|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رنگ مو در پاییز 2020

مونا فریدکیان
31 آگوست 2020
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

ترند رنگ مو در پاییز امسال

رنگ مو پاییزی و روند تغییرات آن در امسال با همیشه متفاوت خواهد بود. ویروس کرونا علاوه‌بر تأثیراتی که در مراودات اجتماعی گذاشته، بر روی استایل و ظاهر افراد هم تأثیر زیادی داشته است. از جمله‌ی این تأثیرات، تغییرات بر روی فشن خانگی و رنگ مو است. به دلیل ملاحظات سلامتی، از آغاز این ویروس منحوس، اغلب افراد از رفتن به آرایشگاه صرف‌نظر کردند. حالا و با گذشت چندین ماه قرنطینه و رعایت اصول بهداشتی، اغلب مردم یاد گرفته‌اند که بسیاری از کارهای شخصی را در منزل و به تنهایی انجام دهند.

رنگ مو در پاییز 2020
آرایشگاه پیش از شرایط کرونا

ما در این مقاله به تغییراتی که قرار است در پاییز امسال برای رنگ مو به وجود بیاید و راه‌هایی که در منزل بتوانید آن را انجام دهید پرداخته‌ایم. با کمد همراه باشید.

رنگ مو در شرایط کرونا

برای خیلی از ما مرز بزرگی مابین قبل و بعد از شیوع ویروس کرونا وجود دارد. بسیاری از مشاغل تا به حال تعطیل بوده‌اند ولی به زودی بازگشایی می‌شوند. بسیاری دیگر هم کماکان از طریق ارتباط آنلاین جلسات را برگزار می‌کنند. شاید به زودی افراد زیادی در خانواده و دوستان ظاهر جدید شما را ببینند و این ظاهر باید دل‌نشین باشد.

«مردم سعی می‌کنند همه چیز را به شرایط قبل از کرونا برگردانند»

رنگ مو در پاییز 2020
استایل مو در منزل در شرایط کرونا

با شرایط پیش آمده در ماه‌های گذشته، خیلی از مشتری‌های رنگ مو به روش آزمون و خطا در منزل به کارهای خود رسیدگی کردند. بعضی دیگر هم از رنگ کردن موهای خود صرف‌نظر کردند و موهای سفید را ترجیح دادند. اما رنگ مو همیشه جزو آن دسته از مواردی بوده که تابع مد و زیبایی بوده است. قاعدتاً به خاطر شرایط موجود، هنوز باید بیشتر در خانه بمانیم. اما برای داشتن ظاهر زیبا تعدادی از متخصصین در زمینه‌ی رنگ مو نظرات خود را برای پاییز امسال مطرح کرده‌اند:

در شرایط کرونا از مشاوره مجازی استفاده کنید

از زمان شروع ویروس کرونا آرایشگران می‌دانستند که شرایط پیش آمده عادی نیست. آن‌ها این شرایط را برای مدت طولانی، یا شاید برای همیشه متصور بودند. بنابراین بسیاری از آن‌ها شروع به ارائه مشاوره به صورت مجازی کردند. در مشاوره‎‌های خود از رنگ‌های ترکیبی گفتند و در تمام مراحل؛ از زمان شروع رنگ‌آمیزی تا پایان کار، با مشتری خود همراه بودند. مشتری‌ها سوالات و مشکلات خود را با اپلیکیشن‌های مختلف از جمله Face Time، Instagram و Zoom با آرایشگر خود در میان می‌گذاشتند.

کسانی که از این مشاوره‌ها بهره‌مند شده‌اند تصمیم دارند به همین روند ادامه دهند. یکی از مزیت‌های این کار دوری از اتلاف وقت و انرژی برای طی مسیر از خانه تا آرایشگاه است. استفاده از اپلیکیشن‌هایی که ذکر شد به مشاور این امکان را می‌دهد تا بنابر تغییراتی که در رنگ پوست مشتری به وجود آمده، او را راهنمایی کند.

آستین پفی؛ لذت بردن از یک ترند پرطرفدار!
ادامه مطلب


یکی از متخصصین مو برای آسایش حال مشتریانش کار جالبی انجام داد. او بسته‌هایی آماده کرد که در آن‌ها همه‌ی لوازم مورد نیاز مشتری موجود بود. این آرایشگر از قبل با شرکت‌های تولید رنگ مو هم هماهنگ کرده بود تا بتواند بسته‌های با صرفه تهیه کند. در بسته‌بندی او به تمام جزئیات توجه شده بود؛ حتی دستمال کاغذی. این آرایشگر اهل لس‌آنجلس، بعد از تکمیل بسته‌ها آن‌ها را به آدرس مشتری‌های خود پست می‌کرد. این روند کار او تاکنون ادامه یافته است.

