|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چگونه گوشواره شما را زیباتر می‌کند؟ (چند راه ساده برای انتخاب گوشواره مناسب)

تیم کمد
30 اکتبر 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

بدون شک هیچ لباسی بدون اکسسوری زیبا و هیچ استایلی بدون آنها کامل نیست!
اما گوشواره نه تنها می‌تواند استایل شما را کامل کند بلکه زیبایی شما را چندین برابر می‌کند فقط کافی است نحوه صحیح انتخاب آن را به خوبی بشناسید تا بفهمید چگونه گوشواره شما را زیباتر می‌کند؟

مدل های مختلف صورت

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام انتخاب و خرید گوشواره باید در نظر گرفت فرم کلی صورت است، زیرا از تاثیر این اکسسوری بر روی صورت نمی‌توان چشم پوشی کرد؛ تاثیری که با توجه به انتخاب ما می‌تواند مثبت و یا منفی باشد.

پس اولین قدم برای انتخاب گوشواره مناسب و اصلاح فرم صورت با این اکسسوری دوست داشتنی آشنایی با فرم‍های مختلف صورت است:

صورت گرد Round Face
صورت بیضی Oval Face  
صورت مثلثی Triangle Face
صورت مربع  Square face
صورت کشیده Long face

صورت‌های گرد

انتخاب گوشواره برای این فرم صورت تنها یک قانون خیلی مهم را شامل میشود:

پرهیز از گوشواره حلقه‌ای متوسط و بزرگ!

به نظرم حتی فکر امتحان کردن این گوشواره را هم از ذهنتان بیرون کنید زیرا می‌تواند بزرگ‌ترین اشتباه شما در استایلتان باشد.
نه تنها گوشواره گرد بلکه هر اکسسوری گرد دیگری مناسب این فرم صورت نیست زیرا می‌تواند شما را از هر آنچه که هستید گردتر و چه بسا چاق نیز نشان دهد.
علاوه بر این گوشواره‌های حلقه‌ای و بزرگ، بهتر است از گوشواره‌های میخی نیز کمتر استفاده کنید زیرا این اکسسوری‌ها نیز صورت شما را فشرده نشان داده و تاثیری بر اصلاح فرم صورتتان نخواهند داشت.

بهترین گزینه برای این فرم صورت گوشواره‌های بلند، باریک و آویزی شکل است، زیرا این نوع گوشواره ناخودآگاه فرم صورت شما را کمی کشیده‌تر از حد معمول نشان می‌دهد.

صورت بیضی شکل

اگر از بین تمام زیورآلات عاشق گوشواره هستید باید به شما تبریک بگویم چون شما در این مبحث از چیزی که فکر می‌کنید هم خوش شانش‌ترید!
در بین تمامی رم های مختلف صورت، فرم بیضی است که آزادانه می‌تواند هر انتخابی داشته و نیازی به اصلاح فرم صورت با این اکسسوری را نداشته باشد.
البته اگر شمایی که این فرم صورت را دارا هستید هنوز مشکل انتخاب یک گوشواره مناسب را دارید بهتر است با ادامه مطلب همراه شوید تا پارامترهای دیگر را بهتر شناسایی کنید.

صورت های مثلثی

صورت‌های مثلثی معمولا پیشانی بلند و چانه تیزی دارند، درواقع فرم صورت آنها شبیه یک مثلث برعکس است.

به جرات می‌توان گفت مناسب‌ترین گزینه برای این شیپ صورت گوشواره‌های اشکی و لوستر مانند هستند؛ گوشواره‌هایی که از روی لاله گوش باریک و قسمت تحتانی آنها پهن و پرکار تر است.
اگر دقت کنید این گوشواره دقیقا شکل وارونه این فرم صورت است و به همین دلیل است که این گوشواره ها را تبدیل به مناسب‌ترین زیورآلات برای این دسته از افراد می‌کند.
و البته بهتر است از گوشواره ‌های کوتاه و بزرگ دوری کنید زیرا این نوع زیورآلات نیز می‌توانند برای شیپ صورت شما مضر باشند.

صورت مربع

این صورت‌های زاویه‌دار باید در انتخاب گوشواره کمی وسواس به خرج بدهند.
صورت‌هایی با این فرم باید از انتخاب گوشواره‌های زاویه دار و مربعی شکل اجتناب کنند زیرا این اکسسوری‌ها زاویه‌های صورت را تشدید کرده و بالطبع می‌توانند زیبایی صورت را به حاشیه برانند. مناسب‌ترین گزینه برای این افراد زیورآلاتی هستند که معمولا دایره‌ای شکل بوده و یا لبه‌های نرمی دارند.
انتخاب این نوع گوشواره ها می‌تواند تعادل نسبی میان زاویه های صورت پدید بیاورد.

