|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ورود به دنیای مدرن با موتیف‌های حیوانی

تیم کمد
2 فوریه 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

اولین لباسی که انسان برای خود انتخاب کرد برگ درختان و پوست حیوانات بود، از این رو استفاده از طرح‌های حیوانی ریشه در خروج از بدویت دارد. تا قبل از این، لباس‌های طرح پوست ماهیت کلاسیک‌تری نسبت به حال حاضر داشتند، پس ممکن است هنوز کسانی باشند که این طرح‌ها را کلاسیک و قدیمی بدانند، اما باید به شما بگویم که امروزه استفاده از این طرح‌ها شکل آوانگاردتر و مدرن‌تری به خود گرفته است.

دیگر لازم نیست موتیف های حیوانی خود را با گردنبندهای مروارید، کیف و کفش براق، تور و … استفاده کنید؛ امروز شما آزادید که این موتیف‌ها را با هر طرح و رنگی استفاده کنید.

بگذارید اول کمی به عقب برگردیم و ببینیم چگونه یکی از این طرح‌های پرطرفدار قدم به دنیای مد و فشن گذاشت و به سرعت در تمام دنیا فراگیر شد. برای اولین بار در سال های 1950 کریستین دیور با الهام از پوشش و سبک زندگی زنی به نام Mitzah Bricard از موتیف‌های پلنگی در مجموعه خود استفاده کرد. درواقع نقطه عطف ورود این طرح به دنیای مد و فشن در دهه 50 میلادی بود.

محبوبیت و تاثیر پروانه‌ها در دنیای هنر

پارچه پلنگی در کالکشن 1950 دیور
استفاده از پارچه طرح پلنگی برای اولین بار توسط دیور در 1950

شاید ست کردن لباس‌هایی از این قبیل برای بعضی‌ها آنچنان هم آسان نباشد و برای استفاده از آنها خود را موظف به رعایت بعضی از نکات و قوانین پوششی بدانند، اما در دنیای امروز دیگر کمتر شاهد این قوانین هستیم. امروز این طرح‌ها همانند لباس‌های بیسیک و رنگ‌های مشکی، سفید و طوسی از الزامات کمد ما هستند؛ که هم میتوان از آنها به عنوان آیتم مادر و هم یک اکسسوری استفاده کرد. حالا در این جا به شما نکاتی را خواهم گفت که در عین مدرن بودن زیبا و شیک به نظر برسید.

چگونه طرح مناسب خودم را پیدا کنم؟

موتیف های حیوانی بسیار متعدد هستند اما از میان آنها 3 طرح طرفدار بیشتری دارد و برای استایل‌های شما نیز کاربردی‌تر هستنند:

رنگ سبز با چه رنگی ست می شود؟ استایل امسال با رنگ سبز
ادامه مطلب

* SNAKE پوست ماری *ZEBRA گوخری *LEOPARD پلنگی

کالکشن ببر و سال نو چینی

استایل با لباس طرح پلنگی (LEOPARD)

اگر زیاد اهل ریسک کردن در پوشش خود نیستید، اما می‌خواهید مدرن باشید پیشنهاد من به شما موتیف پلنگی است، زیرا هم می‌تواند کلاسیک باشد و هم ترندی و آوانگارد؛ ولی این کاملا بستگی به نوع ترکیب آن با دیگر قسمت‌های استایلتان دارد.

پلنگی‌ها در راس موتیف‌های حیوانی قرار می‌گیرند و شناخته شده هستند، پس با پوشیدن آن‌ها آن چنان هم عجیب و غریب نخواهید بود. مهم‌ترین نکته در پوشیدن این موتیف توجه به طرح و رنگ آن است. اگر اندام لاغر و متناسبی دارید می‌توانید از پلنگی‌های درشت و اگر به نسبت چاق هستید از طرح‌های ریز آن استفاده کنید، زیرا در غیر این صورت شما چاق‌تر از آنچه که هستید دیده خواهید شد.

لباس با طرح پوست ماری (SNAKE)

پوست ماری‌ها معمولا کلاسیک‌تر از دیگر موتیف ها هستند. شاید شما از آنها در استایل‌های مدرن خود استفاده کنید. اما در نهایت شما کمی رسمی‌تر، جدی‌تر و کلاسیک‌تر به نظر خواهید رسید. اگر این حالت را دوست ندارید، اما عاشق پوست ماری هستید ناچارید که این مساله را تحمل کنید، زیرا این خاصیت این طرح است. این موتیف برای خانم‌هایی با دیسیپلین خاص و میان سال مناسب‌تر است.

اگر طرفدار پوشیدن این طرح با استایل کلاسیک هستید، از آن جایی که این طرح برای شما ظاهری جدی‌تر فراهم می‌کند، بسیار مناسب قرارهای مهم کاری و مجالس رسمی هستند. پس برای قرارهای کاری خود کیف پوست ماری خود را فراموش نکنید.

پارچه ابریشم در طول تاریخ

لباس با پارچه طرح گورخری (Zebra)

مدرن‌ترین موتیف حیوانی زبرا یا همان گورخری است. این طرح به اندازه دو موتیف قبلی آنچنان پرطرفدار نیست، اما باید گفت که در بین آنها خاص‌ترینشان است.