رنگ مو در پاییز 2020
بسته آماده شده توسط آرایشگر برای مشتری

البته در این میان خیلی از آرایشگران هم از ارائه‌ی سرویس‌ مجازی روی‌گردان بودند. آن‌ها عقیده دارند که این اتفاق باید حتماً حضوری بیافتد و نیاز به حضور مشتری است. بنابراین مشاوره مجازی را برای رعایت موارد بهداشتی در منزل انجام دادند و خودشان هم مشتری را از تمیزی محل مطمئن کردند. این‌گونه مشتری توانست با آرامش و رعایت بهداشت از تجربه‌ی آرایشگرش به صورت حضوری بهره‌مند شود.

رنگ مو در پاییز 2020
آرایشگاه با پروتکل بهداشتی

رنگ موی مناسب برای پاییز 2020

به خاطر شرایط موجود کم‌کم همه‌ی مردم عادت می‌کنند رنگ مویی استفاده کنند که کمتر نیاز به ترمیم و مراجعه‌ی حضوری به آرایشگاه داشته باشد. رنگ موهای فانتزی که زود از بین می‌روند را در فصل پیش‌رو کمتر روی موی کسی خواهیم دید. برعکس، گرایش اغلب به سمت رنگ موی طبیعی و حتی نزدیک به رنگ موی خود فرد خواهد بود. از طرف دیگر چون افراد کمتر به مهمانی و دورهمی می‌روند، کمتر هم نیاز به تغییر خواهند داشت.

رنگ موهای فانتزی که زود از بین می‌روند را در فصل پیش‌رو کمتر روی موی کسی خواهیم دید

در این مدت بارها تماس‌های تصویری غیرمنتظره اتفاق افتاده و دوستان یکدیگر را با استایل منزل دیده‌اند. رودربایستی‌ها از بین رفته و خیلی از افراد به این وضعیت خو گرفته‌اند. پس در این صورت دیگر نیازی نمی‌بینند خود را اسیر رفتن به آرایشگاه کنند تا یک سانت موی درآمده‌شان را ترمیم کنند.

رنگ مو در پاییز 2020
ترمیم رنگ مو در منزل

البته این بدان معنا نیست که افراد بی‌نظمی را دوست داشته باشند. اما روش‌ها به سمت آسان‌گیری پیش خواهد رفت. به خاطر سایه‌ی سنگین کووید 19 و اثر منفی آن بر روی اقتصاد، آرایشگاه‌ها هم مشتریان دائمی خود را از دست خواهند داد. هر کس بیشترین مراقبت را از مو و پوستش می‌کند تا کمتر گذرش به آرایشگاه بیافتد. کارشناسان رنگ‌مو بر این باورند که روش‌های خانگی مراقبت از رنگ‌مو و استفاده از شامپوهای مناسب در این فصل رواج خواهد یافت.

ترند اکسسوری‌های تابستان ۲۰۲۳
ادامه مطلب

تکنیک‌های ارزان قیمت رنگ مو بعد از کرونا جایگزین می‌شوند

پیش‌بینی می‌شود تکنیک‌هایی که برای فصل جدید بیشترین متقاضی را خواهند داشت؛ یکی تکنیک face framing خواهد بود و دیگر تکنیک color melting.
در تکنیک face framing تنها خط موی اطراف صورت با فویل رنگ می‌شود و شاید چند تکه از لابه‌لای موی شخص. این تکنیک به خاطر مقدار کم مو که داخل فویل خواهد رفت بیشتر مقرون به صرفه خواهد بود و مشتری بیشتری خواهد داشت.

رنگ مو در پاییز 2020
face framing
رنگ مو در پاییز 2020
face framing

تکنیک بعدی color melting است. در این تکنیک، به ظاهر از ریشه‌ی مو تا چند سانتی‌متر پایین‌تر رنگ طبیعی مو است. اما در واقع از همان قسمت ریشه، رنگ مو شروع می‌شود. ولی چون قسمت‌های بالای سر تیره‌تر است به نظر می‌رسد که رنگ طبیعی مو است.

رنگ روشن‌تر از اواسط مو و یا چند سانتی‌متر پایین‌تر شروع می‌شود و تا انتهای مو ادامه دارد. بنابراین تا چند ماه، حتی زمانی که ریشه‌ی مو بیرون می‌آید شخص نیاز به ترمیم نخواهد داشت. در واقع این تکنیک کمک می‌کند تا هم زیبایی مو حفظ شود و هم از نظر اقتصادی به صرفه است. این مدل رنگ مو به خاطر سایه روشنی که بر روی موها به وجود می‌آورد بسیار محبوب است و متقاضی زیادی هم دارد.

رنگ مو در پاییز 2020
color melting
رنگ مو در پاییز 2020
color melting

روش دیگری که برای پاییز امسال پیش‌بینی می‌شود فر است. موی فر اگر با هایلایت انجام شود نمای خوبی ایجاد می‌کند. سایه روشن لابه‌لای مو با فرکردن زیبایی خوبی ایجاد می‌کند.