صورت های باریک

این صورت‌های ظریف و زیبا بهتر است از گوشواره های باریک و بلنددوری کنند و از داشتن گوشواره های بزرگ و پر زرق و برق لذت ببرند.
استفاده از گوشواره‌های بلند باعث تشدید باریکی صورت شده و می‌تواند تاثیر منفی بر فرم کلی صورت داشته باشد. اما گزینه‌ای که می‌تواند مناسب‌ترین انتخاب برای این فرم صورت باشد چیزی نیست جز گوشواره بزرگ و حلقه ای!
بقینا این نوع گوشواره برای این شیپ صورت ساخته شده است زیرا می‌تواند زیبایی‌های صورت باریک را به بهترین شکل چند برابر کند.

مدل مو و انتخاب گوشواره مناسب

از آنجایی که مو همجوار این اکسسوری مهم است پس می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در انتخاب و استفاده آن داشته باشد. پس در نتیجه یکی دیگر از پارامترهای مهم انتخاب گوشواره مدل مو است. البته در اینجا مقصود از مدل تنها فرم مو نیست بلکه اندازه، رنگ و سبک را نیز شامل می‌شود

چه گوشواره ای مناسب موهای کوتاه است؟

بدون شک در کنار صورت بیضی‌های خوش شانس، مو‌کوتاه‌های خوش شانس قرار می‌گیرند! بله کسانی که موهای کوتاهی دارند نیز می‌توانند از آزادی انتخاب گوشواره لذت کافی را ببرند.

همه چیز درباره‌ی انگشتر در استایل
ادامه مطلب

موی کوتاه به شما این آزادی را می‌دهد که با هر نوع گوشواره‌ای زیبا شوید. زیرا آنها نمی‌توانند هیچ گونه مزاحمتی برای گوشواره های شما داشته باشند. اما به شما توصیه میکنم در حالی که از این آزادی لذت می‌برید پارامترهای فرم صورت را نیز فراموش نکنید.

با موهای بلند چه گوشواره ای انتخاب کنم؟

در اینجا بحث کمی گسترده‌تر می‌شود!

موهای بلند شما در مواقعی باز و در مواقعی دیگربسته هستند. پس بهتر است این موضوع را از هر دو منظر بشکافیم!
در هنگامی که موهای بلندتان را باز می‌گذارید بهتر از گوشواره های میخی استفاده نکنید. شما این اکسسوری را برای تکمیل استایل خود استفاده کرده‌اید پس دلیلی ندارد این گوشواره های بیچاره در زیر خرمن موهایتان پنهان شوند.
بهتر است در این مواقع با در نظر گرفتن فرم صورت خود از گوشواره‌های بزرگ‌تر و پرکارتر استفاده کنید تا به خوبی در میان گیسوانتان پیدا باشند.

اما اگر قصد بستن موهایتان دارید به راحتی می‌توانید آنها را مطابق با استایل خود انتخاب کرده و علاوه بر گوشواره های کوچک و میخی، از گوشواره‌های بزرگ و مدرن نیز استفاده کنید.

چه گوشواره ای مناسب رنگ موهای من است؟

علاوه بر مدل مو، رنگ مو نیز یکی دیگر از پارامترهایی است که برای انتخاب گوشواره مناسب باید آن را در نظر گرفت.
به دلیل وجود بحث رنگ در این پارامتر، انتخاب گوشواره نیز بر همین اساس شکل می‌گیرد. راحت‌ترین راه برای فهم بهتر این ماجرا در نظر گرفتن تضاد رنگ است؛ موهای روشن گوشواره‌های تیره، موهای تیره گوشواره‌های روشن!
پس بهتر است انتخاب گوشواره را بر اساس3 تایپ اصلی رنگ مو از هم تفکیک کنیم :

اسمارت کژوال، سبکی راحت و خاص
ادامه مطلب

موهای خرمایی/ مشکی

موهای بلوند

موهای قرمز

اگر موهای خرمایی و تیره دارید گوشواره و اکسسوری‌های طلایی می‌توانند برای شما انتخاب مناسبی باشند. به غیر از این، اکسسوری‌هایی با متریال خاص که رنگ‌های خاص‌تری دارند نیز می‌توانند انتخاب مناسبی باشند، به شرط اینکه رنگ آن در تضاد رنگ موهایتان باشد.

موهای طلایی کمی شما را در استفاده از اکسسوری‌های طلایی و نقره‌ای محدود کرده و شما را به استفاده از گوشواره های رنگی‌تر سوق می‌دهد؛ گوشواره هایی با نگین های رنگی می‌توانند گزینه مناسبی برای این رنگ مو باشند.

مو قرمزها نیز باید سعی کنند از گوشواره رز گلد، صورتی و قرمز دوری کنند و از رنگ‌های مثل سبز، آبی و … بیشتر استفاده کنند.

