|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

راهنمای انتخاب کفش عروس

نیلوفر روحی
12 ژوئن 2023
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

انتخاب کفش عروس به اندازه‌ی لباستان اهمیت دارد. در مطالب پیشین مجله‌ی کمد، در رابطه با انتخاب لباس عروس متناسب با اندام شما صحبت شده بود. برای انتخاب و خرید کفش عروس همانند فرم بدنیتان، باید به فرم پاها هم بیشتر توجه کنید. بسیاری از افراد معتقدند که انتخاب کفش عروس بعد از مرحله‌ی لباس عروس است. برخی دیگر هم نیز با اطمینان ابتدا کفش خود را انتخاب می‌کنند، سپس لباسی که برای آن کفش مناسب باشد را می‌پوشند. به هماهنگی کفش و لباس خود با تم عروسی و فضای اصلی مراسم بیشتر توجه کنید. مطمئنا در خرید و انتخاب کفش عروس یک سری سوالاتی در ذهنتان ایجاد می‌شود که چه کفشی را باید انتخاب کنید؟ کدام کفش مناسب لباس شماست؟ ارتفاع پاشنه‌ی کفش باید چقدر باشد؟ نگران نباشید مثل همیشه ما اینجا هستیم که به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم. پس مثل همیشه همراه همیشگی کمد سارک باشید.

انتخاب کفش عروس
انتخاب کفش عروس

استایل عروس

داشتن یک استایل اصولی اولین گام در درخشش روز عروسی شماست. قبل از هر چیز به این فکر کنید که می‌خواهید در روز عروسی خود چگونه به نظر برسید؟ اگر می‌خواهید ظاهری قدیمی‌تر یا رترو داشته باشید، مطمئن شوید که استایل کفش‌هایتان را با همان دوران هماهنگ کنید. هرچه می‌پوشید این قدرت را دارد که بر احساس شما، حرکت و نحوه‌ی تعاملتان تأثیر بگذارد. لباس عروسی شما مهمترین لباسی است که تا به حال می‌پوشید، و احساس شما را در کل روز عروسی تعیین می‌کند. به هر گونه جزئیات یا تزیینات در لباس خود بیشتر دقت کنید. تکرار و استفاده‌ی این تزئینات از جمله دانتل، مروارید و …در کفش شما، می‌تواند ظاهر یکپارچه‌ای را رقم بزند.

کفش عروس با استایل رترو
کفش عروس با استایل رترو

استیل رترو

استایل کلاسیک

• گوشواره‌های میخی الماس یا مروارید
• تمایل بیشتر به ظرافت
• جزئیات کمتر

استایل کلاسیک عروس
استایل کلاسیک عروس

استایل بوهو

• پولک‌ها و منجوق‌ها
• یک عنصر شفاف در لباس عروس
• برش‌های ساده
• عناصر بدور از پیچیدگی و شلوغی

استایل عروسی بوهو
استایل عروسی بوهو

استایل مدرن

• بی‌دردسر، شیک و پر زرق‌و‌برق
• خطوط تمیز، جزئیات معماری و پارچه‌هایی مانند کرپ و ساتن ابریشمی
• اکسسوری‌هایی با تناژ رنگی سرد و گوشواره‌های براق

استایل مدرن عروس
استایل مدرن عروس

محل برگزاری مراسم عروسی

محل برگزاری مراسم عروسی در انتخاب کفش عروس بیشتر از آنچه که فکر کنید اهمیت دارد. پاشنه‌های نوک تیز را فراموش کنید. به راه رفتن روی سنگ و چمن بیشتر فکر کنید و یک کفش با پاشنه‌ی پهن و کوتاهتر را انتخاب کنید. چمن یا شن ممکن است باعث فرورفتن پاشنه‌ی پا شود. اگر مراسم شما در سالن برگزار می‌شود به جنس کف‌پوش بیشتر دقت کنید. اگر کف‌پوش سالن از جنس سنگ و یا گرانیت بود، کفش‌هایی با کفی صاف را فراموش کنید. این مدل کف‌پوش‌ها امکان لیز خوردن و در نهایت زمین خوردن شما را بالا می‌برند. برای انتخاب و خرید کفش عروس، کفش‌هایی با کفی آجدار را انتخاب کنید.

