|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هفته مد لندن 2020 و حواشی آن

بهار اسماعیل پور
23 سپتامبر 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

 13 سپتامبر 2019 شروع هفته مد در لندن بود و به مدت 5 روز ادامه داشت. بیش از 70 طراح کالکشن بهار/تابستان 2020 خودشان را این هفته‌ی مد ارائه دادند.

هرسال فقط سلبریتی‌ها‌،سردبیران مجلات، خبرنگاران، بلاگرها و همچنین افراد خاص در تجارت صنعت مد، به این رویداد دعوت میشدند. ولی امسال هفته مد لندن با سالهای پیش متفاوت بود و با خرید بلیط به قیمت 135 پوند امکان حضور در هر یک از این فشن شوها برای همه وجود داشت.

هفته‌‌ی مد لندن؛ کالکشن بهار و تابستان ۲۰۲۲

شورش علیه انقراض در هفته مد لندن 2020

هفته مد لندن امسال بر خلاف حواشی بیرونش خیلی پر سروصدا نبود. گروه اعتراضی “شورش علیه انقراض” هر روز به شکل مختلف، مخالفت خودشان را با برگزاری هفته‌های مد نشان میدادند. این گروه بر این باور هستند که دنیای فشن و صنعت مد به محیط زیست به شدت آسیب میزند. بنابراین در روز آخر به شکل نمادین، مراسم خاکسپاری هفته مد را برگزار کردند به امید اینکه این اخرین بار است که هفته مد در لندن برگزار میشود.

مراسم خاکسپاری نمادین هفته مد لندن 2020

مگان مار کل و تاسیس برند لباسش

از زمان تبدیل شدن به دوشس ساسكس ، ماركل موقعیت خود را به عنوان یك آیكون مد تأثیرگذار در وظایف سلطنتی خود گنجانید. هرچند که در بیشتر مواقع، مطبوعات بریتانیا رفتار و اعمال او را محکوم کرده‌اند.

مگان همزمان با هفته مد لندن 2020 از کلکسیون جدید لباسش، برای کمک به خیریه SMART WORKS، صحبت کرد. وظیفه خیریه‌ی اسمارت ورکز این است که به زنان بیکار که در مصاحبه کاری و به دست آوردن شغلشان دچار مشکل میشوند کمک کند.

مگان از Smart Set capsule که حاوی 5 آیتم مناسب با محیط کار و مصاحبه شغلی است رونمایی کرد. با خرید هر ست لباس یک ست لباس به شخصی که نیازمند است هدیه داده میشود. این لباسها در فروشگاههایی مثل Marks & Spencer ، John Lewis و Misha Nonoo به فروش میرسد.

Smart Set capsule از مگان مارکل

Riccardo Tisci و Burberry در هفته مد لندن 2020

تکامل! اسم سومین مجموعه آماده پوشیدن بود که ریکاردو تیشی برای برند بربری طراحی کرده بود. به گفته‌ی او: “این کالکشن الهام گرفته از گذشتگان ماست و برای آیندگانمان اختصاص داده شده است؛ این تکامل قلمرو پادشاهی بربری است.”

هفته مد نیویورک 2021
ادامه مطلب

مهمانان این فشن شو در یکی از سالن‌های تئاتر Troubador White City، در غرب لندن دورهم گرد آمدند. صحنه با آینه‌های بزرگ پوشیده شده بود و با شروع نمایش، آینه‌ها به آرامی بالا رفتند و دکور نمایان شد. سیستم صوتی عظیمی که الهام گرفته ازدوره‌ی ویکتوریا بود در وسط صحنه در جعبه‌هایی قرار گرفته بود.  

مجموعه بهار 2020 بربری برگرفته از دوره ویکتوریا است؛ دوره ای که دقیقا این برند لوکس، در آن زمان، تاسیس شد. ریکاردو تیشی زمانی که آرشیو طراحی بربری را مرور میکرد، محو اولین مجموعه توماس بربری (بنیانگذار بربری) شد. آستین های حجیم پفی و کمرهای چسبان دو آیتم چشم نواز، برای این طراح ایتالیایی بود.

کالکشن بربری درهفته مد لندن 2020، همنشینی جذاب میراث گذشتگان با مدرنیته است. کالکشنی که نسلهای مختلف را دربر میگیرد و استریت استایل را به شیوه جدید به روی صحنه می‌آورد.

در برخی از لباسها جزییات، نشات گرفته از سابقه‌ی کاری ریکاردو تیشی است؛ او قبلا مدیر خلاق لاین اوت کوتوق ژیوانشی بود.

یکی از شاخصه‌های تجاری بربری، پالتوهای ترنچ trench coats است که در این مجموعه به شکلهای جدید خودنمایی میکنند. در واقع تیشی تلاش کرده بود که از این پالتوها و پترن چهارخونه‌ی بربری کمتر در این کالکشن استفاده کند.

 • آستین‌های پفی و پُرچین با فرم سر شانه‌ی جدید که ریکاردو تیشی طراحی کرده بود
 • پارچه‌ی سیلک با نقوش طبیعت و حیوانات
 • شلوارهای فاق بلند
 • شومیزهای گشاد در پالت رنگی سفید،خاکستری و بژ

از مشخصه‌های اصلی این مجموعه‌ی بهار/تابستان 2020 بربری است. ایرینا شایک، خواهران حدید و کندل جنر با موی بلوند از مدلهای معروف این شو بودند.

