|
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

با چه کسی به خرید نرویم؟

تیم کمد
2 نوامبر 2019
موضوعاتی که به آن می‌پردازیم

همراه خرید نقش پر‌رنگی در نتیجه خرید ما ایفا می‌کند؛ به خصوص اگر خیلی هم از چیزی که می‌خواهیم بخریم مطمئن نباشیم و چشم‌مان به دهان دوستمان دوخته شده باشد. در چنین شرایطی باید با ویژگی‌های یک همراه خوب برای داشتن یک خرید دلچسب آشنا شویم و دور کسانی را که این ویژگی‌ها را ندارند، خط بکشیم. تضمین می‌کنیم بعد از خواندن این مقاله همراه خودتان را به خوبی شناسایی خواهید کرد.

همراه خرید تعارفی؛ همه چیز بهت میاد عزیزم

در این دنیای بزرگ با این همه تنوع سایز و قد و رنگ پوست و مو و غیره امکان ندارد همه چیز به همه افراد بیاید؛ بلکه همیشه لباس‌هایی هست که بیشتر از بقیه موارد به شما می‌آید و لباس‌هایی هم پیدا می‌شود که خیلی یا اصلا به شما نخواهد آمد. اینجاست که اهمیت یک همراه خرید بی تعارف و رو در بایستی مشخص می‌شود.

خرید خوب از سارک
سارک همرا خوب خرید

همراه خرید شما باید کسی باشد که از بابت اظهار نظر صادقانه‌اش مطمئن باشید و خیالتان راحت باشد به خاطر رو در بایستی واقعیت را از شما پنهان نمی‌کند و اگر لباسی شما را چاق نشان می‌دهد، برای خوشامدتان به شما لبخند نخواهد زد. البته شما هم باید ظرفیت شنیدن واقعیت را بالا ببرید!

همراه خرید حسود؛ هیچی بهت نمیاد عزیزم

باور کنیم یا نکنیم همیشه آدم‌های حسود بوده‌اند و هستند. این آدم‌ها کاری به میزان محبتی که به آن‌ها دارید، ندارند و در نهایت به حسادتشان ادامه می‌دهند. همراه خرید حسود هم از این قضیه مستثنی نیست و شامل گروه دیگری از افرادی است که نباید نظرشان را درباره خریدتان بپرسید یا به آن اهمیت بدهید. این افراد ممکن است دقیقا بر عکس واقعیت را به شما تحویل بدهند. مثلا درباره لباسی که به شما نمی‌آید بهترین نظرها را بدهند و با دیدن لباسی که زیبایتان کرده اخم‌هایشان را با شک در هم بکشند و بگویند به شما نمی‌آید.

همراه ساکت، همراه خوبی نیست

احتمالا شما هم تجربه خرید با کسانی را داشته‌اید که هر وقت نظرشان را درباره هر چیزی پرسیده‌اید، سکوت کرده‌اند یا در همه چیز با شما هم عقیده بوده‌اند. این افراد را برای خرید همراه خودتان نبرید. همراه خوب خرید کسی است که از خودش نظر و عقیده داشته باشد و بتواند در صورت لزوم با سلیقه شما مخالفت کند. کسانی که از خودشان صدایی ندارند و مرتب شما را تایید می‌کنند، همراهان خوبی به حساب نمی‌آیند.

همراهی با سلیقه متفاوت انتخاب کنم؟

واقعیت این است که سلیقه همه ما با هم تفاوت دارد و حتی در نزدیکترین حالت ممکن باز هم جزئیاتی هست که ممکن است مورد توافق همه نباشد. کاری که برای انتخاب همراه خرید باید انجام دهید این است که فردی را با سلیقه نزدیک به خودتان و حتی بهتر از خودتان انتخاب کنید؛ به عبارت دیگر فردی که حتی اگر سلیقه‌اش متفاوت است، بهتر باشد نه بدتر. این شخص باید به جزئیات دقت داشته باشد و بتواند قطعات مختلف لباس‌ها را به خوبی کنار هم قرار دهد. اگر همراه شما فرد خوش سلیقه‌ای نباشد در معرض این خطر قرار می‌گیرید که بعد از مدتی دچار افت سلیقه شوید و چیزهای زشت هم به نظرتان زیبا بیایند و برایتان عادی شوند.

