شب یلدای سارک

شب چله سارکی

توسط

پارسال همین موقع ها، شب چله ی من مثل شب چله ی ماهی سیاه کوچولو بود که تصمیم گرفته بود بره و دنیارو کشف کنه، چون فهمیده بود زندگی این نیست که توی یه گُله جا بری و برگردی و هیچی رو تجربه نکنی.
البته من جای دوری نرفته بودم تو همین تهران خودمون داشتم دنبال لباس برای مهمونی شب چله می گشتم، که همون اولای کار فهمیدم مثل اینکه آماده شدن برای کریسمس خیلی راحت تر از آماده شدن برای شب یلداست!!

شب چله سارکی
ویترین مغازه ها کاملا حال و هوای کریسمس داشت البته انصافا بعضیاشون هم از یلدا غافل نمونده بودن و خیلی نامحسوس چند تا انار سفالی رو رنگ کرده و یه گوشه ای از مغازشون گذاشته بودن!!!
خلاصه، از چله مونده و از کریسمس رونده داشتم مردم و نگاه می کردم که چطور با ذوق و شوق داشتن با عروسک بابانوئل و درختای پر تزئین کاج عکس می گرفتن،! منم گنگ و گیج تو حال و هوای خودم داشتم با سئوال های رسوب گرفته ی ذهنم کلنجار می رفتم واحساس می کردم با چالش عمیقی روبه رو شدم، چرا که معلوم نیست آخر این جویباری که ماهی سیاه کوچولو ازش حرف می زد به کجا قراره برسه، مگه نه این که هر چیزی آخری داره؟؟

یادمه جایی خونده بودم که یلدا از باستان بین ایرانیان حتی با وجود ادیان مختلف وجود داشته و در واقع جشن چله، جشن نور و روشنایی بوده، چرا که قراره بعد از چله روزهای بلندتری و پیش رو داشته باشیم و فلسفه ی رنگ قرمز انار و هندوانه ی این شب برمیگرده به رنگ ارغوانی طلوع خورشید که از سپیده دم نشأت گرفته شده. جالب اینکه نزدیک بودن کریسمس به این شب هم بدلیل تولد نور و روشناییست ، اما بیایم قبول که هر مراسمی برای فرهنگ خودش زیباست ، به نظر شما، غربی ها مراسم شب چله ی شرقی هارو جشن می گیرن!؟؟ یا اصلا مراسم شب چله ما رو میشناسن؟!

شب چله ایرانی
به هر حال ، از بحث شیرین خرید دورتون نکنم، اون روز بعد از همه ی این ماجراهایی که درگیرش بودم بالاخره تصمیم خودم رو گرفتم، برای یلدای ایرانی، باید لباس ایرانی می پوشیدم. رفتم سراغ برندهای ایرانی، همینطور که داشتم اینترنتی چک میکردم با خوش شانسی زیاد با چند تا برند ایرانی عالی آشنا شدم ، مونده بودم که چرا ما این همه برند ایرانی خوب داریم و با این حال ازشون بی خبریم!! باورم نمی شد که چقدر می تونن با برندای خارجی رقابت کنند و باید اعتراف کنم که حتی در مواردی بهتر هم هستند.
یکی ازهمین برند ها به اسم سارک ،بیشتر از بقیه به دلم نشست، از رنگ های پاستلی و روشنش ، مدل های ساده اش خیلی خوشم اومد در عین سادگی خیلی جذاب به نظر می رسیدن، وقت و هدر ندادم و رفتم یکی از شعبه های سارک، جالب اینکه توی این فروشگاه برعکس جاهای دیگه حال و هوای شب یلدا رو حس کردم، حال و هوایی کاملا ایرانی، حس خوبی بود جایی بودم که صادقانه به داشته هاش می بالید.

شب یلدای سارک
پیشنهاد می کنم که از کنار تجربه ی این حس خوب، ساده نگذرید.
خاطرات یلدای سال گذشته ام و به این خاطر تعریف کردم که بگم امسال خیالم از بابت خرید لباس راحته، البته چون وقت بیرون رفتن نداشتم ، امسال اینترنتی خرید کردم ، جالب اینکه اگر شما مشکل سایز داشته باشید و یا با ایرادی در لباس مواجه شدین می تونید به صورت رایگان لباس و به کارخونه بفرستید و به صورت جایگزین یک لباس جدید دریافت کنید.

سارک هر چندوقت برای مشتریانش یک کار جالبی انجام میده ،امسال برای خرید های بالای١٠٠هزار تومن (شعب و اینترنتی ) یک هدیه خیلی جالب درنظرگرفته ، نمیگم تا غافلگیر بشین. این فرصت رو از دست ندید همین الان خرید کنید تا شب چله امسال خیلی متفاوت و شیک باشید.
شب چله ی همگی شاد…

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.