به غیر از این 3 گونه اصلی رنگ مو، نباید رنگ‌های فانتزی را نیز فراموش کرد. تضاد رنگ گوشواره با رنگ مو طلایی‌ترین قانون برای انتخاب این اکسسوری است زیرا این تضاد باعث بهتر دیده شدن گوشواره در میان موهایتان خواهد شد.

البته بهتر است از این نکته نیز چشم پوشی نکنیم!


این تعاریف و استانداردها همه نسبی هستند. شما می‌توانید در مواقع خاص طبق سلیقه خود و بر عکس تمام قوانین نیز عمل کنید.

انتخاب گوشواره در استایل های مختلف

مطمئنا شما لباس‌های دانشگاه یا محل کارتان را برای یک میهمانی رسمی نمی‌پوشید. پس طبیعتا این قانون برای اکسسوری نیز صدق میکند!

گوشواره هایی که برای استایل های کژوال و بیرونی خود استفاده میکنید باید ساده و تقریبا بدون نگین و تزئینات اینچنینی باشند.
گوشواره‌های نگین دار و لوستر مانند برای استایل های رسمی مناسب‌ترند.

سبک مینیمال، زیبایی در مختصر بودن است
ادامه مطلب

این قانون در همه جا صدق می‌کند به‌جز جایی که شما تصمیم می‌گیرید در استایل خود ریسک کنید و با جسارت زیادی آیتم‌های مختلف را در کنار هم قرار دهید.

در استایل‌های کژوال سعی کنید از فرم‌های مدرن استفاده کرده و رنگ گوشواره خود را با جزئی کوچک از استایلتان ست کنید.

انتخاب گوشواره در استایل های رسمی

اگر به یک مراسم دعوت شدید و نمی‌دانید با لباس زیبایتان چه نوع گوشواره‌ای استفاده کنید این قسمت را با دقت بخوانید!
علاوه بر پارامترهایی همچون رنگ و مدل مو، شیپ صورت و استایل کلی عامل دیگری که باید در نظر داشته باشد مدل لباس یا بهتر بگویم، مدل یقه لباس شماست. این نکته کوچک در استایل‌های میهمانی می‌تواند به شما کمک شایانی بکند!
برای لباس‌های میهمانی که معمولا که یقه های بازی دارند، گوشواره‌های بلند می‌توانند گزینه مناسبی باشند اما بهتر است به تزئینات لباستان نیز به خوبی دقت کنید. برای لباس‌هایی که بالاتنه شلوغ و پرکاری دارند هرگز از گوشواره های بزرگ و نگین‌دار و لوستر شکل استفاده نکنید. برای این نوع لباس‌ها گوشواره‌های ساده و ترجیحا بدون نگین می‌توانند گزینه مناسب‌تری باشند.
اما اگر یک لباس strapless یا دکلته پوشیده‎اید و پیراهنتان فاقد هرگونه تزئینی است شما می‌توانید از گوشواره های بزرگ و پرکار با خیال راحت استفاده کرده و زیباتر شوید.
اما آخرین و مهم‌ترین پیشنهاد من به شما، بر می‌گردد به لباس‌های asymmetric یا به اصطلاح یقه رومی!
با این لباس بهتر است یا در بالاتنه خود تقارن ایجاد کرده و یا این عدم تقارن را به بهترین شکل حفظ کنید.
اگر نامتقارن بودن این لباس را دوست دارید بهتر است گوشواره انتخابی شما کوچک و کوتاه باشد به طوری که فقط در لاله گوشتان قرار بگیرد. اما اگر این نامتقارن بودن شما را آزار می‌دهد پیشنهاد من به شما این است که از گوشواره‌هایی استفاده کنید که یکی از آنها کوتاه و کوچک و دیگری بلند و آویزی باشند.

ست کردن گوشواره با دیگر اکسسوری ها

آخرین نکته مهم در استفاده بهتر از این اکسسوری زیبا، ترکیب و استفاده آن با دیگر زیورآلات است!
یکی از راحت ترین راه ها برای کنار هم قرار دادن گوشواره با دیگر اکسسوری‌ها در نظر گرفتن تم رنگی آنهاست که بدون شک همه آن را به خوبی بلدیم. پس بهتر است با روش‌های دیگر نیز کمی آشنا شویم:

  1. ترکیب اکسسوری ‌ها بر اساس سبک آنها مانند اکسسوری‌های نگین‌دار و اکسسوری‌های مدرن و کژوال
  2. کنارهم قرار دادن زیورآلات هم‌رنگ یا ترکیب هوشمندانه سه رنگ اصلی نقره‌ای، طلایی و رزگلد
  3. عدم ترکیب گوشواره های بزرگ و پرکار با گردنبندهای بزرگ

با درنظر گرفتن ایند چند اصل می‌توانید با یک اکسسوری کوچک به بهترین استایل ها دست بیابید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.