حیوانات خانگی و دردسر لکه

1454 بازدید

راه کارهای پاک کردن لکه های به جامانده از حیوانات خانگی

تقریبا تمام خانم ها می دانند لکه هایی که روی فرش ها یشان جا خوش کرده اند را چطور پاک کنند تا اثری از آن نماند اما پاک کردن ادارا یا مدفوع حیوان خانگی از روی فرش، موکت و هر کفپوش دیگر، کاریست که نیاز به تخصص دارد. چون علاوه بر ظاهر، محل آلوده باید کاملا ضد عفونی شود.

مدفوع

زمانی که حیوان خانگی شما به اشتباه در جایی غیر از محلی که برایش تعیین کرده اید، دستشویی می کند باید سریع آن را پاک کنید. چرا که اگر مدت زمان طولانی از آن بگذرد، سخت می توانید بو و ظاهر آن قسمت از فرش را درست کرد. اگر فرش، مبل، تخت یا هر جای دیگری از خانه شما با مدفوع آلوده شده، قدم اول برداشتن آن آلودگی است.

اگر وسایل مخصوص این کار (کاردک) را ندارید، کافیست دو دستکش دست تان کنید، یک دستمال کاغذی بردارید و به آهستگی بدون این که مدفوع را پخش کنید، آن را داخل یک کیسه بیندازید و همراه دستکش و دستمال کاغذی آن را روانه سطل زباله کنید.

ادرار

ادرار سریع در تار و پود و بافت وسایل خانه شما نفوذ می کند. قبل از هر چیزی باید میزان ادارای که روی فرش یا محل دیگری ریخته را کم کنید. این کار را با کمک دستمال های آبگیر، دستمال کاغذی و حتی کاغذ انجام بدهید تا میزان رطوبت کاهش پیدا کند.


با کمک دستمال های آبگیر، دستمال کاغذی و حتی کاغذ انجام بدهید تا میزان رطوبت کاهش پیدا کند.

اگر فرش یا موکت تان آلوده شده و به هر دلیلی نمی توانید آن را سریع به قالیشویی بفرستید، یک لگن به اندازه محل آلوده انتخاب کنید و آن را زیر فرش قرار دهید. بعد از این که آن قسمت آلوده بالا آمد و لگن مورد نظر زیر آن جای گرفت، با یک لیوان یا بطری شروع کنید به آب گرفتن روی آن تا ادرار اضافه در تار و پود فرش بیرون برود. با این کار میزان ادرار در داخل فرش یا موکت را به حداقل خودش می رسانید. این کار را باید برای آلودگی مدفوع نیز انجام دهید تا ردش از روی فرش پاک شود.

تمیزکاری

بعد از تمیزکاری های اولیه، باید تمیزکاری جدی را شروع کنید. برای این مرحله دست تان باز است. می توانید از انواع و اقسام شوینده های شیمیایی موجود در بازار استفاده کنید. از شامپو فرش ها گرفته تا اسپری های تمیز کننده. اما از آن جایی شست و شوی فرش با این شیوه، در بهترین موقعیت باز هم مقداری مواد شوینده در تار و پود فرش باقی می ماند و اگر از نوع شیمیایی باشد، امکان این که به فرش شما آسیب برساند بسیار زیاد است. به همین دلیل بهترین انتخاب برای شما، استفاده از شوینده های دست سازی است که مواد شیمیایی ندارند.

ترکیب سرکه و جوش شیرین، ترکیب لیمو و جوش شیرین، آب گرم و سرکه، پودر بوراکس و سرکه و… از جمله ترکیب هایی است که علاوه بر تمیز کنندگی، باعث می شوند محل آلوده ضدعفونی شود و  اثری از لکه روی فرش باقی نماند. برای این کار لازم است هر کدام از این مواد که در دسترس تان است را (نه خیلی غلیظ، نه خیلی رقیق) ترکیب کرده و آن را روی فرش اسپری کنید. بعد با یک ابر یا اسفنج (رنگی نباشد) روی آن بکشید تا کله کاملا پاک شود.

بعد از این کار دوباره به همان شیوه ای که توضیح دادیم، روی محل مورد نظر آب بریزید و اجازه بدهید فرش از کف و ماده شوینده پاک شود. بعد از آن که آب فرش کمی کشیده شد، با جارو برقی روی آن را بکشید و اجازه بدهید کاملا خشک شود. اگر روی فرش خیس وسیله قرار بدهید، باعث می شود به سرعت فرش تان پوسیده شود. برای خشک کردن فرش هرگز از سشوآر، اتو و وسایل گرم کننده دیگر استفاده نکنید. اگر عجله دارید کافیست یک وسیله گرمایشی غیر مستقیم کنار آن روشن کنید.

