خرید شب عید؛ شش نکته کاربردی و مهم

206 بازدید

این روزها زمین و زمان و هوا زیباست .چند روز دیگر به نوروز مانده و همه در تکاپوی آماده شدن برای سال نو هستند . در این موقع از سال ، همه چیز زیبا و دوست داشتنی است ، به جز ترافیک اعصاب خورد کن شب عید و قیمت ها . البته شوق خرید و حضور در این جریان همه گیر در ماه اسفند و روزهای قبل از عید رنگ و بوی خاصی دارد  و با عنوان خرید شب عید از ابتدای سال دغدغه بسیاری از خانواده هاست. خیلی از افراد در این روزهای مانده به سال نو مدت زمان زیادی را در مراکز خرید  میگذرانند و درگیر تهیه کردن مقدمات لباس و تن پوش  برای ایام نوروزند. 
در خرید شب عید اما همیشه دو نکته وجود دارد : یکی اینکه قیمت ها گاهی بیش تر از توان شماست و دیگر اینکه چیزی که دوست دارید بخرید را پیدا نمیکنید و با خستگی و سردرگمی به خانه بر میگردید.  گاهی هم برای دلداری به خودتان یا ازسر “هیچی ندارم بپوشم توی عید ” دست به خرید می زنید که یکی از اصلی ترین اشتباهات خرید در این موقع از سال است.

برای اینکه دچار چنین مشکلی نشویم بایستی مهارت خرید کردن درست و اصولی را بیاموزیم. وقتی بلد باشیم درست خرید کنیم فرقی نمیکند برای نوروز و شب عید به بازار می رویم یا خرید لباس مناسب برای دانشگاه یا تهیه و آماده کردن لباسی که قرار است برای سر کار بر تن کنیم.

اول لیست بنویسید

اولین قدم برای خرید شب عید این است که با آرامش و به دور از فشار کارهای آخر سال سری به کمدتان بزنید و ببینید واقعا برای نوروز چه چیزهایی لازم دارید. در واقع به واسطه سنت خانه تکانی شما یک بار کاملا لباس هایتان را زیر و رو می کنید و متوجه می شوید که چه چیزهایی دارید و نیاز است چه اقلامی را بخرید . با لیست نوشتن،  دیگر دچار تنش و استرس برای خرید کردن نمی شوید ؛ یک راست به سراغ چیزهایی می روید که لازم دارید و برایش از قبل لیست تهیه کرده اید  و به این ترتیب در وقت و هزینه شما صرفه جویی میشود .

 علاوه بر وقت و هزینه ، یکی دیگر از مهم ترین فوائد لیست نوشتن مقابله با احساسی خرید کردن شما است. این عادت لیست نوشتن را در همه خرید های فصلی و سالانه به کار ببندید و نتیجه آن را با بدون لیست خرید رفتن مقایسه کنید .

حالا ست ببندید

برای بیشتر افراد و خانواده ها نوروز زمان دید و بازدید و حضور در مهمانی ها است . عده ای هم ایام  نوروز در سفرند . ابتدا مشخص کنید که برنامه نوروزی امسال شما قرار است چگونه باشد . سپس برای خریدتان لیست بنویسید و براساس آن بودجه بندی کنید . در واقع میتوانید  با بررسی کمدتان لیستی تهیه  و چند ست مشخص برای خودتان بچینید . بر حسب اینکه استایل شما کلاسیک ، شیک ، کژوال ، بوهو و یا سایر استایل ها باشد دقیقا متوجه می شوید که چند تکه لباس نیاز دارید .  اگر از افرادی هستید که ترند ها و مد روز برایتان مهم است، مواردی که قرار است بخرید را با توجه به مد روز تهیه کنید.

نکته مهم دیگری که در خرید شب عید نباید از آن غافل باشید در نظر گرفتن بلاتکلیفی هوا است. شب های سرد و بارش های بی گاه را در نظر داشته باشید و در صورت نیاز در خریدهایتان یک بارانی یا ترنچ کت سبک را هم لحاظ کنید. این سبک کت ها علاوه بر نوروز، در بهار و پائیز حسابی به کارتان می آید .  

خرید شب عید

خرید احساسی ممنوع

جلوی خودتان را بگیرید!  بله به همین سادگی . در هنگام خرید کردن مقداری خویشتن داری و حوصله داشته باشید و در مورد خریدتان کمی فکر کنید . به این شکل که شما لباس یا کفشی را می بینید که دلتان را برده و پول کافی هم برای خرید آن دارید . کمی مکث کنید ، یک دور بزنید و با خودتان مرور کنید که آیا واقعا این لباس یا کفش را لازم دارم یا دچار وسوسه خرید کردن شده ام ؟ با کدام یک از لباس هایی که دارم ست می شود ؟ واقعا میپوشمش؟ اگر دچار سندرم خرید احساسی نباشید و منطقی عمل کنید در بسیاری از موارد ممکن است از خرید منصرف شوید . خصوصا در روزهای شلوغی خرید شب عید و جو روانی که در بازار وجود دارد ممکن است بیشتر با این حالت مواجه شوید.