ست کردن زبرا آن چنان هم کار سختی نیست، زیرا از دو رنگی تشکیل شده که با تمام رنگ‌ها و فرم‌ها قابل استفاده است. نکته مهم در استفاده از این طرح همانند استفاده از موتیف پلنگی، توجه به فرم و اندازه طرح آن است که باید به نسبت اندام انتخاب شود. اگر چاق هستید سعی کنید از طرح‌های عمودی و اگر اندام باریک و لاغری دارید از طرح‌های افقی آن استفاده کنید.

سبک کژوال چگونه ساده و بدون دردسر خوش‌تیپ باشیم؟!
ادامه مطلب

به شما پیشنهاد می‌کنم که در کنار زبرا از آیتم‌های ساده‌تری استفاده کنید و اگر می‌خواهید برای خود ترکیب منحصر به فردی بسازید از رنگ‌های شارپ برای اکسسوری استفاده کنید.

چگونه با پارچه‌های طرحدار استایلی به روز داشته باشیم؟

دیگر نکات پوششی این موتیف ها را یاد گرفتیم و فهمیدیم که نیازی به پیروی از برخی قوانین کلیشه‌ای نداریم و فقط باید نکاتی که ذکر کردم را بخاطر داشته باشد.

اگر در سال پیش موفق به پوشیدن این طرح‌ها نشدید زیاد هم دیر نشده، زیرا امسال نیز موتیف‌های حیوانی ترند هستند. بهتر است برای استفاده راحت‌تر از این طرح‌ها چند استایل مدرن و قابل استفاده را به شما معرفی کنم تا با الهام از آنها بتوانید امسال یک استایل ترندی و یک ست منحصر به فرد برای خود بسازید.

ترکیب پارچه پلنگی و جین برای ساخت استایلی خاص

اولین پیشنهاد من به شما ترکیب پلنگی با جین است. این استایل امروزی به شما ظاهری مدرن هدیه میدهد که میتوانید از آن در روزمره خود استفاده کنید.

کیف مناسب در استایل با پارچه پلنگی

کیف‌ها معمولا اکسسوری مهمی هستند که در استایل شما حرف اول را میزنند. استفاده از یک کیف با این موتیف‌ها میتواند نقطه عطف استایل شما باشد. ولی به شما پیشنهاد می‌کنم که در صورت استفاده این کیف‌ها دیگر از این موتیف‌ها در بخش های دیگر استفاده نکنید.

برای انتخاب کیف مناسب به مطلب “چگونه کیف مناسب با استایل خود انتخاب کنید”مراجعه کنید.

یادتان باشد از ست کردن کیف و کفش به شدت پرهیز کنید.

کفش با موتیف حیوانی راچگونه ست کنیم؟

کفش هم مانند کیف از یک قانون برخوردار است.کفش‌های پلنگی، پوست ماری، زبرا قابل استفاده با هر استایلی هستند، اما سعی کنید از آنها برای محل کار یا دانشگاه استفاده نکنید.

10 اکسسوری جذاب در بهار و تابستان 1403
ادامه مطلب

اما اگر از بافت پوست ماری‌های تک رنگ استفاده می‌کنید، میتوانید آنها را در هرجایی بپوشید.

ترکیب موتیف‌ها  با دیگر طرح‌ها در یک استایل

در کنار استفاده از موتیف‌ها با آیتم‌های ساده می‌توانید از برخی چهارخانه‌ها، طرح‌های خالدار و راه راه نیز استفاده کنید. ولی این انتخاب می‌تواند کمی ریسکی باشد و مناسب کسانی است که در پوشش خود جسارت به خرج می‌دهند. اما سعی کنید پوست ماری و زبرا را تنها با رنگ‌ها بازی دهید.

اکسسوری و زیورآلات همراه با لباس‌های طرحدار

اگر می‌خواهید از زیورآلاتی با این طرح‌ها استفاده کنید می‌توانید به نحوی آن را مورد استفاده قرار دهید که در کل استایلتان بچرخد و یک ریتم ایجاد کند. همچنین می‌توانید از این زیورآلات در کنار دیگر آیتم هایی با این طرح نیز استفاده کنید.

موتیف‌های رنگی و طرح‌دار

در صورتی که علاقه‌ای به استفاده کردن از این طرح‌ها با رنگ های اصلی خود ندارید و همچنین اگر می‌خواهید مانند بقیه نباشید، پیشنهاد ما به شما موتیف‌هایی است که رنگ‌های غیرمعمول دارند. این آیتم‌ها خاص‌تر و منحصر به فرد ترند.

استایل‌های تک رنگ (Monochrome) در استایل‌های طرحدار

استایل های تک رنگ که این روزها طرفداران زیادی دارند و بسیار خاص و ترندی هستند نیز می‌توانند انتخاب منحصر به فردی باشند. اما استفاده از آنها با موتیف‌های حیوانی بسیار جسورانه و ریسکی خواهد بود. اما اگر می‌خواهید با استایلتان کاملا در نقطه توجه باشید این بهترین پیشنهاد من برای شماست.

استفاده از طرح‌های حیوانی دیگر کاربرد قدیم را ندارند، شما می‌توانید با رعایت نکات و پیشنهادات ذکر شده امسال برای خود یک استایل منحصر به خودتان بسازید.


اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.