محل برگزاری مراسم عروسی در انتخاب کفش
محل برگزاری مراسم عروسی در انتخاب کفش

قانون بلندی پاشنه‌ی کفش عروس

قانون بلندی پاشنه‌ی کفش عروس را همیشه در نظر بگیرید. یکی از مهمترین عناصر، بلندی پاشنه‌ی کفش شماست. به خط لبه‌ی لباستان، قد و راحتی شخصی خود فکر کنید. به یاد داشته باشید که قد پاشنه‌ی کفش با طول لباس عروسی شما همخوانی داشته باشد. در صورت غیرهمخوان بودن، لباس شما کوتاه‌تر دیده خواهد شد. انتخاب کفش عروس‌ پاشنه بلند بسیار جذاب است، اما به راه رفتن طولانی مدت آن فکر کرده‌اید؟ معمولا ارتفاع پاشنه‌‌ی کفش‌های عروسی بین 3 تا 7 سانتی‌متر می‌باشد. پاشنه‌های 7 سانتی‌متر به بالا، بدلیل شیب زیادی که دارند موجب درد شدید در کف پا می‌شوند. پس در هنگام انتخاب و خرید کفش عروس به پاشنه‌ی آن بیشتر توجه کنید.

ارتفاع پاشنه‌ی کفش عروس
ارتفاع پاشنه‌ی کفش عروس

پیشنهاد کمد به شما :

کفش‌هایی با پاشنه‌ی 3 تا 5 سانتی‌متر بهترین انتخاب برای شما طرفداران کفش پاشنه بلند خواهد بود. در این روز شما باید بهترین حس را داشته باشید. داشتن حس راحتی در طول روز، بیشترین چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت.

انواع کفش پاشنه بلند و پاشنه کوتاه عروس
انواع کفش پاشنه بلند و پاشنه کوتاه عروس

فرم کفش عروس

از انتخاب و امتحان فرم کفش‌های مختلف عروس در سایزهای متنوع نترسید. شما باید فرم‌های مختلف را بپوشید تا بهترین تناسب موردنظر را پیدا کنید. اگر پنجه‌های نسبتی پهنی دارید، کفش‌هایی با فرم پنجه گرد باز، بهترین انتخاب برای فرم پاهای شماست. اگر فرم پاهای بلند و کشیده‌تری دارید، کفش‌های جلوباز امکان آزادی بیشتری را برای انگشتان شما فراهم می‌کند.

کفش با پنجه‌ی گرد  و پاشنه‌ی کوتاه عروس
کفش با پنجه‌ی گرد و پاشنه‌ی کوتاه عروس

پیشنهاد کمد به شما :

کفش پنجه گرد یا باز امکان راحتی بیشتری را برای هر فرم پا، فراهم می‌کند. این مدل کفش زنانه نسبت به کفش‌ نوک‌تیز احتمال درد کمتری را در انگشتان پای شما ایجاد می‌کند.

شب یلدا چه روزی است؟ فلسفه‌ شب یلدا
ادامه مطلب

تست چرخش کفش عروس

تست چرخش کفش عروس را جدی بگیرید. اگر قرار است رقص خاصی در مراسم خود داشته باشید به کفش آن بیشتر دقت کنید. در صورت امکان یک کفش مخصوص رقص موردنظر خود را به عنوان جایگزین داشته باشید. برای انتخاب کفش رقص مورد نظر، ما در مطالب پیشین کمد انواع کفش رقص را معرفی کردیم. اگر کفش جایگزین انتخاب نکردید، مطمئن شوید کفشی که می‌پوشید امکان چرخش لازم را برای شما فراهم می‌کند. کفش‌ها نباید هنگام رقص و چرخیدن از پا بیرون بیایند.

پیشنهاد کمد به شما :

بهترین راه برای جلوگیری از بیرون آمدن پا از کفش هنگام چرخیدن، یک یا دو بند کوچک روی کفش است. بدین صورت پای شما هنگام چرخیدن از کفش بیرون نمی‌آید. اگر می‌خواهید کفش‌هایی با پاشنه‌های بلند بپوشید، یک بند روی مچ پا به راحتی بیشتر این کار کمک می‌کند.

کفش عروس با بند مچی
کفش عروس با بند مچی

هماهنگی کفش با لباس عروس

هماهنگی کفش با لباس عروس به چه صورت است؟ بدین صورت که کفش می‌بایست نقطه‌ی پایان استایل شما باشد. کفش عروسی عامل بسیار مهمی در ظاهر عروس می‌باشد. شما باید چیزی را انتخاب کنید که نه تنها شگفت‌انگیز باشد، بلکه با تمام نیازهایتان نیز مطابقت داشته باشد. مدل کفش عروسی که انتخاب می‌کنید می‌تواند تحت تأثیر مدل لباس، بلندی دامن، قد و هیکل شما قرار بگیرد. آیا در تمام طول روز کفش‌های پاشنه‌دار را راحت می‌پوشید یا نه؟ اگر هنگام پوشیدن لباس عروسی پاهای شما نمایان است، باید کفش‌هایی را پیدا کنید که به خوبی با لباس شما هماهنگ باشد. اولین نقطه‌ی شروع، لباس عروسی شماست. پس از آن در هنگام انتخاب کفش عروسی به تناسب و تطبیق آن با لباستان توجه کنید.
پیشنهاد کمد به شما:
برای هماهنگی بهتر لباس عروسی با کفش‌هایتان، بهتر است هنگام خرید کفش عروسی نمونه‌ای از پارچه لباس را همراه داشته باشید. سعی کنید تزیینات روی لباس یا جواهرات خود را با کفش‌های خود هماهنگ کنید.

