|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کمد کپسولی؛ چطور با چند دست لباس، استایل‌های متنوع بسازیم؟

تیم کمد
25 اکتبر 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

کمد کپسولی؛ استایل‌های زیاد با لباس‌های کم

مارک زاکربرگ، بنیانگزار فیس بوک، هر روز همان تی شرت روز قبل را می‌پوشد؛ چون از تصمیم گرفتن برای انتخاب هر روزه لباس و وقت گذاشتن برای آن فراری است! این البته یک قابلیت زاکربرگی است که اغلب ما فاقد آن هستیم و ترجیح می‌دهیم با وجود اینکه انتخاب هر روزه لباس گاهی کلافه‌مان می‌کند، باز هم تنوع داشته باشیم و هر روز یک مدل نپوشیم.

اگر شما هم از خریدهای زیاد برای داشتن تنوع بیشتر خسته شده‌اید و دلتان می‌خواهد یک کمد همه فن حریف داشته باشید که با داشتن تعداد محدودی آیتم، از پس هر روز هفته‌تان بربیاید، کمد کپسولی پاییزه این مقاله را دست ندهید.

کمد کپسولی چیست و به چه دردی می‌خورد

کمد کپسولی درمان کامل سردرگمی در انتخاب لباس را به عهده دارد و جوابی است برای سوال همیشگیِ حالا چی بپوشم؟

عبارت «کمد کپسولی» را اولین بار حدود نیم قرن پیش سوزی فاکس Susie Faux صاحب بوتیکی به نام کمد یا Wardrobe در لندن به کار برد تا ثابت کند آن زمان هم خانم‌های زیادی دلشان می‌خواسته با داشتن آیتم‌های کم، تنوع‌های بزرگی ایجاد کنند. بنابر تعریف فاکس که هنوز هم پذیرفته شده است؛ کمد کپسولی مجموعه‌ای است از تعداد کمی آیتم‌های ضروری که هیچ وقت از مد نمی‌افتند و این قابلیت را دارند که با لباس‌های مختلف هر فصل ست شوند. به طور خلاصه این کمد شامل تاپ، رویه لباس، شلوار و دامن، کفش و بعضی از اکسسوری‌ها می‌شود که هیچ وقت از مد نمی‌افتند.

پیشنهاد می‌کنیم مطلب کالکشن کپسولی را مطالعه کنید

این پاییز چی بپوشم

اینکه دقیقا برای کمد کپسولی خودتان چه تعداد آیتم تهیه کنید، یک تصمیم شخصی است و اگر نظر استایلیست‌ها را بخواهید، هر کدام تعداد متنوعی لباس را پیشنهاد می‌کنند؛ اما برای اینکه با یک نمونه ساده از کپسول‌ها آشنا شوید، ما داشتن موارد زیر را توصیه می‌کنیم.

اندام ساعت شنی و چند تکنیک استایل
ادامه مطلب

مواد مورد نیاز برای داشتن یک کمد کپسولی پاییزه:

 • هفت دست/ عدد بلوز
 • سه دست جین (مانتو یا شلوار)
 • دو دست شلوار پارچه‌ای
 • پنج دست رویه لباس؛ شامل مواردی مثل مانتوی بافت، کاردیگان، ژاکت و بارانی کتی
 • یک دست پیراهن یا سرهمی پاییزه
 • چهار جفت کفش
 • چهار دست شال
 • اکسسوری به مقدار لازم!

بعد از تهیه این تعداد لباس که باز هم به انتخاب خودتان می‌تواند کم و زیاد یا جایگزین شود؛ نوبت به انتخاب رنگ می‌رسد.

رنگ‌های مناسب کمد کپسولی پاییز 2019

اینکه برای کپسولیتان چه رنگ‌هایی در نظر بگیرید یک انتخاب شخصی است. معمولا برای درست کردن یک کمد کپسولی به سه دسته رنگ نیاز دارید: رنگ‌های پایه، رنگ‌های خنثی و رنگ‌های ویژه که می‌توانید آن‌ها را از بین ترند رنگ‌های پاییز 2019 انتخاب کنید. ما برای اینکه بتوانیم راحتتر توضیح دهیم؛ از شش رنگ زیر در کمد پاییزه فرضی‌مان استفاده می‌کنیم.

رنگ‌های پایه

رنگ پایه کمد کپسولی ، رنگی است که بر اساس آن به تهیه بقیه لباس‌هایتان می‌پردازید. در کمد کپسولی نمونه ما، مشکی رنگ پایه یا Base Color است. شما می‌توانید سرمه‌ای یا هر رنگی که با ان احساس راحتی بیشتری را دارید، انتخاب کنید.

رنگ‌های خنثی

رنگ‌هایی هستند که به اکثر رنگ‌های دیگر می‌آیند و به خوبی با آن‌ها ست می‌شوند. در این کمد پاییزه سه رنگ سفید، توسی و بژ، رنگ‌های خنثی یا Neutral Colors هستند. جالب است بدانید این رنگ‌ها با بقیه کمدها هم قابلیت ست شدن زیادی دارند.

رنگ‌های تاکیدی

رنگ‌های تاکیدی یا تشدید کننده برای ایجاد تفاوت و جذابیت بیشتر در استایل پاییزه به کار می‌روند. این رنگ‌ها به استایل شما روح می‌بخشند و آن را متنوع می‌کنند. در این کپسول دو رنگ سبز زیتونی و آجری رنگ‌های ویژه یا Accent Colors هستند. شما می‌توانید از رنگ‌هایی مثل قرمز تیره یا روشن، صورتی چرک، گلبهی، نارنجی یا زرد کمک بگیرید.