Erdem در هفته مد لندن 2020

برند اردم پس از 15 سال فعالیت همچنان تلاش میکند که محصول همه کاره با حس زنانگی را به بازار مد عرضه کند. اردم مورالی اوگلو Erdem Moralioglu یک باغ شخصی را در غرب لندن برای ارائه کالکشن بهار 2020 برندش انتخاب کرد. الهام بخش او در این کالکشن زندگی تینا مدوتی Tina Modotti عکاس، مدل، بازیگر و فعال سیاسی ایتالیایی بود. اردم میگوید:” داستان زندگی تینا در مورد فشن نیست، بلکه درباره‌‌ی قدرت لباس پوشیدن برای ابراز وجود و تاثیرعمیق‌تر در روابط است.”

هفته کوتور بهار 2021 پاریس
ادامه مطلب

اردم متاثر از سفر اخیرش به مکزیک و دیدن تصاویری که در خانه لویس باراگان بود، رنگهای کالکشنش را انتخاب کرد.

 • لباسهایی  بلند تا مچ پا
 • پترن خال خالی و گلدار
 • رنگهای سرزنده و شارپ
 • لباسهای لایه لایه‌ای
 • کلاه‌هایی که بر گرفته از فرهنگ مکزیکی است

    از مشخصه‌های این مجموعه بود.

Richard Quinn در هفته مد لندن 2020

یکی از ستارگان هفته مد لندن که بسیار خوش درخشید، کالکشن بهار/تابستان 2020 ریچارد کویین بود. این طراح جوان انگلیسی به سرعت توانست معروف شود و در هفته‌ی مد سال پیش از ملکه انگستان جایزه کسب کند.

اجرای زنده‌ی موسیقی ارکستر فیلارمونیک Philharmonic لندن و گروه کر باخ، محیط را برای حضار بسیار جذاب کرده بود. با توجه به تخصصی که ریچارد در لباس زنانه و منسوجات دارد، کالکشنهای او اغلب جسورانه و فانتزی هستند. کالکشنی سراسر رنگ، لباسهای بلند ساتن مات با طرح گلدار و آستین‌های پفی از مشخصه‌های این کالکشن بود.

و در نهایت سوپرمدل ژاککتا ویلر Jacquetta Wheeler با گروهی از دختران مدرسه‌ای که با پر پوشیده شده بودن به این فشن شو خاتمه دادند.

 درهمین لحظه از تابلوعروس‌های ریچارد، پرده برداری شد و پایان غافلگیرکننده‌ای را برای مخاطبین رقم زد. لباس عروسهایی که در فضایی رویاگونه با سنگهای کریستال نفیس تزیین شده بودند

Victoria Beckham در هفته مد لندن 2020

کالکشن بهار/تابستان 2020 ویکتوریا بکام  با الهام از دهه‌ی 70، انقلابی که در تفکر پوششی او اتفاق افتاده است را به خوبی نشان میدهد. به گفته‌ی او این کالکشنش برای زنان پویای جامعه امروزی است؛ زنانی که در حال جنب و جوش هستند.

هفته مد میلان پاییز 2021 ! هفته‌ای پر سر و صدا
ادامه مطلب

با مقایسه سطحی اولین کالکشنش در سال 2009 با مجموعه اخیرش و حتی ظاهر خودش متوجه میشویم تحول عظیمی در نوع سلیقه ویکتوریا اتفاق افتاده است. او اخیرا بر این باور است که ظرافت و زیبایی زنانه، ربطی به پوشش آنها ندارد. حتی با پوشیدن لباسهای ساده، گشاد، بلند و بدون برش در کمر با استایل مسکلینmasculine نیز میشود جذاب بود. پالت رنگی این کالکشن بیشتر تنالیته کرم_قهوه‌ای بود که رنگهای زرد، سبز فسفری و بنفش حس و حال تابستانی را در این کالکشن، زنده میکردند. 

در ردیف اول مهمانان فشن شو، شاهد حضور آنا وینتور در کنار دیوید بکام به هم‌راه فرزندانش وهمچنین خانواده ویکتوریا بودیم.

Naomi Campbell و خیریه‌اش

در هفته مد 2020 در موزه بریتینا لندن ما شاهد مجموعه‌ی موسسه‌ی نائومی کمبل سوپر مدل سیاهپوست  49 ساله بودیم.

Fashion for Relief یک موسسه خیریه شخصی است که توسط نائومی کمپبل  در سال 2005 تأسیس شده است و به مبارزه با فقر، بیماری و پریشانی اختصاص داده شده است. البته نا گفته نماند که طراح این مجموعه خود نائومی نبود. در واقع این کالکشن مجموعه ای از لباس‌های طراحان مختلف بود که برای موسسه خیریه نائومی ارسال کرده بودند. فروش بلیط این فشن شو، امسال به بچه‌های بی بضاعت که توانایی رفتن به مدرسه را ندارند، اختصاص داده میشود.

تصویری از نائومی کمبل در هفته مد لندن 2020

در مطلب بعدی هفته مد میلان را باهم بررسی میکنیم. با کمد سارک همراه باشید…

اشتراک گذاری

4 پاسخ

 1. این خیلی خوبه که به موقع به مطلبی پرداخته بشه، بعضی چیزا تاریخ انقضا دارن، یکم ازشون بگذره میشن مطلب سوخته و تکراری، اینکه به رویدادهای مهم به موقع میپردازین عالیه مخصوصا با این قلم شیوا و گیرا

 2. مطالب کاربردی و بسیار خوب هستند و مطالب خوب به معنای ارزش داشتن مخاطب برای شماست
  با آرزوی موفقیت برای شما. سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.