هماهنگی کفش عروسی با لباس عروس
هماهنگی کفش عروسی با لباس عروس

بازی با رنگ در انتخاب کفش عروس

تا به حال به بازی با رنگ در انتخاب کفش‌ عروسی خود فکر کرده‌اید؟ احتمالا در مطالب پیشین مجله‌ی کمد سارک ترندهای لباس عروس را دیده‌اید. در ترندهای جدید ما شاهد لباس‌های دوتکه و اتفاقی جدید در فرآیند طراحی آنان بودیم. در جریان کفش عروس هم می‌توان شاهد انقلابی تازه‌تر باشیم. همه چیز به جسارت شما بستگی دارد. پس اگر می‌خواهید رنگی به ظاهر خود اضافه کنید، یک راه عالی برای انجام این کار این است. یک رنگ جدید را با کفش‌های خود ترکیب کنید. شما می‌توانید رنگی را انتخاب کنید که با گل‌ها یا لباس ساقدوش شما هماهنگ باشد. در عین حال می‌توانید رنگی را انتخاب کنید که با طرح رنگ عروسی شما مطابقت داشته باشد. رنگ‌های متالیک مانند طلایی، نقره‌ای، رزگلد و مسی می‌توانند جلوه‌ی بصری بسیار خوبی در مقابل سفید داشته باشند.

هماهنگی کفش عروسی با لباس عروس
هماهنگی کفش عروسی با لباس عروس

اولویت در راحتی

این جمله را فراموش نکنید که اولویت در راحتی است. ما همیشه روی استایل تمرکز می‌کنیم، اما اگر پاهای شما آنقدر درد داشته باشند چه فایده ای دارد؟ اولین نکته‌ی مورد توجه شما باید ارتفاع پاشنه باشد: هرچه پاشنه بلندتر باشد، فشار بیشتری به توپ پای شما وارد می‌شود. با پاشنه‌های کوتاه تا متوسط و حتی پاشنه‌های پهن‌تر احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. اگر پاهای نسبتا باریک یا پهنی دارید، کفش‌هایی که دارای بند یا سگک هستند مناسب‌اند. این کفش‌ها با قابلیت تنظیم عرض کفش، امکان تناسب کامل را برای هر کسی فراهم می‌کنند. در هر صورت این روز مختص شماست. اگر فکر می‌کنید با یک اسنیکرز احساس راحتی بیشتری خواهید داشت، این فرصت را از دست ندهید. برای انتخاب کفش عروس، حتی با یک جفت اسنیکرز سفید هم می‌توانید درخشش خود را داشته باشید.

 بلوز و شومیز همراه همیشگی کمد لباس ما
ادامه مطلب

قانون انتخاب کفش عروس در مراسم سلطنتی

در طول تاریخ عروس‌های سلطنتی ما را شگفت‌زده کرده است. از لباس‌های مجلل‌آن‌ها گرفته تا تاج‌های پرزرق برقشان. اما از یک راز مخفی در زیر دامن لباس آن‌ها نباید غافل شد و آن کفش عروسی سلطنتی است. از ساده‌ترین صندل‌ها گرفته تا کفش‌های پر زرق برق. آیا قانون و قاعده‌ی خاصی در انتخاب کفش آنان وجود دارد؟

قانون انتخاب کفش عروس در مراسم سلطنتی
قانون انتخاب کفش عروس در مراسم سلطنتی

معمولا لباس‌ها بیشتر از کفش‌ها تحت تاثیر قوانین پوششی سلطنتی قرار گرفته‌اند. اما یک سری قواعد محدود کننده در انتخاب کفش عروسی سلطنتی وجود دارد.

• لژ در انتخاب کفش عروس و مراسم‌های رسمی سلطنتی ممنوع است.
• سادگی و ظرافت در کنار قد متوسط پاشنه‌ی کفش مهم‌ترین اصل در پوشش آنان می‌باشد.
• معمولا به منظور جلوگیری از تاول زدن و قرمزی پا، سایز کفش‌ آنان کمی بزرگتر از سایز پاهایشان است.
• بعد از لژ پنجه‌ی باز ممنوع است. پنجه‌ی بسته مهم‌ترین اصل در انتخاب کفش، برای مراسم سلطنتی می‌باشد.

