مد و فشن چگونه ما را به جهان معرفی می‌کند؟

1844 بازدید

مد و فشن یکی از راه­‌هایی است که جایگاه و شخصیت شما را در جهان معرفی می­‌کند. بر طبق مطالعات انجام شده، لباسی که ما به تن می­‌کنیم، می‌­تواند روحیه و عمل‌کرد ما را تغییر دهد. در همین خصوص بهتر است سلایق خودمان را بازنگری کنیم.

تاثیر صنعت مد و فشن بر روی ذهنیت، اعتماد بنفس و روحیات شما غیر قابل انکار است. در همین حال شما روزانه انتخاب­‌های متعددی برای اینکه چه لباسی بپوشید دارید، اما فراموش نکنید که لباس ساده‌­ترین راه برای معرفی ما است، پس هوشمندانه انتخاب کنید. این سادگی صنعت مد و فشن را به زبانی مشهود برای بیان شما تبدیل کرده است. در همین خصوص تلاش کنید تا راه‌­هایی که می‌­تواند به خوبی احساس و شخصیت شما را در پوششتان معرفی کند شناسایی کنید. 

مد و فشن چگونه ما را به جهان معرفی می‌کند
مد و فشن چگونه ما را به جهان معرفی می‌کند

با چند پوشش عجیب در دنیا آشنا شوید

کمد لباس‌های شما

 همه ما تحت تاثیر مجلات مد و فشن و یا با دنبال کردن برندهای مختلف در شبکه‌­های مجازی، مد‌‌ل‌­هایی را می­بینیم که فکر می‌­کنیم عالی هستند و می‌­خواهیم از آن­ها تقلید کنیم اما این نکته را به خاطر بسپارید که کمد لباس­هایتان برای شماست.
پس لباس­‌هایی را انتخاب کنید که دوستشان دارید و برای معرفی شما گزینه خوبی هستند.
اجازه ندهید که جهان خارج، شما را ترغیب کند که شخصیتی باشید که نیستید.

این موضوع بدان معنا نیست که به ترندهایی روز بی­‌توجه باشید اما با تمرکز بر فردیت خود اجازه دهید شخصیت شما بدرخشد.

در کمد خود لباس‌­هایی داشته باشید که عاشقشان هستید تا هر وقت آن­ها را به تن می­‌کنید لبخند و حال خوب بر روی چهره‌تتان ظاهر شود.

مد و فشن چگونه ما را به جهان معرفی می‌کند
کمد لباسمان

برای خرید خود دلیلی داشته باشید!

اگر به انجام کارهای داوطلبانه علاقه دارید و یا دوست دارید به دیگران کمک کنید بهتر است که لباس‌های خودتان را از برندهایی تهیه کنید که از این ویژگی شخصیتی شما مراقبت کنند چرا که در قسمت بالا اشاره کردیم که مد راهی برای معرفی ما به جهان است.
به طور مثال شما با خرید از برند سارک می‌توانید به زنان سرپرست خانوار کمک کنید و هم در فعالیت‌های داوطلبانه و اجتماعی این برند مانند فراهم کردن لباس‌های ایمنی برای پرستاران در اوج بیماری کرونا، شرکت کنید. همچنین می‌توانید لباس مورد علاقه خودتان را خریداری کنید.

مسیر پر فراز و نشیب Fashion House‌ ها در تاریخ فشن
ادامه مطلب

تجربه کنیم!

مد فقط به معنای ایمن بازی کردن نیست، بلکه یک آزمایش و جرات متفاوت بودن، است.

صنعت مد و فشن مانند ادویه­‌های رنگارنگ است به این معنا که هرکدام نقش و تاثیری مستقل از هم دارند و در کنار هم دنیایی خوش عطر و بو را می‌­سازند.
پس بیایید از لباس‌­های رنگارنگ استفاده کنید و سبک و سیاق پوشش خود را مورد آزمایش قرار دهید تا در هر موقعیت که روزانه در آن قرار می­‌گیرید مانند (سرکار، یک دورهمی با دوستان و یا یک پیاده­روی و….) به آگاهی از پوشش و حس خودتان برسید.
این روند باعث می‌­شود تا شما استایل­های متعدد و متناسب با شخصیت‌تان را در موقعیت­‌های مختلفی که در آن قرار می­‌گیرید داشته باشید.

پوشاک زنانه سارک

چگونه مد و فشن به ما احساس قدرت می‌دهد؟

لباس‌های شما درباره روحیه و شخصیت شما می‌گوید. این انتخاب شماست که چگونه در این جهان حاضر شوید. نگاه به این‌که هر روز چگونه می‌توانیم لباس بپوشیم، ما را توانمند می‌کند. مد و فشن همچنان در تکامل است و چگونگی ارتباط ما با خود و دیگران را تقویت می‌کند. مد همیشه در هسته زندگی ما بوده. به طور مثال در کودکی لباسی که بر تنمان می‌کردند و آراستگی ظاهری همگی نمادی از عشق و مراقبت بزرگسالان نسبت به ما بوده است.

