اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin

اندام ساعت شنی یکی دیگر از فرم‌های بدن زنانه محسوب می‌گردد.

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که شخص را مجبور می‌کند که به ظاهر و خصوصیات لباسش توجه کند، میل به زیبایی و زیبا بودن است. برهمین اساس همواره به این فکر هستیم که بهترین انتخاب را داشته و لباس‌هایی متناسب با فرم اندام‌مان انتخاب کنیم. در ادامه مطالب اندام شناسی و انتخاب لباس‌های متناسب با فرم‌ بدن‌، در این مطلب قصد دارم اندام ساعت شنی را به شما معرفی کنم و استایل و کمد لباسی که مناسب این نوع فرم بدن است را به شما پیشنهاد دهم.

فرم اندام ساعت شنی یعنی چی؟

اندام ساعت شنی بهترین فرم شناخته شده در بین اندام زنان است، این نوع اندام دارای شانه‌ ودور سینه‌ی پهن، کمر باریک، باسن بزرگ و عریض و ران‌های پر و گرد است. البته در نوعی دیگری از این فرم، علاوه بر این مشخصات، زنانی با سینه‌های بزرگ نیز دیده می‌شوند.

اگرچه اغلب در دهه‌های مختلف فرم اندام ساعت شنی مورد ستایش قرار گرفته است، اما برخی از خانم‌ها با این نوع اندام برای پیدا کردن لباس‌هایی که کاملا اندازه‌ی آن‌ها باشد به مشکل برمی‌خورند. در نهایت باید بگویم اگر شما دارای این فرم اندام هستید، بسیار خوش شانس‌اید! چون سینه و باسن شما کاملا استاندارد است، کمری بسیار خوش فرم و زیبا به علاوه شانه‌های خوش ترکیبی دارید؛ همچنین فرورفتگی و برجستگی پهلو، ترکیب زیبایی از اندام زنانه را به نمایش می‌گذارد که با انتخاب یک استایل مناسب می‌توانید جذاب و استایلیش به نظر برسید.

یک راهنمایی کوچک برای انتخاب لباس مناسب اندام ساعت شنی

همان‌طور که گفتیم، فرم ساعت شنی یکی از متناسب‌ترین فرم‌های بدن است. با این نوع اندام شما آزادید تا از هر لباسی که در آن زیبایی و فرم اندامتان کاملا مشخص است، استفاده کنید. سعی کنید با تاکید و جلب توجه بر روی کمر، تعادل بین بالا تنه‌ی و پایین تنه را حفظ کنید.

اندام ساعت شنی و انتخاب یک بالاپوش مناسب

از آن جایی که اندام ساعت شنی دارای بالا تنه‌ای لاغرتر از پایین تنه است، می‌توان لباس‌هایی را برای این فرم انتخاب کرد که توجه را به بالا تنه‌ جلب کند. به طور مثال انتخاب شومیز و تاپ‌هایی با یقه هفت و کت‌هایی با کمر تنگ و کرستی برای این نوع اندام مناسب است، زیرا به خوبی می‌تواند نقاط قوت فرم بدن را به نمایش بگذارد.

لباس‌های مناسب فرم اندام ساعت شنی
شومیز و تیشرت مناسب فرم اندام ساعت شنی

یکی از آیتم‌های ضروری‌ای که باید در کمد لباس‌تان داشته باشید، سرهمی است، زیرا قد شما با پوشیدن آن‌ها بلند‌تر دیده می‌شود. یکی از سبک‌های مناسب این فرم اندام نیز، سبک رترو (retro) می‌باشد. این سبک جذاب و شکیل ازگذشته الهام گرفته شده و به سبک امروزی تولید می‌شود که مربوط به دهه  60 و ۷۰ است. یکی از مشخصات بارز این استایل استفاده از رنگ‌های گرم در لباس‌ است.

همچنین اگر سینه بزرگی دارید، پیراهن‌های چپ و راستی یا پیراهن هایی با یقه V بلند، با دامن گشاد و کمربندی که بر روی خط کمر بسته ‌می‌شود، سینه‌های شما را کوچک نشان می‌دهند.

لباس‌های مناسب فرم اندام ساعت شنی
مدل پیراهن و سرهمی مناسب فرم اندام ساعت شنی

کت‌های قالب تن و پیراهن‌های کت مانند با جیب‌های بزرگ در ناحیه باسن به همراه یقه V بلند یکی دیگر از لباس‌هایی‌ست که متناسب اندام شماست، این لباس‌ها به خوبی انحنای اندام شما را نشان داده و شما را خوش استایل‌تر نشان می‌دهند.

لباس‌های مناسب فرم اندام ساعت شنی
انواع کت مناسب فرم اندام ساعت شنی

افراد با فرم اندام ساعتی شنی چه آیتم‌هایی برای پایین تنه خود انتخاب کنند؟

دامن تنگ راسته که کمی در قسمت پایین گشاد است کمک می‌کند تا تناسب بین سینه‌ها و پایین تنه حفظ شود. علاوه بر آن شلوارهای دم‌پا گشاد یا راسته و همچنین شلوارهای جین برای اندام ساعت شنی بسیار بسیار مناسب‌اند. اضافه کردن تزئینات و جزئیات به شلوار، مانند جیب یا گلدوزی در قسمت ران‌ها و باسن‌،  به قسمت پایین تنه انحنای بیشتری می‌بخشد.

اگر از آن دسته ساعت شنی‌هایی هستید که سینه های بزرگی دارید، پیشنهاد می‌کنم دامن‌هایی با فرم A بپوشید تا هارمونی هر دو قسمت اندام شما حفظ شود. علاوه بر این نوع دامن ها شلوارهای بسیار گشاد هم می‌توانند صاحب یک جایگاه ویژه در کمد لباس شما باشند.

لباس‌های مناسب فرم اندام ساعت شنی
مدل شلوار اندام ساعت شنی

استایل‌ ساعت شنی با چه اکسسوری‌هایی تکمیل می‌شود؟

یکی از اکسسوری‌هایی که نباید از آن‌ غافل شد دستمال گردن است، زیر این اکسسوری تکمیل کننده‌ی استایل بالا تنه‌ی شماست. از کمربند‌های باریک روی کت‌ها و پیراهن‌ نیز می‌توانید به راحتی استفاده کنید، چون انحنای کمر شما را به زیبایی مشخص می‌کنند.

از کیف دستی‌هایی که فرم دایره‌ای شکل دارند اسثفاده کنید و همچنین از بوت های چرمی غافل نشوید، زیر فرم پاهای شما رو به زیبایی جلوه می‌دهند.

لباس‌های مناسب فرم اندام ساعت شنی

اگر فرم اندام ساعت شنی دارید از این لباس‌ها دوری کنید!

در وهله اول از چین زیاد در لباس بپرهیزید، زیرا پیراهن‌هایی با چین و دراپه اندام شما را حجیم نشان می‌دهند.

در انتخاب کمربند دقت کنید، کمربندهای پهن حد فاصل کمر و باسن شما را می‌پوشانند و شما را قد کوتاه نشان می‌دهند.

 از بین کفش‌هایتان انواع تخت را انتخاب نکنید و سعی کنید کفش‌هایی با پاشنه‌های متوسط بپوشید تا فرم پاهایتان زیباتر به نظر برسد.

امیدوارم این نکات برای خوش استایل بودن شما مفید باشد. اندام بعدی را شما به ما پیشنهاد دهید تا مطالب برا‌تان کاربرد بیشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین محصولات سارک