|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عروسی‌ زمستانی

تیم کمد
18 ژانویه 2020
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

عروسی‌ زمستانی حال‌وهوای خاص خودش را دارد.

هر کدام از ما حداقل یک بار در فصل زمستان به عروسی دعوت می‌شویم. در ادامه‌ی این مطلب، هم‌راه کمد سارک باشید؛ تا من پیشنهادهایی برای استایل‌کردن لباس مهمان‌ها، ساقدوش‌ها و لباس عروس و داماد را، با شما در میان بگذارم:

عروس و داماد، مهم‌ترین آدم‌های یک عروسی هستند و تمام نگاه‌ها به این دو نفر است. راحتی و زیبایی نکات اصلی پوشش عروس و داماد است. لباس، جواهرات، کفش و حتی مدل موی آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که در کمال زیبایی و راحتی باشند.

عروس در عروسی‌ زمستانی

یلدایی عروس

عروس در عروسی‌ زمستانی

مراسم عروسی‌ زمستانی معمولا در فضای بسته برگزار می‌شود. لباس‌های عروس در کل گرمای زیادی ندارند و برای محیط‌های بسته و فضاهای گرم مناسب‌اند.

به همین دلیل عروس‌ها در فضاهای بیرون از محیط مراسم؛ برای حجاب و محافظت در برابر سرما به پوششی مانند شنل یا یک کت کوتاه احتیاج دارند. برنامه‌های روز عروسی زیاد هستند: سالن آرایش، آتلیه‌ی عکاسی، گل‌فروشی، باغ و گشت‌وگذار در شهر؛ هرچند این برنامه‌ها باتوجه به فرهنگ و محل برگزاری مراسم، متفاوت بوده و ممکن است کم‌وزیاد شود؛ اما روز عروسی طولانی‌ترین روز عمر عروس و داماد به حساب می‌آید؛ واقعا تمام نمی‌شود

. برای این‌که در این رفت‌وآمدهای تمام‌نشدنی مراسم سرما نخورید، کت‌ و شنل‌ بهترین گزینه برای پوشش برروی لباس عروس هستند.

شیک بودن نکته‌ی اصلی پوشش یک عروس است. برای لباس عروس زمستانی، استفاده از پارچه‌های خز و مخمل که گرم هستند و شیک، مناسب به نظر می‌رسند.

 • یک شنل خز سفید با جزئیات نقره‌ای یا طلایی بسیار برازنده‌ی عروس است. هر چند می‌توان از رنگ‌های دیگر هم برای شنل عروس استفاده کرد. مثلا شنل عروس می‌تواند با رنگ کت‌وشلوار داماد و یا با رنگ لباس ساقدوش‌ها هم‌خوان باشد.
 • کت‌های رسمی از جنس خز و مخمل با سرشانه‌هایی که اپل دارند هم در کنار لباس عروس چشم‌نواز هستند. این کت‌های کوتاه برای لباس عروس‌های ماکسی مناسب‌ترند.
ورود به دنیای مدرن با موتیف‌های حیوانی
ادامه مطلب

 • عروس می‌تواند از بوت‌های کوتاه و یا چکمه‌های بلند به عنوان کفش مراسم خود استفاده کند. بعضی از لباس‌ها با این بوت‌ها استایل جالبی را می‌سازند و بعضی از بوت‌ها اصلا در زیر لباس عروس دیده نمی‌شوند. بوت‌ها معمولا از کفش‌های پاشنه‌دار، راحت‌تر و گرم‌ترند.
 • دست‌کش‌ها هم می‌توانند از اکسسوری‌های کاربردی این فصل باشند. رنگ این دست‌کش‌ها می‌تواند هم‌رنگِ لباس ساقدوش‌ها و یا شنل خود عروس باشد.

راهنمای ست زمستانی

داماد درعروسی‌ زمستانی

به سراغ لباس داماد برویم. داماد در تمام طول مسیر و برنامه‌ها هم‌راه عروس است. کت‌، شلوار و جلیقه در بعضی مواقع گرمای لازم را ندارند. استفاده از همان لباسی که در تابستان انتخاب داماد است، ممکن است روزهای پس از مراسم عروسی را به جای لذت بردن از آغاز زندگی مشترک در کنار عروس زیبا، به کابوس تلخ پنی‌سیلین و لیموشیرین تبدیل کند.

عروس و داماد در زمستان چه بپوشند
داماد در زمستان
 • یک پالتوی بلند برای روی کت‌وشلوار داماد، گزینه‌ی بسیار مناسبی است. رنگ این پالتو می‌تواند با رنگ کت‌وشلوار کمی متفاوت باشد.
 • یک شال‌گردن ابریشمی هم‌چنان‌که می‌تواند به گرم‌تر شدن داماد کمک کند، می‌تواند مکمل استایل درخشان او باشد.
 • داماد می‌تواند از دست‌کش چرم هم‌رنگ کفش‌هایش استفاده کند. ست کفش و دست‌کش او هم می‌تواند با رنگ لباس ساقدوش‌هایش یکی باشد.

ساقدوش‌ها

ساقدوش‌ها در بیش‌تر برنامه‌های مراسم، کنار عروس و داماد هستند. این موضوع باعث می‌شود تا به هارمونی رنگ لباس آن‌ها با عروس و داماد دقت کنیم.

 • شنل عروس می‌تواند هم‌رنگ لباس ساقدوش‌ها باشد و یا برعکس؛ شنل ساقدوش‌ها هم‌رنگ لباس عروس. این شنل یا کت که برای بیرون از مراسم و گرم شدن آن‌هاست باید از پارچه‌ی گرمی تهیه شود.
 • ساقدوش‌های عروس می‌توانند لباسی از جنس مخمل یا پارچه‌ای با بافت درشت داشته باشند. پارچه‌هایی با بافت درشت، حس گرما را القا می‌کنند و برای فصل زمستان مناسب‌اند.
ریزنقش ها و تکنیک های استایل
ادامه مطلب
 • چکمه‌های بلند می‌تواند استایل خاص و به‌یادماندنی برای ساقدوش‌های عروس بسازد. پیراهنی کوتاه با چکمه‌های بلند؛ ترکیبی شگفت‌انگیز برای ساقدوش‌ها در عروسی‌های زمستانی !
 • دست‌کش؛ اگر می‌خواهید استایل کاملی برای ساقدوش‌هایتان بسازید، ببینید آیا به لباس آن‌ها می‌خورد که دستکش داشته باشند؟ لباس‌های کوتاه با بوت بلند و دست‌کش ترکیب خوبی می‌شوند.
لباس گرم برای ساقدوش‌ها
ساقدوش‌های عروس و عروس در عروسی‌ زمستانی
 • ساقدوش‌های داماد می‌توانند کت و شلواری به رنگ پالتو و دست‌کش‌های داماد داشته باشند. بازی با رنگ‌ها میان استایل داماد و ساقدوش‌هایش می‌تواند به چشم‌نوازتر شدن آن‌ها کمک کند.
 • اگر برای عکاسی‌های قبل از مراسم استایل کژوال برای ساقدوش‌های داماد در نظر دارید؛ می‌توانید پلیورهای بافت با رنگ‌ کراوات و یا کت و شلوار داماد برای ساقدوش‌ها در نظر بگیرید.
ساقدوش‌های داماد

مهمانان در عروسی زمستان چه بپوشند؟

حالا به سراغ مهمان‌ها برویم. هر کدام از ما می‌توانیم مهمان یک عروسی در فصل زمستان باشیم. در ادامه شما را با چند استایل که برای این فصل مناسب هستند، بیش‌تر آشنا می‌کنم؛ استایل‌هایی که مناسب این فصل هستند و سبب خوش‌پوشی شما هم می‌شوند:

 • از المان‌های زمستانی غافل نشوید. دانه‌های برف یکی از نماد‌های اصلی زمستان هستند. این نماد را می‌توانید در پارچه، کیف، کفش و اکسسوری ‌های خود نیز به کار ببرید. رنگ سفید هم نمادی از زمستان است اما به خاطر داشته باشید، سفید مختص عروس است.
مهمانی در زمستان- در عروسی زمستانی چه بپوشم؟- لباس شب برای عروسی در زمستان- لباس شب گرم
استایل پیشنهادی برای مهمانان در عروسی‌های زمستانی

پارچه‌های مخمل و بافت‌دار، مناسب‌ترین پارچه‌ها برای این فصل هستند. پیراهن آستین‌دار مخمل به رنگ مشکی بسیار شیک و برازنده است. می‌توانید از رنگ گرمی مثل قرمز، برای اکسسوری‌ها و ترکیب با آن استفاده کنید. اگر پیراهن شما بلند و از جنس مخمل است؛ سعی کنید کفش ساده‌ای انتخاب کنید تا توجه از لباس شما به چیز دیگری پرت نشود.

رنگ‌های تند و گرم برای فصل سرما بسیار مناسب‌اند. چه رنگی بهتر از قرمز آلبالویی؟ این رنگ انتخاب فوق‌العاده‌ای برای عروسی‌های زمستانی‌ست. رنگ قرمز یک مزیت بی‌نظیر دیگر هم دارد و آن این است که با بسیاری از رنگ‌ها ترکیب زیبایی می‌سازد. مثلا رنگ قرمز با اکسسوری‌های سبز بسیار زیباست. و یا ترکیب قرمز با طوسی، نقره‌ای، طلایی، سورمه‌ای، سفید و مشکی هم بسیار چشم‌نواز است.

دبل دنیم؛ انتخابی برای طرفداران جین!
ادامه مطلب

گل‌گلی‌های جذاب! زمستان برای پوشیدن پارچه‌های طرح‌دار، فصل مناسبی است. حالا اگر این پارچه‌ها گل‌دار باشند که چه بهتر؛ شما با پوشش خود به استقبال بهار رفته‌اید. سعی کنید ریز بودن یا درشت بودن طرح لباستان را براساس اندامتان انتخاب کنید. اگر ریزنقش هستید، به سراغ طرح‌های درشت‌تر و اگر درشت‌اندام هستید به سراغ طرح‌های ریزتر بروید.

پارچه‌های طرح‌دار به‌سبب رنگ‌هایی که دارند، برای انتخاب رنگ کار شما را آسان می‌کنند. شما می‌توانید به‌راحتی از رنگ‌های درون لباس خود، برای رنگ کیف کفش و اکسسوری خود انتخاب کنید. کم‌ترین رنگ را برای نزدیک‌ترین آیتم از نظر قرارگیری موقعیتی برگزینید.

استایل پیشنهادی برای مهمانان در عروسی‌های زمستانی

کت‌وشلوارها. کت‌وشلوارهای رسمی و شیک مناسب عروسی‌های زمستانی هستند. همان‌طور که در موارد قبل گفتیم رنگ‌های شارپ، انتخاب‌های مناسب‌تری برای این فصل‌اند. پس یک کت‌وشلوار خوش‌برش با رنگ گرم انتخاب کنید و آن را با اکسسوری‌های مورد علاقه‌تان تکمیل کنید. اگر یقه‌ی کت شما بسته‌ است، به جای گردن‌بند از گوشواره استفاده کنید.

استایل پیشنهادی برای مهمانان در عروسی‌های زمستانی

امیدوارم این مطلب قبل از عروسی‌های زمستانی به کمکتان بیاید. اگر عروس و یا داماد هستید بدانید که این روز، روز شماست. حتی اگر اتفاقی باب میلتان نبود، خیلی سریع فراموش کنید. تنها چیزی که از این مراسم مهم است، خوش‌حالی و حال خوب شماست. اگر هم مهمان این مراسمات هستید سعی کنید تا سر حد ممکن حس خوب به میزبانان منتقل کنید. تا خستگی تدارکات مراسم از تن‌شان بیرون برود.

 جای مارو هم خالی کنید، خوش بگذره!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.