اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
فهرست مطلب

وقتی به خاطر شیوع کوید ۱۹، هفته‌های مد در سرتاسر جهان به نفس نفس افتادند؛ دنیای فشن شروع به یافتن راه‌حل‌هایی کرد، که جای خالی ران‌وی‌ها و نمایش‌ها را پر کردند. استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدود کردن تعداد میهمانان، جزو راهکارهای اجرایی بود. اما با آغاز دوران قرنطینه، باید راهی تازه ساخته می‌شد. راهی که برند Sunnei یکی از پیشگامان آن شد؛ استفاده از تکنولوژی ۳d و مدل‌های سه بعدی.

جوان و تازه‌ قدم، به مثابه پرتره‌ میلان جدید

  Loris Messina طراح ۳۲ ساله فرانسوی و Simone Rizzo شریک ۳۳ ساله‌ ایتالیایی او، هردو با پس زمینه فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ وارد حوزه‌ی فشن شدند. وقتی آن‌ها در سال ۲۰۱۴، با سرمایه‌ای محدود و در دل ایتالیا شروع به کار کردند، رویکرد اصلی‌شان تولید محصولاتی بود که سریعا به فروش برسند و نقدینگی برند کوچکشان را افزایش دهند. ایده‌ی شناسنامه‌ای این برند جوان نیز، بازنمایی میلان جدید و به رخ کشیدن شیوه‌ی زیست ایتالیایی بود. اما با گذشت دو سال و رشد قابل قبول سرمایه، Sunnei دست به طراحی مجموعه‌هایی زد که در عین ویژگی کاربردی، خلاقانه و نو باشند. این برند در ۲۰۱۹ خط طراحی و تولید پوشاک زنانه را نیز به موسسه خود اضافه کردند و در قدم بعدی، با طراحی پوشاک یونیسکس، دامنه‌ی مخاطبان خود را افزایش دادند.

Loris Messina and Simone Rizzo

شناخت بازار، کلید اصلی جذب مخاطب

اما شاید مهم‌ترین عامل در موفقیت این برند، تخصص در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ و شناخت بازه‌ی مخاطبان بود. Sunnei که کار خود را از پیج اینستاگرام آغاز کرد، با شناخت درست از مخاطبانش که عمدتا شامل آرتیست‌ها می‌شد، و با کسب دانش از جامعه‌‌ی هدف فروشش، اولین تولیدات خود را در آسیای دور به عرضه گذاشت. به موجب این عمل هوشمندانه، سری تی‌شرت‌های Everyday I Wear Sunnei با فروشی غیرقابل پیش‌بینی مواجه و برداشتن قدم بعدی برای Loris  و Simone ساده تر شد. این برند اولین حضور رسمی خود در هفته‌ی فشن میلان را با کالشکن بهار ۲۰۱۷ آغاز کرد.

Nor black nor white؛ مانیفست هنر و تاریخ

به سوی آینده‌ی دیجیتال

با شروع و شیوع کوید ۱۹ در سراسر جهان، و لغو شدن تدریجی رانوی‌ها، بسیاری از برند‌ها دست به خلاقیت برای به نمایش گذاشتن کالکشن‌های خود زدند. برند Moschino ، با به کارگیری عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی که توسط عروسک‌گردان‌ها هدایت می‌شدند، لباس‌های کالکشن تابستان و بهار ۲۰۲۱ خود را در برابر تماشاچیان عروسکی به نمایش گذاشت، و با راه‌کار خلاقانه‌اش راه را برای دیگر برند‌ها باز کرد. اما شیوه‌ای که  Sunnei برای ارائه کالکشن بهار و تابستان ۲۰۲۱ انتخاب کرد، راهی به سوی آینده‌ی دیجیتال و البته دوست‌دار با طبیعت به شمار می‌رود.

Sunnei برای رونمایی از کالکشن برزنتی خود، دست به طراحی آواتارهایی برگرفته از دنیای گیمینگ و بازی‌های دیجیتال زد، که لباس‌های Unisex این برند را بر تن کردند. این شخصیت‌های دیجیتال که آکسسوارهای برند را نیز به همراه داشتند، بر روی پلتفرم خصوصی برای اولین بار به نمایش گذاشته شدند. این کالکشن که با عنوان Canvas، به معنای لباس‌های برزنتی برای شخصیت‌های ۳d طراحی شد، راهی شد برای خلاقیت‌هایی هرچه بیشتر.

