Allسردبیرنویسندهبرنامه نویسطراح گرافیکمترجم
پرستو نباتی

سردبیر

پرستو نباتی

فارغ التحصیل رشته طراحی لباس. نوشتن از شعر گویی دوران نوجوانی و عشقم به مد از کوتاه کردن دامن هایی که تو ده سالگی داشتم شروع شد. وقتی دانشجوی رشته برق بودم سردبیر مجله علمی دانشگاه به اسم رعد بودم و الان تو صنعت مد سردبیر مجله کمد سارک ! اتفاقی که اتفاقی نبود و در مسیر انتخاب هام و علایقمه. عشق به خوندن مجلات و تحلیل های مد و پیدا کردن ارتباط بین تغییرات فشن من و به یادگیری بیشتر بیشتر و سوق میده، مثل عطشی که سیر آبی نداره. فشن رو دوست دارم چون آزاده و بدون مرز.

طراح و ایده‌پرداز

وحید کاهه

رومینا وهاب‌ زاده

نویسنده

رومینا وهاب‌ زاده

فشن دنیای بزرگیه و هرکس به اندازه خودش در اون سهمی داره؛ کافیه خودتون و نیازهاتون به این دنیای بزرگ رو بهتر و بیشتر بشناسید.
من رومینا! استایلیست و نویسنده، فارغ التحصیل رشته طراحی لباس از دانشگاه علم و فرهنگ هستم اما بیشتر اطلاعاتم رو در طول زمان و بر اساس تجربه و مطالعه به دست آوردم.پس شمارو به دنیایی دعوت میکنم تا با هم سوادمونو بالاتر ببریم، فشن رو بهتر بشناسیم و هر روز خوشتیپ تر از دیروز باشیم.

نویسنده

الهام شادکام

من الهامم؛ الهام شادکام… مثل نام کوچکم از هر پدیده‌ای الهام می‌گیرم و همیشه در تلاشم مثل فامیلم شاد باشم. کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی‌ام؛ رشته‌ای که خیلی زیاد در دنیای مد به من کمک می‌کنه. سه ساله که وارد دنیای مد شدم. تصویرسازی کردم. اجرا و دوخت رو یاد گرفتم و یاد دادم. طراح لباس تآترهای زیاد و خبرنگار و نویسنده‌ی مجله‌های مد مختلف بودم. اما نوشتن رو از هر شاخه‌ای بیش‌تر دوست دارم، چون مشخص‌کننده‌ی خط‌ومشی آینده‌ی دنیای مده.
من معتقدم که “مد” از هر پدیده‌ی تاریخی‌ای قدیم‌تره. بسیار قبل‌تر از ما بوده و خیلی بعدتر از ما خواهد بود. مد دائم در حال تغییره و داره پیش‌رفت می‌کنه. همین‌هاست که اون رو برای من، این‌چنین جذاب و خواستنی کرده… و اما این روزها، سارک مسیر امن من برای رسیدن به هدف‌هام شده… ما توی سارک تلاش می‌کنیم تا مثل یه فانوس دریایی، راه پرتلاطم مد رو برای شما روشن کنیم.

بهار اسماعیل پور

نویسنده

بهار اسماعیل پور

بهار اسماعیل پور هستم… فارغ التحصیل رشته طراحی لباس از دانشگاه علم و فرهنگ.
به دنبال راهی برای گفتمان به غیر از زبان بدن. راهی برای نشان دادن آنچه هستی و آنچه در درون داری. و معتقدم زبان مد بس قوی‌ست برای این گفتمان و راهی ست برای به رخ کشیدن قدرت درون .
گاهی پر حرف و گاهی در سکوت گاه پرتلاطم و گاهی در سکون همچون روح آدمی؛
برای بیان واقعه ی درونم مدتی تدریس کردم،شبهای زیادی را میان مجلات مد بی توجه به زمان گذراندم،نوشتم،بافتم،خواندم.
تا امروز که سارک برایم نغمه ای خواند به ژرفای خیال…
و راهی شد هموار برای به وقوع پیوستن ایده هایم همراه شما،برای گفتمانی از جنس خلاقیت و بیانی به شیوایی ذات آدمی در ظاهرش..

