کیف و یا یک کفش کل ست لباس شما تغییر کرده، رنگی و شاد است و فکرتان از بابت لباس‌هایی که باید هر روز سر کار بپوشید راحت شده است. به این ترتیب مثلا با تغییر یک کیف و یا یک کفش کل ست لباس شما تغییر کرده، رنگی و شاد است و فکرتان از بابت لباس‌هایی که باید هر روز سر کار بپوشید راحت شده است.

نکته مهم در باید و نبایدهای کمد لباس مادران شاغل، داشتن لباس زیر مخصوص شیردهی ست، به خاطر راحتی و باز و بسته شدن امکان تغذیه سریعتر و راحت تر کودک فراهم می شود، داشتن دو رنگ مشکی و سفید بسیار توصیه می شود.

روش‌های صرفه‌جویی بیشتر در زمان

در باید و نبایدهای کمد لباس مادران شاغل ، علاوه بر نکات  انتخاب لباس برای مادران شاغل، توجه به مسائلی که در زیر لیست شده اند نیز به شما کمک می‌کند تا با آرامش بیشتر برای حضور در محل کار و ترک خانه آماده باشید.

استفاده از سی سی کرم ها که شامل ضد آفتاب، مرطوب کننده و کرم پودرهستند به شما کمک می‌کند تا سریعتر آماده شوید.
با مصرف سی سی کرم شما همزمان از سه کرم استفاده کرده و وقت پس انداز کرده اید.

ترند بلوز پاییزی
ادامه مطلب

از کیف‌های نسبتا بزرگ کمک بگیرید. خصوصا اگر لازم است چند تکه از لوازم کودک را همراه خودتان داشته باشید. با این روش دیگر نگران جا گذاشتن هیچ یک از وسائلتان نخواهید بود .

با توجه تغییرات سینه مادران بعد از زایمان و وضعیت شیردهی نوزاد، همراه داشتن یک تک پوش یا زیر مانتویی مناسب برای تعویض در مواقع ضروری لازم است . به این ترتیب به جای استرس کشیدن بابت کثیف و لک شدن لباستان، آن را به راحتی عوض می‌کنید.

همیشه یک شال در کیف خود داشته باشید تا در صورت  نیاز به شیردهی به راحتی برای خود یک کاور درست کنید.

کمد لباس مادران شاغل

کفش‌های تخت عروسکی را در لیست کفش هایتان قرار دهید.
این مدل کفش‌ها با  انواع مختلف ست‌های لباس هماهنگی دارد؛ و می‌تواند کمک بسیار زیادی به مادران شاغل کند.
مادران شاغل، با توجه به اینکه ممکن است زمان‌هایی کودک را در آغوش داشته باشید، با پوشیدن این مدل کفش‌ها خطر پیچ خوردگی پا نخواهید داشت و تعادلتان با وجود کودک و معمولا کیف دستی همراهتان، حفظ می‌شود.

چگونه بهترین کفش را انتخاب کنم؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات سارک