لباس‌های شما درباره روحیه و شخصیت شما می‌گوید


هر یک از ما روزانه فرصت داریم که به هر شکلی که دوست داریم خودمان را در جهان نشان دهیم.
مد و فشن این امکان را به ما می‌دهد تا تغییر و تکامل پیدا کنیم و در آن لحظه هرکسی که می‌خواهیم باشیم. این موضوع باعث می‌شود تا از طریق داستان لباس‌هایمان احساس خوبی داشته باشیم.
لباس‌هایی بخرید که اعتماد بنفس شما را بالا ببرد. خودتان را محدود نکنید به لباس‌هایی که حس ناخوشایندی به شما می‌دهند.
تلاش کنید تا بهترین تلفیق را پیدا کنید و با آن شاد باشید و بخندید. در همین حال هنگامی که ناراحت هستید و یا احساس بدی دارید لباس‌های شما این قدرت را دارند که حال شما و رفتارتان را تغییر دهند. قدرت مد و فشن را دست کم نگیرید.

پیراهن؛ لباسی با تنوع و طیف گسترده
ادامه مطلب

لباس‌های شما خیلی مهم‌تر از کالاهای معمولی هستند که شما روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنید.
کمدی را درست کنید که ترغیب کننده شما باشد و احساس سرزندگی با لباس‌هایتان داشته باشید. این بهترین راه برای درک قدرت مد و فشن و معرفی شما به جهان پیرامون خودتان است.

تاثیرگذاران

مد و فشن یکی از راه­‌های معرفی ما و زبانی برای گفتگو است. ما به دنبال شناخت شخصیت خود، پوششمان را انتخاب می­‌کنیم اما این انتخاب و پای‌بندی به آن نیاز به انقلاب و رفع کلیشه­‌ها در زندگی روزمره و گذشتگان ما دارد.

در همین حال برخی قوانین با وجود نوآوری و ابداعات در صنعت مد و فشن به قدری در زندگی ما ریشه دوانده است که نمی­‌توان آزادانه انتخاب کرد. حال مد می‌­تواند سرکشی بصری برای ما به وجود آورد که این خود لازمه تجربه و جرات متفاوت بودن است. درس­‌های مبارزه طلبی همواره توسط انقلابیون بزرگ مد به ما آموزش داده شده است:

Jean Paul Gaultier(طراح لباس فرانسوی) در فشن­­شوهای خود به ما آموخت که زنان می­توانند پادشاه باشند.

Thom Browne (طراح آمریکایی) به ما آموخت که مردان می­توانند با کفش پاشنه بلند حاضر شوند.

 Lee Alexander McQueen(طراح مد بریتانیایی)  بهار سال ۱۹۹۹ در فشن­شوی خود Shalom Harlow (هنرپیشه و مانکن کانادایی) را با لباسی سفید بر روی صحنه حاضر کرد. دو بازوی رباتیک بزرگ وسط اجرا وجود داشت که شروع به پاشیدن رنگ بر روی او کردند. او در این اجرا قبل از خودکشی به ما نشان داد که بدن انسان همانند بوم است و این بوم را می­‌توانید آزادانه نقاشی کنید.

ادبیات رسانه‌ای خلاق برای طراحان مد و فشن
ادامه مطلب

محدودیت‌­ها

آزادانه عمل کردن در صنعت مد وفشن گاهی اوقات هم به این راحتی نیست. مطابق با آداب و رسوم و قوانینی که در یک جامعه تعریف می‌­شود، رفتارها و پوشش مردم شکل می‌­گیرد.

 Kaustav Dey (معاون ارشد مارکتینگ Tommy Hilfiger و Calvin Klein) در سخنرانی تد (TED Speaker) خود با موضوع «چگونه مد و فشن به ما کمک می­‌کند تا خود را ابراز کنیم» ضمن تاکید بر سرکش بودن مد به بررسی برخی از انقلابیون این صنعت و محدودیت­‌های حاکم بر جوامع مختلف پرداخت.

به طور مثال بیوه‌­های هندی در شهر ورینداون بعد از مرگ همسرشان باید تا آخر عمر ساری سفید بر تن داشته باشند. این حقیقتا دردناک است چرا که فرد بعد از گذشت چندسال هنوز حس از دست دادن و تنها شدن را دارد و هر روز رنگ لباسش این موضوع را به او یادآور می‌­شود. این درحالی است که در سال ۲۰۱۳ بیوه­‌های ورینداون در جشن هولی (فستیوال رنگ هند) که از حضور در آن منع شده بوده­‌اند شرکت کردند.

مراسم هولی هند

با هر رنگی که به هوا پرتاب می‌­کردند ساری­های سفیدشان رنگ می‌­گرفت و آن­قدر این کار را ادامه دادند تا لباس­هایشان به رنگ­، رنگ­‌های رنگین کمان شود. فردای آن روز لباس‌­های آن­‌ها شسته شد و دوباره به رنگ سفید برگشتند اما اون لحظه­‌ی سرکشی زیبای آن‌­ها بود.

در این میان افراد دیگری هم هستند که در این صنعت انقلاب کردند.

به منظور تماشای کامل این سخنرانی اینجا کلیک کنید.

گاهی اوقات پوششی که انتخاب می­کنیم، می­تواند حقیقت مرگ و یا زندگی ما باشد. آگاهانه انتخاب کنیم و در پوششمان بهترین خودمان باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات سارک