|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شش نکته کاربردی و مهم خرید شب عید

تیم کمد
16 مارس 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

این روزها زمین و زمان زیباست .چند روز دیگر به نوروز مانده و همه در تکاپوی آماده شدن برای سال نو هستند. در این موقع از سال، همه چیز زیبا و دوست داشتنی است، به جز ترافیک اعصاب خورد کن شب عید و قیمت‌ها. البته شوق خرید و حضور در این جریان همه‌گیر در ماه اسفند و روزهای قبل از عید رنگ و بوی خاصی دارد  و با عنوان خرید شب عید از ابتدای سال دغدغه بسیاری از خانواده‌هاست. خیلی از افراد در این روزهای مانده به سال نو مدت زمان زیادی را در مراکز خرید می‌گذرانند و درگیر تهیه کردن مقدمات لباس و تن پوش  برای ایام نوروزند. 

در خرید شب عید اما همیشه دو نکته وجود دارد: یکی اینکه قیمت‌ها گاهی بیش‌تر از توان شماست و دیگر اینکه چیزی که دوست دارید بخرید را پیدا نمی‌کنید و با خستگی و سردرگمی به خانه بر می‌گردید.  گاهی هم برای دلداری به خودتان یا ازسر “هیچی ندارم بپوشم توی عید” دست به خرید می‌زنید که یکی از اصلی‌ترین اشتباهات خرید در این موقع از سال است.

برای اینکه دچار چنین مشکلی نشویم بایستی مهارت خرید کردن درست و اصولی را بیاموزیم. وقتی بلد باشیم درست خرید کنیم، فرقی نمیکند برای نوروز و شب عید به بازار می‌رویم یا خرید لباس مناسب برای دانشگاه یا تهیه و آماده کردن لباسی که قرار است برای سر کار بر تن کنیم.

بایدها و نبایدهای لباس ورزشی

اول لیست بنویسید

اولین قدم برای خرید شب عید این است که با آرامش و به دور از فشار کارهای آخر سال سری به کمدتان بزنید و ببینید واقعا برای نوروز چه چیزهایی لازم دارید. در واقع به واسطه سنت خانه تکانی شما یک بار کاملا لباس‌هایتان را زیر و رو می‌کنید و متوجه می‌شوید که چه چیزهایی دارید و نیاز است چه اقلامی را بخرید. با لیست نوشتن، دیگر دچار تنش و استرس برای خرید کردن نمی‌شوید؛ یک راست به سراغ چیزهایی می‌روید که لازم دارید و برایش از قبل لیست تهیه کرده‌اید  و به این ترتیب در وقت و هزینه شما صرفه جویی می‌شود.

شست و شوی لباس چاپدار پنبه، ویسکوز و پلی استر
ادامه مطلب

 علاوه بر وقت و هزینه، یکی دیگر از مهم‌ترین فوائد لیست نوشتن مقابله با احساسی خرید کردن شما است. این عادت لیست نوشتن را در همه خریدهای فصلی و سالانه به کار ببندید و نتیجه آن را با بدون لیست خرید رفتن مقایسه کنید.

حالا ست ببندید

برای بیشتر افراد و خانواده‌ها نوروز زمان دید و بازدید و حضور در مهمانی‌ها است . عده‌ای هم ایام  نوروز در سفرند. ابتدا مشخص کنید که برنامه نوروزی امسال شما قرار است چگونه باشد. سپس برای خریدتان لیست بنویسید و براساس آن بودجه بندی کنید. در واقع می‌توانید با بررسی کمدتان لیستی تهیه و چند ست مشخص برای خودتان بچینید. بر حسب اینکه استایل شما کلاسیک، شیک، کژوال، بوهو و یا سایر استایل‌ها باشد دقیقا متوجه می‌شوید که چند تکه لباس نیاز دارید. اگر از افرادی هستید که ترندها و مد روز برایتان مهم است، مواردی که قرار است بخرید را با توجه به مد روز تهیه کنید.

نکته مهم دیگری که در خرید شب عید نباید از آن غافل باشید در نظر گرفتن بلاتکلیفی هوا است. شب‌های سرد و بارش‌های بی‌گاه را در نظر داشته باشید و در صورت نیاز در خریدهایتان یک بارانی یا ترنچ کت سبک را هم لحاظ کنید. این سبک کت‌ها علاوه بر نوروز، در بهار و پائیز حسابی به کارتان می‌آید.  

