|

بودجه‌بندی خرید عید را چگونه انجام دهیم؟

مونا فریدکیان
17 اسفند 1398
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

پایان سال همیشه با شلوغی و دویدن‌های پیاپی همراه بوده است. بعضی از این شلوغی‌ها مربوط به کارهای خانه است و برخی دیگر هم مربوط به تهیه مایحتاج و لباس برای خودمان. در این میان که به فروشگاه‌های مختلف سر می‌زنیم، گاهی درگیر جو موجود یعنی حراج‌ها و آدم‌هایی که مشغول خریدهای بی‌قید و شرط هستند می‌شویم. در صورتی که بودجه خرید عید ما محدود است و باید با دقت بیشتری پول خود را خرج کنیم.

دغدغه خرید لباس عید

مصرف‌گرایی یکی از معضلات این روزهای جامعه است. برایمان زیاد پیش آمده صرفاً به دلیل این‌که از لباسی خوشمان آمده برای آن هزینه می‌کنیم، بدون در نظر گرفتن این‌که آیا واقعاً به آن نیاز داریم یا نه. بسیار پیش آمده که لباسی را خریده‌ایم اما تا مدت‌ها  بدون استفاده در کمد رها شده است.

شاید به نظرتان بیاید که نصیحت کارساز نیست، اما اگر فکر کنید که بعد از عید با حساب بانکی خالی مواجه می‌شوید، آن‌وقت است که حاضر می‌شوید اقداماتی هر چند کوچک انجام دهید.

از عوامل مهمی که برای یک خرید بدون پشیمانی لازم است آگاهی به نیازهایمان می‌باشد. برای بودجه‌بندی خرید عید راهکارهای خوبی وجود دارد که با کمی دقت می‌توانیم به همه خریدهایی که مدنظر داریم بپردازیم. کمد در این مقاله می‌خواهد شما را برای داشتن یک خرید عید عالی و در عین حال به صرفه راهنمایی کند. کمد سارک را همراهی کنید.

قدم اول؛ خانه تکانی کنیم

بله اشتباه نمی‌کنید. قدم اول این است که خانه تکانی کنیم، اما این بار نه خانه‌هایمان را بلکه ذهن‌مان را بتکانیم. ذهن ما پر است از آموزه‌هایی که تاریخ مصرف آن‌ها مدت‌هاست تمام شده است.

آموزه‌های ما می‌گویند شب عید به هر قیمتی شده خرید کن! خرید کردن خیلی خوب است اما باید اول نیازهایمان را بسنجیم و برای آگاهی به نیازمان باید کمدمان را بررسی‌ کنیم.

شاید شما در کمدتان هنوز لباسی داشته باشید که تا به حال به تن نکرده‌اید. اگر سبک سلیقه خود را به سمت ساده پوشی ببرید در این‌گونه مواقع سود می‌برید. چون لباس‌های ساده هرگز از مد خارج نمی‌شوند و همیشه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

10 نکته اساسی در خرید لباس بچه
ادامه مطلب

اگر در میان لباس‌هایتان بلوز، شلوار و یا دامنی دارید که نو و به روز است حالا می‌توانید برای قسمتی که مورد نیاز است لباس تهیه کنید.

برای تکمیل استایلتون از سارک شلوار بخرید

به سراغ مد پایدار بروید

بر اساس آمارها صنعت فشن دومین عامل آلودگی محیط زیست است. مد پایدار کمک می‌کند که ما در حد و سهم خودمان آسیب کمتری به دنیای پیرامون‌مان بزنیم. توضیح کوتاه در مورد مد پایدار این است که پوشاک به نحوی تولید شوند تا کمترین صدمه و آسیب را به چرخه حیات وارد کنند. اگر مایل هستید در این زمینه بیشتر بدانید می‌توانید مقاله‌ی ما را که در مورد مد پایدار و بحران آلودگی هوا نوشته شده مطالعه کنید.

هم‌چنین بخوانید؛ راه‌های مبارزه‌ی دنیای مد با بحران آلودگی هوا در ۲۰۱۹

برای انتخاب مد پایدار یکی از شرکت‌های خوبی که سال‌هاست مشغول به کار شده و توانسته در این زمینه به موفقیت‌های خوبی هم دست پیدا کند برند ایرانی سارک هست.

بله اشتباه نمی‌کنید. برندهای ایرانی هم این روزها محیط زیست جزو دغدغه‌شان شده است. با کمی تحقیق در این زمینه می‌شود به نتایج خوبی دست یافت. زمانی که تصمیم به خرید عید می‌گیرید، کمی در مورد برندی که می‎‌خواهید از آن خرید کنید مطالعه کنید. شما به عنوان مصرف کننده نقش مهمی در جلوگیری از آلودگی محیط زیست دارید.  

سارک برند ایرانی دوست‌دار طبیعت

دست‌کاری سلیقه

خیلی از افراد هستند که عاشق لباس‌های پرزرق و برق هستند. لباس پرزرق و برق زیبایی خوبی دارد اما پوشیدن آن شرایط دارد. شما می‌توایند انتخاب لباس پرزرق و برق را برای مجالس خاص و عروسی‌ها کنار بگذارید. اگر بودجه عید خود را برای این‌گونه مدل‌ها مصرف کنید ممکن است به نتیجه‌ی دلخواه نرسید. اغلب لباس‌های پرزرق و برق شامل هزینه‌ی هنگفت می‌شوند و همه‌ی پولی را که در برای خرید لباس عید کنار گذاشته‌اید خرج می‌شود.

لباس عید سبک خاص خودش را داراست. سادگی یکی از مهم‌ترین المان‌ها در انتخاب لباس عید است. توضیح می‌دهم چرا.