ترکیب رنگی که هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد
ادامه مطلب

چطور با هم ست کنیم؟

با ترکیب رنگ و لباس‌های بالا می‌توان تعداد بسیار زیادی ست لباس در یک کمد کپسولی درست کرد که ما به چند نمونه آن اشاره می‌کنیم.

ست اول: بلوز آجری، کت یا مانتوی کتی بژ، شلوار جین آبی تیره، نیم بوت بژ، کیف مشکی

می‌توانید به این ست یک شال سبز زیتونی اضافه کنید و چاشنی تنوع را به استایلتان بیفزایید.

ست دوم: بلوز راه راه سفید و مشکی، کت تک یا مانتوی جین تیره، شلوار پارچه‌ای آجری، کیف آجری، نیم بوت بژ(تکرار)

در این ست هم می‌توانید از شال سبز زیتونی (تکرار) یا شال بژ استفاده کنید. همان طور که متوجه شدید دو آیتمی که کنارشان کلمه «تکرار» نوشته شده است، در ست اول هم وجود داشتند. 

ست سوم: بلوز یا تی شرت مشکی، شلوار جین توسی روشن، مانتو یا کت جین تیره (تکرار)، کیف آجری (تکرار)، بوت بژ (تکرار)

ست چهارم: پیراهن یا سرهمی مشکی نسبتا ضخیم، کاردیگان توسی، کیف مشکی (تکرار)، کفش رسمی مشکی زنانه، شال مشکی

 • همان طور که احتمالا دقت کردید بلوزهای پاییزه زیبا برای ست پاییزه می‌تواند شامل رنگ‌های متنوعی از جمله آجری، مشکی، سفید و سیاه، سفید، توسی و بژ باشند.
این محصول در شعب وسایت سارک موجود است
 • یک کت یا مانتوی جین، یک دست شلوار جین توسی روشن و یک دست شلوار جین آبی تیره می‌توانند جزو جین‌های کپسول پاییزه شما باشند.
این محصول قابل خریداری از سایت و شعب سارک می باشد
 • یک بافت سبک توسی، مانتوی کتی مشکی و کاردیگان بژ در کمدتان نقش مهمی ایفا می‌کنند.
 • ·        یک جفت کفش مشکی رسمی، یک جفت بوت بژ، یک جفت کتانی بژ یا مشکی گزینه‌های خوبی برای کپسول شما هستند.
 • رنگ شلوار پارچه‌ای شما می‌تواند آجری یا سبز زیتونی باشد.

با داشتن این آیتم‌ها می‌توانید مطمئن باشید که تقریبا تمامشان به نحوی به بقیه می‌آیند و می‌توانید تعداد بسیار زیادی ست متنوع برای خودتان ایجاد کنید.

۴+۱ پیشنهاد برای لباس اداری بانوان
ادامه مطلب

مزایای داشتن یک کمد کپسولی

 • کمدتان به راحتی از آشفتگی در می‌آید و به یک کمد شسته رفته کاربردی تبدیل می‌شود
 • می‌توانید خیلی سریع لباس بپوشید و وقت زیادی را بابت گشتن به دنبال لباس مناسب و ست کردن از دست ندهید
 • به جای اینکه لباس‌های زیادی داشته باشید که به هم نمی‌آیند، هزینه کمتری برای تعداد لباس‌های کمتر خواهید کرد که به هم می‌آیند

تنوع بیشتر کمد با اکسسوری‌ها

اگر به خاطر داشته باشید از اکسسوری به مقدار لازم (!) به عنوان یکی از موارد مهم کمد کپسولی یاد کردیم. یکی از بهترین کارهایی که اکسسوری‌ها می‌توانند برای استایل ما انجام دهند، ایجاد تنوع بی حد و مرز است. برای اینکه شما هم بتوانید در استایلتان تنوع ایجاد کنید داشتن اکسسوری‌های پاییزه 2019 را فراموش نکنید. این اکسسوری ها شامل مواردی زیر می‌شود.

 • دستبند
 •  انگشتر
 •  گردنبند بلند یا به اصطلاح روی مانتویی
 • گوشواره‌های خاص
 • هدبند
 •  دستمال گردن
 •  النگوهای هنری و بزرگ

هر کدام از این موارد را در کنار یکی از استایل‌هایتان به کار بگیرید و از به کار بردن همگی با هم خودداری کنید؛ مگر اینکه از شلوغی خوشتان بیاید و بخواهید پیام خاصی را با تمام این اکسسوری‌ها منتقل کنید.

سارک، ایده آل برای یک کمد کپسولی ویژه

همان طور که در تعریف کمد کپسولی اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کمد این است که آیتم‌هایش از مد نمی‌افتند و وقتی صحبت از این ویژگی می‌شود، سارک از پشت کمد سرک می‌کشد و خودش را نشان می‌دهد!

 لباس‌های سارک هم کیفیت بسیار بالایی دارند، هم شامل رنگبندی متنوع هر سه گروه رنگ‌های پایه، خنثی و ویژه می‌شوند و هم شیک و ساده هستند؛ بنابراین هیچ وقت از مد نخواهند افتاد. پیشنهاد می‌کنیم برای یک خرید ایده آل دست به کار شوید.

اشتراک گذاری

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.