اما اگر هنوز دلتان پشت ویترین جامانده به خودتان یک روز وقت بدهید و دوباره در خانه در موردش فکر کنید و سپس برای خرید تصمیم بگیرید.

سقف بودجه تعیین کنید

برای خودتان سقف بودجه مشخصی معین کنید و از آن تخلف نکنید . ممکن است هنگام خرید خیلی چیزها را ببنید ولی به تعهد بودجه ای با خودتان پایبند باشید و خرید نکنید . این کار به شما کمک می کند خرید بهینه داشته باشید  و دچار غصه و ناراحتی بعد از خرید نشوید .

خرید تنهایی  

گاهی اوقات خرید رفتن با دوستان ، فامیل و آشنایان ممکن است شما را به سمت خرید بیشتر از لیست و بودجه تان بکشاند . اگر از افرادی هستید که خرید با دیگران شما را وسوسه به خریدهای غیر ضروی و جوگیرانه میکند ، تنهایی خرید کنید . امروزه با استفاده از شبکه های اجتماعی و تلفن همراهتان  می توانید  به صورت آنلاین و در جا از دیگران در مورد آنچه قرار است بخرید نظر سنجی کنید .

خرید شب عید

اینترنتی خرید کنید

اسفند ماه شلوغی است . اگر برنامه خریدتان را قرار است در این ماه پر از ترافیک و فرصت کم انجام بدهید سراغ خرید اینترنتی بروید . یکی از مهم ترین مزیت های خرید اینترنتی داشتن زمان مناسب برای خرید و همچنین بررسی قیمت ها و مقایسه  انواع مدل ها است .

در خرید اینترنتی میتوانید بهتر در مورد احساسی خرید نکردن تصمیم بگیرید . با توجه به زمانی که دارید مدت زمان بیشتری را صرف بررسی محصول و تصمیم گیری برای خرید کنید و قبل از نهایی کردن سبد خرید مدتی به خودتان زمان بدهید و سپس خرید را قطعی کنید.

برای بهتر بودن خرید های اینترنتی از فروشگاه های آنلاین بهتر است به این نکات دقت داشته باشید :

  •  سایز دقیق خودتان را بدانید تا دچار مشکل تعویض یا مشکل انتخاب سایز مناسب نشوید .
  • از فروشگاهی خرید کنید که امکان بازگشت و تعویض کالا دارد.
  • به نماد و مجوزهای پرداخت آنلاین سایت مورد نظر دقت کنید.
  • به لیست خریدتان متعهد باشید و برای خرید بیشتر وسوسه نشوید.

این شش مورد نکات پیشنهادی ما به شما بود . شما برای خرید شب عید چه روش هایی دارید ؟ آیا خریدتان را به این موقع از سال موکول میکنید ؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین محصولات سارک

شما بیوتی اینفلوئنسرهای مرد رو دنبال می‌کنین؟
.
.
در دو سال اخیر تعداد بیوتی اینفلوئنسرهای مرد بیشتر شده و محبوب‌تر شدن.
در این مطلب ما به این موضوع پرداختیم.
.
بیوتی اینفلوئنسر موردعلاقه شما کیه؟
.
.
نویسنده:مونا میرزایی
.
.
برای خوندن ادامه‌ی مطلب وارد سایت بشین.
.
.
.
Www.sarak.mag-co.com
.
.
.

.
#beautyinfluencer #fashionmagizne #comode_expert
#بیوتی_اینفلوئنسر #کمدسارک #مجله_مد
...

شاید واستون جالب باشه بدونین یه لباس چه مراحلی رو‌ طی می‌کنه تا برای حضور روی فرش قرمز‌های جهانی آماده شه.
.
.
ما در مطلب امشب گفت و‌ گویی با آقای امیر راد موسس خانه‌ی مد راد در این باره داشتیم، این مطلب رو داخل سایت کمدسارک مطالعه کنین

.
.
مصاحبه کننده:پرستو‌نباتی

.
.

برای خواندن متن کامل مطلب از لینک داخل بایو یا استوری وارد سایت بشین.
.
.
Www.sarak.mag-co.com
.
.
#raadfashionhouse #fashionmagzine #comode_expert
#مجله_مد #کمدسارک
...