خرید اینترنتی، تغییر فصل صنعت مد و فشن

شیرجه به دنیای گیمینگ

جذابیت این طراحی‌های سه بعدی، در کالکشن پائیز و زمستان ۲۰۲۱ Sunnei دوچندان شد، زمانی که این برند به مجموعه شخصیت‌های دیجیتالی خود، Angelino سگ بولداگ دو ساله‌ای را اضافه کرد که لباس‌های طراحی شده این برند را بر تن داشت. اما نکته‌ی مهم‌تر این است، که این کالکشن در قالب یک بازی دیجیتالی بی‌پایان بر روی پلتفرم WWW.PLAYSUNNEI.IT در دسترس همگان قرار گرفت. یکی از پربازدید‌ترین ویدئوهای مرتبط به این برند در یوتیوب، بررسی این پلتفرم بازی توسط Nick یکی از یوتیوبرهای دنیای گیمینگ و طراح گیم است.

Simone و Loris این رویکرد جدید را، راه‌کاری برای پایداری در دنیای مدرن نامیدند. رویکرد اولیه این بود که استراتژی‌ای برای پیشگیری از تعلیق و منحل شدن کارها پیدا کرد و به فعالیت از خانه ادامه داد. ایده‌ی روی آوردن به طراحی‌های سه بعدی زمانی شکل گرفت، که این برند حتی برای گردهمایی طراحانش نیز از پلتفرم‌های دیجیتال استفاده کرد. جرقه‌ی بعدی در این واقعیت بود که اکثریت افراد در زمان خانه نشینی قرنطینه، بیشترین زمان خود را در پلتفرم‌های گیمینگ و سرگرمی می‌گذرانند. این عوامل منجر به طراحی این کالکشن در این قالب نوین شد.

کمپین The North Face Gucci؛همکاری دو برند آمریکایی و ایتالیایی

گام‌هایی برای ماندگاری

در سال ۲۰۱۹، sunnei با کالکشنی در هفته‌ی مد میلان شرکت کرد، که دقیقا پنجاه درصد زنانه و پنجاه درصد مردانه بودند. این امر باعث شد تا توجه زیادی به این برند جوان و رویکرد برابر آن جلب شود.

تولیدات این برند تنها محدود به لباس نیست. مجموعه جواهرات، کیف‌، کفش، عینک‌های آفتابی و آکسسوری‌هایی همچون کلاه، کمربند و کیف پول، دیگر چیزهایی است که این برند به تولید رسانده. تولید ماسک نیز، یکی دیگر از فعالیت‌های این برند در ۲۰۲۰ بوده است. ماسک‌هایی که در یک کالکشن با ۵۰۰ طرح در همکاری با کمپانی پزشکی LEONARDINO طراحی و با استقبال زیادی مواجه شد .

Sunnei  با به اجرا گذاشتن بخش دوم کالشکن بهار و تابستان ۲۰۲۱ در استخر خالی و بزرگ LIDO DI MILANO، علاوه بر به اشتراک گذاشتن تجربه‌ای نزدیک به واقعیت پس از مدت‌ها، برای اولین بار در تقویم هفته‌ی فشن زنان قرار گرفت.

همراهی با جریان‌های زمان

طراحان و تیم رهبران sunnei، معتقدند که این رویکرد و شیوه‌ی جدید، نمایانگر این است که رانوی‌ها، شوهای حضوری و در کل شیوه‌ی سنتی دنیای مد برای به نمایش گذاشتن خود، قدیمی و ناپایدار است و برای بقا در دنیای مدرن باید با تکنولوژی و جریان‌های آن همراه شد. با این نگاه، SUNNEI به زودی از همه‌ی همکاران و رقیبان خود پیشی خواهد گرفت.

زیرا بسیاری از برندها و مدیران دنیای فشن، همچنان امیدوار و معتقد به شیوه‌ی قدیمی گردهمایی‌ها هستند. باید دید SUNNEI و برندهایی که همچون او هوشمندانه عمل کرده‌اند، پس از پایان روزگار کرونا و اتمام پاندمی هم‌چنان، جریان‌ساز و نو عمل خواهند کرد و با قدرت به شیوه‌ی نوین خود ادامه خواهند داد، یا به عقب و به روی سن رانوی‌ها باز‌خواهند گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین محصولات سارک

از نظر لباسامون ما چطور آدمی هستیم؟!

با جواب دادن به چندتا سوال بامزه خودت رو بهتر بشناس، ضمنا یه سورپرایز هم در انتظارته

#mydressonality