7 نکته برای داشتن کمد لباسی مینیمال

خرید شب عید

نکات مهم زنانه برای خرید عید

خرید احساسی ممنوع

جلوی خودتان را بگیرید!  بله به همین سادگی. در هنگام خرید کردن مقداری خویشتن داری و حوصله داشته باشید و در مورد خریدتان کمی فکر کنید. به این شکل که شما لباس یا کفشی را می‌بینید که دلتان را برده و پول کافی هم برای خرید آن دارید. کمی مکث کنید، یک دور بزنید و با خودتان مرور کنید که آیا واقعا این لباس یا کفش را لازم دارم یا دچار وسوسه خرید کردن شده‌ام؟ با کدام یک از لباس‌هایی که دارم ست می‌شود؟ واقعا می‌پوشمش؟ اگر دچار سندرم خرید احساسی نباشید و منطقی عمل کنید در بسیاری از موارد ممکن است از خرید منصرف شوید. خصوصا در روزهای شلوغی خرید شب عید و جو روانی که در بازار وجود دارد ممکن است بیشتر با این حالت مواجه شوید.

استایل مونوکروم چیست؟ چگونه می‌ توانیم یک استایل مونوکروم داشته باشیم؟
ادامه مطلب

اما اگر هنوز دلتان پشت ویترین جامانده به خودتان یک روز وقت بدهید و دوباره در خانه در موردش فکر کنید و سپس برای خرید تصمیم بگیرید.

سقف بودجه تعیین کنید

برای خودتان سقف بودجه مشخصی معین کنید و از آن تخلف نکنید. ممکن است هنگام خرید خیلی چیزها را ببنید ولی به تعهد بودجه‌ای با خودتان پایبند باشید و خرید نکنید. این کار به شما کمک می‌کند خرید بهینه داشته باشید و دچار غصه و ناراحتی بعد از خرید نشوید.

خرید تنهایی  

گاهی اوقات خرید رفتن با دوستان، فامیل و آشنایان ممکن است شما را به سمت خرید بیشتر از لیست و بودجه‌تان بکشاند. اگر از افرادی هستید که خرید با دیگران شما را وسوسه به خریدهای غیرضروی و جوگیرانه می‌کند، تنهایی خرید کنید. امروزه با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و تلفن همراهتان می‌‌توانید به صورت آنلاین و در جا از دیگران در مورد آنچه قرار است بخرید نظر سنجی کنید.

راهنمای انتخاب عینک با توجه به فرم صورت

خرید شب عید

خرید اینترنتی، تغییر فصل صنعت مد و فشن

اینترنتی خرید کنید

اسفند ماه شلوغی است. اگر برنامه خریدتان را قرار است در این ماه پر از ترافیک و فرصت کم انجام بدهید سراغ خرید اینترنتی بروید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌‌های خرید اینترنتی داشتن زمان مناسب برای خرید و همچنین بررسی قیمت‌ها و مقایسه انواع مدل‌ها است.

در خرید اینترنتی می‌توانید بهتر در مورد احساسی خرید نکردن تصمیم بگیرید. با توجه به زمانی که دارید مدت زمان بیشتری را صرف بررسی محصول و تصمیم‌گیری برای خرید کنید و قبل از نهایی کردن سبد خرید مدتی به خودتان زمان بدهید و سپس خرید را قطعی کنید.

با شرایط اقتصادی موجود چطور خرید کنیم؟
ادامه مطلب

برای بهتر بودن خریدهای اینترنتی از فروشگاه‌های آنلاین بهتر است به این نکات دقت داشته باشید:

  •  سایز دقیق خودتان را بدانید تا دچار مشکل تعویض یا مشکل انتخاب سایز مناسب نشوید.
  • از فروشگاهی خرید کنید که امکان بازگشت و تعویض کالا دارد.
  • به نماد و مجوزهای پرداخت آنلاین سایت مورد نظر دقت کنید.
  • به لیست خریدتان متعهد باشید و برای خرید بیشتر وسوسه نشوید.

این شش مورد نکات پیشنهادی ما به شما بود . شما برای خرید شب عید چه روش هایی دارید ؟ آیا خریدتان را به این موقع از سال موکول می‌کنید؟

کفش کودک را چگونه انتخاب کنیم؟


اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.