مونا میرزایی

نویسنده

مونا میرزایی

دانشجوی مهندسی صنایع،علاقه‌مند به مد و فشن، سعی می‌کنم با مطالعات شخصیم، پرسه زدن تو سایت‌های فشن و ورق زدن کتاب و مجلات این دنیای جذاب اطلاعات خودم رو به‌روز کنم و با شما درمیون بذارم تا شاید در آینده نه چندان دور مد نویسی از علاقه به تخصصم تبدیل بشه .

يه دختر مهندس مو فرفري پاييزيم، عاشق سفر، دنياي جذاب فشن و نويسندگي كه اصل عشق من است.

از خوش شانسي هاي من براي شروع و رسيدن به موناي درونيم پيدا كردن كليد كمد سارك بود.

من معتقدم كه مد مايه ي تقويت زندگي است، قطعا ارزش آن را دارد كه براي تاثير گرفتن از آن در پوشش روزمره با كمد سارك همراه شويد.

من و دوستانم در كمد سارك تلاش مي كنيم هرلحظه درهايي زيادي از دنياي جذاب و هيجان انگيز فشن را برايتان باز كنيم تا شما با مد، زبان لحظه  هميشه همراه باشيد

نویسنده

تارا ذکایی

نویسنده

مونا فریدکیان

مونا هستم. تکنولوژی طراحی و دوخت در دانشکده شریعتی خوندم. طراحی لباس برای فیلم کردم، دیجیتال مارکتینگ کار کردم، کتاب نوشتم و به همه‌شون عشق ورزیدم. وقتی بچه بودم نقاشی‌هام زن‌های کمر باریک با دامن پوفی بود. هنوز هم لباس، فشن و دنیای ناشناخته طراحی انقدر برام جالبه که ساعت‌ها من و با خودش درگیر می‌کنه. وقت‌هایی که لباس می‌دوزم فکرم پر از حرف می‌شه. اون‌وقته که شروع به نوشتن می‌کنم. من، پارچه و کتاب دوست‌های جدا نشدنی هستیم. همیشه دوست داشتم هر چیزی که یاد می‌گیرم و می‌نویسم با بقیه به اشتراک بگذارم. حالا کنار سارک دارم این‌کار و انجام می‌دم. خوشحالم که با سارک در کنار شما هستم.

طراح گرافیک

نیکتا مهربانی

فارق‌التحصیل کاردانی گرافیک و کارشناسی طراحی‌و‌چاپ‌ پارچه. اون چه که از تلفیق تجربیات این دو رشته به دست آوردم رو با شما در کمد به اشتراک میذارم

مترجم و نویسنده

شایان وهاب‌زاده

نویسنده

آناهیتا جوادپور

Business Management student who prefers to learn through work than study. Experienced journalist as a lead writer in multiple sections of a newspaper; human rights, strategic management and economics were the main subject I focused on. Highly skilled in international relations and supervising social media elements to drive through a better business growth, An innovator market-researcher able to adopt to new situations and remain flexible with variety of teams as an action-oriented member who thrives challenges to generate useful solutions with ability to understand complex issues with strong communication skills and strong understanding of leadership principles.I plan to continue my studying Industrial Design (University of Tehran-Kish) and International Relation (in a near future meanwhile I am trying to watch the world through the vision of different people to gain their experiences therefore I am able to build a strong connection of successful human beings.In this regard, I decided to launch a business on sustainable design and public awareness about upcycling and value creation under the name of @Anaseeddesign and write about consumerism.

