|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

10 تاثیرگذاران مد در دنیای موسیقی

تیم کمد
2 مارس 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

همیشه افرادی هستند که در نحوه‌ی لباس پوشیدن ما تاثیرات فراوانی دارند، آنها همان تاثیرگذاران مد یا فشن آیکون‌ها هستند…
همه ما در دورهای از زندگی خود طرفدار پر و پا قرص یک سری افراد مشهور بوده‌ایم و بی‌قید و شرط از سبک پوشش، ظاهر و تا حدودی سبک زندگی آنها تقلید کرده‌ایم و همواره آنها برای ما بتی از خوش پوشی و الگویی به عنوان یک انسان بی‌نقص بوده‌اند.

البته اینطورها هم نیست، ما صرفا مجذوب جذابیت‌هایی می‌شدیم که رسانه‌ها در اختیار ما قرار می‌داد!

فشن آیکون‌ها (fashion icons)، افراد معروفی هستند که تاثیرات چشمگیری بر روی پوشش افراد می‌گذارند، درواقع کلمه درستی که می‌توان برای آنها انتخاب کرد چیزی نیست جز ” تاثیرگذاران مد “!

در واقع این آیکون‌های مهم و چشمگیر استایلشان است که این افراد را در دسته تاثیرگذاران پوششی قرار می‌دهد؛ حال این آیکون می‌تواند یک مدل موی خاص باشد یا یک پوشش مخصوص! برای معرفی کردن و همه گیر شدن یک ترند فقط برندها نیستند که دست به کار می‌شوند، بخش عظیمی از این معرفی بر روی دوش این تاثیرگذاران است.

هرچند فشن آیکون‌ها معمولا از استایل منحصر به فردی پیروی می‌کنند یا به عبارتی امضای شخصی در پوشش دارند.
که این مساله مبرا از هرگونه ترند و مد جدید است، این یک استایل خاص است که توسط طرفداران یک فرد مشهور در یک موقعیت زمانی همه گیر می‌شود و برخی برندها زیرکانه این روند را وارد طراحی‌های خود کرده و از آن الهام می‌گیرند.

تاثیرگذاران مد در هر حرفه‌ای حضور دارند، از موسیقی و فیلم گرفته تا دنیای سیاست!

تاثیرگذاران مد دنیای موسیقی

موسیقی دنیای بزرگی دارد و افراد مشهور و تاثیرگذار در آن کم نیستند! اما افرادی بوده‌اند که استایل آنها  برای سال‌ها مورد پسند بوده و تاریخ مصرف نداشته‌اند. بهتر است برای شروع در این مطلب نگاهی بیندازیم به فشن آیکون‌های دنیای موسیقی تا به امروز.

تاثیرات حیرت‌انگیز هیپ هاپ بر فشن

مایکل جکسون (MICHEAL JACKSON)

 او یکی از مهمترین فشن آیکون‌های موسیقی دهه هشتاد میلادی به حساب می‌آید. شهرت او به قدری زیاد بود که چه در زمان زندگی خود و چه در حال حاضر افرادی در جهان هستند که نه تنها طرفدار پروپاقرص او می‌باشند، بلکه از استایل‌های منحصر به فرد او بی برو برگرد پیروی می‌کنند.

معرفی استایلیست‌‌های نوظهور در سطح جهانی
ادامه مطلب

حتی جراحی‌های زیبایی او باعث شد خیلی از افراد به پیروی از او دست به چنین عمل‌هایی بزنند که شاید کمی شبیه کسی شوند که الگوی زندگیشان است.


ترانه‌های او، رقصیدنش و نحوه لباس پوشیدنی که مختص خودش بود، او را از تمام همدوره‌ای‌هایش متمایز کرده بود.

آیکون‌های اصلی استایل او عبارتند از : دستکش پر نگین، شلوار کوتاه مشکی، عینک آفتابی و …

مدونا (MADONNA)

مدونا یکی دیگر از تاثیرگذاران مهم مد دهه هشتاد به حساب می‌آید، که دختران جوان زیادی از او پیروی می‌کردند.
موزیک‌ها و ویدیوهای جنجالی او به اندازه کافی پرطرفدار بود، ولی چیزی که مدونا را نیز متمایز می‌کرد زیبایی بی‌نقص او بود.

مدونا شمایلی را در دهه هشتاد به تصویر می‌کشید که در آن زمان زیبایی مطلق بود. ابروهای دست نخورده و خال صورت او از شاخصه‌های مهم و آیکونیک‌ترین ویژگی‌های او به حساب می‌آمد.
در کنار خصوصیات ظاهری، نحوه لباس پوشیدن و هنجارشکنی‌هایش نیز وجه تمایز مهمی به حساب می‌آمد. او اولین کسی بود که برای کنسرت‌هایش بادی و سوتین مخروطی پوشید.

آیکون‌ها و تاثیرگذاران دنیای فشن، مدونا ستاره دنیای موسیقی

دیوید بوئی (DAVID BOWIE)

او راک استار محبوب دهه 70 میلادی است که رنگ چشمانش با هم متفاوت است و از مهمترین فشن آیکون‌های موزیک راک به حساب می‌آید. دیوید بوئی یک هنرمند هنجارشکن بود که در استایل و لباس پوشیدنش جنسیت را در نظر نمی‌گرفت.