رنگ مو در پاییز 2020
موی فر

رنگ موی طبیعی

مورد بعدی رنگ موی طبیعی است. چون در این مدت افراد زمان زیادی را در خانه گذرانده‌اند و به رنگ موی طبیعی خود عادت کرده‌اند موی طبیعی را ترجیح می‌دهند. صورت بدون آرایش به همراه رنگ موی طبیعی برای بسیاری بیشتر موردپسند است. آن‌ها حتی خود را با موی خاکستری هم پذیرفته‌اند و از آن لذت برده‌اند.

رنگ مو در پاییز 2020
رنگ موی طبیعی

بلوند کماکان مورد پسند است

در میان اقشار مختلف کسانی هم هستند که ترس زیادی از بیرون رفتن ندارند و زندگی عادی خود را می‌گذرانند. آن‌ها کماکان به آرایشگاه می‌روند و تقاضای رنگ موی بلوند دارند. رنگ‌کارها هم به هر‌حال به کارشان علاقه دارند و به دل مشتری عمل می‌کنند. پس در پاییز امسال رنگ موی بلوند را هم خواهید دید. البته انتخاب این رنگ‌ها بستگی به مینمال یا ماکسیمال بودن شما دارد.

رنگ مو در پاییز 2020
رنگ موی بلوند

رنگ موی ترکیبی

در میان رنگ‌هایی که برای پاییز امسال پیش‌بینی می‌شود رنگ موی ترکیبی هم وجود دارد؛ با رنگ‌های قرمز و صورتی و آبی. تا قبل از کرونا بسیاری از مشتریان دوست داشتند که این رنگ‌ها را امتحان کنند. اما مطمئناً کرونا جلوی خواسته آن‌ها را نخواهد گرفت و بر آن باقی می‌مانند. به هر‌حال برای ایجاد چنین رنگ مویی، مشتری زمان زیادی را باید در آرایشگاه بگذراند. اگر کسی به این رنگ تمایل دارد بهتر است از بهداشت مکان مطمئن باشد و سلامتیش را در نظر بگیرد.

ترند رنگ‌ها در سال 2022 چیست؟
ادامه مطلب

اگر موهای شما دکلره شده و به تازگی آن را ترمیم کرده‌اید می‌توانید از رنگ‌های موقت برای متفاوت جلوه کردن بهره ببرید. در این پاییز استفاده از رنگ‌های موقت بر روی موی دکلره زیاد خواهد بود. شما می‌توانید هر چند روز یک‌بار رنگ تازه‌ای را بر روی موهای خود امتحان کنید و ظاهری که دوست دارید برای خود بسازید.

رنگ مو در پاییز 2020
رنگ موی ترکیبی
رنگ مو در پاییز 2020
رنگ موی ترکیبی

رنگ موی موقت

گزینه‌ی بعدی رنگ موی موقت است. این رنگ مو برای کسانی که از رنگ خاکستری موهای خود خسته شده‌اند و از طرفی هم نمی‌خواهند به آرایشگاه بروند مناسب است. رنگ موی موقت از رنگ‌های اسپری، رنگ گیاهی و انواع جوهر برای مو درست می‌شوند. خوبی آن‌ها در این است که هر وقت خسته شدید می‌توانید با شستشو رنگ موی خود را عوض کنید.

رنگ مو در پاییز 2020
رنگ موی موقت

اپلیکیشن‌هایی برای استایل مو

یکی دیگر از کارهایی که در زمان کرونا توصیه می‌شود این است که از اپلیکیشن‌های خودآرایی در گوشی خود بهره ببرید. در این صورت دیگر نیازی به آرایشگاه و آرایشگر نخواهید داشت. شما با این اپلیکیشن‌ها می‌توانید بسیاری از کارهای مربوط به زیبایی صورت، پوست و مو را خودتان به تنهایی در منزل انجام دهید.

ما در این‌جا چند اپلیکیشن را به شما معرفی می‌کنیم تا از آن‌ها بهره ببرید:


ModiFace: این اپلیکیشن معروف‌ترین اپ در زمینه‌ی زیبایی است و شما با نصب آن می‌توانید آموزش‌های خوبی برای خودآرایی دریافت کنید. برندهای جدید رنگ مو مناسب برای استایل شما را معرفی می‌کند.


Beautylish: مانند پینترست است اما فقط در زمینه‌ی محصولات زیبایی و ترندهای مربوط به آن.

Perfect365: یکی از بهترین‌ها برای آموزش خودآرایی و معرفی ترندها برای شماست. تقریباً 55 میلیون کاربر از این اپلیکیشن بهره می‌برند.


Hairstyle Magic Mirror: مجیک میرر یا آینه‌ی جادویی نگاه شما را نسبت به زیبایی تغییر می‌دهد و راه‌کارهای جدیدی را به شما نشان می‌دهد.

در آخر متذکر می‌شویم درست است که همه ما ظاهر زیبا را دوست داریم و می‌خواهیم خوب به چشم بیاییم اما اولویت اول سلامتیست. شما هر کاری که دوست دارید با ظاهرتان انجام دهید اما اول از سلامتی خود مراقبت کنید. به هرحال ظاهر زیبا با سلامت جسم است که دیده می‌شود.

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را با ما با اشتراک بگذارید :

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.