بعد از خشک شدن

در این مرحله زمانی که فرش یا موکتی که آن را کاملا تمیز کرده اید در حال خشک شدن است، روی آن کمی جوش شیرین بریزید و اجازه بدهید نیم ساعت جوش شیرین روی بافت مورد نظرتان بماند. بعد از آن کافیست با جارو برقی محل مورد نظرتان را جارو کنید و بوی نامطبوع به جا مانده از ادارا یا مدفوع سگ را همراه را جوش شیرین به داخل جاروبرقی هدایت کنید. فرقی نمی کند، محل مورد نظر شما فرش باشد یا موکت،  خوشخواب باشد یا تشک،  پنبه باشد یا ابر،  جوش شیرین بر تمام این ها تاثیر شگفت انگیزی دارد و هیچ ردی از بو باقی نمی گذارد.

تهویه هوا

بعد از تمام این کارها، احتمالا محیط خانه تان کمی بو می گیرد. برای این که بو زدایی و ضد عفونی کردن را تکمیل کنید، داخل خانه اسفند دود کنید. این کار هم پروسه ضدعفونی شما را تکمیل می کند و باکتری های شناور در هوا را از بین می برد، هم این که باعث می شود بوی خوبی در خانه تان بماند. البته به جز اسفند گزینه های دیگری مانند عود و خوشبوکننده های روغنی هم دارید.

با لکه های بر روی لباس چه کنیم ؟

برای از بین بردن لکه های لباس هم اول از همه باید مدفوع جامد را بدون این که رد زیادی از آن روی لباس باقی بماند، با دقت بردارید. اگر هم ادرار حیوان خانگی روی لباس تان ریخته، قبل از شست و شو آن را با دستمال کاغذی خشک کنید و مقدار آب اضافی اش را بگیرید.
پس از این که ظاهر آلودگی های روی لباس تان را کاهش دادید، نوبت می رسد به شستشوی اصلی. لباس آلوده را ابتدا با آب سرد بشویید. این کار را هم به صورت دستی هم داخل ماشین می توانید انجام دهید. اجازه بدهید لباس تان کاملا روی بند خشک شود تا بتوانید لکه ای که روی آن باقی مانده را ببینید.
مقداری از مایع یا پودری که برای شست و شوی لباس های تان استفاده می کنید را روی محل مورد نظر بریزید و آن را بشویید. برای این کار اگر از مقداری ضد عفونی کننده یا سرکه رقیق شده استفاده کنید، می توانید کاملا مطمئن باشید که آلودگی را از بین برده اید. پس از آن، دوباره لباس را با آب سرد که دمای حدودی 30درجه دارد بشوئید و اجازه بدهید خشک شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین محصولات سارک

شما بیوتی اینفلوئنسرهای مرد رو دنبال می‌کنین؟
.
.
در دو سال اخیر تعداد بیوتی اینفلوئنسرهای مرد بیشتر شده و محبوب‌تر شدن.
در این مطلب ما به این موضوع پرداختیم.
.
بیوتی اینفلوئنسر موردعلاقه شما کیه؟
.
.
نویسنده:مونا میرزایی
.
.
برای خوندن ادامه‌ی مطلب وارد سایت بشین.
.
.
.
Www.sarak.mag-co.com
.
.
.

.
#beautyinfluencer #fashionmagizne #comode_expert
#بیوتی_اینفلوئنسر #کمدسارک #مجله_مد
...

شاید واستون جالب باشه بدونین یه لباس چه مراحلی رو‌ طی می‌کنه تا برای حضور روی فرش قرمز‌های جهانی آماده شه.
.
.
ما در مطلب امشب گفت و‌ گویی با آقای امیر راد موسس خانه‌ی مد راد در این باره داشتیم، این مطلب رو داخل سایت کمدسارک مطالعه کنین

.
.
مصاحبه کننده:پرستو‌نباتی

.
.

برای خواندن متن کامل مطلب از لینک داخل بایو یا استوری وارد سایت بشین.
.
.
Www.sarak.mag-co.com
.
.
#raadfashionhouse #fashionmagzine #comode_expert
#مجله_مد #کمدسارک
...