7 نکته برای خرید زیورآلات و اکسسوری مناسب شما
ادامه مطلب

دید و بازدیدهای عید گاهی ساعت‌ها به طول می‌انجامد. حتّی ممکن است مجبور باشید از صبح تا شب یک لباس را در تن خود نگه دارید. اگر لباس سخت و پرچین و شکنی انتخاب کنید در آخر روز به دردسر خواهید افتاد. پس سادگی در طرح برای لباس جزو گزینه‌های مهم است.

این ست زیبا و راحت رو از اینجا بخرید

با اطمینان قدم در فروشگاه بگذارید

خریدهای مورد نیازتان را یادداشت کنید و قبل از این‌که از منزل خارج شوید لیست خود را چک کنید تا خرید تکراری انجام ندهید. حالا که برای خرید آماده شدید و فروشگاه مورد نظرتان را هم پیدا کرده‌اید با اطمینان به داخل آن قدم بگذارید.

نکاتی که باید در هنگام خرید مدنظر داشته باشید:

به الیاف پارچه دقت کنید؛ شاید هزینه‌ی کمی برای یک لباس بپردازید اما به خاطر نوع خاص الیاف آن مجبور باشید هربار برای شستشو لباس را به خشکشویی بدهید و هزینه‌ی اضافه پرداخت کنید.

چروک شدن پارچه را امتحان کنید؛ یکی از خصوصیات مهم در انتخاب لباس چروک نشدن آن است. اگر بنا باشد با هر نشست و برخاست اتوی لباس شما به هم بریزد این مشکل بزرگی برای آن لباس به حساب می‌آید.

اتاق پرو فراموش نشود؛ ممکن است به خاطر شلوغی و ازدحام از پرو کردن لباس صرف‌نظر کنید اما هرگز این کار را نکنید. بسیار پیش آمده که لباسی در نگاه اول زیبا به چشم می‌آید اما زمانی که آن را به تن می‌کنید متوجه می‌شوید که با مدل اندام شما سازگاری ندارد. پس حتماً لباس را در تن‌تان امتحان کنید.

راحتی لباس را بسنجید؛ زمانی که در اتاق پرو لباس را می‌پوشید، کمی تحرک داشته باشید تا بتوانید راحتی آن را بسنجید. لباسی در ظاهر ممکن است ساده و راحت به چشم بیاید اما وقتی که آن را می‌پوشید متوجه می‌شوید که برش‌ها و پارچه لباس از راحتی مناسب برخوردار نیست. با صاف ایستادن در مقابل آینه نمی‌توانید به نتیجه‌ی خوبی برسید.

این شومیز سارک را ازاینجا بخرید

نگاه ریزبین داشته باشید؛ بعد از این‌که از مدل لباس و راحتی آن اطمینان حاصل کردید جزئیات لباس را به خوبی بررسی کنید. اگر پارچه لباس از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، ممکن است در رفتگی نخ و یا درز دوخته نشده در لباس سبب شود که از کیفیت لباس کاسته شود.

همه چیز درباره انتخاب بلوزهای پاییزی اورسایز
ادامه مطلب

بودجه خود را با فروشگاه هماهنگ کنید؛ لباسی که قیمت بالایی دارد و از یک برند خارجی است تنها می‌تواند جیب شما را خالی کند. در صورتی که لباس خارجی گاهی صرفاً به دلیل خارجی بودنش است که قیمت بالایی دارد و نه به خاطر کیفیت.

مجموعه بهار سارک، ار اینجا بخرید

از طرف دیگر لباس‌هایی هستند که شامل حراج‌های چندین درصدی شده‌اند. همان‌طور که از قدیم گفته‌اند؛ هیچ ارزانی بی دلیل نیست. لباس‌هایی که زیادی ارزان است یا به دلیل کیفیت پایین پارچه و دوخت آن است و یا از ته مانده‌های فروشگاه‌های دست چندم خارجی آمده‌اند. پس برند ایرانی با کیفیت و قیمت مناسب کمک خوبی به هزینه‌ها و بودجه‌بندی عید شما برای خرید می‌باشد.

هم‌چنین بخوانید؛ پسر بد دنیای مد؛ ژان پل گوتیه بازنشسته شد

اکسسوری‌های چشم‌نواز؛همان‌طور که پیش‌تر گفتیم لباس‌های پرزرق و برق برای ایامی مانند عید زیاد مناسب نیستند. پس به سمت یک انتخاب کژوال بروید. اما شاید دلتان بخواهد لباس کژوال شما کمی تودل‌بروتر باشد. در این صورت استفاده از اکسسوری بسیار پیشنهاد خوبی است. گردنبند، گوشواره و دستبندهای مختلف می‌تواند استایل خوبی را برای شما رقم بزند.

در پایان به شما که می‌خواهید یک خرید خوب متناسب با بودجه عید خود داشته باشید توصیه‌های کوچکی می‌کنیم؛

حتماً قبل از خرید برندهای مختلف ایرانی را مورد بررسی قرار دهید.

از برندی خرید کنید که کیفیت را فدای قیمت نمی‌کند و در عین حال قیمت آن بسیار مناسب است.
محیط زیست یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این روزهای دنیاست. مطمئناً وقتی یک برند در تهیه محصولاتش محیط زیست را حمایت می‌کند، مشتری و سلایق او جزو خط قرمزهایش به حساب می‌آید.

وقتی می‌خواهید از برندی خرید کنید اول خوب درباره آن تحقیق کنید و مدل‌ها و روند تولید آن را بسنجید بعد با طیب خاطر به فروشگاهش سر بزنید.

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را با ما با اشتراک بگذارید :

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی