|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

زیورآلات طبیعی ترند تابستان 2020

مهشید اکبریان
21 جولای 2020
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

زیورآلات طبیعی ترند تابستان 2020 دریچه‌ای جدید از دنیای رنگارنگ مد را به روی شما باز خواهد کرد. با فرا رسیدن گرمای فصل تابستان، دنیای مد2020 نیز پذیرای تغییرات جدیدی می‌شود. به دلیل این‌که در فصل گرما استفاده از لباس‌های خنک و رنگی کاربرد بیشتری پیدا می‌کنند، افراد و به خصوص خانم‌ها برای استفاده از زیورآلات طبیعی ترند تابستان قدرت مانور بیشتری پیدا می‌کنند. به خصوص اگر برنامه ی سفری را در تابستان ترتیب دهید قادر خواهید بود تا با توجه به اقلیم و شرایط آن منطقه در استفاده از زیورآلات طبیعی ترند تابستان 2020 خلاقیت به خرج دهید.

استفاده از زیورآلات طبیعی ترند تابستان، تلفیقی از فرهنگ و سلیقه

شاید از زمان‌های خیلی دور مردم هر منطقه نسبت به بهره بردن از شرایط جغرافیایی خود تغییرات و ابداعاتی در پوشش خود ایجاد می‌کردند و این موضوع همچنان نیز ادامه دارد به طوری‌که هر منطقه سوغاتی‌های خاص خود را داراست. برای مثال مردم آفریقا از عاج‌های کوچک و بزرگ فیل‌ها برای آراستن خود استفاده می‌کنند و یا مردمانی که در نزدیک دریا یا خلیج سکنی دارند؛ به راحتی از انواع و اقسام صدف‌هایی که امواج دریا به سطح زمین می‌رانند، استفاده کرده و از آن‌ها در خلق زیورالاتی چون :
• دست‌بند
• گوشواره
• گردن‌بند
• پابند
استفاده می‌کنند.
استفاده از مواد طبیعی در خلق چنین زینت‌هایی جنبه‌های مختلفی دارد. از جمله این‌که این زیورآلات جلوه‌ای طبیعی داشته و این‌که به احتمال زیاد پیام‌آور فرهنگ اقلیمی خاص از جغرافیا هستند.
گرچه انسان قرن 21 بسیاری از امورات زندگی و محصولات مورد استفاده خود را در کارخانه‌ها خلق یا اختراع نمود. اما هنوز هم سرشت آدمی بسیار به طبیعت وابسته است و از این منشا الهام می‌گیرد.

زیورآلات طبیعی
مرجان در زیورآلات طبیعی

توجه طراحان عرصه مد و فشن به استفاده از مرجان ها برای خلق زیورآلات طبیعی ترند تابستان2020

نکته‌ای که امسال توجه بسیاری را به خود جلب کرد انتخاب رنگ مرجانی برای سال 2019 از سوی کمپانی مد جهانی بود که برای جلب توجه مردم به سبک زندگی بهتر برای حفظ محیط زیست و موضوع نابودی مرجان‌ها در دنیای زیرآب بود. همین امر باعث شد تا طراحان به روز در جای جای دنیا به استفاده از خود مرجان‌ها به صورت مصنوعی در زیورآلات تولیدی خود روی بیاورند.
شگفتی طرح و رنگ استفاده از مرجان‌ها در زیورآلات طبیعی ترند
مرجان‌ها نیز اسکلت‌های آهکی موجود در دریا هستند که طیف زیبایی از رنگ‌ها از قرمز و نارنجی تا صورتی و گلبهی را دارا هستند. در منطقه‌های اطراف مدیترانه به دلیل تجارتی که با این مرجان‌ها صورت می‌گیرد، به طلای سرخ معروف هستند. مرجان‌های دریایی با داشتن ساختاری نسبتاً سخت ولی با اشکال زیبا وطبیعی و نامتقارن با سلیقه‌ی بسیاری از افراد علاقه‌مند به دنیای مد و فشن هماهنگ هستند.
رنگ طبیعی این مرجان‌ها بسیار زیباست اما می‌توان با استفاده از رنگ‌ها مصنوعی به رنگ‌آمیزی آن‌ها نیز پرداخت. این مرجان‌ها با داشتن اشکال منحصربه‌فرد، بعضا مدور ومنحنی و بعضاً به شکل فرم‌های هندسی چه در قالب گوشواره و چه در قالب دستبند بسیار زیبا جلوه خواهند کرد.

هفت ترند جذاب مو 2019 برای تابستان امسال
ادامه مطلب
مرجان در زیورآلات طبیعی

تاریخچه استفاده از مواد طبیعی در پوشیدنی‌های زینتی

پوسته صدفی موجودات دریایی از جنس کربنات کلسیم که در زیر آب در طی سالیان بر روی هم انباشته می‌شود اشکال نامتجانس زیبایی را شکل خواهد داد که عمدتاً در قالب رنگ‌های قرمز تا گلبهی کم‌رنگ می‌توانند ظاهر شوند.
هزاران سال طول خواهد کشید تا یک مرجان تبدیل به صخره‌ای در میان آب‌ها شود. این‌که این مرجان‌ها فرم و جنس آسانی برای شکل دادن و برش‌های و اندازه‌های مختلف دارند؛ در محبوبیت آن‌ها بی‌تأثیر نیست. هم‌چنین پوشیدن و استفاده کردن از این مرجان‌ها دارای خواصی نیز هست که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
-بهبودی سریع‌تر در زمان بیماری

  • کاهش بیماری‌های خونی
  • افزایش استحکام استخوان‌ها
  • بالا بردن قدرت بدنی
  • کمک به بارداری و زایمان بهتر.
    هم‌چنین در فرهنگ‌های باستانی دیده شده که از اثر درمانی مرجان‌ها بر روی دردهای شکمی – راشیتیسم و تب یاد شده است. از اثر مرجان‌ها در مسایل روانشناختی نیز نام برده شده و اعتقاد بر این بوده است که استفاده کردن از آن‌ها بر روی تقویت شجاعت- بالا بردن اعتماد به نفس و دور شدن کابوس نقش مثبت خواهد داشت. هم‌چنین در مبحث طالع بینی این‌طور آمده که استفاده کردن از مرجان‌ها برای بروج فلکی عقرب-سرطان-اسد بسیار مفید است. در مورد ست شدن رنگ این زیور باید گفت که طیف رنگی قرمز تا گلبهی کمرنگ با بسیاری از طیف های رنگی دیگر هم‌نشینی بسیار زیبایی خواهد داشت و نقطه درخشش استایل شما خواهد بود.
مرجان در زیورآلات طبیعی

ترند استفاده از زیورآلات سنگی

از سنگ‌های مختلفی در ساخت زیور‌الات طبیعی‌ترند تابستان می‌توان استفاده کرد. سنگ‌ها نیز ممکن است انواع و خواص مختلفی داشته باشند و به رنگ‌های متنوع و جذابی موجود باشند. استفاده از سنگ‌های طبیعی در زیورالات سلیقه منحصربه فرد شما را به نمایش می‌گذارد. هم‌چنین می‌توانید از این سنگ ها متناسب با رنگ لباس های خود استفاده کنید.

ترند مد محجوب در تابستان
ادامه مطلب

مروارید، زینت محبوب بانوان به‌روز

بعضی از مواد و کانی‌ها، به عنوان سنگ زینتی شناخته می‌شوند. بعضی مواد مانند مرجان و یا مروارید اگر با جواهرات ترکیب شوند در زمره‌ی سنگ‌ها و جواهرات قیمتی به حساب می‌آیند. برای مثال سه نوع از مروارید های بسیار شناخته شده؛ مروارید تاهیتی، مروارید ژاپن و چین و مرواریدهای استرالیا هستند. اکثر رنگ ها در بین مرواریدها دیده می‌شود:
• سفید،
• سیاه،
• صورتی،
• آبی
• سبز
• طلایی،
• نقره فام.
مرواریدها در ساختن گردن‌بند، دست‌بند، گوشواره و انگشتر به کار می‌روند. چیزی که ارزش یک مروارید را تعیین می‌کند، اندازه بزرگی آن است، هرچه مرواریدی بزرگتر باشد، گران‌تر و نایاب‌تر است. به طور کلی مرواریدهای دریا نسبت به مرواریدهای پرورشی آب‌های شیرین شفافیت بیشتری دارند.

مروارید زیورآلات طبیعی

کهربا، زیور سنگی پرطرفدار

کهربا نیز دیگر سنگی است که از دیرباز در زمره‌ی جواهرات به شمار می‌آمده و سابقه‌ی استفاده از این سنگ در بین بانوان به عنوان زیورآلات به قرون وسطی برمی‌گردد. از رنگ عسلی تا قهوه‌ای در کهرباها دیده می‌شود. هر چه رنگ کهربا تیره‌تر باشد مشخص می‌شود که این سنگ بیشتر در معرض هوای آزاد، باد و باران بوده است. کهربای قرمز و آبی نیز تحت شرایط خاصی به وجود می‌آیند، اما بسیار نادر هستند. بر روی این سنگ می‌توان حکاکی کرد و آن‌را به اشکال مختلف درآورد. از این سنگ نیز در ساخت زیورآلات متنوعی چون گردنبند، دستبند و گوشواره استفاده می‌شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.