پاشنه‌ی متوسط در کفش عروسی سلطنتی
پاشنه‌ی متوسط در کفش عروسی سلطنتی

Queen Elizabeth II

الیزابت برای عروسی خود در سال 1947 با شاهزاده فیلیپ، یک صندل ساده را انتخاب کرده بود. این صندل با بندهای متقاطع و سگک نقره‌ای مرواریدی توسط Rayne Shoes طراحی شده بود. شاید تنها قانون‌شکنی ملکه، در کفش‌های پنجه باز او بود. مروارید به کار رفته در سگک این صندل، در جهت تکمیل 10000 مروارید تزیین شده‌ی لباسش بود. انتخابی بی‌انتها و زیبا برای درخشش شما در روز عروسی.

کفش عروسی ملکه الیزابت
کفش عروسی ملکه الیزابت

Princess Diana

پرنسس دایانا برای عروسی خود در سال 1981 با شاهزاده چارلز، یک لباس عروس نمادین پوشید. ادای احترام به دیوید و الیزابت امانوئل بخش اصلی لباس او بود. بزرگترین نگرانی دایانا بلندتر دیده شدن از چارلز بود. پس کفش عروسی او پاشنه‌ی کوتاهی داشت. برند Clive Shilton در طراحی این کفش، 542 پولک‌دوزی و 132 مروارید در بخش بالای آن به کار برده بود. حروف C و D به عنوان نمادی از چارلز و دیانا در قسمت پشت پاشنه طراحی شده بود.

کفش عروسی پرنسس دایانا با شاهزاده چارلز
کفش عروسی پرنسس دایانا با شاهزاده چارلز

Kate Middleton

آیا می‌توانید لباس عروسی کیت میدلتون را در مراسم عروسی‌اش در سال 2011 با شاهزاده ویلیام فراموش کنید؟ کفش‌هایی از برند alexander mcqueenبا پاشنه‌ی بلند و نوک گرد طراحی شده بود. یکدست بودن دانتل‌های کار شده‌ی روی کفش با لباس‌اش، هماهنگی جذابی را در استایل او ایجاد کرده بود.

کفش زنانه‌ی دانتل سفید عروسی کیت میدلتون از برندalexander mcqueen

Meghan Markle

سادگی کفش‌های کلاسیک مگان بر همان برچسبی که برای لباس خود استفاده کرده بود تاکید داشت. کفش‌های او براساس طرح نوک تیز و ظریف Givenchy با ساتن ابریشمی طراحی و ساخته شده بود. مگان علاوه بر تغییر لباس عروس، کفش عروسی خود را نیز عوض کرد. یک جفت کفش از برند Aquazzurra با یک زیره آبی کم رنگ درخشش خاصی به لباس او داده بود.

کفش ساده‌ی مگان مارکل در عروسی سلطنتی
کفش ساده‌ی مگان مارکل در عروسی سلطنتی

Princess Beatrice

در شرایط پاندمیک سال 2020، پرنسس بئاتریس عروسی خود را برگزار کرد. اما یک شرایط ویژه برای کفش و لباسش قائل شد. او یکی از لباس‌های نورمن هارتنل ملکه را قرض گرفت و تم پایدار را با کفش‌هایش نیز پذیرفت. او یک جفت کفش پاشنه‌دار Valentino به رنگ شامپاین را پوشید. پرنسس این کفش را برای اولین بار در عروسی کیت و ویل در سال 2011 پوشیده بود.

کفش عروسی پرنسس بئاتریس از برند valentino
کفش عروسی پرنسس بئاتریس از برند valentino

جمع‌بندی

همانطور که می‌دانید در انتخاب کفش عروس به اندازه‌ی لباستان حساسیت نشان دهید. کفش‌های شما وظیفه‌ی مهم‌تر و بالاتری نسبت به لباسهایتان دارند. درست است که شما لباس را می‌پوشید، اما این شما هستید که بر روی کفش‌هایتان می‌ایستید. پس تمامی وزن شما به‌ همراه لباستان بر روی کفشهایتان است. نکات زیادی در انتخاب و خرید کفش عروس وجود دارد. اما اگر به راهنمای انتخاب کفش عروس مجله‌ی کمد سارک رجوع کنید می‌بینید که چند مورد از بقیه موارد پراهمیت‌تر بوده است. در انتخاب و خرید کفش عروس خود، استایل عروس و محل برگزاری مراسم عروسی را درنظر بگیرید. سپس به فرم کفش، بلندی پاشنه، هماهنگی کفش خود با لباس و راحتی توجه بیشتری داشته باشید.

تفاوت بلوز و پیراهن
ادامه مطلب

• قانون بلندی پاشنه‌ی کفش عروس
• فرم کفش عروس
• تست چرخش کفش عروس
• هماهنگی کفش عروس با لباس
• بازی با رنگ در انتخاب کفش عروس
• اولویت در راحتی کفش عروس
• قانون انتخاب کفش عروس در مراسم سلطنتی


منابع:

www.brides.com

www.vogue.fr

www.hitched.co.uk

www.theweddingcommunity.com

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.