بهترین برند لباس ورزشی کدام است؟
ادامه مطلب
همراه خرید  خوب
برای خرید بادوستان خوبتون به سارک بروید

از محتویات کمدتان بی‌خبر است؟

بعضی از ما عادت داریم در یک لوپ معیوب گیر کنیم و مرتب سراغ رنگ‌ها و مدل‌های تکراری برویم. مثلا ممکن است ناخودآگاه مرتب سراغ خرید پلیورهای توسی برویم یا روی یک تناژ خاص سبز اصرار داشته باشیم و دست از سرش بر نداریم. همراه خوب خرید کسی است که این اخلاق‌های ما را بشناسد و نگذارد دست به خرید گزینه‌هایی با رنگ‌های تکراری بزنیم. این فرد معمولا از محتویات کمد ما با خبر است و اجازه خرید موارد زائد را نخواهد داد. ضمن اینکه حافظه خوبی دارد و گول اصرارهای ما را هم نخواهد خورد!

همراه خوب، همراه جزئی نگر

اگر خودتان به فرم دوخت لباس‌ها، جا دکمه‌ها و سایر جزئیات لباس دقت ندارید و اغلب بعد از اینکه لباس را خریدید و دو بار هم پوشیدید؛ یکی یکی متوجه عیب‌های آن می‌شوید، سعی کنید همراهی را انتخاب کنید که به جزئیات دقت دارد. کسی که تمام لباس را به دنبال زدگی، لکه، تغییر رنگ، دوخت شل، جا دکمه بسته، دکمه آویزان و عدم تناسب قد بگردد و بتواند شما را از یک خرید اشتباه نجات دهد. این فرد اطلاعات خوبی درباره ویژگی‌های تی شرت استاندارد، شلوار مناسب و مانتوی خوب دارد و می‌تواند خیالتان را از همه جهت راحت کند.

همراه خرید شما دوستدار محیط زیست نیست؟

فاجعه‌های زیست محیطی پشت سر هم اتفاق می‌افتند و رسانه‌ها زحمت می‌کشند و به آن‌ها پوشش درستی نمی‌دهند تا روزی که کار از کار بگذرد. قبل از رسیدن آن روز خوب است خودتان دست به کار شوید و بدانید که چرا نباید لباس ارزان بخرید، فست فشن چه خیانت‌هایی به محیط زیست می‌کند و لباس‌های ما چطور می‌توانند طبیعت را نابود کنند. قاعدتا همراه خرید شما هم باید از این قضایا آگاهی داشته باشد تا اگر پایتان برای خرید لباس‌های فست فشن لغزید، دیگری جلویش را بگیرد.

پروژه مهم شناسایی جنس لباس

اگر وقتی به پارچه نایلونی دست می‌زنید با خوشحالی رو به همراهتان می‌کنید و می‌گویید «به به چه پارچه ارگانیک لطیفی!» شما جنس شناس نیستید و احتمال اینکه جنس شناس بشوید هم خیلی کم است. به همین دلیل بهتر است همراه خرید محترم را طوری انتخاب کنید که بتواند تفاوت بین پارچه‌ها را تشخیص دهد. مثلا در سناریوی بالا دست نوازش به سرتان بکشد و با مهربانی شما را از رگال مربوطه دور کند. همراه شما باید بداند رنگ کدام لباس بعد از چند بار شستشو می‌رود یا جنس پارچه کدام لباس باعث می‌شود بدن بوی بدی بگیرد. در غیر این صورت هر دو بعد از خرید لباس نایلونی با چهره‌هایی خوشحال و شادان به هم نگاه می‌کنید و به خاطر حسن انتخابتان به هم تبریک خواهید گفت.

همراه خرید خوب
خرید دلچسب از سارک
اشتراک گذاری
دیدگاهتان را با ما با اشتراک بگذارید :

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی مالکیت مطالب منتشر شده بر عهده‌ی مجله‌ی کمد سارک می‌باشد، هرگونه بازنشر بدون ذکر منبع و یا ارجاع در هر شبکه‌ی اجتماعی بدون کسب اجازه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

لینک‌های مفید
کمد سارک در شبکه‌های اجتماعی

Completing this form is to improve the content of the magazine.