همچنین همانند بسیاری از هنرمندان این سبک سعی داشت تا لباس‌های منحصر به خودش را انتخاب کند.
رنگ مو، سبک آرایش و لباس پوشیدنش او را تبدیل به یک فشن آیکون فراموش نشدنی در موزیک و دنیای فشن کرده است.

Hyperpop، پیوندی میان موسیقی، زیبایی‌شناسی و فشن

کرت کوبین (KURT COBAIN)

او یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های موسیقی و فشن است. اگر از موزیک‌های فوق‌العاده او فاکتور بگیریم، باید بگوییم که یکی از مهمترین فشن آیکون‌ها به حساب می‌آید، که استایل گرانج (Grunge) با اسم او شناخته می‌شود.

10 طرح کفش مفهومی و خلاقانه
ادامه مطلب

پیراهن‌های فلانل چهارخانه، عینکی با فریم سفید و جین‌های پاره از بارزترین مشخصه‌های استایل او به حساب می‌آیند.
همین بس که عینک‌های فریم سفید را به عینک‌های “کرت کوبینی” می‌شناسند.

فردی مرکوری (FREDDIE MERCURY)

فردی یکی دیگر از تاثیرگذاران مد مهم دهه هفتاد است. راک استاری که با شوهایی که روی صحنه داشت و اعتماد به نفسش میلیون‌ها طرفدار داشت و دارد. لباس پوشیدن فردی نیز با شخصیت خود ستاینده‌اش همخوانی داشت؛ به طوری که ما او را با یک تاج و یک شنل مخمل قرمز به یاد می‌آوریم.

او دارای شخصیتی آیکونیک بود به طوری که حتی می‌توانست با یک شلوار جین، زیرپوش و یک بازوبند تبدیل به یک فشن آیکون پرطرفدار در موسیقی و فشن شود.

در فیلم Bohemian Rhapsody که امسال از برندگان جایزه اسکار نیز برد، سبک زندگی و پوشش این هنرمند به تصویر کشیده شده است.

آشنایی با آیکونیک‌های دنیای فشن، Grace Jones

تاثیرگذاران مد

این مطلب را از دست ندهید: فشن پلیس (Fashion Police)

شر (CHER)

این خواننده پاپ دهه 70 میلادی یک ستاره واقعی دیسکو به حساب  می‌آید! از استایل ساده مشکی او گرفته تا لباس‌های بی‌نظیر صحنه و استایل‌های منحصر به فرد او در میهمانی‌ها. شر یک هنرمند واقعی است زیرا هم در موسیقی و هم در تاثیرگذاری‌ خود در فشن بی نقص عمل کرده است.

تاثیرگذاران مد

لیدی گاگا (LADY GAGA)

با شنیدن اسم او لباس‌های عجیب غریب و اقراق شده یادمان می‌آید؛ از لباس گوشت معروفش گرفته تا کفش‌هایی با پاشنه‌های خیلی بلند!

لیدی گاگا فشن آیکون نسل ماست و لباس پوشیدن جسورانه‌اش او را تبدیل به یکی از مهمترین تاثیرگذاران مد امروز کرده است. هرچند در این چند وقت اخیر کمی عادی‌تر از قبل لباس می‌پوشد، اما در این سبک هم به نحوی بی نقص است که در هر مراسمی همه را مجذوب استایل خود می‌کند.

فشن آیکون

مرلین منسون (MERILYN MANSON)

شاید استایل او باب میل خیلی‌ها نباشد؛ اما این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که بسیاری پیرو استایل‌های او هستند.
مرلین منسون خواننده سبک متال است، که نامش ترکیبی از مرلین مونرو هنرپیشه محبوب و چارلز منسون قاتل منفور اتخاذ شده است.

آشنایی با طراحان لباس دنیا؛ طراحان لباس روسی
ادامه مطلب

این هنرمند با سبک آرایش صورت، مو و همچنین نحوه لباس پوشیدنش تاثیر بسزایی بر روی استایل طرفدارانش و همچنین پیروان این سبک موسیقی گذاشته است.

لانا دل ری (LANA DEL RAY)

او یکی از موزیسین‌هایی است که الگوی جوانان زیادی در سطح دنیاست. استایل‌های وینتیج او که برگرفته از استایل‌های دهه 60 و 70 میلادی است، که نقطه عطف او به حساب می‌آیند. به طوری که با دیدن این سبک استایل‌ها اولین هنرمندی که به یادمان می‌آید لانای زیباست. استایل‌های او همانند موزیک‌هایش تاثیر پررنگی بر روی طرفدارانش دارد. از این رو او نیز یکی از مهمترین تاثیرگذاران مد در این قرن به شمار می‌آید.

تاثیرگذاران مد

ریحانا (RIHANNA)

ریحانا استایل مشخصی ندارد، اما این دلیلی بر تاثیر نداشتن او بر روی استایل دختران جوان نیست!
او هرچیزی می‌پوشد زیباست و قابلیت این را دارد که ترندسازی کند. نه تنها طرفدارانش بلکه کسانی که او را می‌شناسند و موزیک‌هایش را جسته و گریخته گوش می‌دهند هر از گاهی محو استایل‌های او می‌شوند و از مد او پیروی می‌کنند.

فشن آیکون
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.