نویسنده

آرزو حاجی بابایی

نویسنده

نگین ملیح

برنامه نویس و طراح سایت

رامتین قهاری

برنامه نویس

نویسنده

لادن میرزاخلیلی

یک سوال هست که از هممون تو بچگی پرسیدن و اون اینکه وقتی بزرگ شدی میخوای چیکاره بشی؟
باید بگم از 6 تا 14 سالگی پاسخم یک شغل بیشتر نبوده، “دزد دریایی”.
خوشبختانه 14 سالگی متوجه شدم دزد دریایی شدن نیاز به دانستن یک عالمه مهارت دارد. درنتیجه از لباس کاپیتانی تا کشتی، وسایل آشپزخانه و دفاعی، همه و همه با خودم است. بنابراین تصمیمم رو گرفتم و مشغول کامل کردن شهر متحرکم روی اقیانوس پهناور شدم.
موسیقی، عکاسی، طراحی لباس و خیاطی، عروسک گردانی، و تقریبا ساخت و طراحی هر وسیله ای که بهش “نیاز” پیدا کنید. میخواد یه کلاه تابستونی باشه یا یه مبل دونفره که براتون آواز میخونه و هرموقع خوابتون برد، زیر سرتون بالشت بزاره.
طراحی صنعتی خوانده ام و چهارمین فرزند یک خانواده نسبتا شلوغم که هنوزم اعتقاد دارن من باید دزد دریایی بشم. ولی خب تا لحظه ای که پامو بزارم توی کشتی ام دوست دارم بخونم، بنویسم و بسازم…
این شهر در اردیبهشت ماه سال 1376 خورشیدی در تهران کلنگ خورد.

نویسنده

رومینا معینی

من رومینا معینی هستم مهندسی نساجی گرایش پوشاک در دانشگاه امیرکبیر می‌خونم‌.
اما به دلیل علاقه‌ام به صنعت مُد از یک سال پیش طراحی لباس رو شروع کردم و در این زمینه مطالعه می‌کنم.
از دوران دبیرستان علاقه‌ام به نویسندگی رو پیدا کردم و فهمیدم نوشتن برای من مثل غذای روحه!
وقتی متوجه علاقه‌ام به دنیای بی حد و مرز مُد شدم تصمیم گرفتم در این زمینه علاقه‌ی همیشگیم یعنی نویسندگی رو دنبال کنم.
خیلی اتفاقی با سارک آشنا شدم و یهو چشامو باز کردم دیدم وسط یه دنیای جدیدم که اسمش سارکه و به من این فرصت رو می‌ده علاقه مو دنبال کنم و نوشته‌هام درباره دنیای مُد رو با شما به اشتراک بذارم.

نویسنده

مهشید اکبریان

مهشید اکبریان هستم، کارشناس ارشد مترجمی زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران.

چند سالی است که دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بیدمشک خنکی که در یک روز تابستانی به جانم می‌نشیند… و این چیزی است که آن را خرسندی می‌نامم.
به عنوان بخشی از خانواده ی سارک، میتونم براتون مطالبی رو به زبان مادری خودمون برگردونم که از دل مهد مد و فشن یعنی کشور فرانسه میاد.
به قول یک نویسنده فرانسوی فقط نوشتن هست که میتونه ما رو در متن این هستی مقتدر نگه داره.
عاشق سفر کردن، هرچیزی که به دنیای پوشیدنی ها مربوط بشه و البته زبان‌شناسی فرهنگ های مختلف هستم.

نویسنده

نیلوفر روحی

بالاخره نیلوفر و دنیای کفش… من نیلوفر روحی هستم، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی معماری. خیلی دیر نبود که متوجه وجه اشتراکاتی مابین معماری و فشن شدم. اما یه چیزی این وسط کم بود. همه حرف‌ها تو زمینه کفش مختصر و خیلی قدیمی. پس شروع کردم به مطالعه کردن مداوم در زمینه تخصصی کفش. طراحی و تصویر‌سازی کفش انجام دادم. اما برای یه حرف تازه کافی نبود و به جزییات بیشتر نیاز بود. پس مطالعه تخصصی تو بخش شناخت فرم برش‌ها و زوایا در پاشنه‌های کفش بخشی از دغدغه روزمره من شد. همه این اتفاق‌ها تو مسیر علایقم دست به دست هم دادن تا به عنوان عضوی از مجله کمد سارک اطلاعات جدی‌تر و به روز‌تر رو در حوزه تخصصی کفش با شما به اشتراک بگذارم.

نویسنده

مسعود طالاری

مسعود طالاری هستم.
فارغ التحصیل رشته مهندسی نساجی.
همزمان با شروع تحصیلاتم علاقه به دانش پوشاک همواره همراه من بود و علاوه بر تالیف سه عنوان کتاب در یک وبلاگ شخصی نیز در این رابطه مطلب می‌نوشتم. در حال حاضر ضمن تدریس در حوزه پوشاک مشغول به فعالیت‌های مختلف در این زمینه نیز می‌باشم.